0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2018, 09:41:24 am »
Наистина как може да извикат за нещо подобно родителя....  8O
Стоека, аз си спомням, че тя и с кукли (плюшени играчки) си играеше и ги нареждаше в кръг и им сервираше. Всичко е на периоди.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2018, 10:29:53 am »
Здравейте момичета,
Стоека, не им обръщай внимание на тия и ги пресечи в зародиш. Аз като малка също се обличах само в синьо/и сега е така, просто любим цвят/, играех си с колички, с момчета си играех, играех футбол докато не ми изкараха въздуха с топка,имах пистолет с капси, влакчета, карах колело с момчетата, биех се с момчетата/докато в първи клас един съученик не ми показа, че не съм момче/, не веднъж като по-голяма казвах на майка ми, че искам да съм момче та даже и в пубертета. Харесвам и сега оръжия, исках да съм военна, общо взето всичко мъжко та и сега. Просто си усещам характера по-силен, но това не ми пречи да харесвам мъже. Ето сега имам син, обличам го в синьо/ако имах момиче, щях в синьо да я обличам. Не харесвам розаво. Една приятелка, чака момиченце а има дрешки от сина и и каза, че ще я облича в неговите, които са сини./, харесвам воени и вече му потърсих дрешки с камуфлаж в нета. Имах един приятел момче, който защото общуваше с мен поиска да му купят кукла барби и техните му взеха, слагаше си балсама за устни на майка си а сега е 2 метров як мъжага, който си играе с куклички но живи! Ако едно време ги имаше тези глупости с джендъри, щяха да ми пълнят главата с глупости, само защото съм била мъжкарана. Гледай си детето и не им обръщай внимание, децата си имат периоди.
По този повод да се оплача от свекърва ми. Казала на мъжа ми, че синът ни бил мн красив като момиче а момчетата били грозни по принцип!  А др и внук, който е 10м по-голям от нашия бил грозен. Било странно. Еми техните мъже в родът им като са грозни, в моя род са красиви. Страшна простотия. И даже умалителното на името с което го нарича е в женски вариянт. Направо не знам какво ще я направя. Та свекърва ми е като тези от детската градина на Стоека, търсят под вола теле! Казах на мъжа ми той да се заеме с този въпрос, да не се заема аз, че пак ще съм лошата.
« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 10:52:25 am от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2018, 13:35:26 pm »

Вече предусещам драмата с училището  :lol:



47 Smiles, много си права. :lol: Тази година като търсихме училище на Марти обиколихме 6 в района ни, докато се спряхме на едно (имаме право да го запишем само в едно). От септември ще е ученик, а аз вече се оглеждам за гимназиите(при нас са след 4 клас). Драмите започват още от поемането на първата глътка въздух мисля аз :lol:.

И аз си мисля, че това с цветовете и изборът на играчки в такава възраст е драма. Дълго време получавахме дрехи и обувки за Марти от една мома, която искаше само момчешки неща. А като стана някъде на 5 започна да иска рокли, които пък сега получава Габи. Срещала съм момчета, които до около 5 г. са искали да играят  само с момичета на кукли и бебешки колички. До началото на миналия век децата са ги обличали до 4 г. възраст в дълги бели ризи и са им оставяли дълги коси, без значение на пола.

И ние сме се превърнали в лазарет, след децата сега и аз съм настинала и хремава и тати нещо се оплаква. Пием чай и се лекува, че в понеделник трябва пак да сме на линия.

Алекс 77, Честито дипломиране !

Приятни почивни дни на всички!


*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #43 -: Февруари 12, 2018, 08:47:31 am »
Значи покрай тая Истанбулска конвенция гледам как се изкриви начина ни на мислене.Сега за новия БГ детски филм, пишат,ч е бил джендър филм.Чудя се, децата имат толкова различно разбиране за света, вярно че БГ филмите понякога са леко странни ама чак пък джендър?!

И с тия болести да кажа, Моника отдавна се оправи, аз още се влача :(

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #44 -: Февруари 12, 2018, 20:52:26 pm »
И с тия болести да кажа, Моника отдавна се оправи, аз още се влача :(
И Дани хвана нещо ново. Няма такава кашлица днес. Оказа се влошаването в крайна сметка от грешен сироп... Даваме го за втори път и все такава реакция. Реагирах бързо и го смених и вече се усеща разликата...
Тази зима вирусите са на кашлиците май....

С тази работа не намирам време да прочета за тези джендъри   :lol:
Сутринта си бях навила часовника в 4.30 да работя, но с тази кашлица на Дани и неуспяването да заспя нормално за един час дори, направо си се събудих в 4 без 15 да работя. Сега ще бързам да лягаме ...
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #45 -: Февруари 14, 2018, 09:05:06 am »
Маги, честит празник!!! Нека е здрава и много, много щастлива Моника!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #46 -: Февруари 14, 2018, 11:25:38 am »
Започвам с честитките :).

Маги, честит рожден ден на Моника! Да е жива и здрава, палава и кокетна, радост и гордост за вас!

Честито дипломиране на Алекс! Да извлечеш всички ползи от това!

Тая работа с половете на малките е щуротия! Малко професионализъм да имат тези в детските градини! Те все още са деца. На Пепи му купих розова тениска и много се зарадвах, че предлагат такива. Той харесва розово, а и му отива. То пък се оказа, че е момичешка  :lol:. Как разбрах ли? Ами има лек буфан на ръкавите  :D. Децата току ми сервират идеи, че еди какво си било за момчета, пък друго било за момичета. Ако не е свързано с физиологията, хич и не поддържам такива представи. Момичетата носят панталони, цветовете нямат пол, играчките са според интереса в момента. Ще му дойде времето да се определят, няма нужда да се шашкаме за нищо.

При нас последният вирус беше с повръщане. Хубавото беше, че премина бързо. Ани ми обясняваше: "Тати каза, че за 3 дни ще мине". И точно така стана :). И - о, чудо! - Пепи не го прихвана  :D.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #47 -: Февруари 14, 2018, 11:53:48 am »
До началото на 20ти век синьото е било за момиченца, а розовото за момченца. Всички деца преди това са се обличали в бели рокли, за да е по- лесно поддържането на дрехите и смяната на пелените. Това няма общо с половото определяне. Също както и играчките нямат общо с това.
Когато са две деца от различни полове е нормално да има желание да бъдеш като брат/ сестра си. Когато детето е едно, то най- често "имитира" пола на по- "силния" родител или на някой, който му липсва. Нормално поведение е в определена възраст.
В яслите и детските градини са длъжни да съобщят за тези неща, но не с притеснени, а с обяснение. След 3-4 годишна възраст трябва да започне половото възпитание. Най- вече прости факти за биологията. Има безброй книжки. Хубаво е да се наричат нещата с истините им имена, защото иначе се възпитава срам.
Моят съвет е да им се показват книжки и да им се говори за биологичните особености на половете. Иначе момче и момиче звучат по същия начин като учителка и пожарникар за децата.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #48 -: Февруари 14, 2018, 16:21:22 pm »
Честит рожден ден на Мони!
Да е слънчево и щастливо дете, да е здрава и да стане кака съвсем скоро :heartbeat:

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #49 -: Февруари 14, 2018, 19:40:38 pm »
magi_st, да ви е жива и здрава рожденничката! Щастливо детство и нестихващи игри. :)


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2018, 20:26:08 pm »
Честит рожден ден на малката рожденичка,да бъде жива и здрава и много усмихната.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #51 -: Февруари 14, 2018, 20:47:23 pm »
Честит рожден ден на Моника. Да расте много здраво, усмихнато и палаво дете, а скоро дано да стане и кака :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #52 -: Февруари 14, 2018, 23:31:34 pm »
Маги, жива и здрава да ви е Моника да расте все така будна, умна, палава, да бъде вашата радост и гордост! Дай Боже и кака да стане скоро :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #53 -: Февруари 15, 2018, 14:52:16 pm »
Благодаря за пожеланията!Вчерашния ден беше прекрасен и доста уморителен за всички ни, но тя е мноооого щастлива!А щом тя е щастлива и аз съм!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #54 -: Февруари 15, 2018, 21:29:02 pm »
но тя е мноооого щастлива!А щом тя е щастлива и аз съм!
Те това е най-важното  :D
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2018, 11:00:15 am »
Да почерпя с мъничко закъснение за рождения ден на моите четиригодишни слънчица. Заповядайте!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2018, 11:17:44 am »
Честит празник Беата! Много здрави да са порасналите ти сладури. Боже как лети времето.. Безгрижно детство и много, много щастливи да сте всички!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2018, 14:28:34 pm »
Да са ти много здрави Ани и Петър, много да ви радват и да растат щастливи!Честит празник на цялото семейство!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #58 -: Февруари 20, 2018, 08:18:18 am »
Честити да са Ана и Петър!
Много здрави, безгрижно детство, щастие и попътен вятър в живота  :P
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #59 -: Февруари 20, 2018, 10:51:59 am »
Честит празник, beata!  :)
Желая много радост, обич и късмет на Ани и Петър!
Здраве и щастие за цялото семейство!   :)