0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Заповядайте в новата тема!

Нека все по-малко пишем за болести и все повече за радости!
  :wave:

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2018, 14:37:55 pm »
Благодаря, Смайли! Нека да напълним новата темичка с усмивки :)!

На Алеко са, Беата. Там вчера, и особено днес има страшен вятър, та допълнително го мисля. Над 50 км/ч.
Него като го духне вятъра в лицето и се разревава и иска да го нося  :lol:

Вчера имахме послание от треньорите - колко добре се справял и как трябва да продължи да ходи на ски, че ще ги забрави до догодина (търсят си клиенти, разбираемо).
Като го казах това на моя мъж (той пък го няма, в командировка) и вика: "К'во, все едно не си знам детето, че едва си стои на краката."  :lol:

Вие към коя школа сте? Ще ви пратят ли някакви снимки?
Нашата градина изобщо не е по снимките. Аз пък много обичам снимки и чак днес се присетих късно да бях помолила някой да го снима там горе.
Нашите са към Мачирски Спорт. Аз също много обичам снимки и попитах, но нямали от ДГ такава практика. Случайно научих обаче, че има уеб камера на Офелиите и едва днес се опитах да видя какво правят малчовците. Не че точно тях ще видя, де. Камерата е твърде далечна. И на Алеко има камера. Можеш да пробваш.

Доволна съм, че им хареса. От първа група са само те двамата. Вижда им се странно, че пак ще се връщат в детската градина. Друго си е да са по цял ден навън. Вечер си лягат в 9  :lol:.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2018, 14:52:53 pm »
На камерата вися от понеделник  :lol:, но те са някъде извън обсега.
Само един ден успях да го накарам да легне в 21 ч.. Изобщо не изглежда като да е уморен вечер. Според мен тяхната групичка не ги претоварват много, много, защото всички са набор 2014, декем малки.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2018, 15:03:16 pm »
Аз пак завиждам.Моника е активна, викаща и тичаща.Ако харесва някое дете се превъзбужда и направо не мога да я успокоя.И едно такова ходене в планината щеше да и дойде супер на нея, обаче тук няма къде.А баща и го мързи и все си измисля оправдания да не мърдаме от града.Тази събота и неделя сме свободни ама то времето няма да е за планина :(

Беата какво ще правите за празника вие?

Аз ще си причиня пак деца гости в апартамента за последно.Идното лято ще правим ремонт на хола :)

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2018, 20:32:17 pm »
Запис
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2018, 12:29:25 pm »
Ето ни и нас в новата тема. За жалост сме болни. :( Габи се събуди в петък с температура 38,1° и много сополи. Не мисля, че е грип. Почнахме с лечение, че да е здрава до понеделник. И при мен се чувства че са вече големи. Като са в къщи си се заиграват - не само двамата, но и самостоятелно и аз мога да си правя нещо друго.
bonbolini, и моят син е неагресивен, но миналата година септември имахме голям проблем в градината с изявена агресия - едно от най-големите момчета беше събрало останалите около себе си като тартор и не разрешаваше на приятелите му да играят с него и дори ги караше да го удрят или дразнят. И това избиваше при Марти в агресия, но към останалите около него деца, които искаха да играят с него, но той не ги искаше. Имаше разговор с всички родители и децата. Нещата се пооспокиха, тази година тарторите са в училище и съвсем е спокойно в групата.Така че трябва да се наблюдават децата и да се види къде е проблема.

Лек ден на всички!


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2018, 09:33:32 am »
Хоп и ние да се запишем в новата тениска.
На всички болни бързо да оздравяват.
Ние сме добре,малката почна да се укротява и не плаче толкова.Нощното хранене остана едно.Вечер и давам кърма и дохранвам с АМ,сутрин по същия начин.Вече започна да хапва повече неща,сега е на фаза месо.Дадоха ми прясно младо телешко,пекох го на фурна и и го пасирах,иска да си яде чисто без да го смесвам с друго.
Започна да си мачка и дере много лявото ухо,до такава степен че пуска кръв.До колкото знам много бебчета правят така,чудя се обаче с какво да го мажа.Сухите бели кремове ли са по-добре,от типа крем Здраве,Судокрем или с млякото на Биодерма с което си я мажа?Същата чужденка ми е за пъпчиците от претопляне,имам и кремче което е за пъпчици от лиги.
И последен въпрос:мислех си да кандидатстваме в ясла,която е близо до работата ни(с баща и работим на 500м един от друг,яслата е на същото разстояние),но си говорех с една девойка,която ме убеждаваше ,че е по -добре до дома(имаме на удобно място).Според вас как е по-добре,при вас как е?Живеем в Дружба и работим в Исток
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2018, 11:41:59 am »
И последен въпрос:мислех си да кандидатстваме в ясла,която е близо до работата ни(с баща и работим на 500м един от друг,яслата е на същото разстояние),но си говорех с една девойка,която ме убеждаваше ,че е по -добре до дома(имаме на удобно място).Според вас как е по-добре,при вас как е?Живеем в Дружба и работим в Исток
Според мен е по-добре да е до работата, защото ако е до вкъщи, теоретично ще стои по-дълго време в градината (ще го оставяте сред първите и ще го вземате сред последните). Минусът е, че зимата, когато е студено, ще го разнасяте по-дълго време до градината и обратно, но когато си с кола не би следвало да е голям проблем.

Относно кремчетата. Мисля, че сухите в такива случаи помагат повече.

Ра4ко, надявам се, че Габи вече се е оправила!
Маги, и Мони надявам се.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2018, 14:52:59 pm »
Бебешок още един глас за яслата до работата. Марто първо беше в градината до нас. Голямо препускане вечер да го прибера навреме, после пазаруваме от магазина до нас и се орибираме вкъщи. Преместих го в градина до работата, вечер доста по-спокойно отивам да го взема, от ранна пролет до късна есен си правим разходки, пак си пазаруваме, но от доста по-добре заредени магазини. Значително по спокойно ми е.
Има във морето на детските игри бисерче, което ни прави по–добри!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #9 -: Февруари 04, 2018, 18:02:32 pm »
Макар че сега като се замислих от Дружба до Изток не е много далече - 10 мин с кола?
Така че може би във вашия случай няма голямо значение. Може да изберете по градина (учителка) - за коя има по-добри отзиви, ако имате такава опция.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #10 -: Февруари 04, 2018, 19:07:52 pm »
И аз записах МОника на градина близко до работата.Но гледах първо учителките.Интересувах се какви са отзивите за тях, как се държат с децата.Но Плевен е малък град и можеш да избираш градината.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #11 -: Февруари 04, 2018, 22:08:50 pm »
Бебешок, аз също бих избрала тази до работата, но зависи как стоят нещата със свободните места, наплива и точките. Ако предпочетеш и запишеш на първо място грдина не в района на живеене губиш половин точка.
Ние у дома пък сме в драма. Котарака с катетър, абокат, яка и "арестуван" в клетка, а Нора страда, не иска да се отдели от клетката. От няколко дни нещо като вирусче се е завъртяло из нас, тя прикашля, мене лека хрема, таткото "затънтено" му било ... като нищо някой лазарет да си спретнем тези дни, седя и чакам просто, и се надявам да не пипнем гадния грип.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #12 -: Февруари 04, 2018, 22:27:53 pm »
Аз нямам постоянен адрес в София,от там губя 1 точка,за да не губя още си преместих настоящия до работата (до колкото разбрах за постоянен дават 3,за настоящ 2).Ако не мине черна котка път както се казва ,предстои да се сдобием с жилище в квартала, където живеем преди класирането.Та имам възможност да преместя постоянния.За свободните места ясно как се вижда,но за наплива как се разбира?Ей голяма драма са това яслите
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2018, 09:02:56 am »
Да, ясли, градини все е драма.И не спира с приемането на детето в съответното заведение.

Авалон, след Моника се изредихме и ние с моя мъж.Аз днес си имам и хрема за разкош :lol: Какво му е на котарака.Като оперирахме малката котка, Моника ходеше и обясняваше на всички как е болна и много я боли и не трябва да я пипаме.Голяма драма беше в къщи.

Бебешок
, стискам палци за жилището!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2018, 11:03:57 am »
bebeshok, пробвала съм и двата варианта. Ако е близо до вкъщи, тичането вечер е голямо. Вземам ги от последните, случвало се е в 7 без 5 да отида. Моите са двама и реално не стоят сами, но за едно дете вероятно ще е проблем. Ако е близо до работата (при нас на около 40-50 минути с градски транспорт), следва прибиране в час пик, а зимата и събличане/обличане на част от дрехите. За мен и това не е ок и предпочитам аз да тичам. Ще пробваме пак лятото, но за сега се върнахме в градината близо до вкъщи. За наплива и шансовете ни аз съдех по кандидатите и техните точки. В една от градините децата с повече от нашите точки бяха 2 пъти повече от свободните места и така изобщо не кандидатствахме за там. Прецеди коя градина да сложиш на първо място, даваха допълнителни точки за това.

Пазете се от грипа, ужасен е вируса тази година. Направих бронхит за 24 часа и около месец ми отне да се оправя. То не бяха антибиотици, сиропи за кашлица и всякакви бабини илачи. Не си спомням някога да съм се чувствала толкова зле. И децата се заразиха, но сякаш по-леко от мен го изкараха.

Бързо да се оправят болните и да не се разболяват здравите. Хубав ден, момичета и момче!
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2018, 11:16:52 am »
Верно драма, почти като прием в университета хаха - смяташ, пресмяташ, комбинации ако не тук, там. За наплива във всеки град си има по принцип предпочитани детски заведения, рядко се освобождават бройки през годината на междинните класирания, да не кажа никога. Отделно ако района е голям , има една ясла примерно. Верно, че цяла точка беше при местоживеенето.
Маги, белтък в урината, незнайно от кога и къде, но породите все с нещо са обречени ... (повече никога, пак се заричам). Запушил се хайвана, надяваме се поне с операцията да се размине.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2018, 11:24:00 am »
На мен ми е по-удобно да е близко до работа.След като я взема мога да използвам да напазарувам, да се разходим, да отидем още някъде.Градината е на центъра и ми е много удобно.Даже при хубаво време ходим да ядем сладолед/царевица и да се разхождаме.Ако беше в тази до в къщи, кача ли веднъж баира, забрави пак да сляза на центъра.А и да остава сама последна в градината не ми е ОК.Като са двама си играят, но само дете с учителките или събрано с по-големи групи, ами гадно си е.

Авалон
, нашите са чисти улични ама на пак са кекави.Голямата има някакъв проблем с бъбреците, предполагам камъни, и ще трябва да я водим скоро на доктор да я прегледа.Ако и нея оперираме Моника ще е в траур точно като Нора.Това е нейната котка, тя спи с нея и ще е ужасно и за котето и за Моника, и за всички ни де.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2018, 12:03:37 pm »
И аз да се наглася вече в тази тема, че ако се ослушвам още, ще трябва направо при порасналите да се вмъквам :)

Понеже чета, че обсъждате детски ясли и градини, аз да си кажа, че изобщо не се впрягам на тая тема. Като не стане, здраве да е. Ще плащаме за частна и толкоз. Не че са ми излишни тия пари, ама и нерви нямам за прахосване. Аз още даже не съм я регистрирала момата. Запознах се един ден бегло с така прилежно написаната програма на НАСА и сега събирам сили да попълня въпросните полета.

Бебешок, ние също живеем в Дружба, но постоянният ни адрес е в Младост и за там ще са кандидатурите. При нас вариантът с ясла до местоработата е абсурден, защото ще трябва аз да я мъкна сутрин и вечер и то до другия край на София. С градски се придвижвам. То всъщност където и да е, баща й най-веротно ще се занимава с логистиката - той сам си е шеф откъм работно време и това не му е пречка.
« Последна редакция: Февруари 05, 2018, 12:11:13 pm от Zlateto ♡ »
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2018, 14:53:16 pm »
Беата какво ще правите за празника вие?

Аз ще си причиня пак деца гости в апартамента за последно.Идното лято ще правим ремонт на хола :)
Планирам тържество в детски клуб. Няма да съберем много деца, но поне ще имат място за игра и танци, аниматорки, а ние, възрастните, ще можем да се видим и чуем :). Все повече се отказвам от идеята да черпят в детската градина. Рожденият им ден е в неделя.

По повод питането за детската ясла/градина, на мен ми е по-удобно да е близо до дома. Може да прекарват малко повечко време там, докато ги взема, но после направо ги водя на разходка или у дома, според времето. Така ги научих да ходят пеша :).

Пожелавам бързо оздравяване на всички болни и дано ни се разминат гадните вируси!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #19 -: Февруари 05, 2018, 15:17:01 pm »
Като сте се заговорили за рожденни дни.Ето една идея: The Little Jym Sofia на бул.България(гимнасика за деца от 10м до 12г).Бяхме на рожден ден на 5г. дете.Залата е отделена със стъкла,треньорите взеха децата и 2 часа ги забавляваха,а възрастните си говорехме на спокойствие,след като свърши времето дечицата седнаха на масичките специално приготвени за
тях ,хапнаха торта и други лакумства и кой от където е.Мисля,че всички малчугани останаха много доволни,някой от тях поискаха и техните рожденни дни да бъдат там
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #20 -: Февруари 05, 2018, 20:04:12 pm »
Леле, голяма активност днес  :P

Ако се пътува с градски транспорт, не е оферта яслата/градината да не е до вкъщи.
Но ако е с кола (или на пеш разстояние) си е по-добре.

Ние с мъжа ми се стиковахме добре с воденето и вземането от градина. Сутрин го води той, а вечер го вземам аз. Съответно аз ходя рано на работа (така че да мога да свърша по навреме, ако трябва и в 6.30 съм ходила, но най-често към 7.30) и си тръгвам в 17 ч., а мъжът ми обратно. С идеята Дани да не стои по 11 часа в градината, а само по 9 примерно (от 8.30 до 17.30).
Разбира се, трябва работодателят да съдейства в случая... Иначе работното време в София масово е до 18 ч. и в най-добрия случай, ще го вземаме в 18.30.
Има редица усложнения, разбира се - мъжът ми често ходи в командировки, на мен често ми се налага да оставам до късно, но някак си решаваме казуса. Дори лелята и калекото сме ангажирали десетки пъти да съдействат с воденето/вземането.

Вече предусещам драмата с училището  :lol:

Бебешок, мерси за идеята за този Джим.

Вие ще ми се смеете, но аз миналия месец вече резервирах клуб за РД на Дани, поради простата причина, че там където искам да е партито се резервира 3 месеца по-рано. Клубът се казва Trinity Kids. Малко е по-различен от всички останали.
Това ще му е първото празнуване на Дани с деца (ако е здрав, не ни сече черна котка път и т.н.  :lol:). Вече съвсем осъзнато търси приятели.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #21 -: Февруари 06, 2018, 10:15:30 am »
Здравейте и от нас. При нас решението да детската градина беше продиктувано от това да е близо до работата ми, която е точно на 5мин.пеша. Е, аз, като се роди малкият, го записах, но не се класира до последно, въпреки че сме по адрес и по месторабота точно там и даже имах колебание дали да ползвам ТЕЛК (който е реален, заради операция). За щастие чак тогава (С ТЕЛК) ни приеха. Като изключим отвратителната ясла и ужасни сестри и безбройните болести, градината е повече от чудесна със страхотни госпожи. Иначе аз оставям колата пред градината, оставям детето и отивам пеша до работата. После към 17.45 съм вече в градината и директно тръгваме от там. А в петък сме до 15.30 и винаги при хубаво време сме навън или пазаруваме. Лошото е, че е винаги  първи и ставаме рано 6.15, за да се оправим и да стигнем навреме (защото миналата година се преместихме в района на Ринг мол), но засега успяваме с организацията.
Иначе от вчера малкият е с температура и лоша кашлица. Тръгна от леко подкашляне, но после имаше разстройство и от снощи е на антибиотик. Вчера го извеждах навън, но днес ще си стоим само на терасата (там нарича много), защото е много отпаднал  :?
Смайли, напълно те разбирам с ранните резервации, за всичко е така. Важното е, че сте успяли. А и Дани и децата много ще се забавляват, сигурна съм :)
Злати, аз го регистрирах още като се роди, но за района на Стрелбище /Триадица. Е, 2 години нямахме никакъв шанс при нормално класиране, за другите райони не знам как стои въпросът  :?
Желая на всички много, много здраве :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #22 -: Февруари 06, 2018, 14:48:28 pm »
Минутка тишина и ....
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #23 -: Февруари 06, 2018, 15:54:27 pm »
Хаха,е гримира се момичето.Пораснало вече.Да ти е жива и здрава Авалон
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #24 -: Февруари 06, 2018, 16:40:04 pm »
Ауу прекрасна е Нора, пък ние нищо не разбираме от изкуство ;)

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2018, 09:34:02 am »
Привет и от мен, най-накрая и аз да се запиша :lol:
Такааа, мама се дипломира на 01.02. взех последния изпит :wink: естествено три дена преди това Алек се тръшна със хрема, кашлица, и един ден температура, след него баща му, а от снощи и кака му е нещо хремава :)...аз проблем с яслата нямах, приеха го на първо класиране, но и двамата с баща му работим в района в който живеем, та и гледах да ми е най-близката до в къщи...от 15.02. съм на работа 8O след 4 години у дома...баща му ще го води, че съм от 7.30 да си поспива човека..
Авалон, прекрасна е Нора :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2018, 11:23:05 am »
Аа, това важно. Честито дипломиране Алекс!
И никакви вируси, за грипове пък да не говорим.
Мисля медийния стрес и постоянните приказки  от НГ насам ще има ли няма ли да има ваканция, пък кога да я обявят и подобни,  колко е страшен тази година ..., пренатовариха нещата.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2018, 14:06:51 pm »
Честито дипломиране Алекс.
Малката започна да стои все повече права и се замислих  дали не трябва вече да и купя обувки за прохождане.Тя има някакви, по-скоро ги слагаме да и топлят крачетата навън и определено не стават за ходене.Та въпросът ми е какви обувки да купя?От тези с цип като на КК(чувам различни отзиви,трябвало да са с цип,не трябвало,защото пречел),други съветват на марките Найк,Адидас и тн.,те стават ли,трябва ли задължително да държи глезена?
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2018, 14:17:49 pm »
Значи в къщи, боса, по чорапи, толкоз.На вън хубави обувки да държат глезена, защото там стават най-много контузии, да не го криви.Това е най-важното.Найк, майк, много модерни, обаче по-добре недей.Пробвайте няколко варианта, виж какво ще ти е удобно на теб да и обуваш и според теб ще и е добре.Моника беше с тези с цип, но кракът и е пухкав и не влезе в нищо друго.

Алекс, честито!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2018, 14:32:03 pm »
Благодаря Ви момичета :)
И аз мисля, че тези тип "буйки" с цип са идеални и Алек беше с такива...
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2018, 14:33:20 pm »
Значи в къщи, боса, по чорапи, толкоз.На вън хубави обувки да държат глезена, защото там стават най-много контузии, да не го криви.
И аз така  :D, и обувките с ципа на КК, не е пречил.

П.С. Сега видях - в Комсед има 35% намаление на Лего
« Последна редакция: Февруари 07, 2018, 14:37:41 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #31 -: Февруари 08, 2018, 11:20:16 am »
Честито, Алекс! Много хубава новина за дипломирането  :P

Бебешок, ако искаш изчакай два месеца до пролетта и тогава купувай обувки за навън.

Аз дори не се сещам какви са тези обувки с цип, които обсъждат момичетата  :D
На Дани му бяха подарили едни с цип, който започва от отдолу на подметката чак. За тях ли става въпрос? Те са като пантофи по-скоро. Нямат истинска подметка.

Ние за първи сезон улучихме от първия път обувки (т.е. ботуши), които да иска да носи. Иначе купувам по 3-4 чифта докато улучим модел, който иска да носи... Много е капризен.  Като ги пробваме няма проблем, а после отказва да ги носи. Все му обиват....
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #32 -: Февруари 08, 2018, 16:04:47 pm »
Да и според мен е е хубаво да се изчака докато се постопли и се започне по-голямо излизане на вън.

Усмивки, е това са тези буйки на К§К те са с цип от долу изцяло.

На Моника и умаляха всички маратонки и сега ще купуваме нови.Изчаквам ходенето ни до София, да минем през Декатлон, че там има избор и на добри пари.Пък е трябва да са розови, защото госпожицата не признава друг цвят  8O

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2018, 20:19:21 pm »
Маги, добре че иска розови.
Мария иска само сини, дрехите да са момчешки, роклите и полите като ги види и пищи да ги махам. Играе само с коли и камиони. И вече леко си се притеснявам, понеже онзи ден в градината ги питали как се казват, дали са момче или момиче  8O И тя казала, че е момче. Та ме викаха в градината. Лошото е че и в вкъщи това казва, че момче и незнам какво да я правя.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2018, 21:56:42 pm »
Стоека, детска му работа.. според мен не се тревожи...и Вера искаше да е в синьо, оранжево и т.н. мразеше розово, после мина на лилаво :lol: сега като вадя разни анцузи от нея за брат й, защо сте ме обличали като момче :lol: ами защото ти така пожела :wink: говори и, че е момиче, поправяй я като каже, че е момче и толкова...а, от градината пък защо са те викали? Да проверят дали ти не и говориш, че е момче? Ама че хора 8O и Вера си играеше с коли и камиони, но пък приятеля и с когото бе ежедневно бе момче та не съм се тревожила особено... Алек пък ми казва "хайде да играем ти да си таткото, аз да съм майката"  :lol:... предполагам че някоя г-ца от градината така му казва та хич не се тревожа заради това..
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2018, 23:27:33 pm »
И София дълго време искаше да е момче. Дори косата си подстрига. Всичките й кукли имаха момчешки имена. И искаше да се облича само в синьо. Но и това минава. Чак си мисля дали не е по-добре от розовото и Елза и Анна, които я вълнуват живо в момента.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #36 -: Февруари 09, 2018, 10:23:32 am »
Мисля,че това с пола е доста често срещано.Много познати минаха през него,та даже и аз съм била така.Баща ми до ден днешен се шегува с мен "синичко като за момиченце",с кукли съм се заиграла чак в първи клас.
Вярвам,че ще мине този период
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #37 -: Февруари 09, 2018, 19:20:02 pm »
Ох, благодаря ви момичета :)
Притесних се, особенно като от детска ми обесняваха, как не се индентифицирала правилно. Как среда била семейната и т.н. Ама и те с тоя пол...аз накрая им казвам, че хич и не ме интересува това, искам само да е здрава.
Явно си е до период и ще отмине. Благодаря :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #38 -: Февруари 09, 2018, 23:59:59 pm »
Тези оък.  8O И това ми било професионалисти! Смешници са те за мен.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #39 -: Февруари 10, 2018, 06:51:56 am »
Стоека, тия са ненормални :x тегли им една иним кажи, че Игра на Роли е обичаен етап в развитието на децата, независимо от пола. И да не те закачат, че ще се посовеш на Истанбулската конвенция за приемане на джендъра :lol:

При нас, аз толкова вируси донесат тази година, Катерина я съсипах да боледува. Ще поработя докато дядото е тук, че ни е на гости и ще търся друга работа. С малки деца да работиш е приказно, ако у дома нямаш някое което после една седмица се тресе с 40.6. а преди това ти се тресеш седмица.
[/url][/url]
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #40 -: Февруари 10, 2018, 09:41:24 am »
Наистина как може да извикат за нещо подобно родителя....  8O
Стоека, аз си спомням, че тя и с кукли (плюшени играчки) си играеше и ги нареждаше в кръг и им сервираше. Всичко е на периоди.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #41 -: Февруари 10, 2018, 10:29:53 am »
Здравейте момичета,
Стоека, не им обръщай внимание на тия и ги пресечи в зародиш. Аз като малка също се обличах само в синьо/и сега е така, просто любим цвят/, играех си с колички, с момчета си играех, играех футбол докато не ми изкараха въздуха с топка,имах пистолет с капси, влакчета, карах колело с момчетата, биех се с момчетата/докато в първи клас един съученик не ми показа, че не съм момче/, не веднъж като по-голяма казвах на майка ми, че искам да съм момче та даже и в пубертета. Харесвам и сега оръжия, исках да съм военна, общо взето всичко мъжко та и сега. Просто си усещам характера по-силен, но това не ми пречи да харесвам мъже. Ето сега имам син, обличам го в синьо/ако имах момиче, щях в синьо да я обличам. Не харесвам розаво. Една приятелка, чака момиченце а има дрешки от сина и и каза, че ще я облича в неговите, които са сини./, харесвам воени и вече му потърсих дрешки с камуфлаж в нета. Имах един приятел момче, който защото общуваше с мен поиска да му купят кукла барби и техните му взеха, слагаше си балсама за устни на майка си а сега е 2 метров як мъжага, който си играе с куклички но живи! Ако едно време ги имаше тези глупости с джендъри, щяха да ми пълнят главата с глупости, само защото съм била мъжкарана. Гледай си детето и не им обръщай внимание, децата си имат периоди.
По този повод да се оплача от свекърва ми. Казала на мъжа ми, че синът ни бил мн красив като момиче а момчетата били грозни по принцип!  А др и внук, който е 10м по-голям от нашия бил грозен. Било странно. Еми техните мъже в родът им като са грозни, в моя род са красиви. Страшна простотия. И даже умалителното на името с което го нарича е в женски вариянт. Направо не знам какво ще я направя. Та свекърва ми е като тези от детската градина на Стоека, търсят под вола теле! Казах на мъжа ми той да се заеме с този въпрос, да не се заема аз, че пак ще съм лошата.
« Последна редакция: Февруари 10, 2018, 10:52:25 am от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #42 -: Февруари 10, 2018, 13:35:26 pm »

Вече предусещам драмата с училището  :lol:



47 Smiles, много си права. :lol: Тази година като търсихме училище на Марти обиколихме 6 в района ни, докато се спряхме на едно (имаме право да го запишем само в едно). От септември ще е ученик, а аз вече се оглеждам за гимназиите(при нас са след 4 клас). Драмите започват още от поемането на първата глътка въздух мисля аз :lol:.

И аз си мисля, че това с цветовете и изборът на играчки в такава възраст е драма. Дълго време получавахме дрехи и обувки за Марти от една мома, която искаше само момчешки неща. А като стана някъде на 5 започна да иска рокли, които пък сега получава Габи. Срещала съм момчета, които до около 5 г. са искали да играят  само с момичета на кукли и бебешки колички. До началото на миналия век децата са ги обличали до 4 г. възраст в дълги бели ризи и са им оставяли дълги коси, без значение на пола.

И ние сме се превърнали в лазарет, след децата сега и аз съм настинала и хремава и тати нещо се оплаква. Пием чай и се лекува, че в понеделник трябва пак да сме на линия.

Алекс 77, Честито дипломиране !

Приятни почивни дни на всички!


*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #43 -: Февруари 12, 2018, 08:47:31 am »
Значи покрай тая Истанбулска конвенция гледам как се изкриви начина ни на мислене.Сега за новия БГ детски филм, пишат,ч е бил джендър филм.Чудя се, децата имат толкова различно разбиране за света, вярно че БГ филмите понякога са леко странни ама чак пък джендър?!

И с тия болести да кажа, Моника отдавна се оправи, аз още се влача :(

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #44 -: Февруари 12, 2018, 20:52:26 pm »
И с тия болести да кажа, Моника отдавна се оправи, аз още се влача :(
И Дани хвана нещо ново. Няма такава кашлица днес. Оказа се влошаването в крайна сметка от грешен сироп... Даваме го за втори път и все такава реакция. Реагирах бързо и го смених и вече се усеща разликата...
Тази зима вирусите са на кашлиците май....

С тази работа не намирам време да прочета за тези джендъри   :lol:
Сутринта си бях навила часовника в 4.30 да работя, но с тази кашлица на Дани и неуспяването да заспя нормално за един час дори, направо си се събудих в 4 без 15 да работя. Сега ще бързам да лягаме ...
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #45 -: Февруари 14, 2018, 09:05:06 am »
Маги, честит празник!!! Нека е здрава и много, много щастлива Моника!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #46 -: Февруари 14, 2018, 11:25:38 am »
Започвам с честитките :).

Маги, честит рожден ден на Моника! Да е жива и здрава, палава и кокетна, радост и гордост за вас!

Честито дипломиране на Алекс! Да извлечеш всички ползи от това!

Тая работа с половете на малките е щуротия! Малко професионализъм да имат тези в детските градини! Те все още са деца. На Пепи му купих розова тениска и много се зарадвах, че предлагат такива. Той харесва розово, а и му отива. То пък се оказа, че е момичешка  :lol:. Как разбрах ли? Ами има лек буфан на ръкавите  :D. Децата току ми сервират идеи, че еди какво си било за момчета, пък друго било за момичета. Ако не е свързано с физиологията, хич и не поддържам такива представи. Момичетата носят панталони, цветовете нямат пол, играчките са според интереса в момента. Ще му дойде времето да се определят, няма нужда да се шашкаме за нищо.

При нас последният вирус беше с повръщане. Хубавото беше, че премина бързо. Ани ми обясняваше: "Тати каза, че за 3 дни ще мине". И точно така стана :). И - о, чудо! - Пепи не го прихвана  :D.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #47 -: Февруари 14, 2018, 11:53:48 am »
До началото на 20ти век синьото е било за момиченца, а розовото за момченца. Всички деца преди това са се обличали в бели рокли, за да е по- лесно поддържането на дрехите и смяната на пелените. Това няма общо с половото определяне. Също както и играчките нямат общо с това.
Когато са две деца от различни полове е нормално да има желание да бъдеш като брат/ сестра си. Когато детето е едно, то най- често "имитира" пола на по- "силния" родител или на някой, който му липсва. Нормално поведение е в определена възраст.
В яслите и детските градини са длъжни да съобщят за тези неща, но не с притеснени, а с обяснение. След 3-4 годишна възраст трябва да започне половото възпитание. Най- вече прости факти за биологията. Има безброй книжки. Хубаво е да се наричат нещата с истините им имена, защото иначе се възпитава срам.
Моят съвет е да им се показват книжки и да им се говори за биологичните особености на половете. Иначе момче и момиче звучат по същия начин като учителка и пожарникар за децата.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #48 -: Февруари 14, 2018, 16:21:22 pm »
Честит рожден ден на Мони!
Да е слънчево и щастливо дете, да е здрава и да стане кака съвсем скоро :heartbeat:

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #49 -: Февруари 14, 2018, 19:40:38 pm »
magi_st, да ви е жива и здрава рожденничката! Щастливо детство и нестихващи игри. :)


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #50 -: Февруари 14, 2018, 20:26:08 pm »
Честит рожден ден на малката рожденичка,да бъде жива и здрава и много усмихната.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #51 -: Февруари 14, 2018, 20:47:23 pm »
Честит рожден ден на Моника. Да расте много здраво, усмихнато и палаво дете, а скоро дано да стане и кака :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #52 -: Февруари 14, 2018, 23:31:34 pm »
Маги, жива и здрава да ви е Моника да расте все така будна, умна, палава, да бъде вашата радост и гордост! Дай Боже и кака да стане скоро :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #53 -: Февруари 15, 2018, 14:52:16 pm »
Благодаря за пожеланията!Вчерашния ден беше прекрасен и доста уморителен за всички ни, но тя е мноооого щастлива!А щом тя е щастлива и аз съм!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #54 -: Февруари 15, 2018, 21:29:02 pm »
но тя е мноооого щастлива!А щом тя е щастлива и аз съм!
Те това е най-важното  :D
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #55 -: Февруари 19, 2018, 11:00:15 am »
Да почерпя с мъничко закъснение за рождения ден на моите четиригодишни слънчица. Заповядайте!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #56 -: Февруари 19, 2018, 11:17:44 am »
Честит празник Беата! Много здрави да са порасналите ти сладури. Боже как лети времето.. Безгрижно детство и много, много щастливи да сте всички!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #57 -: Февруари 19, 2018, 14:28:34 pm »
Да са ти много здрави Ани и Петър, много да ви радват и да растат щастливи!Честит празник на цялото семейство!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #58 -: Февруари 20, 2018, 08:18:18 am »
Честити да са Ана и Петър!
Много здрави, безгрижно детство, щастие и попътен вятър в живота  :P
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #59 -: Февруари 20, 2018, 10:51:59 am »
Честит празник, beata!  :)
Желая много радост, обич и късмет на Ани и Петър!
Здраве и щастие за цялото семейство!   :)

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #60 -: Февруари 20, 2018, 15:39:58 pm »
Честит празник и от мен beata!Много здраве,безгрижно и щуро детство им желая
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #61 -: Февруари 20, 2018, 21:42:57 pm »
Честит Рожден ден на твоите дечица, beata! Да са ти живи и здрави, безгрижно детство и много усмивки.


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #62 -: Февруари 20, 2018, 22:39:12 pm »
Лелеее, кога пораснаха толкова? :) Живи и здрави да са Беата, много късмет да имат в живота и безгрижно детство!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #63 -: Февруари 21, 2018, 13:36:53 pm »
Здравейте,аз последната седмица съм на творческа вълна.До края на март месец покупката на жилището би трябвало да е факт.С беба си оставаме самички и за да се откъсна от негативните мисли покрай случилото се съм се отдала на избор за обзавеждане и най-вече декорация.Тъй като няма да имам много средства за обзавеждане си мисля за детската стая да купя юношеско обзавеждане примерно нормално легло и гардероб в бяло,а с подръчни материали да направя по-детска декорация.Незнам колко е удачно това с леглото,тя до 2г предполагам ще е в кошарата,като на по-късен етап ще се махне част от преградата,след това ще е добре ли в голямо легло или трябва да е преходно?Мисълта ми за голямото легло е когато идва някой да ми помага да се използва,а после да се използва от нея или да не бързам,но в същото време ми се иска да си има своя стая.Ориемам идеи.
Прикачила съм част от картините,който съм и нарисувала,мисля да направя още една,а от цветен картон да направя 3Д пеперуди и да ги залепя на стената покрай тях
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #64 -: Февруари 21, 2018, 14:00:25 pm »
bebeshok0326, нашето момче от малък спеше в легло, което от кошара става на по-голямо. Докъм 2-годишна възраст спеше с решетката на кошарата, после я махнахме, преправихме я и стана легло. Тогава му сложихме малка преграда - има такива в Икеа. В началото, преди преградата, имаше няколко търкулвания и падания, но първите седмици му слагахме старото матраче до леглото и падаше на меко. Той нямаше никакъв проблем да си стои и спи сам стаята. Ние като се преместихме, бяхме решили в неговата стая да има голям гардероб, шкаф и легло, всичко е в бежово и зелено, като смятам, че след 2-4 години бихме сменили леглото, защото се предполага, че дотогава ще му умалее. И аз декорирах с различни лепенки, заложих на цветни и весели завивки/шалтета, килим и заедно с купчините играчки, стаята си е типично детска и сладурска :) /даже има и палатка в нея  8O/
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #65 -: Февруари 21, 2018, 14:38:26 pm »
Това с палатката ми е много сладурско.Намерих интересни идеи и за нея, малко като индианска шатра с меко килимче и много възглавници.Вижда ми се лесно осъществимо
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #66 -: Февруари 21, 2018, 20:30:16 pm »
Палатката е супер лесно нещо
4 бамбукови пръчки от Джъмбо, плат отгоре и корда долу която да я държи н квадрат :) но само от трите страни е кордата. Бързо, лесно и евтино. Платът е един такъв като дочен(повъзрастното поколение ще ме рзбере :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #67 -: Февруари 21, 2018, 20:55:02 pm »
Е айде и част от младите ще те разберем :D(учила съм моден дизайн ).Иначе съм виждала и варянт с 6 пръчки,но да принципа е един и същ
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #68 -: Февруари 22, 2018, 14:27:07 pm »
Аз точно един стар плат ползвах, само го свих горе на върха и пуснах свободно да пада. Не се нанизвала пръчките. И лесно се прибира и прави отново, че в квартирата място почти няма и като я сглобя, аз трябва да се изнеса хахаха.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #69 -: Февруари 22, 2018, 18:58:28 pm »
Бебешок, кураж, всичко е за добро!За беба мисля, че с една решетка от тези ниските от Ика ще стане леглото и не виждам смисъл от междинно, направо от кошарата на нормалното, поне аз така ще процедирам с Моника това лято.ние пък забавихме голямото заради липса на място, но измислих как да стане!Малко стикери, такива картини и украса по-момичешка и ще стане супер стая.На децата не им трябва прекалено много, даже напротив, като имат малко си стимулират въображението и си измислят сами игри.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #70 -: Февруари 23, 2018, 12:39:40 pm »
Да се включа за леглото.
Дани мина направо от кошара на стандартно единично легло като сложихме преграда от Икеа.
Ние си имахме гостна с две единични легла (по 90 см.) и съответно едното легло (и цялата стая де) стана негово. Друго си е на широко  :D
Лепих на стената стикери с влакове (нали е маниак), но ми се разлепиха.
Трябва да взема и аз да измисля нещо, с което да направя стаята по-детска.

Иначе заповядайте идеи за палатки, които случайно видях днес:
https://www.vivre.bg/search?searchItem=%D0%BF%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B0
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #71 -: Февруари 23, 2018, 13:36:26 pm »
хубави детски стикери има в алиекспрес, по 3-4лв са.
ние сме залепили от лятото няколко, няма разлепени още.
само не знам ако реша да ги махам дали няма да е проблем, ама то сигурно ще е при ремонт.
има бебешки, с микимауси, с коли, влакове, спайдърмени,батмани и подобни.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #72 -: Февруари 23, 2018, 13:50:17 pm »
На мен много ми харесва идеята с пеперуди,единствения минус е ,че събират прах и това малко ме разколебава.Мога просто да сложа по-малко.Ето няколко идеи с тях
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #73 -: Февруари 23, 2018, 13:59:04 pm »
Бебешок, и според мен ще трупат прах. Може да направиш повече и да ги подменяш евентуално.

Поп4о, нашите стени в спалните са с релефни тапети и затова стикерите не лепнат. Иначе върху латекс си лепят.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #74 -: Февруари 23, 2018, 14:01:29 pm »
Просто ги залепи целите за стената, пак ще е радост за детето, така или иначе всячески ще се опитва да ги свали от мястото им :) Тук имаше калинки, животни и какво ли не. С порастването и намаляха и се деформираха както се вижда :)
« Последна редакция: Февруари 23, 2018, 14:04:59 pm от magi_st »

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #75 -: Февруари 26, 2018, 16:03:03 pm »
Здравейтеее, как сте в тези закъснели виелица и студ  8O Малък Сечко се сети кога да се вихри. Едвам се добрахме до детскат градина, даже карах мъжа ми да ни закара, че мен бе беше много страх - пътищата /дори Околовръстното/ НЕ беше пипнато /тази Фъндъкова какво разправя, че са чистили пътищата :x/
Иначе, днес трябваше децата да репетират за празненството за 8-ми март и госпожата по едно време постна в групата ни, че нищо не станало, защото : "Дисциплината, меко казано, не е на ниво". Не знам защо, но ми стана много смешно  :lol: и досега си се подсмихвам. На нея сигурно хич не й е до смях, все пак иска да направи добро "шоу", ама..  :lol: Така, че ще трябва да стягаме дисциплината и да чакаме с нетърпение творчеството на малчуганите  :D
Внимавайте в това лошо време, пазете се   :D
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #76 -: Февруари 26, 2018, 16:40:20 pm »
Здравейте, момичета! Много ви благодаря за хубавите пожелания към моите малчовци (вече не толкова малки :))! Закъснях с благодарностите, защото те се разболяха и, когато сме заедно у дома, нямам време за компютър. Е, вече са добре и днес са на градина. По повод на тържеството за 8-ми март на нас ни раздадоха стихчета - да си ги учим вкъщи и после ще има някаква програма, но дали ще е за 8-ми март, за първа пролет или... Досега само аз ги подсещам да рецитират, не са казали в градината да правят нещо. Ще е весело, предполагам.

И аз съм на вълна "детска стая". Но тази е една бааавна вълна, постепенно се носи  :D. Едва сега ще ги местим на стандартни легла, все още си спят в кошарите, без решетка и с преградка от ИКЕА. bebeshok0326, детската стая винаги си личи, че е детска, дори и да няма специално обзавеждане. Като сложиш стикери, етажерка с играчки, детски килим и пердета (макар че и това не е задължително), боядисаш в свежи цветове стените и се получава. Аз бих сложила пеперуди, нищо че събират прах. Могат да се сменят. Мой любим аксесоар е метърът за измерване на височината на детето и мисля да им сложа такъв, макар че доста се забавихме с детската стая.
Нашата палатка е от Лидл. Една от успешните ми покупки :).

bebeshok0326, всяко зло - за добро! Ще се справиш!
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #77 -: Февруари 26, 2018, 17:24:00 pm »
Времето е хубаво да го гледаш от прозореца.Добре че вчера се прибрахме от София.Голямо пътешествие му правим на този етап.Тук вали много,изкарах малката за 5 мин. в двора,но не беше доволна когато и падаха снежинките в лицето.Цял ден сме си вътре и поглеждаме през прозореца.Днес за първи път я оставих да се храни сама.Запекох и зеленчуци на лентички и ги сложих в купичка,голямо мазане стана.Другото и забавление е да пие от обикновена чаша,цялата се мокри,но голям смях пада.
За справянето въобще не си и помислям,че няма да се справя.Имам голяма подкрепа от родителите ми.С баща и за сега се разбираме много добре и той помага,да не кажа че помага повече от колкото когато бяхме заедно.От една страна се чувствам много по-добре така и се наслаждавам повече на малката,с нетърпение чакам момента в който ще си живеем само двете в едно малко женско царство.Малко ми е притеснено единствено тръгването на ясла и момента с боледуването,но вярвам че ще се справим и с това.Баба ми ще ми помага 15 дни в месеца,остава да намеря и варянт за останалите 15 дни.
В English Home има голямо намаление,ако имате нужда от неща за дома.Много се изкушавам да си поръчам някакви неща,но още нищо не е готово и май е по-добре да изчакам.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #78 -: Февруари 26, 2018, 21:57:40 pm »
Леле, палатката съвсем я бях забравила прибрана в килера. Не знам колко големи трябва да са детските стаи за да са достатъчни. И масата със столче, дъската за рисуване, музикалния килим (който забравям включен и котката се разхожда нощем..), и батут, камари с кукли и плюшки, камион, количка, скчащия балон ... то всичко иска място. И това ако няма изглед на детска стая. Нора на 3 г. я преместих на легло без преграда. И да е падала , не съм разбрала. Два пъти като голямо бебе (над година) пада от спалнята - единияпът я чух, другия не, даже се беше претъркулила и продължила да спи под леглото, изкарах си акъла тогава - пипам в просъница няма никой, надничам вече будна-  пак няма ........ та нищо й няма гледам. И на мен ми е любим метъра като аксесоар и редовно отбелязвам на него ръст.Килограмите също пиша, сега са 108/20.
Бебешок, всичко ще се нареди, бъди сигурна.Човек не знае колко може да бъде комбинативен, докато не му дойде на главата. Ще се справиш. Първата зима е по- трудно, после хем се разреждат болестите, хем не се впрягаш толкова. Пък и не се филмирай от сега.
Днес падна първия истински и хубав сняг. Голямо ринене и буксуване падна , но пък и аз се радвах като дете. След градината само се преоблякохме на бегом и пак навън семейно , прибрахме се почти в 8 като снежни човеци, не остана не овъргалян сняг  :lol: Утре пак.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #79 -: Февруари 27, 2018, 00:29:58 am »
Бебешок, съжалявам, че се е стигнало до там, но разбира се, твоето спокойствие и това на детето са най-важни. За съжаление, много мъже нямат представа какво е това да има дете у дома и как изисква ежеминутни грижи. Просто не могат да схванат, че животът няма да е същият като преди. И на мен дори като жена ми отне известно време да го проумея, че няма нищо общо с усмихнатите бебета и майки, понеже голямото ми дете основно ревеше първите месеци. Но когато го приех, се почувствах много по-добре и така чак до днес.  :D
Днес приятелката ми роди трето дете и се радвам за нея.

Бъдете здрави, момичета и деца!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #80 -: Февруари 27, 2018, 07:28:11 am »
Момичета благодаря за окуражителните думи.
Блу ,съгласна съм.А когато мъжът е нарцис нещата стават още по-трудно за схващане.Много преди да започне всичко ми светна лампата,че ще се стигне до тук,но и сега ако трябва да мина по същия път, бих минала без проблем.Старая се да помня хубавото,а то не е малко,дори да изключим малката.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #81 -: Февруари 27, 2018, 09:07:33 am »
Моника има голямо стихче за представлението-празненството.Научила го е :) Сега съм в търсене на зелен чорапогащник защото е теменужка.Е къде да го намеря до 7-ми март не знам.Ще обикалям в това време за чорапогащник и това е.

Поне снега е толкова хубав, че вечер след работа пада една игра, голям кеф :)

Ох говорите за детски стаи.Това лято най-накрая ще направим на Моника.Аз искам само легло и гардероб, всичко друго ще са играчки.Има маса със столчета, има дъска за рисуване, има къща за кукли, не знам си колко броя Лего вече и още и още.За това едно легло, един гардероб и някакъв дребен килим по средата.От там нататък ще е натурия.Поне докато порасне и не премахнем половината играчки :)
« Последна редакция: Февруари 27, 2018, 09:50:33 am от magi_st »

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #82 -: Февруари 28, 2018, 23:30:07 pm »
Бебешок, сетих се за тази статия: http://www.maikomila.bg/адът-брак-и-развод-с-нарцисист/

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #83 -: Март 01, 2018, 09:35:10 am »
Привет на всички!Честита баба Марта!Да сте много здрави, румени засмени всички и големи и малки!Ще имат ли децата по ясли и градини баба Марта днес?И на бебоците да сложите на ръчичката или на леглото за здраве!

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #84 -: Март 01, 2018, 10:32:36 am »
Честита да е Баба Марта! Здраве, здраве и пак здраве за всички.
Ще има в градината - Пижо и Пенда щели да идват. Но групата на Нора ще ги пропуснат, защото са под карантина. А аз съм в "трепетно" очакване на пъпките.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #85 -: Март 01, 2018, 10:39:32 am »
Честита баба Марта на всички малки и големи.Бъдете живи и здрави и много засмени.
Нашата мартеничка оживя точно 10 мин. и стана на малки парченца,но пък беше радост.

Блу, статията е много добра.Надявам се да има по-малко жени ,който  се оставят на тяхната издръжка и без приятели,защото тогава ще го загазят много.Частта за манипулацията,лъжите,сваляне на звезди,почивките,това че винаги друг е виновен,неспособността да разбере чуждата емоция,те просто не си правят труда,а в редките случаи когато го правят незнам дали не е преструвка...всичко това го имаше и при нас.Разликата  идва в това,че той винаги ме натискаше да се развивам,да изглеждам добре,да имам престижна работа в лъскава сграда,предполагам за да се фука пред хората.
Аз специално нямам право да се оплаквам, много от нещата ги виждах  и въпреки това съзнателно избрах този път.Благодарна съм му за много неща.Искам просто да затворя тази страница,но както е описано и в статията ще бъде трудно.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #86 -: Март 01, 2018, 17:22:38 pm »
Честита баба Марта! Бъдете здрави и засмени малки и големи. Не знам какво е имало в градината от понеделник сме си в къщи с него...за радост на колегите ми :wink: така ще е...
Важното е, че две седмици изкара на градина та има напредък :) ще имат тържество на 14.03. не разбрах за първа пролет ли, за мама ли...стихчето му бе за баба Марта което ни дадоха да учим в къщи та съвсем не ми е ясно.. баща му го води сутрин, аз го вземам, не му се отразява добре работата ми, буди се много рано, усеща че ме няма в стаята и става да ме търси...та такива работи при нас..
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #87 -: Март 01, 2018, 23:01:00 pm »
Добре, де, какви са тези дивотии да дават стихчета за учене наизуст на тригодишни деца? При нас най-много да изпеят една песничка с някакво подобие на танц заедно с учителката.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #88 -: Март 01, 2018, 23:28:35 pm »
Честита Баба Марта на малки и големи! Бъдете най-вече здрави.


*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #89 -: Март 02, 2018, 08:45:35 am »
Блу, учителките преценяват колко да е голямо стихчето и дали да има въобще.Моника още миналата година в яслата на 3 навършени учеше стихчета без проблем, сега знае 5 реда, и всички песни за тържеството.Но има деца, който трудно се съсредоточават и на тях им дават или малки стихчета или само пеят песни.Има и друго, ако някое дете го "пренебрегнат", родителите се сърдят.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #90 -: Март 06, 2018, 14:49:45 pm »
Да се запиша най-накрая в любимата тема.Мотах се до сега... :( Всички възможни празници към момента си отидоха и както писах в другата тема,дойде мрачно,влажно,мокро време... Чакаме затопляне,но да видим. Поне сняг видяха децата.Нашето момче с голямо нетърпение го чакаше и с голяма радост го преживя,та чак възпалени сливици и висока Т.Днес ще сменяме антибиотика,защото след 4 дена прием пак вдигна и то близо 39. :( Хич не исках да се записвам в темата с оплаквания,ама какво да направя... :( А утре тържеството за мама... И той със стихче/по-скоро стих,един ред  :wink:/ ама важен,ще рецитира.. Само дето май няма да присъства. И някакъв вирус стомашен имало в градината. Него го карахме ноември. Междувременно и варицела през февруари,но леко мина. Та по въпроса с детската градина сме 50/50 по присъствие...Ама ще се гледаме,избор няма. Аз поне сега съм по-свободен и не ми пречи никак,даже свикнах,но поне времето да се оправи.... Хубав ден на всички ви. И няма да се плашите... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #91 -: Март 09, 2018, 10:32:15 am »
Де се изпокрихте всички?

Рачо, да доведеш Тео в Плевен, не приемам отказ ;) Трябва с Моника пак да си премерят силите  :lol:

При нас мина тържеството.Нашата госпожица срамежливо си забрави стихчето, но пък танцува през цялото време!Важното е, че мина, тя е доволна, аз също :) Сега да сме здрави и да се радваме на идващата пролет.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #92 -: Март 09, 2018, 11:36:45 am »
Тук сме,тук.Малката вчера ми направи голям подарък-изби и първото зъбче.Нямаше голяма драма ,както се бях настроила,само се събуди през ноща и си игра 2 часа  :D
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #93 -: Март 09, 2018, 12:49:42 pm »
Честито първо зъбче!Да избият много лесно, да са бели и здрави!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #94 -: Март 09, 2018, 13:15:27 pm »
Много благодаря Маги.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #95 -: Март 09, 2018, 22:34:50 pm »
Мда, и ние сякаш се пробуждаме след зимен сън. Днес времето беше толкова приятно :) Чудесно си изкарахме навън. А утре дори ще е по-топло...

Ех, първо зъбче, първи стъпки, първи думички, какви мили спомени остават :)



   La vita è bella
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #96 -: Март 11, 2018, 19:40:08 pm »
Ра4о, добре дошъл в новата тема  :P
Бебешок, честито ви първо зъбче. Леле, колко бързо се забравя всичко. Изобщо не помня вече кога беше на Дани първото....  :oops:
Само помня, че кътниците бяха чак на 3 г.

Ние днес се разходихме на Витоша.  Г-н Даниел е болен, засега не сериозно. Сополи и гърло, но си има апетит.

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #97 -: Март 19, 2018, 12:41:46 pm »
Аз отсъствах около 5 дни и сега си имам гербова марка.След едноседмично боледуване и липсваща майка, Моника е залепена за мен като пощенска марка и снощи заспа върху мен!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #98 -: Март 19, 2018, 15:56:52 pm »
Здравейте,
Да се разпишем и ние. Мина ни тържеството за 8-ми март, нашият не казваше стихче, защото не говори твърде добре, но докато всички рецитириха, те като се запънеха, той продължаваше вместо тях  8O. Отделно имаше специално танц за него и похвала отделно, че танцувал много добре  :wink: (на кой ли се е метнал) После имаше един момент, в който реши, че съм твърде далече и ревна  :lol:, но много бързо се успокои и заедно с другите танцува и пя. Честно казано съм изненадана колко добре се представиха децата :) Евала на госпожите.
Иначе имаше една кашлица, която все го мъчеше и петък вдигна температура, лекарката изписа антибиотик, защото никак не й хареса как кашля, но иначе е добре. В сравнение с миналата година до това време, направо не е боледувал  8O
Този петък ще го водим при мама до Великден, защото ни предстои малко почивка с баща му - Испанияяя :) Малко ми е кофти и отсега ми е мъчно за него, но вече съм свръхсили и съм се изнервила, просто имам нужда да отдъхна, за да стана нормален човек... :?
Поздрави на всички и бъдете здрави :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #99 -: Март 22, 2018, 09:30:50 am »
Здравейте и от мен :) хубостника ни е с бронхоспазъм и сме си в къщи... тъкмо и аз да си почина колкото и гадно да звучи... ще си търся друга работа тази хирургия ме скапва.. и нашето тържество мина :) каза си стихчето човека но като цяло му бе скучно прозяваше се докато другите рецитираха :lol: стоеше с ръце в джобовете и т.н. имаше дечица които имаха по няколко роли и други които се смутиха и не казаха и дума и плачеха...та различни са сладурите..
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #100 -: Март 22, 2018, 15:29:44 pm »
Здравейте и от нас в това студено време.Нямам намерение да си показвам носа докато не изгрее слънце.Ние сме добре,гледаме се.Тази седмица излезнаха свободните места за яслите,все съм чувала,че местата са малко и е трудно,но такова нещо не съм вярвала ,че е.В яслите,който съм избрала има по 4-5 свободни места.Дори не мога да опиша емоциите си като видях.Ще кандидатствам все пак,но започвам да търся алтернатива.
На болните бързо да оздравяват
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #101 -: Март 24, 2018, 17:26:33 pm »
И аз отсъствах 5 дни. Голяма радост и подскачане като се прибрах  :lol:
Въпреки многото работа, се почувствах свободна  :P Кога друг път ще излезнеш в 6.30 сутринта на разходка без да трябва да оправяш и детето  :lol:
Аз започвам нова работа от 2 април (след 16 години в една фирма). Имам много надежди за повече свободно време, но да видим как ще е...
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #102 -: Март 25, 2018, 13:56:11 pm »
Смайл,честито и успех.Нека новата работа ти донесе повече положителни емоции
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #103 -: Март 26, 2018, 09:35:41 am »
Смайл, ще стискам палци за повече свободно време и нови емоции, все хубави :)

Ние продължаваме любвеобилния период, ама е съпроводен с много лигавене и аз откачам.

Писна ми от зимата и от снега(за сефте ми се случва), искам пролет, птички, цветя и разходки в парка.Много сме се заседяли нещо.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #104 -: Март 31, 2018, 17:40:28 pm »
Здравейте :)
Съвсем ни замря темата няма време за писане...
Ние сме уж добре след бронхоспазъма, но ще е малко при баба си, че таткото замина и ми е трудно с двамата :)
Днес кака е рожденичка :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #105 -: Март 31, 2018, 21:32:35 pm »
Честито ти рожденичка Алекс.Да бъде жива и здрава,много лъчезарна,нека да постига всичко с лекота
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #106 -: Март 31, 2018, 23:08:26 pm »
Благодаря ти Бебешок :)
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #107 -: Април 01, 2018, 10:36:29 am »
Честит имен ден на всички цветенца.Бъдете живи и здрави и много лъчезарни.
Моята бонбона вчера стана на 10м.Започна обратното броене за първия рожден ден.Има си още 2 зъбчета.Горе кучешките и е като едно малко глиганче,когато се усмихне.
В петък исповядахме сделката , живи и здрави след Великден ще си имаме нотариален акт.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #108 -: Април 02, 2018, 09:19:33 am »
Честити празници на всички :)

Алекс, да е много умна, да слуша понякога и да помага каката :)

Бебешок
, ей порасна госпожицата бе!Стискам палци за жилището!

Ние излизахме с Моника, добре че се стопли.Откачихме всички дружно в тоя студ.То не е време като време да излезеш и да се наиграеш.Вчера и онзи ден се разбихме от ходене, тичане, и носене на тротинетка  :lol: Очертава се изморително лято :)

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #109 -: Април 04, 2018, 13:22:45 pm »
Пак аз, малко мрън.Моника е цялата изприщена.Алергията и с пълна сила се разви покрай цъфтежите!Мина на Ксизал капки 20 дни, но какво ще правим като цъфнат липите?Освен да се изнасяме на север не знам какво!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #110 -: Април 28, 2018, 14:56:19 pm »
Здравейте, отдавна не сме писали, пък и пак ще ви се оплаквам. Тази седмица беше кошмарна, на един близък приятел му откриха остра лимфобластна левкемия, едва го спасиха, на 34г с момиченце на 2 годинки :(
Нашето момче пък изкара 2та седмица до половината на градината и пипна някакъв вирус от там с много висока температура и влажна кашлица, даже от 23 деца са останали 7. Сега е на антибиотик, но решихме да го заведем на УНГ , защото повечето му инфекции идват от гърлото. И лекарят  като го прегледа каза, че е за операция и пита дали чува :o. Първо ни изпраща на аудиометрия в ИСУЛ и според това какво ще покаже изследването , ще направи или само махане на третата сливица, която се оказа огромна и изкривяваща горното небце, или сливицата, заедно с ушите , нещо като макарички ли каза... Много ми стана криво, че пак ще го подлагаме на разни манипулации, просто много се натърпя още от 5 месечна възраст. От друга страна, повечето хора с оперирани сливици твърдят, че това е правилно решение и по този начин са намалили значително боледуванията. Не знам. Сега до 10.05, когато е изследването за ушите ще съм на тръни, за по-натам, не ми се мисли даже  :?
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #111 -: Април 29, 2018, 09:35:55 am »
Здравейте и от нас.
Бонбони много съжалявам за преживяванията.На мен това още ми е далечно,но до колкото знам ваденето на сливица е често срещано.Стискам палци всичко да мине по най-безболезния и бърз начин.
Малката покрай Великден вдигна температура за първи път,това не ме притесни толкова,колкото диарията която имаше.В първия работен ден я закарах на доктор,Казаха че е от зъбите.Беше много жална цяла седмица.В края на седмицата обаче и аз бях с диария и предполагам,че е хванала вирус.Аз го изкарам много по-тежко.За първи път хващам такова нещо.Винаги съм се шегуваше да ме хване,за да сваля някой килограм....е такива мисли никога повече.Има си 6 зъбчета вече.Опитва се в момента да прави някакъв режим и е доста кисела.Остана само един следобеден сън,който ако продължи 2 часа вдигам банкет.Принципно обядва точно в 12,но последната седмица толкова много и се спи и е гладна,че я мързи да дъвчи,заспива на столчето и вкрайна сметка изпада в истеричен рев и я дохранвам с мляко,за да се успокои и заспи.Изместих обяда към 11.30 и така драмата е по-малка,но същото нещо се разиграва вечерта,само че тогава освен храненето е и банята.Така се върти и тръшка,че ще я изпусна някои ден.Принципно си ляга в 20ч,аз се опитвах да го избутам към 20.30,но явно няма да стане.Довечера ще я пробвам в 19.30 да започнем цялата процедура.Не мога да я приспят втори път или да я накарам да спи по-дълго,а идва лято и с този режим лятото явно няма да излизаме следобед.Някой ако има идея какво мога да направя съм насреща.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #112 -: Април 29, 2018, 15:31:00 pm »
Бонболини, още едно мнение за мен задължително.Да много често се оперират сливици, но много често след това има усложнения като трахиеити и т.н. Освен това, той е малък, може третата да рецидивира.

Бебешок, аз съм така до сега.Ако хване Моника нещо, аз го карам в пъти по-тежко.И тия чревните и аз като теб мислех, но повече няма и да си го помислям.След последния не можех да стана за вода пък камо ли да я гледам нея!
За режима, сега се замислих, че на вашата възраст Моника едва изчакваше обяда в 12, но като започнахме интензивното излизане на вън нещата се наместиха и започна да хапва по-късно.За спането съвет не мога да дам, тя и до ден днешен заспива късно  :?

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #113 -: Април 29, 2018, 15:54:45 pm »
Бонболини, потърсете още едно мнение, но ако са засегнати ушите или ако прави чести инфекции е по- добре без сливици, макар че е малко детето. Аз съм започнала от около 3-4 годишна с инфекциите. Направих няколко пневмонии, ангини редовно и тн. Сливиците си вършат работата ако са здрави. С идеята, че съм много малка и че ще израста болестите ми извадиха сливиците чак на 14г след един тежък абсцес. Целите бяха в гной, не беше останала нормална тъкан. Поддържах висока температура, започнаха да ме болят ставите много. След това не съм боледувала. Освен някой лека настинка или нещо подобно- нищо за вече 18-19 години.
Иначе наистина го има момента, че детето е малко и понякога 3тата сливица рецидивира, ако е оперирана прекалено рано. Трябва лекар, който да ви помогне да претеглите положителните и евентуално- отрицателни неща.
 
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #114 -: Април 30, 2018, 02:01:05 am »
Павла, чакай детето ти да почне ясла и ще изкараш всичко, което ти носи детето.  :lol: Поне аз бях така.

Бебешок, след като иска да си ляга по-рано, слагай я да спи! Помня, че когато големият почна ясла, беше на година и половина и в седем го слагахме да спи, защото ставаше нетърпим. Само рев и писъци. Какъв ти е проблемът? Че ще се буди много рано ли?

*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #115 -: Април 30, 2018, 08:35:51 am »
Бебешок, аз никога не съм налагала режими - водя се изцяло по детето. В различните периоди на растеж сама си е налага режим според нуждите. Я. все още често спи по два пъти дневно. Справя се и с по веднъж, ако е спала повече от два часа на обяд, примерно. Вечер никога съм нямала проблем - от новородена спи като пън, никога не се е кърмила тогава също. Откакто стана по-активна физически и откакто почти целият й ден минава навън, се изморява много и вечер доста често, както и Блу ти е писала, ляга още в 19:00ч. Аз не чакам да дойде час за къпане - вкарвам в банята веднага след игра в парка, защото тя е като Мауги по пясъчници и площадки, прибираме я с по едно кило пясък и кал вкъщи. Не се буди по-рано от обикновено сутрин. За храната също спрях да се тормозя (аз, на нея не й пука). Последните десетина дни е кошмар, отказва доста често да приема твърда храна, вероятно заради зъби (преди няколко дни изби номер 6, има само резци). Но пък кърмене не отказва, така че просто чакам да отмине и този период.
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #116 -: Април 30, 2018, 10:08:10 am »
Блу Просто съня през деня и е малко и става нетърпима ,а слагайки я по-рано се буди в 6-6.30,освен нощните будения.Драма на вън няма,тя започва в момента, в който я сложа в количката да се прибираме.Аз също не чакам час за къпане или вечеря.
Ето вчера направи втори сън към 18ч за 30тина мин. и после си беше в настроение и си легна в 20.30 без драма
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #117 -: Май 07, 2018, 21:00:56 pm »
Бонболини, на мен като малка ми вадиха първо третата сливица. Бях преди първи клас. Не спирах да боледувам и я махнаха. А едно време не ги махаха както сега. Тогава една дебела леличка ме държеше за ръцете здраво, а тя цялата в найлон да не изцапам случайно. Пръснаха ми временна упойка и ми бръкнаха в гърлото и всичко свърши. До коркото знам сега децата са на пълна ухойка и не се травмират. Поне така съм чувала. Но за жалост моята май беше рецедивирала. И като почнах училище се скъсах от боледуване. Каквото имаше и всеки месец болна. От вируси, грипове, ангини, та инфекция в 12кл. Личния ми лекар не даваше да ми се извадят др две сливи, защото те вършели работа. Така вършеха работа, че на 25г като стана инфекция, с температура, антибиотици и нищо не помага. Накрая мн силен антибиотик, мина ми и отидох в Исул и си записах час за ваденето на др две. И въпреки всичкия здравословен стрес през тези години, личния лекар пок не беше съгласен да ги махам но този път аз бях и то много. Нямате си напредстава с какъв кеф и усмивка на устата съм легнала на операционната маса. Бяха мн изненадани мед лица, за моето щастие. Все били виждали уплашени хора. Но за 20г боледувания, нямах търпение да се почувствам здрава. После 20 дни диета но си заслужаваше. И от тогава до сега за 8г да съм болесувала 4-5 пъти с някой вирус. Всичко бързо ми минава. А за ангини няма и помен. Сливиците се бяха срастли с лигавицата. Но според мен си заслужава да се махнат щом пречат на здравето.  Мн дълго стана, извинете но мн съм се измъчила с тях и боледуването беше постоянно. И исках да те успокоя, че не е страшно и се случва и на по-мънички деца. Но наистина си направи второ мнение за твое успокоение. Успех.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #118 -: Май 23, 2018, 08:32:21 am »
Здравейте от нас.Нещо не сте активни напоследък,не че аз съм.Как сте?
Да се похваля ,че ни приеха в ясла.Няма такъв късмет,за 3 места кандидатстваха 19 деца с 9 точки.От 2 дни вършим "голямата работа" в гърне.Ходи държейки се само с едната ръчичка,но все още не може от легнало положение да седне и от седнало да се изправи,малко ме притеснява това,но пък всяко дете е индивидуално.Вчера и пуснах ПКК и урина.Резултатите са добре освен хемоглобина.Той е 106,педиатърката казва,че за бебе над 100 е добре.Вие как мислите?Да се консултирам ли и с друг?
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #119 -: Юни 01, 2018, 15:28:40 pm »
Здравейте,
Ние в крайна сметка "махнахме" сливицата на малкия. Операцията мина добре, но още е оклюмал и стресът му дойде малко в повече, сега хърка много, дъхът му е много лош, вечер постоянно плаче и иска да го гушкаме... Много жална картинка, но докторът каза, че до 10 дни ще е съвсем друг. Много се надявам за което :) Уначе утре си пътуваме към бабин дом /ще си поседим там една седмица заедно/, а той ще остане до почти края на юни. След това трябва да свиква пак с детската градина, а и с новата сборна група, в понеделник ще разберем къде ще сме точно и с кои деца... Та това от нас... лека-полека се оправяме, почва лятото с пълна сила :)
Много поздрави и прегъдки от нас :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #120 -: Юни 01, 2018, 16:57:15 pm »
Боболини, дано това подейстава благотворно на малчо. Моика изкара един ларингит с ужасни пристъпи, плюс алергия към цъфтежа на липите тая седмица, направо ми стана зле тия дни.Кашля, кашля, не може да диша от кашлица.Правихме инхалации с Пулмикорт за първи път и се оправи много бързо.Но просто беше ужасна картинката!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #121 -: Юни 04, 2018, 12:40:40 pm »
Бонболини бързо да забравите за процедурата и дано за напред боледуванията да са по-малко.
Преди 4 дни моята малка принцеса навърши 1 годинка,а предната вечер се сдоби с варицела.Поплаках си с нея.Яд ме е че се случи точно за рождения ден,на 1.06 в комплекса имаше парти за децата,а ние гледахме през прозореца,оказа се че в Дружба няма къде да се отиде при това положение.Площадките на който няма деца са пълни със стъкла и неукосена трева,а от там може и кърлежи да има. В комплекса е имало болно момиченце и съм толкова възмутена как майката я е изкарала при поне 50 деца и как си е замълчала,не че има какво да се направи,но все пак като знае човек е подготвен.В малкото случай когато детенце се доближи  на няколко метра от нея аз предупреждавам родителите,а те учудващо ми благодарят,че си казвам,в момента в който доктора потвърди звъннах на всички мами с който сме имали контакт.Може би това е практика с която трябва да свикна.
Отменихме празненството за РД,хората от ресторанта и за тортата ни влезнаха в положение,ще се възползваме когато оздравее.
Не мога да определя тя как го понася,няма температура,не е и имала преди да избият пъпките,но е много кисела,иска само да се гушка,тръшка се за всичко,2 вечери будувахме до 5 сутринта,не можеше да си намери място в леглото.Сега сме си при мойте родители и ми е доста по-спокойно.Все повече оценям къщата с двор😊.Май аз го понасям по-тежко,гледам да се успокоявам с това,че поне като почне ясла ще излизам в болничен за всичко друго,но не и за това.
Усмихнат ден от нас.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #122 -: Юни 04, 2018, 12:53:22 pm »
Бебешок, жива и здрава да ти е малката госпожица и много да те радва.Да знаеш, че при варицелата има паериод в който е преносител и е заразна, но никой не знае че е болна.Иначе от сега ще се нагледаш на болни деца в градината или на площадката, така е!

Приеми го от добрата страна, това сте го минали и то като е била малка и не е разбирала.Моника нямаше 2 години като я мина, но моя мъж беше на 37, за нея беше веселба, за него някакъв ужас.

Ще празнувате, много празници да имате заедно от сега нататък, не тъжи, приеми го като част от това да си майка.Винаги в най-неподходящия момент се разболяват и прецакват всякаква организация!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #123 -: Юни 04, 2018, 14:50:14 pm »
Въпросната майка е знаела,може би това ме подразни повече.А за болните аз нямам навика да се вглеждам в другите, може би защото не бих си пуснала детето болно при тях.Преди 2 седмици дружките от площадката ме дърпаха от болни деца,а аз забелязвах чак когато ми кажат.С времето може би ще ги надушвам 😊.За неподходящото време:братовчедка ми има 2 деца и голямото я пита"Мамо вие защо не ходите никъде по празниците?",тя :"Е как да тръгна ,винаги като направим план ,някой се разболее точно на празника"
Педиатърката ми каза,че 6м след Варицелата няма да бием никакви ваксини.Знаеш ли дали това влияе за пускането в яслата?Защото съм чувала легенди,за отказ от яслата поради отложена ваксина
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #124 -: Юни 05, 2018, 14:20:15 pm »
Знаете ли коя е институцията, която контролира работата на детските градини, в частта -провеждане на часове по физическо.
В ДГ не се провеждат системно часове по физическо. Сутрин, преди закуска правят някаква ведрина, която дъщеря ми пропуска, защото я водя след това и това е единствената физическа активност. През последната учебна година имаше посещения от преподавател по балет, но сега директорката иска да ги спре за следващата учебна година, защото "пречели на учебния процес". А децата имат нужда от движение.
Какво може да се направи?
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #125 -: Юни 05, 2018, 14:37:31 pm »
Е стига де, какъв учебен процес, в ПГ "учат" по някакви помагала сутрин по 1 час.
Какво им пречи на госпожите следобед да изведат децата на двора да тичат. По-добро физическо от това, здраве му кажи.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #126 -: Юни 05, 2018, 15:18:07 pm »
Извеждат ги след като стана 25 градуса, но не им дават да тичат.
Мъка.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #127 -: Юни 05, 2018, 15:27:56 pm »
Отдел образование към съответната община.
Това е абсурдно.В на Моника градината едно че ги извеждат и като е студено, но има слънце, другото е че имат от 2-ра група спорт някакъв в градината я танци, футбол и още нещо си.И тичат като отвързани по двора.

Бебешок, взимаш бележка от личната, че детето е с отложени ваксини поради еди какво си и не би трябвало да има проблем.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #128 -: Юни 05, 2018, 16:47:14 pm »
Не трябва ли към някой контролен орган да се обърна-инспектората на образованието или нещо подобно?
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #129 -: Юни 05, 2018, 23:09:12 pm »
Здравейте момичета,
 Бонболини, не се притеснявай ще му мине бързо и няма да си спомня даже. Гърлото боли все едно ти е червено и нищо повече.
Ех, с тия шарки. И аз съм карала дребната като малка и нищо не помня, освен че на вратата ни имаше бележка "под карантина". Явно едно време е било нормално. А сега повечето родители, не им пука и болни на детска си водят децата, та камо ли да предупреждават.
Ние вчера имахме лек екшън, поне според мен. Малкия повръща, но бе в ръцете на ММ и той бе пребледнял и уплашен, повече от малкия. Трябваше да успокоявам сигуацията. Ами малкия от храната на Ганчев, повръща. Чела съм, че се случва и при други. Вече не знам как да го храня. От домашното ми се продриска, от купешкото повръща. Някой ще кажат Хип да давам. Еми давам, ама са боклуци. То всичките са боклуци според мен но явно и без такива екшъни няма да минем. Чакам с нетърпение да стане на 10м и да го запиша на държавна дг. Ужас е с тези деца, всеки месец нещо ново!
А според мен не е редно в детската градина, децата да не правят нищо. И то защото директорката нещо не и отърва. Виж в сайта на РЕГИОНАЛНО УПРАВЛЕНИЕ НА ОБРАЗОВАНИЕТО - СОФИЯ-ГРАД. Ако става въпрос за София. Мисля, че те отговарят не само за училищата но и за детските градини. Но и дори да не само, може да те насочат. Има тел. за контакт с тях. Щом не си съгласна с директорката, си търси правата.
« Последна редакция: Юни 05, 2018, 23:25:23 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #130 -: Юни 10, 2018, 20:15:05 pm »
Привет на всички  :P

Bonbolini, дано след махането на сливицата да боледува по-малко детенце!
Bebeshok, много лош момент си е избрала тази варицела. Важното е, че тържеството няма да избяга  :P

Иначе от сега ще се нагледаш на болни деца в градината или на площадката, така е!
Точно така. Отдавна съм се примирала. Слава богу намаляват боледуванията с времето. Тази зима стигна само веднъж до АБ и веднъж до вентолин. Миналата цели 3 пъти беше на АБ - през 2 месеца по веднъж. А не съм от майките дето го дават без нищо.
Наскоро броих, че в периода от година и половина до към три и половина сме пускали общо 15 пъти пълна кръвна картина и CRP...Това само в Токуда, отделно и на други места.

Момичета, помагайте, още заспива с мен и вечер често се буди и пак ме вика да го гушкам. Направо ми идва в повече. Само се местя от моето легло на неговото и обратно. Снощи от 23 до 24 не успя да заспи и само го гушкам. Не ми дава дори да се обърна на другата страна. Хваща ме съклета, отделно жегата, а той само ме пипа с ръчичка или краченце и още повече ме хващат нервите. Като му кажа, че ще стоя до него седнала или отстрани до леглото, направо изпада в истерия, страх го било. Не иска да ме замени и с баща си. Поне да се редуваме. А баща му умира да го гушка. Не го хващат нервите като мен.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #131 -: Юни 11, 2018, 11:39:39 am »
Здравейте, момичета!

Bonbolini, дано това да е било правилното решение за детето! С порастването ще боледува по-малко.

Bebeshok, обикновено децата боледуват в почивните дни и по празниците  :D. Ако не се разболеят за рождения си ден, ще си направят някоя цицина или друга "красота" по лицето  :lol:. Иначе е добре, че малката е изкарала варицелата рано. Ани и Пепи не са, а още в яслата имаше болни дечица, но те така и не прихванаха. Не знам дали да се притеснявам.

Най-накрая реших и аз да опитам да лекувам децата с хомеопатия. Те и без нея боледуват по-рядко и по-леко изкарват вирусите, но искам да съчетаем традиционното лечение с хомеопатичното. Болката ми е Пепи с неговата астма. Расте ми момчето и заяква, но правим инхалации с пулмикорт всеки Божи ден. Сега пулмоложката е предвидила два месеца почивка и се надявам да минем без бронхоспазми и други проблеми с белия дроб.

47 Smiles, нямам опит в твоя проблем, но ми хрумва да опиташ да го оставяш да заспива на нощна лампа, като ти влизаш от време на време, за да му покажеш, че си там и няма страшно да остава сам в стаята. Може да опитате и с любима играчка, която да гушка.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #132 -: Юни 12, 2018, 09:16:40 am »
Смаил усещам,че скоро и аз ще изпадна в тази ситуация.Покрай 10 дневната изолация малката не признава никой освен мен.През деня само ми търси ръката,а вечер е по същия начин.Да заспи държейки я,мръдна ли се започва да пищи.Чакам докато заспи дълбоко,понякога ми отнема около час.Започнах да слагам един плюшен мечок,първо да гушка него и тогава да усеща ръката,така по-лесно се измъквам.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #133 -: Юни 12, 2018, 18:03:09 pm »
Ох ние имаме екзотичната идея да купим голямо легло на Моника и да я отделим в отделна стая.Да видим какво ще стане!

И да се похваля, Моника се научи да кара колело без помощни!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #134 -: Юни 16, 2018, 08:57:32 am »
И да се похваля, Моника се научи да кара колело без помощни!
Браво! Пораснало момиче  :P
Как стана, Маги, разкажи. Аз опитах, но ме заболя кръста само за 5 мин да държа колелото и се отказах  :lol:

Бебешок и аз мисля да взема някаква играчка за гушкане. В градината си има едно Мяуче, както му казва, т.е. коте, което гушка. Но ще е трудно. Тази сутрин плака и стигна чак до хълцане, защото искаше аз да го пренеса в другата стая, а аз се запънах че няма и го оставих с баща му.
 
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #135 -: Август 10, 2018, 14:06:21 pm »
Как сте банда?Как минава лятото при вас?
Ние усилено действаме с ремонта,доста сме напреднали.Бяхме на моренце с малката и майка ми.Отрази и се много добре,чак неочаквано добре за мен,все едно нямах дете.
Тази седмица влезнах в някаква драма,която имам чувството,че няма край.
Първо бяхме на ортопед профилактично,защото роднините започнаха да ми внушават,че има проблем с едното краче-извива го на вътре.Няма и нищо както предполагах.
След Варицелата педи иска да отложим ваксините с 6м.,което ме наведе на мисълта,че от яслата могат да направят проблем,както се и случи.Опитаха се да ме изнудят да и ги поставя,дори ако трябва да си сменя педиатъра,ако ли не да търся имунолога на РЗИ,който да ми постави печат в/у бележката на педи.От там започнах да звъня по различните институции(РЗИ,Дирекция Образование и Здравеопазване,ИАМО),за да разбера кой какви права има.Консултирах се с 3ма педиатъра и един имунолог,всичките бяха на мнение,че се отлага най-много 3м,не и 6.Педи склони да постави ваксини,ако имам някаква бележка от имунолог.Той на своя страна искаше да се застрахова с имунологични изследвания.Така вчера отидохме да ги пуснем,а малката сутринта се събуди с лек обрив,който приличаше на претопляне,имуноложката сметна за същото.Пуснахме ги,даже се включихме в някаква програма от взетата кръв ще изследват дали е образувала антитела от БЦЖ и поливаксината. Лошото е ,че днес обрива е ужасен,което ни заведе до дерматолог.Алергия от нещо,което е докосвала,не би трябвало да се отрази в изследването според нея.Остава ми да се моля да е така,но ще се пръсна от притеснение до понеделник,когато ще излезнат резултатите.
Това е от нас за сега.Прегръдки
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #136 -: Август 10, 2018, 17:09:53 pm »
Не съм видяла, че сте писали.

Усмивки, тя караше баланса много добре.После и дадохме малко с педали и помощни да се научи да ги върти, като задобря върнахме баланса за 2 седмици и след тия две седмици я пуснахме с малкото пред блока, ама без помощни.На втората обиколка беше сама!


Бебешок, вярно някакъв филм е това!Тия от яслите са луди, честно!Толкова народ с фалшиви бележки има с вас са се хванали.Дано се оправите от обрива пиши как сте.

Ще ходите ли по почивки, кой къде е измислил?Ние правим стая на Моника, ремонт пак и отново.В някакъв филм сме от май месец насам.В транс съм не знам кое след кое е било.Опит, ДРЗ, много работа на работа, ремонт, пак работа и ми иде да се гръмна.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #137 -: Август 13, 2018, 17:51:08 pm »
Минавам на отчет.В петък вечер бях на границата да я заведа в някой спешен център.Обривът беше страшно възпален.Спря ме само това,че веднага ще и бият урбазон и ще ни вкарат да си полежим няколко дни и предполагам пак на урбазон.Цяла вечер съм я наблюдавала,дишане,да не тръгне обрива към гърдите и врата.Душичката реши от полунощ до 3.30 да си играе,но пък поне не съм проверявала дали диша.В събота вече нещата бяха доста по-нормални,а в неделя нямаше и следа.Днес пак бяхме на дерматолог профилактично,отхвърли съмненията ми за слънчева алергия.Нещо което е докосвала е,но какво точно,няма как да разберем.
Взех и имунологичните изследвания-няна отражение при тях,даже са перфектни.Няма причина за отлагането на ваксините.
Даже притесненията ми за ниския хемоглобин изчезнаха.От 106 преди 2м,сега е 117.Без каквато и да е намеса.

Относно почивките баща и от пролетта говори как да сме ходили 3мата на море,но едва ли ще се случи.Ние с нея бяхме ,както споделих.Сега ми се иска малко на балкан да отидем.Мисля си за Широка поляна или Върховръх.Моето детство е минало на Върховръх ,а не съм ходила от над 10г,иска ми се и тя да усети от атмосферата там.
Имам предложение от едни семейни приятели септември да отидем с тях на Ахтопол,но ще го мисля в последния момент.
Усмихнат ден
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #138 -: Август 14, 2018, 16:40:20 pm »
Бебешок, радвам се че се е оправила.Аз точно защото знам как ще реагират в спешно отделение не съм водила Моника при пристъпите там.Така или иначе ги овладявам с инхалации в къщи.Не са толкова сериозни.

Моника има стая.Отделихме я сега преди няколко дни.Има голямо легло, всичко е за нея.тя е много доволна и за сега пу-пу- си спи сама в стаята.

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #139 -: Август 15, 2018, 12:56:25 pm »
Привет, момичета!

Бебешок, големи драми с този обрив. Добре, че е изчезнал от само себе си....
И с тези ваксини също.
Отидете, ако имате възможност още веднъж на моренце. За имунитета преди ясла е добре. Балканът също е добра идея, но морето за респираторни проблеми си е най-добре май.

Маги, ние нашето баланс колело даже вече сме го предали нататък...
А това с педалите изобщо и не иска вече да го кара, дори и с помощни. Свикнал е с тротинетката. По-бърз и уверен се чувства с нея и я предпочита.
Честито детска стая на Мони  :P
И ние сме тръгнали по този път. Очакваме леглото, също голямо с матрак 114/190 см. Като къща трябва да изглежда.
 
За съжаление ние сме си вкъщи. Трето боледуване за това "лято". Ако нямаше кашлица, нямаше да ме притеснява, но уви. След онази продължителна кашлица юни месец - над 3 седмици, със 7 дни на Пулмикорт, направо изпитвам ужас от кашлиците.
Даже и педиатърката се чуди какво му стана. Вика ми, ама аз вече съм ти давала болничен този месец....
И ние не сме ходили на море още. Предстои септември месец. За догодина съм се заканила юни месец да ходим, макар че тогава ми е натоварено в работата, но ще видим как ще го съчетаем
Отивам да правим инхалация...
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #140 -: Август 15, 2018, 13:50:43 pm »
Усмивки, бързо да минава на Дани!Пиши, липсвате ми <3 Моника тая нощ ми се събуди със запушен нос и покашля.Утре я спирам от градина, дано оцелее здрава за морето  :?

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #141 -: Август 15, 2018, 14:33:32 pm »
Благдаря! И на мен ми липсвате  :bighug:
Дано не е нищо сериозно при вас! И да си почините истински на морето!

Ние ще ходим в Турция. Преди това обаче две седмици ще бъде при баба си Данюши.
Аз ще отида между двете седмици да го видя, за да не му стане прекалено мъчно.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #142 -: Август 16, 2018, 00:01:57 am »
Здравейте и от нас!

Откакто стана горещо (от края на април при нас)ние не се спираме. И като се приберем вечер въобще не ми се поглежда компютър. След работа по площадки, през почивните дни по басейни и разходки, понякога и до чистене не мога да стигна. :oops:
Ние сме добре, следващата седмица се готвим да отиваме на почивка. Както казва един приятел на Марти, вие май през зимата ще ходите на почивка (в Австрия повечето ходят на почивка до средата на август). :lol:
Тази година си имаме и ученик, вече сме готови с приготовленията. Очакваме 03.09. с нетърпение.
Габи въобще не искаше на балансиращото колело и го подарихме на едно друго детенце, а тя се качи на колелос педали и  със спомагателни колелца и се чувства много добре. Така кара заедно с приятелките и от градината, които са една година по-големи от нея.

Дано всички дечица да са здрави и да си изкарате плануваните почивки. Настинките през лятото наистина са неприятни. bebeshok0326, дано малката се оправя, обривите при малките понякога са много упорити. Племенницата на мъжът ми получи обрив в началото на годината и казаха на майката че е АД, а сега дори са им изписали и АБ, което за мен е странно.

Лека вечер на всички, малки и големи, и събирайте сили за есента и зимата!  :bighug:


Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #143 -: Август 16, 2018, 09:15:07 am »
Единственото ,което ме притеснява в обривите е тя да не тръгне по моят път.Аз от 3 г до към 24-25 бях с неуточнена алергии към какво ли не.Няма храна, от която да не съм получавала,то не беше от облазвания всякакви,слънчева алергия,лишеи,гъбички.Всички тестове ми бяха отрицателни,просто всяка пролет и есен бях с все по-силни лекарства.Последната ми алергия ме вкара в болница,беше от домашните праскови.6м след това го изкарах на ориз и картофи и промених драстично храненето си.В момента ям всичко без проблем,нямам слънчева алергия.
Много ми се иска да направя нещо,за да го предотвратя за нея,но незнам какво.Храни се добре,не давам снаксове,чипсове и тн.Яде страшно много плодове и зеленчуци,на този етап са домашни.Знам,че алергиите са бурна реакция на имунната система,за неща който не би трябвало.Имунологичните и изследвания са идеални(аз никога не съм си правила).
Много си размишлявам след изминалата седмица по темата,макар реално да се размина леко. Всичко изчезна за 3 дни.Ако сравнявам по мои спомени по-малко от седмица не си спомням да съм се оправяла
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #144 -: Август 17, 2018, 09:26:20 am »
При нас моя мъж е с алергиите, ларингита, проблема с кожата и т.н.Моника за мой ужас е взела всичко от него.Понякога се изприщва ей така от нищо.Не мога да разбера какво е яла или какво е провокирало това изприщване, а и вече е голяма има достъп до всичко.А какъв ларингитен пристъп направи по време на цъфтенето на липите, идеше ми да умра.Някакъв ужас беше.

Рачко, и ние не се прибираме, ама лятото е така.И вие видяхте жега тая година :) Добре да си изкарате на почивката.

Усмивки, завиждам на Дани за бабин дом.И аз искам така да отида на отглеждане някъде  :lol:

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #145 -: Август 17, 2018, 10:47:27 am »
 :D
« Последна редакция: Август 17, 2018, 10:53:43 am от bonbolini »
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #146 -: Август 17, 2018, 10:51:12 am »
Здравейте,
Ние днес най-накрая ще си вземем момчето от бабин дом.. след 5 седмици почивка. Направо едва издържам да не запаля сега колата, моног ми домъчня за него, виждахме се само по телефона, че е много далече. Ние доста си починахме, до такава степен, че почти само лежахме и релаксирахме вкъщи с мъжа ми.
Иначе той си е здрав за момента, чакам да видя как ще е с градината и болестите. За обривите не мога да помогна, защото той не се е обривал досега от храни и други неща, само 1 път, но майка ми му даде тогава пъдпъдъчи яйца - по 1 на ден  8O...
Сега ни предстои една седмица моренце в Гърция, после една седмица планина и... пак с нови сили - работа и градина  :D
Много приятни емоции и здраве ви пожелавам :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #147 -: Септември 02, 2018, 21:35:16 pm »
Какво удоволствие ми е, че пиша тук. Симеон е по- перфектен, отколкото съм го виждала в мечтите си  :balk_62:

Малкият днес става на 10 дена. За жалост, въпреки всичките си усилия, няма да се получи кърменето. Имам няколко операции на гърдите и просто не става. Наех си една голяма помпа, но повече от 5- 10мл не изтеглям. Симеон отказва едната гърда, а другата почти не пуска... С две думи не става.
Иначе е супер- спокоен е относително, не плаче много, спим си по цяла вечер с прекъсване за хранене, но ми се събират добри часове (днес наспана си изпих кафето в 11,30ч. с общо около 9 часа сън) :) Но спи в леглото ни- първо той се стряскаше, после аз не можех да спя, а само го гледах. На изписването му педиатърът чу шум на сърцето и доста ни стресна- сега не мога да си представя, че ще го оставя без ние да сме там. На 5ти сме на ехокардиография и кардиолог, но до тогава...
Всички ме плашат с това, че постоянно го гушкам (не искам да плаче заради сърчецето). През деня си спи в леглото, но вечер се стряска. В общи линии аз искам да си го гушкам постоянно :oops: Много е малък да се учи каквото и да е, нали? Кога трябва да го уча да си спи в леглото и вечер?
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #148 -: Септември 02, 2018, 23:41:13 pm »
Павла, за шума в сърцето напълно те разбирам, но не бързай да се притесняваш. Много, много бебета се раждат с шум. Много често педиатрите в родилното не го и хващат този шум. Нора се роди с шум. Такъв ужас преживях, защото дълго време не ми я донесоха, после "свиждането"  беше "дзак", а след това неонатоложката дойде сплете пръсти  и каза, че има шум , говореше нещо, но аз блокирах и само кимах с глава.  После всичко като на филм без картина .... не знам редно ли беше, разрешила ли съм, тя ли така разбрала или  процедурата е такава да транспортират новородено на няма и 24 часа в детска клиника за второ мнение -това на 24януари и кучешки студ. Или са длъжни. Не знам. Така или иначе този дефект се оправи и е често срещан. Кардиолога, каза, че с растежа това нещо изчезва най-късно, когато детето се изправи, проходи и цитирам: " гръдния кош се разтваря като короната на дърво..."
За ученето - майчината интуиция много точно ще ти подскаже.
За спането отделно - както на теб с мъжа ти ви е удобно. Наслаждавай се , че после ще липсва. Аз още си я придърпвам Нора, та често , много често спи при мен\нас, според зависи, че все пак не може да игнорираме тати. :lol:
Пу пу да не му уруки на Симеон и все така да е спокоен, а ти наспана, важно е. Пък като не става с кърменето, хоата нали за това са направили АМ. Да не вземеш да се обвиняваш сега.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #149 -: Септември 03, 2018, 09:24:04 am »
Авалон го е казала.Гушкай, носи, прегръщай, прави това което ти е на сърце.Бебетата не се приучават на ръце, Моника съм я разнасяла мноооого защото ревеше като змей.Сега не я нося въобще, крачи и то по много.НО деца, който след като проходят ги носят масово, защото се е изморило, мрънкат и искат на ръце.В момента в който проходи вариантите при нас бяха 2 количката или да ходи на собствен ход.И тя се научи да ходи много.Имаше моменти дето мрънкаше да я нося, но съм обяснявала, че ръцете ме болят и не мога.Сядахме, почивахме и пак тръгвахме.

За спането както го усещаш, пак.Моника до година и малко спеше на нашето легло.После сама се премести на нейното си легло, но то беше залепено за нашето и така до това лято.Направихме и стая и сега спи съвсем сама там.Най-хубавата част, вечер като я гушна, като заспива :)

За кърменето, както стане.Важното е да сте здрави и в добра кондиция!

Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #150 -: Септември 03, 2018, 13:56:08 pm »
Аз също съм гушка и гушкам много.Учи се да ходи,има дни в който върви много и ъобще не ми ава а гушкам имали обратното.Относно спането,доктор курмех спеше при мен.Нямай физическата възможност да ставам на всеки час.Когато минахме на АМ,беше на около 9м я преместих в кошарата.Мислих си,че никога няма да свикне,е свикна.Има дни,в който е неспокойна и я взимам при мен,дали през деня,дали през ноща,но като цяло повече си спи сама.Мисля сега като се нанесем да я пробвам и в отделна стая,дали ще стане е друг въпрос.
Да ви попитам в яслата дали дават да заспива с шише за АМ,но пълно с вода?Малката никога не е използвала биба,но последния месец привикна на обяд да заспива с шишето,давам и го празно или с вода,мисля че е неспокойна от зъбите и не искам да я изнервям допълнително.Щом това я успокоява....
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #151 -: Септември 03, 2018, 14:44:50 pm »
avallon, каква беше причината за шума? На нас ни казаха камерна комуникация най- вероятно. Имаше ли симптоматика? Симеон няма никаква. Напълно ли изчезна шумът? На колко време ви викат на контрол?
Извинявай имам около 10 000 въпроса :oops:
Иначе ще си го гушкам :) Днес акушерката трябваше да дойде в 11ч, а мъжът ми ни събуди в 10:30, че щяхме да проспим посещението. Явно и двамата сме добре :)
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #152 -: Септември 03, 2018, 16:19:29 pm »
Павла, до колкото си спомням функционален му казват, нещо за неравномерно нарастване на сърдечния мускул, спрямо клапите и се образува някакво завихряне, което дава шум. Кардиплога каза, че това се израства, така и стана. Нямаше абсолютно никаква симптоматика.
Бебешок, може малко грубо да прозвучи, но сега е момента да премахнеш подобен навик. Детенце ще е така или иначе малко в стрес и изнервена, на новото място най-вероятно даже и няма да се сети за шишето. В най-лошия случай за седмица макс ще го забрави или поне ще проумее, че там шише няма.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #153 -: Септември 10, 2018, 15:26:20 pm »
Здравейте,
Павла, аз имам шум на сърцето, който разбрах едва като бях в 12клас. Оказа се наследствен от майка ми. Нито тя, нито аз имаме проблеми със сърцето. Просто има шум. Никога не съм ходила на контролни прегледи. Изкарвала съм операции и упойки без проблем. До колкото знам, или има проблем или не. Затова не се притеснявай, доста масово явление е. Моя хубосник даже не знам дали има или не. До колкото знам води се дефект.
Ние с малкия от скоро се гушкаме. Той никога не е спал в нашата спалня, та камо ли в леглото ни. Според нас е по-добре да е отделно. Но всеки сам си преценява според детето. Нашия калпазан е спокоен и освен около за месец с колики, не ни се е налагало през др време да го успокояваме. Пак казвам, зависи си от детето но децата усещат родителите като са нервни и притеснени, затова бъди спокойна.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #154 -: Септември 10, 2018, 16:14:27 pm »
От шум до шум има разлика. След прегледа се установи комуникации между предсърдията и камерите, но, слава Богу, не са с голям размер. Специално тази на предсърдията има всички шансове да се затвори сама и то бързо, за другата- не знам. Ще потърсим и друго мнение. Дано да успеем, че голям зор тук с лекарите.
Ефра, аз искам да си го гушкам. На мен не ми пречи. Просто не искам и да го правя прекалено зависим от мен/нас.
Иначе Симеон е добре. Да ми е жив и здрав, голям апетит има :) Плаче от глад, а още му се чисти нослето и после яде лакомо, нагълтва и малко сополи, че не мога да ги извадя от носоглътката и повръща малко и затова после пак е гладен. Голяма фога е, но се стряска като повърне и после иска да се сгуши.
Чудя се кога се сменя биберон 0+ на 1? Колко мл трябва да яде? Сега му давам 90мл, но не всеки път ги изяжда (в повечето случаи си ги яде), но вечер, преди сън, не му стигат и му давам 100-110мл. Като цяло му давам когато е гладен, но все пак гледам да спазвам някакъв приличен интервал. Няма колики, дано и да няма. Нормални и кратки неразположения само.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #155 -: Септември 11, 2018, 00:14:30 am »
Еее Павла, това са добри новини. Разбира се, че.може да потърсиш второ мнение. В трета градска са едни от най-добрите кардиолози. Аз съм ходила при д-р Велковски. Детски кардиолог е. Знам, че има разлика но по-важното е да си спокойна.
Относно млякото, питай педиатъра ви. На моя все не му достигаше. А вечер задължително му давах с 10мл повече, за да се чувства сит. Така и ме бяха посъветвали в родилното. И той имаше в един момент мн суполи и особено като връщаше млякото. Но просто спрях да му ги вадя, защото колкото повече вадех, толкова повече се увеличаваха. Само леко му почиствах с тампонче/клечка за уши/ напоена в зехтин. Добре полепва сопола по зехтина.
Спомням си как е в началото, чувствах се като пиле в калчища. Но всичко с времето си и спокойствие. :)
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #156 -: Септември 11, 2018, 08:52:10 am »
Паяка,вярвам че шума ще отшуми.Нормално е да ти е притеснено.Относно нослето,аз дърпах с прахосмукачка,от тези където се поставя в нослето,а ти от другата страна дърпаш с една тръбичка.Даже когато е била настинала това ми върши много по-добра работа от капките за нос.
Ние бяхме пак на море,този път с баща и.Малко се получи,че едни си гледаха детето,други бяха на почивка,но не съм и очаквала друго.Стисках зъби заради нея и със сигурност това ще е за първи и последен път.
Започна да се пуска най-накрая.Прави по 5-6 крачки.Последните дни обаче не спира да пада,уж се опитвах да я уча да пада по дупе,а вчера само падна 3 пъти по челото,2 от който си разккървави венците.Добре че зъбките са добре,има си 3 синини.Уж съм до нея и внимавам,незнам направо.Дано да не се стресира и да и секне прохождането.
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #157 -: Септември 18, 2018, 12:33:24 pm »
Здравейте имам малко странен въпрос и знам,че отговора е относителен,но все пак:
Вчера ми откриха миомен възел,който не търпи отлагане за премахването му.Лапароскопията ще се осъществи евентуално около 1.11.Преди това да се разбере мислех да пусна малката на ясла от тогава и сега чужденката ми е как да постъпя,така че да е по-малко стрес за нея.
Вариант 1 -да я пусна примерно  1-2 седмици по-рано ,за да и дам шанс да се адаптира
Вариант 2-да я пусна след като излезна от болницата
Вариант 3-първия и ден да съвпада с влизането ми.
До сега съм я оставяла макс за 24 часа на баба и и е нямало проблем,в ситуацията обаче ще я гледа най-вероятно баща и,който е оставял с нея за не повече от 4ч.
Въобще не мога да преценя как да постъпя
*
Re: 2018 г. - тема за най-малките и малко по-големите
« Отговор #158 -: Септември 18, 2018, 13:15:46 pm »
Като излезеш от болницата.Много е вероятно като я пуснеш да се разболее, сега трябва Ти да си здрава, за да пристъпиш към операция.След лапароскопията имаш 1 месец болничен, можеш да я пуснеш спокойно и да има време за адаптация.

*