0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #680 -: Май 22, 2017, 20:41:28 pm »
Супер щом ти си права съм доволна така трябва  :wink:
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #681 -: Май 22, 2017, 20:58:01 pm »
Ефра , какви изследвания имаш в предвид?
ЖК си се заплаща отделно Имаш възможност от 2 вида пакет или да си плащаш всеки преглед.
Пакета раждане ти е престоя при раждане,независимо нормално или секцио.При приема ти взимат микробиолигия,кръв,урина,но до там.При престоя ти е необходима лична ношница,чехли (можеш да използваш и тяхни)и лична йозметика.
Соф добре дошла
Лорейн и на теб официално
На Шуши,честито за
испита
Йоли много сте сладки
ДриймОн,радвам се че сте добре.
 Няколко пъти тръгвам да пиша и някак си го изтривам :D
Днес бях на тонове,върнаха ме за повторни защото бяха доста високи При повторните нещата изглеждаха много по-добре,направо перфектни.Изкарах си над 3 часа в клиниката. Явно съм се и постреснала защото получих ужасни остри болки над тазобедрената става,но само от дясната страна.Получих ги още 2 пъти по-късно през деня.Още се чудя това контракции ли са или просто си прещипах някакъв нерв.
Или както каза ММ лягай и заспуваи утре всичко ще е наред :D
« Последна редакция: Май 22, 2017, 20:59:35 pm от bebeshok0326 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #682 -: Май 22, 2017, 21:29:17 pm »
Ефра , какви изследвания имаш в предвид?
Пакета раждане ти е престоя при раждане,независимо нормално или секцио.При приема ти взимат микробиолигия,кръв,урина,но до там.При престоя ти е необходима лична ношница,чехли (можеш да използваш и тяхни)и лична йозметика.

Е за тези изследвания имам на предвид но явно ако трябват други си доплащаш. А на бебо основния преглед след раждането сигурно си е вътре в пакета?!

Иначе за ЖК-то си плащам пакет. И аз днес в ЖК-то влязох с час и нещо след уречения час. Нали вече имат ново крило в болницата на жк и ми беше странно. Стаята на моята доки беше доста тясна. Иначе днес доста мамчета бяха за тонове, та даже ги чувахме отвън как топтят. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #683 -: Май 22, 2017, 21:35:08 pm »
Мисля,че прегледа на бебо е включен,както и на майката до 30 дни след раждане.
Днес доста момичета ни върнаха за тоновете и малко ви бъркаме часовете,защото ние пък сме без часове и като има 3-4 девойки да минат по 2 пъти,ако се наложи и преглед.....извинете ни,но нямаме вина  :D
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #684 -: Май 23, 2017, 09:02:59 am »
Привет с днешна дата :) и благодаря за топлото посрещане.
Йоли, страхотна бременна снимка, пу-пу-пу, много хубави!
Шуши, поздравления за взетите изпити :)
Моя преглед вчера си мина и точката се развива и тупти как си трябва.
Спорен и усмихнат ден на всички  :balk_69:

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #685 -: Май 23, 2017, 15:27:57 pm »
Здравейте момичета вече от Варна. Пътувахме добре,вече приготвих всичко за бебо при майка,сега остава да се видим с доктора към края на седмицата,да видим как е нашия юнак.Иначе е активен по всяко време,и зверски ме мъчат киселините ,какво ли не опитвам...Шуши ,честито за изпитите,наслаждавай се на заслужената почивка.Добре дошли на новите попълнения и лека бременност на всички.Бебешок как си на финалната права,учудващо аз съм толкова спокойна че чак всички се чудят хахаха...Дреам он как е при теб?
Желая на всички хубава седмица и  аз чета всичко,не съм забравила подкрепата Ви,моите мъже си тръгват за София утре и съм се вкиснала малко.Поне ще е закратко раздялата
До скоро и се пазете
Аа Бебешок много добре изглеждаш страхотна си а аз съм като слон балон хахах
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #686 -: Май 23, 2017, 15:49:39 pm »
Тути радвам се че си добре.Мисля че гледаш снимката на Йоли :D.За колко време те оставят?
Иначе се опитвам да се наслаждавам на последната оставаща седмица,къде успешно,къде не толкова.Подхванали са ме едни кошмари,макар и аз да се чувствам спокойна психиката си работи.
Вчера бяхме на тонове,за пореден път ме върнаха за повторение и малко се притесних.Всъшност не мога да разбера ,колко е проблем.Тоновете не са минавали 180.Чела съм,че от 120 до 180 са нормални.На беба варираха м/у 160 и 180,не съм пила кафе (предишния път когато ме върнаха бях пила).При повторен запис след 1-2 часа са 120-140.Гледаха за кръвопотока-всичко  е ок .Та чух различни мнения от доктори и акушерки от много техикардични са,до малко завишени са,но не са проблем.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #687 -: Май 23, 2017, 16:56:32 pm »
Милички, днес бях при Сигридов. Бебо е голямо момче - 1кг и 40 гр, но не е дебел, а просто е голям! Страшен кеф - снимахме му муцунката, май на мен прилича (поне няма брада като ММ). Всичко върви спокойно, реших се на ЦС при Ташков в Надежда.
Днес вече ме наболява черния дроб, сигурно става тясно там вътре. Активността е на 6, коремът ми подскача от сутринта.
Напълняла съм с 7кг. Сигридов ми спря въглехидратите вечерно време. Край на сладоледа пред телевизора, край на пресните картофки за вечеря... Разни хора ме плашат, че сега тепърва ще има да напълнявам, а на мен не ми се вярва/не ми се иска.
Трия снимчицата, че да не попаднат неподходящите хора на нея, благодаря ви за милите думи :)
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #688 -: Май 23, 2017, 18:10:23 pm »
Йоли,евала на лекаря ти от мен. Радвам се на докторите,които дават такива съвети. Не е приятно,но е добре да ни помагат да не ставаме сто кила,защото си тежи. Ама пак сте по-големички от нас :) Аз нямам време да ида да се измеря и да премерим бебка,но усещам че ми тежи зверски много. И понеже съм и 158 см ме гони и един задух,особено след ядене и в легнало положение. Едвам се търпи!
Ставам да си допочистя апартамента,че с тея изпити съвсем съм занемарила домакинството
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #689 -: Май 24, 2017, 01:49:03 am »
Мами, влизам веднага на отчет.. Всички резултати от изследванията  на хромозоми 21, 18, 13 са негативни!!! Също чакаме момиченце!  :D Много съм щастлива, знаех си, че е ТЯ( и момчетата също знех, че са юнаци  :P )
Днес бях и на преглед, пусна ми док да чуем съдечния ритъм. Спринтира момата, 157 b/s
Заради течение, от време на време, след тази гъбична инфекция от антибиотиците в началото, наложи се да ми вземат проба, да проверим дали всичко е наред. И там всичко негативно! Ок съм!
Слава Богу!
Такъв обрат взеха нещата при нас, с това бебе-чудо.. Мисля, че най-после шока поотмина и с мъжа ми се зарадвахме..
Прегръщам ви всички с тумбачетата!

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #690 -: Май 24, 2017, 08:45:17 am »
Гальонди, много хубава новина. Сега поне може да си отдъхнете. Аз също правих такъв кръвен ДНК тест, отрицателен и поне това не ми е в главата вече.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #691 -: Май 24, 2017, 09:27:12 am »
Гальонди ,много се радвам за новината :) айде нека всичко да ти върви по вода :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #692 -: Май 24, 2017, 09:50:12 am »
Гале,много хубави новини, радвам се за вас.Мисля,че заслужено може да се наслаждавате.Сега вече ще кажеш на близнаците нали?
Честит празник на всички😊
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #693 -: Май 24, 2017, 10:21:50 am »
Гальонди, страхотна новина, много се радвам! Все така всичко да е наред до края!

Тути, добре съм. Снова насам-натам по задачи, шофирам всеки ден и така. Но чакам с нетърпение да дойде момента, само искам да изчака да свършим ремонта и да запиша каката на училище :)

Йоли, не си махнала снимката, защото аз току-що я видях. Много си хубава :)

Добре дошла на Соф и лека бременност до края!

Шуши, браво за изпитите :)

Ефра, аз ще раждам в Окръжна болница - София. Отворени врати не знам кога има, но в петък съм там на запис и ще питам. Мога да ти кажа, че отделението е много чисто и си личи, че всичко е ремонтирано и е ново. Цената за раждане с избор на екип е 700 лв и включва всички грижи за теб и бебето плюс прегледи за теб и него до 30 дена след изписването. Включва и самостоятелна стая, ако желаеш да бъдеш в такава, няма доплащане. Можеш да раждаш и без избор на екип и отзивите, които лично аз съм чувала е, че няма никаква разлика в отношението след това и няма пренебрегване на неплатилите избор майки, каквито слухове съм чувала за други болници. Ако нещо друго те интересува - питай, а аз ще пиша за отворените врати като науча.


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #694 -: Май 24, 2017, 10:31:40 am »
Страхотна новина, Гальонди.Bebeshok стискам ти палци и скоро да ни зарадваш с хубава новина за едно прекрасно пухкаво бебче.😊😊😊
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #695 -: Май 24, 2017, 10:35:14 am »
П.с. Суши честито за изпита и аз имам държавен,но с това напрежение още не съм започнала да уча ,а остана 1 месец.. дано успея и аз.💋 за всички.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #696 -: Май 24, 2017, 10:56:54 am »
Привет днес на всички,
Да,Йолината снимка гледам ама нали пиша от телефона и все нещо обърквам от имената,за което моля искренно за извинение.Оставам при мама до края на лятото на есен ще се приберем живи и здрави.Те се прибраха сина ни да завърши годината и макар да е до 15.06 от 05.06 съм го освободила с молба.Те са вече почти оформени.
Хей Гале страхотна новина повод за празнуване и спокойна бременност вече.
Пазете се ,Шуши и аз съм слон и ми тежи но ....търпим няма как нали е за хубаво:)
След прегледа и аз ще пиша
Честит празник на всички
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #697 -: Май 24, 2017, 11:00:27 am »
Мами кажете ми моля Ви сега кога да очаквам пари ,влязох в 45  дни на 15.05 до 28.06,но нали болничния ср подава до 10 число тоест ще си поседя до ,20.06 може би без никакви пари или трянва главната счетоводителка да го подаде веднага  ли
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #698 -: Май 24, 2017, 12:15:57 pm »
В началото на юни ше получиш за дните в май месец.НОИ изплаша като дни вторник и четвъртък.Принципно работодателя има право да го предаде до 10, 06,което може да забави нещата (парите се получават 15 дни след подаването на болничния от работодателя),но вече болничните се подават електронно и малко работодатели чакат последния момент
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #699 -: Май 25, 2017, 07:55:30 am »
Гальондиии, супер радостна новина! Честита принцеса и лека бременност от тук насетне!
Шуши, задухът е симптомът с главно С на втория триместър при мен. Въпреки, че ходя много, едвам изкачвам 2 етажа, нанагорното направо ме плаши.
Хора, мерси за милите думи за снимката! Не мога да я изтрия, така че ще помоля, ако някой админ ме чете, да го направи вместо мен.
Леко чакане на всички напреднали!
Аз съм под супер стрес - имам крайни срокове да си свърша работата, а завися и от други хора, които по цял ден блеят... Дано оцелея днес и утре, а после - като нищо ще си пусна един болничен и няма да им се занимавам с глупостите повече.

Лек ден на всички!