0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #720 -: Май 26, 2017, 22:54:37 pm »
Ефра, ние често ходим във Вила Марк, до Ботевград. Прекрасно местенце с домашна кухня и е много спокойно. :) :secret:
Мале, колко сте изписали! Сега почвам да ви чета.
« Последна редакция: Май 26, 2017, 23:06:40 pm от Раши »


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #721 -: Май 26, 2017, 23:03:02 pm »
blue_sky , права си-работа на лекарите е,но не знаеш на кого ще попаднеш,затова е по-добре и пациента да си го изисква и следи
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #722 -: Май 27, 2017, 10:33:02 am »
Момичета, вчера се запознах с д-р Ташков, който се надявам да ме изражда. Много спокоен и уравновесен човек ми се стори. Каза ми да си помисля за естествено раждане, въпреки че не ме прегледа и не носех изследвания с мен. Това малко ме изненада, не крия...
Кажете, тези от вас, които са ЦС, в коя седмица ви планират раждането?
Ефра, можете да отидете на Велинград, но не съм сигурна до колко е ок да ходиш на басейн, особено пък с минерална вода... Вила марк е супер, също и село Костенковци.
Аз съм си наумила да се мятам на морето за 2-3 седмици от края на юни. Само трябва да се погрижа да има винаги придружител с мен, че ММ няма как да почива толкова дълго. На всичкото отгоре, не ща и да чуя за хотел. Отивам на каравана, ще ям таратор, миш-маш и диня и ще прочета всички книжки, които все отлагам.
А днес тръгвам за Флоренция с 6 приятелки. Ще сме 3 дни и ще обикаляме, ще ядем сладолед и пица. Нямам търпение да се махна от подгизналата София!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #723 -: Май 27, 2017, 14:12:04 pm »
При мен секциото е насрочено седмица преди термин
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #724 -: Май 27, 2017, 14:45:31 pm »
Благодаря за предложенията, Вила Марк наистина е много хубаво, ще го предложа на ММ. :balk_175: Във Велинград бяхме след Великден, и сега ни се ходи другаде. А в басейн няма да влизам само ще си топя крачетата за хлад, въпреки че като гледам този дъжд в Сф имам чувството, че няма да се оправи времето.

Йоли ти не се спираш, щом имаш сили ходи. Приятно изкарване! :balk_179:

Миналата седмица една приятелка и правиха второ секцио и тя сега се оплаква, че второто мн повече я боли отколкото първото. Дали защото я режат на същото място или просто е индивидуално. Йоли щом доки ти казва, че имаш такъв шанс за нормално раждане е мн добре. Моята доки като ме видя на първия преглед и веднага ме нареди, с малък таз значи секцио. Ама аз и казах, че това не се знае, може да я изненадам с естествено. Като си представя секцио и ме хваща страх. 8O
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #725 -: Май 28, 2017, 00:44:32 am »
Бебешок, то не останало направо. Леко раждане и бързо възстановяване ти желая! И пухкаво и кротко бебе, разбира се!

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #726 -: Май 28, 2017, 16:41:48 pm »
Успех и от мен, Бебешок:) Дръж ни в течение!


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #727 -: Май 28, 2017, 18:19:27 pm »
Благодаря момичета.Ще ви държа в тепение.Моля се само да сме живи и здрави.Днес малко ме е хванала параноята и шубето,но си мисля,че е в рамките на нормалното :D
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #728 -: Май 28, 2017, 18:44:42 pm »
Здравейте момичета,
Радвам се че всички сте добре, наслаждавайте се на прекрасната си бременност:)
На скоро очакващите късмет и спокойствие, Бебешок параноя и неспане - и аз съм на същия хал , какво ли не ми минава вечер през ума:)
Някой от мамите от Варна знае ли къде се премести магазин Штъркел че не мога да открия инфо в мрежата
Успешна седмица на всички и само положителни емоции Ви пожелавам от сърце
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #729 -: Май 29, 2017, 18:09:43 pm »
Мами имам въпрос на някой от вас правена ли му е цитонамаска повреме на бременността,защото на мен ми предстои и ме е страх честно да си кажа с моите зацапвания и т.н.Опасно ли е има ли шанс за прокървяване от нея или нещо друго?Извинявам се ако задавам глупав въпрос.Вие как сте?😊
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #730 -: Май 29, 2017, 19:18:26 pm »
Чак до зацапване да се стигне в следствие на ПАП тест не ми се вярва,но ако има зацапване няма да се направи, защото резултатите няма да са коректни.Кога ти е последната?По -важно е микробиология в този период не ПАП тест.Сигурна ли си,че не става въпрос за микробиология?
Аз имах ПАП тест месец преди процедирата и по време на бременноста не съм правила.На всеки 3 седмици правех микробиология,докторите са много внимателни в този период,нямала съм проблеми.
Надявам се да не те подвеждам в горенаписаното,съдя при мен как е
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #731 -: Май 29, 2017, 19:34:19 pm »
Не ми е правена цитонамазка досега заради това.И цитонамзка и микробиология.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #732 -: Май 29, 2017, 20:05:58 pm »
От микробиологията няма за какво да се притесняваш,а ПАП теста,ако последния ти е 6 м. преди да забременееш не мисля,че трябва да правиш.А и не знам дали има защо да се притесняваш на ПАП теста накрайника е четчица,на микробиологията е тампонче.Пробата се взима от цервикалния канал,внимателно и не стига до плацентата,причината за твоето кървене
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #733 -: Май 29, 2017, 20:19:26 pm »
Не няма пап тест изобщо правен някога исках да ми направи предишната ми гинеколожка тя ми казваше няма нужа.....Последния път като ходих исках да ми се направи пак и понеже не бях с направление ми каза вземи си направление и тогава...да обаче аз след това забременях и за огромно мое съжаление си останах без цитонамазка изобщо правена някога а съм на 23 г. вече...
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #734 -: Май 29, 2017, 20:57:33 pm »
Здравей момичета ! И аз да се включа . В 12+3ден съм. Преди три дни ми мина БХС, всичко изглежда ОК, чакам само хормоналните резултати! Водя се с висок риск изначално, защото съм в доста напреднала възраст и това ми е първа бременност! :oops:
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #735 -: Май 29, 2017, 21:06:33 pm »
Пупи,добре дошла :)Желая ти добри резултати,лека бременност в последствие и пухкаво бебче на финал.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #736 -: Май 29, 2017, 21:24:07 pm »
Даная, аз правих ПАП тест някъде в 4 - 5 месец. Имах много леко еднократно зацапване. Не съм сигурна дали е така или не, но доктора каза, че се случва предвид бременността. По време на самото взимане въпросната четчица се оцвети. Доктора ми каза, че няма от какво да се притеснявам.
Мисля ПАПа е рутинно изследване и по време на бременност, това означава, че ме я застрашава по принцип.
Помня само, че исках да мине 3тия месец, защото изкървих сериозно около 9тата седмица.

 Пупи, сладко пухкаво бебе на финал ти желая. То и аз на 44 се водих високо рискова, но нищо рисково не ми се случи след от 9тата седмица нататък. Бременноста ми беше напълно безсимптомна, освен, че корема растеше. И понеже като рискова се страхувах непрестанно, така пропуснах някак си самата бременност. Не прави тази грешка. Наслаждавай се на всеки миг! Подминала си все пак първите 3 и първото БХС.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #737 -: Май 29, 2017, 21:36:48 pm »
Пупи честито и добре дошла.Аз не бих искала да се вкарвам в допълнителен стрес от това зацапване от цитонамазка и може би и ще откажа ще се посъветвам с лекаря какви са рисковете все пак ако не направя.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #738 -: Май 29, 2017, 21:59:58 pm »
Даная, опитай се да се наслаждаваш на бременноста си.Говори с доктора си,но всичките тези изследвания са рутинни и няма защо да те плашат толкова.Има много по-страшни неща
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #739 -: Май 29, 2017, 23:31:09 pm »
Добре дошла, Пупи, и успех!  :)

Даная, и аз мисля че това е рутинно изследване. Не се притеснявай.  :bighug: