0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #500 -: Януари 13, 2018, 19:41:20 pm »
Т.е. Дуфастона да не го почна от неделя, а понеделник?
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #501 -: Януари 13, 2018, 20:30:51 pm »
момиче и според мен е по-добре да изчакаш ден два с дуфастона... иии ако така си усещаш яйчника може би още не са се пукнали....
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #502 -: Януари 13, 2018, 20:34:13 pm »
Цял ден не съм влизала и голямо писане е паднало  :D
За мен АМХ не знам какво е и не съм пускала и лекарката нищо не каза за това. Пуснах хормони и нали ТСХ ми беше 2.56 каза че е малко над нормалното но няма да е проблем (може контролно да пусна още 1 път). ФСХ ми е 10.11 това добре ли е? Ще идем на уролог записали сме час но тя каза по добре да пуснем документи за фонда за да върви процедурата, пък както и вие сте написали ще идем на уролог и ще пие някакви работи. Ако има варикоцеле ще се оперира и ако има подобрение ок ако не ще действаме ин витро ( каква е цената ако някои от вас са се самофинансирали? Да сме подготвени). Другия месец пак ще си направи С (за да кандидатстваме) пък след евентуалното лечение пак ще направи.
Неговата морфология е 2%  :(
Тери на твоя мъж сега как му е С? Или още не сте пускали контролна?
Павла ти как си? Новите Критерии по Крюгер вече са 4%, защото масово мъжете били под 14 и за това са ги намалили.
Пламена защо ще чакате 6 месеца за инсеминация?
Момиче_ф аз не съм наясно и не мога да помогна.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #503 -: Януари 13, 2018, 21:24:12 pm »
Слънцемое, ТСХ е малко височко. Трябва да е под 2. ФСХ 10 също е леко завишено, нищо, че е в норма. Други хормони имаш ли? ЛХ, Е2 ... ?
Благодаря, че попита. Започна да ми се гади. Всеки ден е различно- сутрин, следобед, вечер; слабо, силно; от нищо, от вода, от миризми. Иначе се чувствам чудесно- нито ми се спи много, нито имам болки. Сега 2 седмици до другия преглед ще се побъркаме. Всичко е наред до тук  :) :)
momiche_f, аз  така би направила.
Вистал, не мисля, че има токсични нива на Б9. Аз пия фолиева от 2014. Смятам да я пия и по време на кърменето, живот и здраве.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #504 -: Януари 13, 2018, 21:27:57 pm »
Павла това е хубаво, че се чувстваш добре. Времето минава бавно но ще дойде времето за прегледа и всичко ще е ок. Наслаждавай се на бременността. Всички хормони имам ама не съм ги написала пак да не спамя много. Имам и тези за щитовидната жлеза. Само това АМХ го нямам.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #505 -: Януари 13, 2018, 21:45:33 pm »
Благодаря ви, ще изчакам
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #506 -: Януари 13, 2018, 22:09:56 pm »
Слънце.. лед промените в правилника на фонда от 01.2018 ФСХ отпада като изследване и на негово място ще е АМХ... В коя клиника сте че аз не съм разбрала... За цените... ние имаме досега един самофинансиран опит в Надежда... Общо сме платили 1500лв без трансфер.. става въпрос за ИКСИ на естествен цикъл... в тези при влизат и двете спермограми за фонда хормони пускани в болницата вирусологията прегледите и медикаментите( фемара, прегнила, цетротида(май така се казваше) и медикаментите след пункцията).... Сега живи и здрави ще правим пак платен опит, но стимулиран и коментирахме цената с доктора че ще бъде около 2500лв... За фонда ако сте с мъжки фактор 2бр спермограми от две различни клиники по репродуктивно здраве становище от уролог и АМХ за тебе... Останалите неща клиниките ги подготвят ( поне така е в Надежда)...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #507 -: Януари 13, 2018, 22:19:39 pm »
Ние сме в Щерев. Има ли значение през кой ден се пуска АМХ, за да си го пусна? И докторката каза че другите документи клиниката ги подготвя.
Кой вариант е по добър (см без значение дали е по скъп, въпросът е да има по голям шанс така да го кажа) дали естествен цикъл или стимулиран и каква е разликата? А каква е сумата за трансфера.
Извинявайте че толкова много въпроси задавам но да сме подготви когато дойде (ако дойде ) момента.
Пак БЛАГОДАРЯ много на всички.
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #508 -: Януари 13, 2018, 22:39:58 pm »
Най-големия мехлем за душата ми е филма от сватбата... много обичам да го гледам и сега съм си го пуснала... жената от гражданското каза "Когато ви е трудно и тежко, сещайте се за днешния ден..." и винаги когато ми е трудно и кофти си го пускам... лека вечер на всички
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #509 -: Януари 13, 2018, 22:50:52 pm »
в Надежда е трансфера е 350лв, в Щерев незнам колко е... А кой е най-добрия вариянт за вас ще си коментирате с доктора... Ние решихме да пробваме на ец първо заради парите... с една Я видяхме че не не става (я се оплоди я не както стана при нас) та затова сега ще си го стимулираме за да има повече я и по-голям шанс... Те ни предложиха инсе ама отказахме.. с нашата спермограма е излишно даване на пари... Та обмислете го...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #510 -: Януари 14, 2018, 00:14:24 am »
Слънцемое, ТСХ е малко височко. Трябва да е под 2. ФСХ 10 също е леко завишено, нищо, че е в норма. Други хормони имаш ли? ЛХ, Е2 ... ?
Благодаря, че попита. Започна да ми се гади. Всеки ден е различно- сутрин, следобед, вечер; слабо, силно; от нищо, от вода, от миризми. Иначе се чувствам чудесно- нито ми се спи много, нито имам болки. Сега 2 седмици до другия преглед ще се побъркаме. Всичко е наред до тук  :) :)
momiche_f, аз  така би направила.
Вистал, не мисля, че има токсични нива на Б9. Аз пия фолиева от 2014. Смятам да я пия и по време на кърменето, живот и здраве.


От известен и много добър гинеколог го знам това (не съм му фенка много, но му имам доверие), че предозирана фолиева киселина, като киселина сама по себе си става токсична за организма, ако не е предозирана всичко е точно, но е по-добре да се пие мета. За това и споделих, при мен и не само се получи пренасищане за една година дори с бременност. Не съм се изследвала никога дали я усвоявам добре.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #511 -: Януари 14, 2018, 09:05:28 am »
АМХ, може да се пусне по всяко време на месечния цикъл.Павла, а при мен е стабилно АМХ, изследвала съм го в различни дни от МЦ, виж за сметка на това ФСХ ми е варирало, то много зависи от ТСХ, поне при мен.
Слънцемое, както Христинчето е писала, дали ще е стимулиран опита или на ЕЦ, зависи какво се разберете с лекаря.На ЕЦ може да не извадите яйцеклетка, или да не се оплоди.Само една е и шансовете са по-ниски.ЕЦ се препоръчва за жени с намаляващ яйчников резерв, при които стимулацията не действа добре.
Павла, аз изкарах до 4-ти месец с гадене от какво ли не.Почти не ядях.Но като взе да спира, взех да се шашкам защо не мисе гади, да не е станало нещо с бебето  :oops: Луда работа.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #512 -: Януари 14, 2018, 09:23:57 am »
Маги, благодаря за отговора.
Явно аз никак не съм разбрала нещата правилно. Мислех, че ако има като в нашия случай Варикоцеле, урологът нямаше да даде препоръка за инвитро. Затова не съм задействала нещата с документите, но и мъжът ми нямаше да ми позволи. Аз бих искала, ако се стигне до инвитро да е по-малко чакането, но той ми се кара, че все бързам за всичко.
Иначе относно референтните стойности на Крюгер, чела съм някъде из форумите, че 4%-14% го водят граничен случай, но на неговата спермограма от Ню лайф в Пловдив като референтни пишеше само 14%. То така ако бутат с по 10% наведнъж, догодина ще се води, че мъжете ни са със супер плувци. Не знам има ли някаква зависимост (навярно ще има), но при него 3% морфология и 3% бързо движещи се. Така че и 4% да му беше морфологията, пак е зле. Интересно ми е как определят референтните стойности. Пише че (а + б) да са 50%, но това трябва да бъде обвързано и с количеството сперматозоиди. При него количеството на милилитър беше 5-6 пъти по-голямо от нормата. Което на теория, би следвало да увеличава шанса, но не го отчитат като показател.
На него след месец му е контролната спермограма и евентуалната моя цветна снимка, другия месец ще бъде решаващ за нас. Аз пак си се надявам с тези два фоликула, които бяха тръгнали. Вчера ги усетих да се пукат. Мечтая си за близнаци, това е моя месец.
Павла, на теб първо дете ли ще ти бъде? Ходиш ли на работа, аз все съм си представяла, че жени, които трудно забременяват и после седят и гнездят 9 месеца.
« Последна редакция: Януари 14, 2018, 09:26:05 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #513 -: Януари 14, 2018, 11:18:38 am »
АМХ се изследва на 3 ден от цикъла. А понеже аз нямам цикъл и не се знае кога и как ще дойде, а доктора искаше, тогава ми казаха, че в моя случай ще го изследват.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #514 -: Януари 14, 2018, 11:45:34 am »
АМХ, може да се пусне по всяко време на месечния цикъл.Павла, а при мен е стабилно АМХ, изследвала съм го в различни дни от МЦ, виж за сметка на това ФСХ ми е варирало, то много зависи от ТСХ, поне при мен.
Слънцемое, както Христинчето е писала, дали ще е стимулиран опита или на ЕЦ, зависи какво се разберете с лекаря.На ЕЦ може да не извадите яйцеклетка, или да не се оплоди.Само една е и шансовете са по-ниски.ЕЦ се препоръчва за жени с намаляващ яйчников резерв, при които стимулацията не действа добре.
Павла, аз изкарах до 4-ти месец с гадене от какво ли не.Почти не ядях.Но като взе да спира, взех да се шашкам защо не мисе гади, да не е станало нещо с бебето  :oops: Луда работа.


Нормално е, аз три бременности с бруталното целодневно гадене и на легло първите четири месец, втората бременност даже повръщах до седми месец, та в малките промеждутъци дето не ми се гадеше винаги се филмирах всичко наред ли е, общо взето периода когато почват да се усещат движенията ми идваше като спасение свише. Не, че не съм се будила по нощите с идеята дали всичко е наред и упорито съм си разръчквала корема, докато не събудя бебето да ми  отговори с ритниче, та да се успокоя...
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #515 -: Януари 14, 2018, 12:18:38 pm »
Относно АМХ

Трябва ли да изследвам АМХ на определен ден от менструалния цикъл?

Не. АМХ може да се изследва на всеки ден от менструалния цикъл.

Условия за взимане на материал, подготовка и манипулация

Взема се венозна или капилярна кръв, от която се отделя серум. За да бъде правилно отчетена стойността, материала трябва да бъде взет сутрин на гладно, без прием на медикаменти най-малко 12 часа преди изследването.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #516 -: Януари 14, 2018, 12:56:46 pm »
Vistal, това с ръчкането, за да събудиш бебето в корема, ми се стори тооооолкова сладко.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #517 -: Януари 14, 2018, 13:14:30 pm »
Vistal, това с ръчкането, за да събудиш бебето в корема, ми се стори тооооолкова сладко.


Тери, по принцип правилото гласи “спящо дете не се буди”, което после научаваш по трудния начин като се роди, както и изкуството на балетните стъпки из къщи, само и само да не го събудиш :D, но докато е в корема все още, това правило може да бъде нарушавано :)...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #518 -: Януари 14, 2018, 13:35:14 pm »
Тери, живот и здраве всичко да е наред, ще ми е първо дете. Не съм спряла нищо. За сега всичко е нормално. Не са много лекарите тук, които биха ти дали 8 месеца да се търкаляш вкъщи за нищо, от страх. Не намирам и за необходимо, ако няма проблем или вредна среда.

Днес не м се гади все още и се чудя дали всичко е наред.  :oops: Аз смятам като мина 12та седмица и всичко е ок (дано), да си купя доплер.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 11
« Отговор #519 -: Януари 15, 2018, 08:51:56 am »
Пожелавам ви от сърце и при двете всичко да е наред и 2018та да ви донесе едни здрави бебета.

Аз имам въпрос. Изследвах TAT и MAT, в нормата влизам, но ок ли са по принцип
Anti TPO 19.83 (0-34)
Anti TG 27.95 (0-115)

Това anti TG нещо не ми се вижда на златната среда, затова питам. Чудя се като са антитела кое е по-хубаво, да имаш в повече или да нямаш.
« Последна редакция: Януари 15, 2018, 08:56:25 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света