0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #740 -: Май 29, 2017, 23:58:23 pm »
Онкопрофилактична цитонамазка и микробиологично изследване на вагинален секрет са две основни изследвания, които се полагат на всяка бременна по програма "Майчино здравеопазване", и то при първо посещение при лекар. Това са изследвания без никакъв риск за бременността. Обратно, да не си ги правите е безотговорно и може да бъде рисково за бременността.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #741 -: Май 30, 2017, 09:27:26 am »
Пупи, добре дошла и лека бременност и от мен!

Даная, 2 пъти съм правила ПАП тест през тази бременност и не знам колко пъти микробиология, нищо не ми е станало, не съм имала нито зацапване, нито нищо.

Бебешок, съвсем малко ти остана, а? Стискам палци всичко да мине по ноти и ще чакам да се похвалиш. Аз съм за другата седмица и започвам да нямам търпение вече :)


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #742 -: Май 30, 2017, 12:10:49 pm »
Момичета, някой ще ражда ли в Майчин дом София?


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #743 -: Май 30, 2017, 14:32:01 pm »
Ами мамчета аз ходих днес лекарката прецени ,че за сега няма да правим нищо,защото проблема още си седи и ще чакаме да отмине.Имам част от плацентата,която е ниско долу,но каза, че не е превия и отлепянето,което си имах преди.Някой от вас имал ли е този проблем и ако да кога ви се вдигна плацентата?
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #744 -: Май 30, 2017, 17:32:25 pm »
Здравейте мами, как сте Бебешок ДримОн вое сте съсвем на финала вече?
Пупу добре дошла и въпреки възсрастта си се наслаждавай на бременността си, всичко друго е рутина и излседвания:)
Да се  отчета леко притеснена и аз:днес след прегледа док каза че плацентата е доста поостаряла вече и се притеснява за бебо.Още на прегледна на ФМ се оказа 2 към 3 степен зрялост.И така слд още един прелед на 06,06 ще решаваме кога да вадим бебока веднага в чевтъртък или слдеващата седмица
Ббо каза че сега е  3078 кг, което означава нормално поне за мен, сина и беше 3250 кг, но мислители че трябва да се притеснявам чак толкова много , иначе тоновете са ок и матката е спокойна няма контракции
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #745 -: Май 30, 2017, 21:11:15 pm »
Тути, ти вече си в 9 месец и според мен трябва да бъдеш спокойна. Нормално. Плацентата да остарява и смятам ,че всичко си е що годе в нормите. Очаквай скоро твоето слънчице да си дойде вкъщи и да ви радва.
Аз днес пак започнах деня си с нерви. Стаж,рапорт - докторите си пушат в рапортната зала,съответно аз си излизам..и къв е смисълът да ходя- не знам. После обикаляхме с ММ за плочки,мивки и т.н. Роклята,на която разчитах вече ми е отесняла лекичко...кофти тръпка.търкалям си се наляво и надясно :) и така :).
Любовта е сила !

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #746 -: Май 30, 2017, 21:25:27 pm »
Аз днес пак започнах деня си с нерви. Стаж,рапорт - докторите си пушат в рапортната зала,съответно аз си излизам..и къв е смисълът да ходя- не знам.

Шуши, аз като яростен противник на пушенето мисля, че е редно не ти да излизаш, а да отстояваш принципите да не се пуши в болницата (не зная в коя болница си стажант, но в която и да си, това е грозно нарушение на правилата). Бори се, не напускай ти, иначе ако всички си мълчим, орките (предрешени като пушачи) ще ни превзема. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #747 -: Май 31, 2017, 07:54:31 am »
Пупи, добре дошла и една лека бременност ти желая!
На момичетата, които са на финала - спокойствие и сили! Чакам да се похвалите скоро.
Шуши, въпреки че се водя лек пушач, абсолютно подкрепям мнението на др Мели! Каква е тази болница дето се пуши?! Има си закони - пушачите на вън и толкоз.
А аз си изкарах толкова хубаво! Моите приятелки ме отглеждаха като писано яйце - купуваха ми кроасан за закуска и ми носеха куфара, за да не вдигам тежко. Бяха много зареждащи и весели 3 дни с неизменните 10 км ходене на ден и чудна храна. Естествено, баща ми и свекървата "надуха бузите", къде съм била тръгнала с тоя голям корем... Не ми се мисли като дойде бебо как ще се опитват да контролират...
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #748 -: Май 31, 2017, 12:13:53 pm »
Момичета,преди час,след планови секцио се появи нашата малка розова топка Деа,3070 гр.,50 см
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #749 -: Май 31, 2017, 12:17:40 pm »
Здрава, красива и много красива да е Деа. А на теб Бебешок бързо възстановяване и пълна душа!
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #750 -: Май 31, 2017, 12:20:06 pm »
Честитооо bebeshok жива и здрава да ви е малката принцеса,много да ви радва.На теб бързо и леко възстоновяване.💋
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #751 -: Май 31, 2017, 12:59:26 pm »
Въпреки че с мама bebeshok имахме някой дрезти, аз и пускам темичка, бързо възстановяване.  :oops:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=52066.0
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #752 -: Май 31, 2017, 14:06:41 pm »
Честито, Бебешоче! Много да сте здрави и много радост да ви носи малката Деа! Бързо възстановяване!!!  :ballons: :bighug: :bighug: :ballons:


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #753 -: Май 31, 2017, 16:18:18 pm »
Бебешооок! Честита принцеса Деа! Спокойна, здрава и обичана да расте! На теб скоропостижно възстановяване!
За мен ти си човекът, по чиито стъпки вървя - следвам те тук от тема в тема. Ето защо приемам твоето раждане като сериозна подготовка за моето собствено ;) Бъдете здрави и до скоро в нова тема!
 
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #754 -: Май 31, 2017, 17:22:07 pm »
Хей Бебешок честита принцеса Деа!Здраве и щастие само да Ви носи, а на теб бързо възстановяване!Шуши, благодаря за успокоението.Тръпнем всички и най вече баткото, и чакат с таткото момента ,че да кажат какво име са измислили, все още милите се надяват на момиче, хихихи:)
Вчера на тоновете докто си лежа ми стана адски лошо и не ми стигаше въздух даже, ужасно е сега да лежиш по гръб поне при мен е така:)
Мами хубава вечер на всички,Йоли как са нещата при теб, Дрийм Он как си ти
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #755 -: Май 31, 2017, 21:07:55 pm »
Бебешок, честита малка рожба Деа! Да расте здрава, късметлива и много да ви радва. А на теб бързо възстановяване!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #756 -: Май 31, 2017, 22:01:03 pm »
Защо  ли съм пуснала другата тема, в другия под форум.  :x
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #757 -: Май 31, 2017, 23:02:19 pm »
Бебешок,честито. Стахотна новина за деня :) да сте живи и здрави цялото семейство и много бързичко да се възстановиш :)
Тути,аз от няколко седмици съм със задух в легнало положение по гръб и с рефлукс. Ама моят корем почва буквално от гърдите,нали съм си нисичка :) 
Йоли,утре почваме 7 календарен месец :)  дано ни е лекичко :)
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #758 -: Май 31, 2017, 23:33:05 pm »
Тути, Шуши, това със задуха и при мен се случва. За капак имам доста оточна лигавица на носа и това ми пречи също. Отпушвам носа с какви ли не илачи, спя на високо, не се храня късно и гледам да ям по малко и т.н. Явно вече диафрагмата притиска.

Шуши, ще трябва да устискаме до Август. :D  8) А тези дето пушат в твое присъствие, са за бой. Не ги търпи. Сигурна съм, че ако ги помолиш ще спрат да пушат вътре. Редно беше сами да се сетят, еле пък лекари!

Мисля да тръгна на йога за бременни - някакви леки дихателни упражнения.  :)

Тути, и у нас мъжо и Ники са решили те да измислят името. Подозирам, че са измъдрили едно дето никак не ми харесва. Мъжо ми се радва как щял в деня на раждането да ми го съобщи, а аз се забавлявам като му казвам, че те в родилното мен ще питат как да запишат детето, не него :D
« Последна редакция: Май 31, 2017, 23:39:36 pm от Раши »


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #759 -: Юни 01, 2017, 06:49:28 am »
Благодаря Ви за прекрасните пожелания  От своя страна Ви желая мниого здраве и спокойствие до края,леко раждане и пухкави бебенца