0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #780 -: Юни 02, 2017, 18:17:59 pm »
Бебешок, честито и от мен, да е жива и здрава малката Деа! Бързо възстановяване на теб!

Шуши, какви са тия работи? Надявам се да успееш да овладееш проблема трайно.

Тути, добре съм аз. Ти как си? Много ми тежи вече, но ми остава още само една седмица. Онзи ден ме бяха отпочнали едни контракции на 30 минути, но не бяха кой знае колко силни и така и не зачестиха, а накрая даже и спряха, та още сме 2 в 1. Секциото ми е планирано за 9 юни и не знам дали ще изчака дотогава, искам само да изчака 5 юни - дъщеря ми е приета в училището, в което кандидатствахме за подготвителен клас и в понеделник ще я записвам. Само да я запиша, и вече може да се ражда :)


*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #781 -: Юни 02, 2017, 18:57:24 pm »
Д-р Мели , Благодаря за съвета :) Точно в Пълмед си се следя , засега следя кръвното по 3 пъти на ден,кардиолог ме следи също ( сестра ми ) ,обгориха ми разширенто капилярче,но продължавам с кремчетата. Дано да няма повече такива екшъни,защото доста си се шашкам.
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #782 -: Юни 03, 2017, 11:03:33 am »
Здравейте мами и момичета,
ДриймОн добре съм и аз  във втроник съм на преглед и може би моето секцио ще е на 08.06, и на мен ми тежи много, вечер трудно спя и рано се събуждам пък адски рано, но... малко остана
Ефра дано всичко е ок при теб, Даная каква стана взе ли друго мнение или другата седмица
Днес и утре по принцип с моя мъж празнуваме -подпис  денс, а  на 04,06 тръжество с роднините и понеже сме разделени -  те нали са в софия още ,аз съм във варна , ще направя една тортичка за нашите да се почерпим ....
Хубав и слънчев уикенд на всички
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #783 -: Юни 03, 2017, 11:25:05 am »
Tuti20 другата седмица ще отида понеже никой не ми вдигна.Ще отида да взема резултата и ще видим какво ще кажат.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #784 -: Юни 03, 2017, 23:43:39 pm »
DreamOn, и моята дъщеричка я приеха първолак. И аз в понеделник ще ходя да я записвам. :) Стискам ти палци да си изчакаш датата  :D

Тути, честита годишнина! :)


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #785 -: Юни 05, 2017, 09:04:22 am »
Ефра, много ти е нисък Вит Д! Аз при 20 единици започнах да пия по 8 капки Вигантол на ден. Не съм привърженик на препоръките от съфорумци, затова нека и др. Мели да каже, а най-добре да имаш бързо решение от твоя док.
Относно Надежда, надеждно ми изглежда. Прилича си на болница, много по-добре ми се стори от Щерев с онзи "родилен коридор". Чисто, спретнато, модерно, но си има правила като в болница. Не се допускат лигавщини, които да нарушат стерилната обстановка, например. Мисля, че това е моята болница, днес остава само да потвърдя на др. Ташков и да си запазя час за секцио.
Иначе с бебо сме добре. Той доста шавели, но в момента когато баща му си сложи ръката на корема ми, настава пълна тишина. Срамежлив е засега. Аз вече съм доста по-спокойна, след като влезнах в 7ми месец. Започнахме да мислим и за имена.
Лека седмица на всички!
ПП. Бебешок, как сте?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #786 -: Юни 05, 2017, 10:03:09 am »
Тути, честита годишнина!

Раши, честито ви приемане в първи клас :) Надявам се да са я приели там, където най-много сте искали.

Ние още сме 2 в 1 и по всичко личи, че ще си изчака петъка. И по-добре, че у нас всичко е на вили и на могили. Уж щяхме само една стена да ремонтираме - мухлясалата, а пък то мъжа ми като рече - ами хайде да оправим и това, и онова, и да пребоядисаме тук, и да подменим това там - и сега всичко е наопаки. Ни спалнята ни е готова; кухнята ни и тя наопаки, хола е склад, детската стая - и тя в голяма степен. Мъж ми е планирал до края на седмицата да е готов с всички ремонтни дейности и чистенето (с фирма) да се случи през уикенда, докато аз съм в болницата и за изписването вече всичко да е готово. Поне няма да чистя аз :)


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #787 -: Юни 05, 2017, 15:33:18 pm »
Мерси, DreamOn :) Да, където искахме я приеха. Това с чистенето се е получило много добре. Мъжо щом има ентусиазъм, да действа :)


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #788 -: Юни 06, 2017, 11:09:47 am »
Ефра, много ти е нисък Вит Д! Аз при 20 единици започнах да пия по 8 капки Вигантол на ден. Не съм привърженик на препоръките от съфорумци, затова нека и др. Мели да каже, а най-добре да имаш бързо решение от твоя док.
Относно Надежда, надеждно ми изглежда. Прилича си на болница, много по-добре ми се стори от Щерев с онзи "родилен коридор". Чисто, спретнато, модерно, но си има правила като в болница. Не се допускат лигавщини, които да нарушат стерилната обстановка, например. Мисля, че това е моята болница, днес остава само да потвърдя на др. Ташков и да си запазя час за секцио.
Здравейте момичета,

вчера бях при доки и ми изписа за Вит Д - Вигантол по 40 капки сутрин/ударна доза но няма как/. А за Хемоглобина ми изписа ябълково сокче на сашета Ferrotone, нали имам проблем с гастрит и диария. Сокчето не е лошо, дано нямам проблеми.  Най-гадно ми, е че сутрин на гладно се пият. А трябва да мине 1 час след желязото за да мога да ям. Сутрин за закуска консумирам млечни продукти и сега трябва да измисля нещо друго.

Йоли, не е ли рано да записваш час за секцио, след като си в 7 месец? Не би ли трябвало да е поне 8 месец?

Добре звучи това, което казваш за Надежда. Ще го вида и аз след 3 седмици.

И ММ като си сложи ръка на корема ми и бебо спира да шава, усеща явно разлика в топлината на ръката. Онзи ден, имаше силни гръмотевици и малкото явно ги чуваше и при всеки трясък такива силни удари и превъртания имаше. Голям страх бра. :D

Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #789 -: Юни 06, 2017, 13:36:11 pm »
Здравейте :)
Ефра - ще си пием лекарствата и това е ! Не се става лесно майка :) . аз съм изключително безотговорна към пиенето на лекарства,постоянно трябва да ми се напомня...за мой ужас от петък съм с болки и неделя ме приеха в отделението на системи с магнезий. Днес ми е последен ден и се надявам всичко да приключи благополучно. Нямам болки вече,шийката ми също е ок,дано не влизам повече в болница до август.Мисля,че стресът около носа ми,ми създаде много проблеми.

Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #790 -: Юни 06, 2017, 16:48:13 pm »
Олеле, душичка шубелийска, Ефра :)
Засега само кучето успокоявам от гръмотевиците, надявам се на бебо да не му дреме. Днес ми предстоят много срещи с досадния ми шеф, а Юначето не спира да се бунтува, явно усеща колко ми е неприятен тоя тип.
Ми, не ми се струва рано да си запиша час. Доктора, който съм си избрала заминава в края на август в отпуска и не ми се иска да му се напълни графика. Относно датата, тя е решена с помощта на астролог (моля, не ми се смейте). Трябва да си уговоря и фотограф. Аз обичам да си планирам нещата, но знам, че бебо може да ме изненада във секи един момент и съм ок и с този сценарии, стига да е жив и здрав.
Шуши, излизай от тия болници, само се подтискаш. Дано няма повече екшъни при теб.

ПП. И аз съм много разсеяна с приема на добавките. Сещам се през ден.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #791 -: Юни 06, 2017, 20:28:48 pm »
Здравейте мамчета:),
Нашатата щастлива дата е 13.06.Днес бях на преглед и док прецени че можем още да изчакаме,нямам болки,разкритие,бебо не е слязъл долу,матката е спокойна нямам никакви контракции,и с нетърпение чакам да си гушна мъжете и после новия член.
Хей Ефра и мен много ме е страх от гърмежите нищо че съм на 41:):):)
Шуши,бързо вкъщи и стига сте шашкали моля госпожицата моля...Оправяй се бързо и спокойни дни у дома...Йоли,и аз обичам всичко да е по план,макар накрая нищо да не е по план.Успех на теб Дрийм Он,чакаме новина:):):)
Лека седмица на всички
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #792 -: Юни 06, 2017, 22:15:42 pm »
Браво, Тути, още малко ти остана :)
Дрийм, чакаме новини! :)
Шуши, дано вече си добре, мила!  :wink:

Аз мерих Б12 и вече е в норми. Ще видим доко до кога ще каже да го бия.


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #793 -: Юни 06, 2017, 22:47:11 pm »
Здравейте момичета :D
Не ми остава време да ви чета,но се надявам да сте добре.
Стискам палци на момичетата,който са на финала и чакам хубави новини скоро време.
Ние сме си в къщи от неделя и се наслаждаваме едни на други.От многото кандидати за помагане се оказах сама за една седмица-таткото на работа,на бабите не им разрешиха отпуск :D добре че беба е много кротка
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #794 -: Юни 08, 2017, 02:34:30 am »
Привет момичета,

Аз не мога да сваря да вляза да ви чета тези дни.. Заета с работа, деца, приготовления за предстоящото ни пътуване до България.. Какво ли не, край няма!
На Бебешок Честита Мома!! Да ти е жива и здрава, да те радва и да те слуша  :flower:
На Пупи, добре дошла! Леки месеци до края!
На мамите с първолачета, Честито  yahoo_33
Моите юнаци ще са предучилищна... каквито са активни и не стоят на едно място, не ми се мисли за 1ви клас  8O
На 15 сме на Фетална Морфология.. нямаше как да я отложа за по-късно, защото на 20ти Юни летим с момчетата за БГ
Според вас това много рано ли е? Ще трябва ли още да се мерим след това?
С момчетата феталната морфология беше в 19 седмица и ден-два някъде, а сега с момата, се пада на 18 седмица и 1 ден..
Исках да попитам и за магнезия.. на 13 ти имам час при мойта доки, но тези дни имам крампи вечер в прасците и се чудех дали да не взема да се "почерпя" някоя таблетка магнезий да спя спокойно.. Вие приемате ли? в какво количество?
От мен лека вечер, изчезвам за плодове, че тези дни на плодове живея  :lol:

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #795 -: Юни 08, 2017, 09:30:32 am »
Мамчета, вчера какъв вирус ме хвана! Повръщане и температура. Гадна работа. Повърнах в офиса и от напъна ме хвана едночасова контракция. След това право вкъщи и цял следобед ту спя, ту повръщам.
Днес се чудя дали да се появя на работа или да си се гледаме с куча на дивана. Колебателна съм, но май ще си остана да почивам.
Имам си нерви в работата и започвам сериозно да се замислям точно колко още от времето си да им отделя...
Това е от мен, пазете се.
На очакващите, леки последни дни до голямото събитие!
Гальонди, моят Док е против магнезия и аз не взимам, но гледам че всички масово го пият. Едва ли от някое прахче ще ти стане нещо. При мен сващанията са от притиснати съдове, не от дефицит на магнезий.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #796 -: Юни 08, 2017, 10:36:33 am »
Аз влючих магнезия последния месец по 1 на ден,при контракции за 3-4 дни увеличавах дозата.Знам за момичета,който го приемат почти от началото
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #797 -: Юни 08, 2017, 11:40:50 am »
Йоли, остани си вкъщи! Къде ще ходиш с повръщане на работа? Имаше някакви прахчета при повръщане, които взимах като бременна в София. Колкото и да си мислим, че фирмата ще потъне без нас, ще имаш възможността да се убедиш многократно, че не е така. А и освен това, в момента си заразна за останалите колеги. Ако някой нещо възрази, обърни му внимание на това. В моята работа в България също искаха да съм там без значение дали съм болна или не.  :x Много вредна практика, защото както казах, човек е заразен. А и като не се чувства добре, не може да работи ефективно. Та цялото се обезсмисля. Бързо оздравяване! П.С. Не си самоназначавай магнезий! Докторът си знае най-добре. Аз съм пила само веднъж за около седмица по време на двете бременности.

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #798 -: Юни 08, 2017, 22:26:05 pm »
Йоли, бързо да се оправяш :)
И наистина, ще се оправят в работата и без теб. Почивай си :)

Гальонди, ти си говори с доктор. Иначе досега пиех 1 път по 1 хапче магнезий. Увеличиха ми го на 2 пъти по 1. :)

Момичета, бях днес на йога за бременни. Много ми хареса. :)
« Последна редакция: Юни 08, 2017, 22:42:12 pm от Раши »


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #799 -: Юни 09, 2017, 07:21:16 am »
Момичета, сякаш съм по добре, благодаря за милите думи.
Днес ще се замъкна - имам 3 супер важни срещи, иначе щах да си остана да си поработя пак от вкъщи. Цялата бременност съм така... Все си казвам "още малко, още малко", "хайде и този брой", "хайде и тази среща"...
Последните кръвни ми излезнаха. Витамините се покачват, макар и бавно. Имам отклонения в холестерола, еритроцити и левкоцити, но АГ каза, че е нормално за този срок от бременността.

ПП. От вчера излезе новият брой на списанието, на което съм редактор. Посветен е на бременността :) На който му е интересно, ще споделя повече инфо на лични, да не правя реклама тук.