0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #700 -: Май 25, 2017, 08:59:03 am »
...
Хора, мерси за милите думи за снимката! Не мога да я изтрия, така че ще помоля, ако някой админ ме чете, да го направи вместо мен.
...

Снимката е прамахната (колкото и да ми харесваше :) )



   La vita è bella
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #701 -: Май 25, 2017, 09:24:05 am »
Здравейте мами!Някой от вас имал ли е проблемът в първите месеци да сваля кг,тъй като аз имам проблем с храненето не мога да ям месо,яйца,кашкавал... ,манджи,общо взето почти нищо освен хляб(който аз попринцип не ям) ,плодове и зеленчуци,останалата храна директно отива в тоалетната чиния.Като се има в предвид,че само лежа съм с - 1,1 кг.И се притеснявам за бебчето дали има с какво да се храни след като свалям кг.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #702 -: Май 25, 2017, 10:27:39 am »
Има с какво да де храни бебо.Гледай да не се обезводняваш и яж само това ,което не те дразни,ако това е хляб и той не те кара да повъвръщаш по-добре нещо,от колкото нищо.Разбира се ако всичко това продължи дълго или повръщането е многокртно през деня,трябва да се обърнеш към доктора си ,но иначе отминава до към 12 г.с в общия случай
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #703 -: Май 25, 2017, 11:35:43 am »
Ефра, аз ще раждам в Окръжна болница - София. Отворени врати не знам кога има, но в петък съм там на запис и ще питам. Мога да ти кажа, че отделението е много чисто и си личи, че всичко е ремонтирано и е ново. Цената за раждане с избор на екип е 700 лв и включва всички грижи за теб и бебето плюс прегледи за теб и него до 30 дена след изписването. Включва и самостоятелна стая, ако желаеш да бъдеш в такава, няма доплащане. Можеш да раждаш и без избор на екип и отзивите, които лично аз съм чувала е, че няма никаква разлика в отношението след това и няма пренебрегване на неплатилите избор майки, каквито слухове съм чувала за други болници. Ако нещо друго те интересува - питай, а аз ще пиша за отворените врати като науча.

 EEee Дриим он, много ти благодаря за добрия отзив за Окръжна болница. Ще ми бъде интересно ако имат отворени врати и да разгледам. В сайта на бгмама четох добри отзиви за д-р Жекова и д-р Дачева. Окръжна ми е по-близо отколкото Надежда затова искам да имам резервен план ако нещо мн спешно се наложи на финала. Ако имам въпроси ще ти пиша на ЛС.
Честито на Гальонди за малката госпожица! :bori_015:

Аз още не съм получила паричките от първия болничен, който е от 18 април до 17 май. Сигурно началото на юни ще ги получа.

Ох да ви се оплача от табл. Сорбифер, имам черна диария /неудоно ми е да ви го казвам/ но явно не ми действа добре. А аз имам и гастрит и започнах да усещам парене в стомаха. Като четох отзиви в нета и пише, че всички хапове на Желязото правели подобни проблеми. Ще трябва на доки да звънна и да каже др ли да пия или...аз се чудех дали да не пробвам да наблегна на храна, която съдържа повече желязо. Все пак хемоглобина ми не е чак толкова нисък, 117 е. Иначе Магнезия за сега добре ми действа на костите, дано и така си остане.

Лек и спокоен ден! :swing:
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #704 -: Май 25, 2017, 13:18:12 pm »
Цвета идва от желязото ,а разтройството от магнезия или поне при мен когато махна едното изчезва съответния симптом
П.П. Относно цвета не се притеснявай,за паренето вече не мога да кажа нищо,но не мисля че само с храни може да вдигнеш хемоглобина .Все пак се посъветвай с АГ
« Последна редакция: Май 25, 2017, 13:31:04 pm от bebeshok0326 »
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #705 -: Май 25, 2017, 14:41:48 pm »
Руми, благодаря ти за съдействието! Важното е, че си споделих с вас, който видял - видял... :)
За магнезия да ви споделя мнението на моя док - той е категорично против приема на магнезий. Даже онзи ден пак ме навика, само като споменах крампи в краката и дали да не взимам магнезий. Той твърди, че забавял развитието на плода, но целта ми не е да ви сплашвам, само споделм...
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #706 -: Май 25, 2017, 15:04:06 pm »
Благодаря ви, :)
говорих с доки и каза да го спря, така или иначе др седмица ще правя изследвания и ще видим резултата и ако трябва ще съм на инжекции. Иначе откакто го спрях Желязото имам подобрение със чревните несгоди, усеща се че е от него. А относно магнезия съм на него, докато др седмица направим изследването и на Вит Д и ще видим, най-много да съм за 1 месец на него.
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #707 -: Май 25, 2017, 18:03:22 pm »
Привет на всички бъдещи мами. Моят лекар пък много настоява да пия магнезий. Та пия по 250 - 300 мг на ден... всеки различно казва, не знам и аз на кой да вярвам вече.

Вие правите ли покупки за бебенцата вече?
Ние взехме количка с 3 коша с непомпащи гуми.






Надявам се да сме улучили добра, доста форуми изчетохме докато я изберем.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #708 -: Май 25, 2017, 18:19:09 pm »
babylovee,отзиви ще чуеш много,важното е на теб да ти харесва и да ти върши работа.Аз съм на финалната права,така че с покупките приключих.Нашата количка също е с 3 коша,беше на промоция и за това се реших на 3те коша иначе щях да послушам момичетата тук,че  лятното бебче може и без зимен(за новородено) кош
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #709 -: Май 25, 2017, 18:23:50 pm »
Харесва ми, много е лека, маневрена, изработена добре. Просто от всичко, което видях по магазините за мен това беше най - доброто. Нашето бебе ще е есенно - зимно и трите коша ни устроиха. Точно в най - големия студ ще е добре ощупано в дълбокия кош.

Твоята количка я видях, но никъде не видях такава на живо. Много е симпатична и изглежда удобна.

Пожелавам ти леко раждане, скоро ще гушкаш бебоче. Аз съм още в 24 г.с.
« Последна редакция: Май 25, 2017, 18:26:12 pm от babylovee »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #710 -: Май 25, 2017, 22:52:28 pm »
Здравейте :) аз днес бях на ехограф и се видяхме с бебка :) щастлива и доволна съм :)
йоли,за магнезия...кво да ти кажа,аз за първи път чувам такова мнение. Аз си пия магнезии почти от началото - още при кървенето пиех. Сега си пия 2х500 мг и се чувствам добре,както знаеш и бебка си се развива добре. Всеки има право на мнение и не мога да те съдя теб или доктора ти.
По въпроса с количките...нашата ще е на лорели  ( количката на племеника). Доста съм я " шофирала" и ми е удобна.
Ефра - желязото е виновника за вс стомашно-чревни гадости. Аз откакто го пия ходя по 2-3 пъти на ден по голяма нужда. Ще си изпия опаковката,тя е за месец и половина и ще пускам контрола да проследяваме.
Днес се занимавах цял ден с една позната (32 г.с. приемаха я в болницата по повод съмнение за изтичане на води-отхвърли се ). По този повод,понеже на нея и откриха уроинфекция и колпит,напомням - правете си изследвания на урината - важно е! , мерете си кръвното след 20 г.с. редовно и следете за рязко наддаване на килограми. За вс си има причина и е добре да сме отговорни към себе си.
Желая ви лека и спокойна вечер,аз се отправям в страната на сънищата
Любовта е сила !

*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #711 -: Май 26, 2017, 07:50:14 am »
Шуши, първо, честита нова седмица! :)
Аз затова си казах, че никого не искам да шашкам и притеснявам. Просто моят док е 1 на милион и си има особено мнение по повечето въпроси, което не съвпада с общо приетото. Аз съм решила да му се доверя, но на никого не натрапвам мнението му.
И да допълня за симптомите - ако имате сърбеж по кожата на корема, док твърди че трябва да се правят допълнителни изследвания (чернодробни), защото най-вероятно не било от разтеглящата се кожа.
http://www.puls.bg/health/news/news_27541.html
Относно покупките - количката с капарирана, но ще си я вземем след ремонта. Юли ще е месецът за пазар, като си дойда от морето и сме си оправили къщата. Но вече имаме доста "обещани" бебешки неща, та няма да прекаляваме с покупките на първо време. На бебчо много не му трябва, само кърма да има :)
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #712 -: Май 26, 2017, 09:19:24 am »
Efra, пиеш желязо, магнезии и Л-тироксин.Прочети листовките и кога кое хапче се пие.Не трябва да се приемат заедно, имат часове на изчакване.Отделно при приема на желязо 2 часа преди и след не трябва да се приемат млечни.Аз лично пиех сутрин тироксина, на обед желязото и вечер магнезия.Черния цвят на изпражненията е от желязото, а диарията може да е от него или магнезия.Ще се стабилизираш, дай им време.

Даная, аз свали 5 кг до края на трети и началото на 4-ти месец.Имах ужасно гадене и почти нищо не ядях.Ако повръщаш много и стигаш до обезводняване може да се приемат хапчета против повръщане, но след консултация с лекар.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #713 -: Май 26, 2017, 12:26:36 pm »
Ефра, отворени врати в Окръжна има всяка сряда от 12:30, без предварително записване - отиваш и звъниш и казваш, че си за тях. Има вариант да не е възможна кой знае каква обиколка, ако уцелиш много натоварен момент.

Аз ще раждам при д-р Дачева след точно 2 седмици и ще мога и съвсем пресни впечатления да споделя.



*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #714 -: Май 26, 2017, 16:01:14 pm »
Efra, Черния цвят на изпражненията е от желязото, а диарията може да е от него или магнезия.
Аз по време на бременността ядях много череши- също причина за черен цвят.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #715 -: Май 26, 2017, 16:21:55 pm »
Magi_st ами дано не стигам до твоята загуба на тегло,че ще изчезна аз попринципмсъм висока 1,70 и винаги съм била 48-50 кг.Като забременях се измерих нарочно 50,5 ,а сега вече съм 49,2,не че искам да качвам много кг,но не искам и да свалям,но с моите храни които са предимно зелени салати,хляб и череши нз какво ще правя.Вчера се опитах да ям месо преди да забременея си обичах,но сега едвам изядох 2 парчета без да ги върна се едно ядях от себе си дето се вика мн странен и гаден вкус...
Shushi18 радвам се,че с бебка сте добре дано така да е до края,както и при всички.На някои им остана много малко и желая леко раждане и здрави бебчета.
« Последна редакция: Май 26, 2017, 16:23:42 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #716 -: Май 26, 2017, 16:52:50 pm »
Danaq999, като мине първия триместър ще се оправиш с яденето. Аз повръщах по 3 пъти на ден, само закуската ми горе-долу оставаше в стомаха. Като спря гаденето някъде в 13 ГС веднага започнах да качвам килограми, чак прекалено бързо качих (4кг за 2 седмици  8O). Важното е да няма недостиг на желязо, и да не се обезводняваш. Бебчето сега ще си тегли от твоите запаси, за него ще има, но може да се отрази на теб така че говори с доктора си. На мен ми правеха плътно изследвания и хемоглобинът започваше да пада. Сега пия желязо и ще го изследвам пак след 2 седмици да видим дали се покачва. Кураж, този период на гадене наистина е доста неприятен, но си има край!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #717 -: Май 26, 2017, 17:02:35 pm »
Loriane благодаря за милите думи.Да непременно ще говоря с лекаря си за това,когато отида на преглед.И аз се надявам скоро да мога да ям поне месо,ако не друго.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #718 -: Май 26, 2017, 19:03:41 pm »
Ефра, отворени врати в Окръжна има всяка сряда от 12:30, без предварително записване - отиваш и звъниш и казваш, че си за тях. Има вариант да не е възможна кой знае каква обиколка, ако уцелиш много натоварен момент.

Аз ще раждам при д-р Дачева след точно 2 седмици и ще мога и съвсем пресни впечатления да споделя.

Много благодаря Дриим он, като сме свободни и ще идем, пък дано не са много заети. Стискам ти палци за безпроблемно раждане и ще очакваме твоите пресни коментари. :goodluck: :babyflips:

Да, да от желязото е, вече имам подобрение. Благодаря ви. С доки следим нещата и ще правим нови изследвания, че тези които имам са от личната ми лекарка и доки се чудеше дали да ги приеме. А за Л-тироксина знам, че има значение, д-р Начев ми беше казал минимум 2 часа след него да се пият др неща, но ще видим какво ще излязат през следващата седмица. Ако зависи от мен щях мн често да си правя изследвания, но ММ ще реши, че съм изкукала. От няколко години си правя често изследвания заради ЩЖ, а после и с инсетата и инвитрото, че май вече изпитвам удоволствие от боцкането на иглата. 8O osi_13
Сега си варя телешки език и съм си мариновала червено цвекло, лек опит за набавяне на желязо  :lol:

Относно количките все още само зяпам. Струва ми се рано да купувам, освен ако не ми изпадне нещо изгодно или някой от роднините не реши да ми подари. Общо взето ще изчакаме с пазаруването.

Сега обмисляме лятната ваканция, къде да отидем. Със сигурност няма да е на море. Изпитваме притеснения с километрите. От Сф до морето е мн път, ами ако нещо стане..., с този трафик по морето трудно ще се прибираме към Сф и ще трябва да ходим я във Варна, я в Бургас. Затова мислим на планина, някъде в околностите или близките области. ММ иска да сме в хотел с ол инклузив в някой град. А на мен ми се иска в някое селце в близост до град на полупансион, да се чувстваме по свободни и да не сме под час с всяко хранене. Ако някой знае, някое разкошно местенце, далече от градската шумотевица, с басейнче и домашна кухня, ще съм много благодарна. :D
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #719 -: Май 26, 2017, 21:51:25 pm »
Шуши, то хубаво да се следи урината, кръвното и прочие, ама това не е ли работа на лекаря?  8O При мен всеки път ги следяха след 4-ия или 5-ия месец.