0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #800 -: Февруари 28, 2018, 08:00:54 am »
Не преди това нямаше число след това написаха 0
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #801 -: Февруари 28, 2018, 08:12:46 am »
Отиди на място
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #802 -: Февруари 28, 2018, 08:25:06 am »
Еличка, много съжалявам за грозната 0 :( Прегръщам те :bighug: Горе главата!

Нашия резултат е астенозооспермия  :help1:  По Крюгер общия брой на кофти сперматозоидите е ЦЕЛИ 92%!!!! Никак не е добре... Нестига, че аз имам проблеми, а сега и той  8O Ужас!
А и някакви левкоцити има открити, това сигурно е възпаление?! Ох, нищо не разбирам.Сега ще записвам час при Кацаров...
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #803 -: Февруари 28, 2018, 08:38:47 am »
Еличка съжалявам за тази 0 :( :( :(
Лейди астенозооспермия не е чак толкова лош резултат( това беше за бързината нали?). Пък и за морфологията 8 % при норма 4% е пак горе долу добре... тъй че имате шанс. На моя мъж му беше кофти количеството, бързината и морфологията. Идете на уролог и ще пие малко витаминки и хранителни добавки и ще се оправят нещата...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #804 -: Февруари 28, 2018, 08:42:31 am »
Еличка много съжалявам!

Лейди, запишете час при Кацаров, влизаш с него при лекаря.Спокойно самия преглед е в отделна стая без теб, после всички разяснения са с теб.

По Крюгер границата е 14% и не е променяна, по СЗО е 4%  :wink:

Аз съм се схванала, нещо на дясната плешка жестоко боли в определени пози.Дали нерв захапах, дали съм се схванала не знам, като бабичка съм!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #805 -: Февруари 28, 2018, 08:49:21 am »
Ех, Ели :( Сигурно е било биохимична. Но пък поне е имало оплождане, дава надежда, че следващия път ще стане. Тежко е, защото следиш, ако не правеше тестове, нямаше и да разбереш. Много съжалявам, но ще стане. Явно плувците са научили пътя вече :bighug:

Лейди, направо сте си астенотератозооспермия. Като повечето от нас. Мисля си напоследък, че  са рядко мъжете със спермограми в норма или поне тези из форума. Дано се окаже, че тези левкоцити са от някаква лека инфекция, която да е оказала влияние на спермограмата. По-добре да пусне мъжа ти една микробиология преди да идете при Кацаров. Иначе той ще стреля на посоки. Трябва да има посявка, хормони, хламидия, уреаплазма и т.н. изследвани, за да се възползвате реално от лечението на Кацаров. Просто да му дадете пълна картина. Поне това е мое мнение, де. А при вас как са нещата? Сега ти подтискат 6 месеца овулацията, а след това с АРТ ли плануват да е забременяването (естествено и резултатите на мъжа ти зависят). Но с тази спермограма и още една  след месец така може да пуснете документи за фонда, ей така за всеки случай.
А колко е подвижността на (а+б) в %, та сте с астенозооспермия? Мъжа ми да има морфология 8% мога само и да си мечтая. По принцип може да пробвате с инсеминация, но това зависи от общия брой сперматозоиди и от (а+б)%
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #806 -: Февруари 28, 2018, 09:17:44 am »
Тери, не виждам да пише а+б 8O
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #807 -: Февруари 28, 2018, 09:19:52 am »
Ето и първия лист.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #808 -: Февруари 28, 2018, 09:35:48 am »
Нормокинетичните са (а+б), което е 41%. На ФАР е 40% границата, според ФАР не е астенозооспермия. Според мен не са чак толкова зле нещата. Ако изобщо са зле. При повдижност 41% и морфология 8%. Просто има различни референтни стойности всяка лаборатория. Мъжа ми прави в 2 различни и на едната (а+б) >50%, а на другата (а+б) > 40%. Та утре като иде мъжа ти в друга лаборатория може да го изкарат, че няма астенозооспермия. Не се отчайвай, като видите от какво са левкоците ииии бебето ще е станало :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #809 -: Февруари 28, 2018, 10:07:47 am »
Благодаря Тери, даде ми светлинка в тунела  :swing:
Относно лечението, доки планува 4 месеца да съм на терапия, а след това ще видим как се влиая и ще реши дали да продължим. Идеята беше бързо забременяване, но още нямахме спермограма. Сега ще го мислим...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #810 -: Февруари 28, 2018, 10:16:47 am »
Лейди, ако идеята е бързо забременяване, може би инсеминация е вариант. Като ти ги смятам ще имате грубо около 20 млн за инсеминация. (Сега колко ще останат наистина е нещо, което се разбира на самия ден). Но 40%*60млн - 15% от обработката остават към 20млн, което според нашата лекарка е достатъчно и за инсеминация. Мъжът ми е с по-лоша спермограма 31% подвижност, 3.5% морфология, но доста сперматозоиди 196 млн. И ни казаха, ако имам аз овулация (под съмнение за лУФ съм), да правим инсеминации преди инвитро.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #811 -: Февруари 28, 2018, 10:36:17 am »
Според мен е хубаво сега да отидете при Кацаров, да направите допълнителни изследвания и докато ти си на хормонална терапия, той да пие добавки за подобряване на СГ, за да имате шанс за нормално забременяване след приключване на терапията при теб.Точно 4 месеца са достатъчни за мъжа.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #812 -: Февруари 28, 2018, 12:36:53 pm »
Еличка, съжалявам.

Лейди, не изглеждат плачевни нещата. Отидете на преглед при д-р Кацаров. Всичко ще се нареди.

Късмет на всички!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #813 -: Февруари 28, 2018, 13:50:12 pm »
Благодаря ви момичета! Точно това ми беше идеята, докато съм на терапия, той да действа и да се опитаме да подобрим резултатите.
Още днес ще се обадя на доктора.
Успех милички 😁
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #814 -: Февруари 28, 2018, 15:02:06 pm »
Lady аз пак с мойте билки ,но понеже са препоръчани от доктора който ми прави акипунктурата и видях как действат ,за това ги препоръчвам . Освен ,че аз пия и ми нормализираха Ц. мъжът ми също пие -едното е МАСа а другата се казва Horny Goat Weed (то се взима само една седмица преди мойта О. от него ) . Ако ги намериш вземи ги със сигурност няма да му навредят . Много са добри ! ❤️
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #815 -: Февруари 28, 2018, 15:10:45 pm »
Момичета, внимавайте с билките! Не е сигурно, че няма да навредят.
Подхождайте към билките като към другите лекарства. Не може да се смята, че помагайки на един, същото нещо ще помогне 100% на друг. Има си специалисти за тази работа, които преценяват.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #816 -: Февруари 28, 2018, 15:15:24 pm »
Абсолютно съгласна.Лейди лекува ендометриоза и билките, който са за редовен цикъл хич не и трябват в момента.Мака, наистина помага, но си трябва преглед от специалист и да се види каква е ситуацията при мъжът.Моя мъж например не можеше да пие добавки и беше само на природни чайове и бърканици.

Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #817 -: Февруари 28, 2018, 15:20:09 pm »
Ако се взимат лекарства да съгласна съм задължително консултация с лекаря преди това .
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #818 -: Февруари 28, 2018, 16:12:01 pm »
Chocholinka, и аз като теб съм фен на алтернативна медицина. Супер фен съм на хомеопатията, но разбирам резервите на момичетата. Аз от хранителни режими (част от хомеопатичното лечение) и уж билки се докарах до липса на овулация, в месеците, когато исках да правя бебе най-много. Та за едно ми помогнаха (изчистиха ми възпаления на тръби), но на друго навредиха.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 12
« Отговор #819 -: Февруари 28, 2018, 16:39:26 pm »
Lady аз пак с мойте билки ,но понеже са препоръчани от доктора който ми прави акипунктурата и видях как действат ,за това ги препоръчвам . Освен ,че аз пия и ми нормализираха Ц. мъжът ми също пие -едното е МАСа а другата се казва Horny Goat Weed (то се взима само една седмица преди мойта О. от него ) . Ако ги намериш вземи ги със сигурност няма да му навредят . Много са добри ! ❤️
Благодаря ти!
Прави сте за консултацията с лекар. Днес записах час при Кацаров за вторник другата седмица и ще го попитам за билките. Ако каже, че е добре ще ги пие и тях  :D Горкия, ако знае, какво го чака  :lol: Съвсем деликатно го предупредих, че доктора ще му прави ехограф. Реакцията му беше  8O Хахаха После се нави (след 10 мин. овещаване) и добави: Дано бебето оцени някой ден, на какво съм се подлагал  :lol: :lol: :lol:
Живи да ги ожалиш  osi_4