0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #620 -: Януари 19, 2018, 17:29:01 pm »
Явно около Тери всички са положително настроени :D Нека да има само хубави емоции и хора, които да ни разсмиват. Аз все още си чакам цикъла. Нямах време да отида на АГ, но в понеделник още със ставането и съм там, че вече не се трае :D Подута съм, все едно съм в 6-ти месец :D :D :D Маги то не останало, още малко и дано "малък сечко" да е вашия месец ;)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #621 -: Януари 19, 2018, 21:20:35 pm »
Таня, вие отдалече ли пътувате за прегледи в София? Неудобно е с пътуването. Да не си имала късна овулация, та така ти закъснява. Следи ли я този месец?
Аз да попитам някой има ли си на идея как се индицира при  фоликуметрия, че е имало овулация. Мислех, че жълтото тяло е индикатор за това (според нещата, които знам от предишния ми лекар). Но четох разни коментари из форума, ще цитирам единия, за да не преразказвам невежо:
"- да има О.
- фоликула да спре да се развива - т.н. задържан фоликул
- да се превърне във фоликулярна киста / пълна с фоликулярна теност/
- да лутеинизира - да започне да се превръща в ЖТ /без да има О./ - ЛУФ или Лутеинова киста / ако продължава да нараства/
- да се превърне в друг вид киста и т.н."

Да кажем, че аз влизам в графата ЛУФ (не се е пукнал фоликула). Фоликула се превръща в ЖТ, ако е имало О. нали пак има ЖТ. Какво ги различава, визуално ли има разлика между пукнат и непукнат фоликул?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #622 -: Януари 19, 2018, 21:27:23 pm »
От Сливен сме Тери. Ще пътуваме щом се налага :) Този месец си мерих само БТ и беше ниска 1-2 дена по рано от очакваното(вижда се в графиката ми). На прегледа в понеделник д-р Тихомирова ми каза, че е имало ову и била обнадеждена. Но и двата теста показаха друго. В понеделник ще отида при АГ да ми каже какво е станало.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #623 -: Януари 19, 2018, 21:34:52 pm »
Таня, аз с тия тестове не се разбрах.Все показваха по-бледи чери, а имах Овулация.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #624 -: Януари 20, 2018, 01:55:08 am »
Vistal, и аз това имах предвид с "кандида всички имаме". А при теб си е нормално имунната система да е зле при бременност съпроводена с толкова притеснения. Ти как си, добре ли ти се отразяват посещенията при психолог или не си тръгнала все още?
Hristinchet0, много, много възможно е да ти закъснее. Една колежка си наглася закъснения на цикъла с витамин Ц. Сега пие доста за имунната система и каза, че й закъснява от него.
Разрових се аз из документите, които се събирам от 1 година и си разгледах снимките от предишния лекар. Той ме следеше за овулация: има доминантен фоликул, значи има овулация, няма доминантен - няма овулация. Така че всички посещения са ми към 12 ден. Но имам 2 посещения на 21 ден (по случайност, те са ми преди опитите за бременност). Тогава той се съмняваше за "кисти на жълтото тяло".  Сложих кавички, защото ме съмнява, че може и да се окажат задържани фоликули. Нали ми трябват от 3 месеца данни. И изведнъж се обнадеждих, че направо си ги имам, ноооооо... Едната снимка е писана на Мария Костурска, другата на Даниела Желязкова. Доста далече от Теодора. Колко време и финанси губим при посещения при гинеколози, които уж са имена в града. Денят, в който лекарите се научат да казват: "Това не е в моята юрисдикция", здравеопазването ни ще повиши качеството си в пъти.


Два пъти съм посещавала психоложката до сега, все още ми се струва много невероятно да ме пречупи така, че да преодолея случилото се, но силно се надявам да ми помогне.
Все по-трудно ми става да издържам психическото напрежение покрай наближаването на термина, почват някакви ужасни картини-спомени да ми изникват и да ме хващат за гърлото направо както никога до сега. Дано сеансите си свършат работата, че лошо иначе...

По отношение на положителната нагласа, винаги съм го казвала, че тук се възхищавам на всички ви за това, понеже аз определено не го умея.
Но пък силно вярвам, че за всички ни трябва да се наредят нещата по посока на живи и здрави бебета в близко бъдеще, та...дано!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #625 -: Януари 20, 2018, 05:25:37 am »
Маги, аз от няколко месеца не съм правила ову тестове. Счетох за ненужно, защото мъжа ми е шофьор и го няма повечето пъти когато съм в ову. А и се усещам долу горе кога трябва да е. Ставаше дума за тестове за бременност. Нали правих пиклив и после кръвен и бяха отрицателни.
Вистал, не можем и да си представим какво ти е било, но знай мила, че всички те подкрепяме и сме до теб. И сме убедени, че всичко ще е както трябва.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #626 -: Януари 20, 2018, 09:50:53 am »
Магииииии, честит рожден ден :* Бъди жива и здрава, все така борбена. Да ти е много щастлива малката сладурка и нека скоро стане кака.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #627 -: Януари 20, 2018, 11:19:53 am »
Тери, благодаря <3

Таня, изложих се.Що си помислих, че за тестове за Ову иде реч не знам?

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #628 -: Януари 20, 2018, 12:50:45 pm »
Честит Рожден Ден и от мен Маги... много много здраве ти желая на теб и на цялото ти семейство... и разбира се  :bfp1: :bori_004: :bori_016:
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #629 -: Януари 20, 2018, 12:51:08 pm »
Маги, Честит рожден ден и от мен! Здраве и сбъднати мечти от сърце ти желая!
На мен днес ми дойде...
Ще се записвам за цветна снимка и инсулина искам да проверя, отново хормоните ще видя как са, понеже много отслабнах последния месец и се притеснявам от какво е.
Знаете ли какви изследвания трябва да подготвя преди да посетя д-р Сигридов?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #630 -: Януари 20, 2018, 13:03:24 pm »
Евентуално хормони. а щитовидната и полови хормони... ако ще си пускаш предварително, както направих аз...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #631 -: Януари 20, 2018, 16:06:04 pm »
Маги честит рожден ден. Пожелавам ти от здраве да не се отървеш, да бъдеш щастлива и обичана. И всяко нещо, което си наумиш да стане ;)  :bighug:  То и аз не се уточних за тестовете, няма нищо :)
« Последна редакция: Януари 20, 2018, 16:07:56 pm от tanq88 »
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #632 -: Януари 20, 2018, 19:11:52 pm »
Магииии честит рожден ден миличка! Да си жива и здрава,много щастлива и в най-скоро време да видиш двете чертички :party: :hbirth: :happy_birthday_1:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #633 -: Януари 20, 2018, 20:28:30 pm »
Маги, честит рожден ден! Да си много здрава и скоро да имаш това, което токова силно желаеш.


Момичета, знам, че темата е правим опити, но все още не съм готова да се местя никъде.  :oops:
От 2-3 дена не ми е лошо, а от вчера ми е и доста по- леко. Имам час чак петък, ще се побъркам :(

Късмет на всички и специално на Маги!
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #634 -: Януари 20, 2018, 20:32:24 pm »
Павла мила... недей така... това че не ти е лошо и ти е леко, не трябва да те притеснява... Бъди спокойна :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #635 -: Януари 20, 2018, 20:51:41 pm »
Маги, Честит рожден ден и от мен! Здраве и сбъднати мечти от сърце ти желая!
На мен днес ми дойде...
Ще се записвам за цветна снимка и инсулина искам да проверя, отново хормоните ще видя как са, понеже много отслабнах последния месец и се притеснявам от какво е.
Знаете ли какви изследвания трябва да подготвя преди да посетя д-р Сигридов?


Това е файла с изследвания от групата на Сигридов във Фейсбук където съм член.

До скоро му бях и пациентка.
Предимно се занимава с бременни или такива с предишни патологични бременности.
« Последна редакция: Януари 20, 2018, 20:53:13 pm от Vistal »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #636 -: Януари 20, 2018, 20:54:13 pm »
Честит празник Маги, здрава, щастлива и скоро най-хубавият подарък за втори път 💝!

Таня, благодаря за хубавите думи!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #637 -: Януари 20, 2018, 21:40:53 pm »
Vistal, това с психолога мисля, че много зависи от настройката. Ако си решила, че той/тя ще ти помогне, ще му повярваш. Всички се чудим на моята позната, която излезе от депресията заради психолог (нищо различно от нас не й казва, но тя е с настройката, че психолозите помагат). Дано се пречупиш и ти и дано бебенцето наистина да е момиченце, за да си по-спокойна.
Павла, никъде няма да ходиш. В края на годината всички дружно ще се преместим в другата тема :) моята приятелка много се беше притеснила, че изведнъж спря да й става зле в началото. Но просто бременността й премина в много лека такава (пу-пу), пожелавам ти и на теб такава. Ти с твоите две чертички толкова надежда ни вдъхна, мислим те.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #638 -: Януари 21, 2018, 10:08:33 am »
Здравейте.... лелее ама каква съм нетърпелива... хем знам че не е станало и мц не ми закъснява защото овуто според мен беше малко по-късно и ще ми дойде понеделник/вторник... хем искам още сега да ида за тест... ама каква съм шматкааа айде да ми идва и да бягаме за Софияя..
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #639 -: Януари 21, 2018, 11:41:53 am »
Кукапетел, а защо ще ходиш при Сигридов?

Благодаря ви за пожеланията да ви се връщат.От сърце желая да видя всяка една от вас с малко бебе в ръце!