0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2018, 15:39:58 pm »
Честит празник и от мен beata!Много здраве,безгрижно и щуро детство им желая
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #61 -: Февруари 20, 2018, 21:42:57 pm »
Честит Рожден ден на твоите дечица, beata! Да са ти живи и здрави, безгрижно детство и много усмивки.


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #62 -: Февруари 20, 2018, 22:39:12 pm »
Лелеее, кога пораснаха толкова? :) Живи и здрави да са Беата, много късмет да имат в живота и безгрижно детство!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #63 -: Февруари 21, 2018, 13:36:53 pm »
Здравейте,аз последната седмица съм на творческа вълна.До края на март месец покупката на жилището би трябвало да е факт.С беба си оставаме самички и за да се откъсна от негативните мисли покрай случилото се съм се отдала на избор за обзавеждане и най-вече декорация.Тъй като няма да имам много средства за обзавеждане си мисля за детската стая да купя юношеско обзавеждане примерно нормално легло и гардероб в бяло,а с подръчни материали да направя по-детска декорация.Незнам колко е удачно това с леглото,тя до 2г предполагам ще е в кошарата,като на по-късен етап ще се махне част от преградата,след това ще е добре ли в голямо легло или трябва да е преходно?Мисълта ми за голямото легло е когато идва някой да ми помага да се използва,а после да се използва от нея или да не бързам,но в същото време ми се иска да си има своя стая.Ориемам идеи.
Прикачила съм част от картините,който съм и нарисувала,мисля да направя още една,а от цветен картон да направя 3Д пеперуди и да ги залепя на стената покрай тях
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #64 -: Февруари 21, 2018, 14:00:25 pm »
bebeshok0326, нашето момче от малък спеше в легло, което от кошара става на по-голямо. Докъм 2-годишна възраст спеше с решетката на кошарата, после я махнахме, преправихме я и стана легло. Тогава му сложихме малка преграда - има такива в Икеа. В началото, преди преградата, имаше няколко търкулвания и падания, но първите седмици му слагахме старото матраче до леглото и падаше на меко. Той нямаше никакъв проблем да си стои и спи сам стаята. Ние като се преместихме, бяхме решили в неговата стая да има голям гардероб, шкаф и легло, всичко е в бежово и зелено, като смятам, че след 2-4 години бихме сменили леглото, защото се предполага, че дотогава ще му умалее. И аз декорирах с различни лепенки, заложих на цветни и весели завивки/шалтета, килим и заедно с купчините играчки, стаята си е типично детска и сладурска :) /даже има и палатка в нея  8O/
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #65 -: Февруари 21, 2018, 14:38:26 pm »
Това с палатката ми е много сладурско.Намерих интересни идеи и за нея, малко като индианска шатра с меко килимче и много възглавници.Вижда ми се лесно осъществимо
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #66 -: Февруари 21, 2018, 20:30:16 pm »
Палатката е супер лесно нещо
4 бамбукови пръчки от Джъмбо, плат отгоре и корда долу която да я държи н квадрат :) но само от трите страни е кордата. Бързо, лесно и евтино. Платът е един такъв като дочен(повъзрастното поколение ще ме рзбере :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2018, 20:55:02 pm »
Е айде и част от младите ще те разберем :D(учила съм моден дизайн ).Иначе съм виждала и варянт с 6 пръчки,но да принципа е един и същ
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #68 -: Февруари 22, 2018, 14:27:07 pm »
Аз точно един стар плат ползвах, само го свих горе на върха и пуснах свободно да пада. Не се нанизвала пръчките. И лесно се прибира и прави отново, че в квартирата място почти няма и като я сглобя, аз трябва да се изнеса хахаха.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #69 -: Февруари 22, 2018, 18:58:28 pm »
Бебешок, кураж, всичко е за добро!За беба мисля, че с една решетка от тези ниските от Ика ще стане леглото и не виждам смисъл от междинно, направо от кошарата на нормалното, поне аз така ще процедирам с Моника това лято.ние пък забавихме голямото заради липса на място, но измислих как да стане!Малко стикери, такива картини и украса по-момичешка и ще стане супер стая.На децата не им трябва прекалено много, даже напротив, като имат малко си стимулират въображението и си измислят сами игри.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #70 -: Февруари 23, 2018, 12:39:40 pm »
Да се включа за леглото.
Дани мина направо от кошара на стандартно единично легло като сложихме преграда от Икеа.
Ние си имахме гостна с две единични легла (по 90 см.) и съответно едното легло (и цялата стая де) стана негово. Друго си е на широко  :D
Лепих на стената стикери с влакове (нали е маниак), но ми се разлепиха.
Трябва да взема и аз да измисля нещо, с което да направя стаята по-детска.

Иначе заповядайте идеи за палатки, които случайно видях днес:
https://www.vivre.bg/search?searchItem=%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #71 -: Февруари 23, 2018, 13:36:26 pm »
хубави детски стикери има в алиекспрес, по 3-4лв са.
ние сме залепили от лятото няколко, няма разлепени още.
само не знам ако реша да ги махам дали няма да е проблем, ама то сигурно ще е при ремонт.
има бебешки, с микимауси, с коли, влакове, спайдърмени,батмани и подобни.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #72 -: Февруари 23, 2018, 13:50:17 pm »
На мен много ми харесва идеята с пеперуди,единствения минус е ,че събират прах и това малко ме разколебава.Мога просто да сложа по-малко.Ето няколко идеи с тях
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #73 -: Февруари 23, 2018, 13:59:04 pm »
Бебешок, и според мен ще трупат прах. Може да направиш повече и да ги подменяш евентуално.

Поп4о, нашите стени в спалните са с релефни тапети и затова стикерите не лепнат. Иначе върху латекс си лепят.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #74 -: Февруари 23, 2018, 14:01:29 pm »
Просто ги залепи целите за стената, пак ще е радост за детето, така или иначе всячески ще се опитва да ги свали от мястото им :) Тук имаше калинки, животни и какво ли не. С порастването и намаляха и се деформираха както се вижда :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 14:04:59 pm от magi_st »

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #75 -: Февруари 26, 2018, 16:03:03 pm »
Здравейтеее, как сте в тези закъснели виелица и студ  8O Малък Сечко се сети кога да се вихри. Едвам се добрахме до детскат градина, даже карах мъжа ми да ни закара, че мен бе беше много страх - пътищата /дори Околовръстното/ НЕ беше пипнато /тази Фъндъкова какво разправя, че са чистили пътищата :x/
Иначе, днес трябваше децата да репетират за празненството за 8-ми март и госпожата по едно време постна в групата ни, че нищо не станало, защото : "Дисциплината, меко казано, не е на ниво". Не знам защо, но ми стана много смешно  :lol: и досега си се подсмихвам. На нея сигурно хич не й е до смях, все пак иска да направи добро "шоу", ама..  :lol: Така, че ще трябва да стягаме дисциплината и да чакаме с нетърпение творчеството на малчуганите  :D
Внимавайте в това лошо време, пазете се   :D
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #76 -: Февруари 26, 2018, 16:40:20 pm »
Здравейте, момичета! Много ви благодаря за хубавите пожелания към моите малчовци (вече не толкова малки :))! Закъснях с благодарностите, защото те се разболяха и, когато сме заедно у дома, нямам време за компютър. Е, вече са добре и днес са на градина. По повод на тържеството за 8-ми март на нас ни раздадоха стихчета - да си ги учим вкъщи и после ще има някаква програма, но дали ще е за 8-ми март, за първа пролет или... Досега само аз ги подсещам да рецитират, не са казали в градината да правят нещо. Ще е весело, предполагам.

И аз съм на вълна "детска стая". Но тази е една бааавна вълна, постепенно се носи  :D. Едва сега ще ги местим на стандартни легла, все още си спят в кошарите, без решетка и с преградка от ИКЕА. bebeshok0326, детската стая винаги си личи, че е детска, дори и да няма специално обзавеждане. Като сложиш стикери, етажерка с играчки, детски килим и пердета (макар че и това не е задължително), боядисаш в свежи цветове стените и се получава. Аз бих сложила пеперуди, нищо че събират прах. Могат да се сменят. Мой любим аксесоар е метърът за измерване на височината на детето и мисля да им сложа такъв, макар че доста се забавихме с детската стая.
Нашата палатка е от Лидл. Една от успешните ми покупки :).

bebeshok0326, всяко зло - за добро! Ще се справиш!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #77 -: Февруари 26, 2018, 17:24:00 pm »
Времето е хубаво да го гледаш от прозореца.Добре че вчера се прибрахме от София.Голямо пътешествие му правим на този етап.Тук вали много,изкарах малката за 5 мин. в двора,но не беше доволна когато и падаха снежинките в лицето.Цял ден сме си вътре и поглеждаме през прозореца.Днес за първи път я оставих да се храни сама.Запекох и зеленчуци на лентички и ги сложих в купичка,голямо мазане стана.Другото и забавление е да пие от обикновена чаша,цялата се мокри,но голям смях пада.
За справянето въобще не си и помислям,че няма да се справя.Имам голяма подкрепа от родителите ми.С баща и за сега се разбираме много добре и той помага,да не кажа че помага повече от колкото когато бяхме заедно.От една страна се чувствам много по-добре така и се наслаждавам повече на малката,с нетърпение чакам момента в който ще си живеем само двете в едно малко женско царство.Малко ми е притеснено единствено тръгването на ясла и момента с боледуването,но вярвам че ще се справим и с това.Баба ми ще ми помага 15 дни в месеца,остава да намеря и варянт за останалите 15 дни.
В English Home има голямо намаление,ако имате нужда от неща за дома.Много се изкушавам да си поръчам някакви неща,но още нищо не е готово и май е по-добре да изчакам.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #78 -: Февруари 26, 2018, 21:57:40 pm »
Леле, палатката съвсем я бях забравила прибрана в килера. Не знам колко големи трябва да са детските стаи за да са достатъчни. И масата със столче, дъската за рисуване, музикалния килим (който забравям включен и котката се разхожда нощем..), и батут, камари с кукли и плюшки, камион, количка, скчащия балон ... то всичко иска място. И това ако няма изглед на детска стая. Нора на 3 г. я преместих на легло без преграда. И да е падала , не съм разбрала. Два пъти като голямо бебе (над година) пада от спалнята - единияпът я чух, другия не, даже се беше претъркулила и продължила да спи под леглото, изкарах си акъла тогава - пипам в просъница няма никой, надничам вече будна-  пак няма ........ та нищо й няма гледам. И на мен ми е любим метъра като аксесоар и редовно отбелязвам на него ръст.Килограмите също пиша, сега са 108/20.
Бебешок, всичко ще се нареди, бъди сигурна.Човек не знае колко може да бъде комбинативен, докато не му дойде на главата. Ще се справиш. Първата зима е по- трудно, после хем се разреждат болестите, хем не се впрягаш толкова. Пък и не се филмирай от сега.
Днес падна първия истински и хубав сняг. Голямо ринене и буксуване падна , но пък и аз се радвах като дете. След градината само се преоблякохме на бегом и пак навън семейно , прибрахме се почти в 8 като снежни човеци, не остана не овъргалян сняг  :lol: Утре пак.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #79 -: Февруари 27, 2018, 00:29:58 am »
Бебешок, съжалявам, че се е стигнало до там, но разбира се, твоето спокойствие и това на детето са най-важни. За съжаление, много мъже нямат представа какво е това да има дете у дома и как изисква ежеминутни грижи. Просто не могат да схванат, че животът няма да е същият като преди. И на мен дори като жена ми отне известно време да го проумея, че няма нищо общо с усмихнатите бебета и майки, понеже голямото ми дете основно ревеше първите месеци. Но когато го приех, се почувствах много по-добре и така чак до днес.  :D
Днес приятелката ми роди трето дете и се радвам за нея.

Бъдете здрави, момичета и деца!