0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #880 -: Юни 26, 2017, 19:13:32 pm »
Бебешок, взела съм си малкия пакет, но се чудех до коя седмица обхваща. За първата част и на мен ми се наложи да ида 2,3 пъти на преглед в спешното и единия път ми взеха 10лв.

danaq999 защо не попиташ в аптеката за нещо по-билково. Сещам се, че децата ги пръскат против насекоми с някакъв такъв препарат на Бочко. Може от него да си вземеш или на др детска марка.

Шуши, бързо възстановяване. Дано и на мен не ми се наложи да влизам в болница за венозно вливане на Желязо.

Като стана въпрос за контракции, нещо не мога да схвана дали имам. Днес сутринта имах някакви хоризонтални болки в долната част на корема. Почудих се дали не са контракции. Сега нищо ми няма. Доки ми каза да пия магнезий, сигурно защото ще ме почнат.

Аз да се оплача, пак съм болна. Е вече съм по-добре. В събота като почнаха едни силни болки в костите и на двете ръце и в последствие температура. Първоначално реших, че е от хапчето за гастрита, че е някаква странична реакция но след това болки в гърлото и температура и ми стана ясно на къде са тръгнали нещата. Лошото бе, че вечерта тръгнах да вдигам т над 38, а парацетамола не сваляше. Една приятелка мед. сестра, ме посъветва ако не сваля да слагаме студен компрес на главата и чорапи с оцет на краката, но не стигнахме до това. Сега нямам т но се чувствам още отпаднала. Затова, реших да изчакам с лечението на гастрита няколко дни, докато се оправя.

Но като бях на д-р за гастрита ми каза, че имам прегънат жлъчен мехур. Добрата новина в това е, че няма камъни, та след раждането явно ще хода да гледаме и това как и дали може да се оправи.
Чудя се аз, ако бях бременна на 22,23 г. възраст дали нямаше да имам такива все странни болежки. Може би младото си е младо и всичко преодолява по-леко?! :?

Лека вечер
 :beach1: :surfinga: :a_cat_06: Искам в тази жега на море, но май ще съм като котето  :lol:
« Последна редакция: Юни 26, 2017, 19:18:41 pm от Ефра »
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #881 -: Юни 26, 2017, 22:12:51 pm »
Ефра, ти при кой доктор си ?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #882 -: Юни 26, 2017, 22:39:28 pm »
Ефра, ти при кой доктор си ?
Димова...защо?
Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #883 -: Юни 26, 2017, 23:12:40 pm »
Ефра ,мила не мисля,че е от възрастта аз съм на почти 23г. и искам да ти кажа,че имам пак болешки то не са в гръбнака,краката горе при таза като спя направо кокалите ме болят,тъй,че не знам на колко си но според мен ще бъдеш страхотна мама,а болешките ги има и при по-младите.🙂
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #884 -: Юни 27, 2017, 09:10:44 am »
Здравейте, мами! Виждам, че при всички се случват много неща, надявам се да сте добре или съвсем скоро да се оправите!
Аз съм на море! Миналата седмица вече бях на финала на силите си - ремонт, работа, тичане по колите за ремонти, училище... направо се скапах. В събота пътувахме и си имах известни болежки и неразположения.
Важното е, че сега съм тук!!! Пека се на слънце, плувам и се старая да си поспивам повече. Бараката, в която сме настанени е на първа линия, няма никой пред/до/зад нас, което е невероятен лукс. Вчера видяхме делфини - красота! Но... понеже не може да е само хубаво - отново ме хвана стомашно-чревна радост. Явно предишното боледуване и умората са ми изтощили имунната система. И днес ще съм на "диета" с чай и обикновени бисквити, дано да се успокоят нещата.
Поздрави на всички и дано не ви мъчат жегите много!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #885 -: Юни 28, 2017, 15:07:31 pm »
Здравейте,мен ме изписаха с още едно лекарство за токолиза. Вече през 2 часа пия някакви лекарства,аман! Дано имат ефект!
Сега си ходя на стаж ( отчитам се де,не върша нищо ) и ще се старая да си почивам повече.
Когато стоя права повече от половин час и започва да ми тежи под ребрата ,но пък бебка си рита и ме радва,чакаме я с нетърпение :)
Йоли,да се оправяш бързо,за да се насладиш на почивката качествено :)
А за годините...аз съм на 25 и кво? Чувствам се точно като пенсионер. Според мен е до организъм. Иска ми се да се затворя в розов балон и да си мисля само хубави неща,но уви в момента основния ми проблем са жегите-съсипват ме и гледам да не излизам много.
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 15:10:44 pm от Shushi18 »
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #886 -: Юни 28, 2017, 16:09:59 pm »
Здравейте,мами.Аз все още не усещам бебето(като ритане) ,защото е рано,но пък имам въпрос към по-напредналите мами.Както си седя и корема ми започва като се едно пулсира и се надува и застава от дясната страна като топка.Това бебчето ли се върти (така предполагам аз) или нещо на мен не ми е наред.П.с. Не ми се смейте много 😂
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #887 -: Юни 28, 2017, 17:17:24 pm »
Danaq в коя седмица си? Колко време стои така коремът ти (за минута или повече) втвърдява ли се?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #888 -: Юни 28, 2017, 17:23:53 pm »
16 за втърдяване не мога да преценя по-скоро не,но там където става топчица е като пулсиране.За време също не знам обикновенно сутрин по 1 и също време,към обяд и вечер.
« Последна редакция: Юни 28, 2017, 17:25:59 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #889 -: Юни 28, 2017, 17:37:43 pm »
Помислих си за контракции, но 16 гс е прекалено рано да ги усещаш...а и те са точно като втвърдяване на корема за около минута. Нямам представа какво може да е.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #890 -: Юни 28, 2017, 18:17:49 pm »
Обаче си права.Звънях на братовчедка ми тя е акушерка и описах  точно контакции са явно тези хапчета не ми помагат и ще минавам на друго,а моята лекарка е отпуска точно сега и ще трябва да ходя при друг.А и нали съм с чувстителна матка не трябвало да си пипам корема,ама кой да знае....
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #891 -: Юни 28, 2017, 18:37:36 pm »
И аз съм с чувствителна матка...от 17 гс си имам постоянно контракции. При първата бременност се усетих, че са контракции чак в 22 ГС защото си нямах представа какво представляват. Важното е да не действат на шийката, да не се скъсява.  До 10 на ден били нормални ако са неболезнени. Аз имах над 20 някъде сега в 17 гс, но от тогава лежа, пиех но шпа 3по 2, не се натоварвам. Сега са под 5 на ден. Повече почивка трябва.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #892 -: Юни 28, 2017, 19:20:20 pm »
Loriane  благодаря за разясненията и аз не знаех какво е защото съм 1 бременност.Дано нещата се оправят .
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #893 -: Юни 28, 2017, 19:26:09 pm »
Здравейте момичета,
при мен има развитие. Явно съм хванала някакъв вирус. Нямам т и хрема но бях със страшни болки в гърлото и в крайна сметка ме удари в ларинкса и сега трудно говора/направо си шепнех/и подкашлям. ММ няма проблем с моето мълчание  :lol: даже му допада  :oops:  Пия мн течности, чай и мед, трахизан. Жегата и мен ме мори, особено нощем. Имам чувството, че се подувам и задушавам. Като легна по гръб и трудно дишам, налага се да спя в полуседнало положение.

danaq999, в 16 г.с. бебето като мърдаше го усещах като гъдел. В момента усещам такива топки и повдигания. То главичка, то дупе, даже и петичките му ги усещам. Супер, щом имаш роднина да питаш за всякакви неща относно бременността.

Иначе аз съм на 33г и не се усещам стара, просто улегнала леко. :P Но с бременността се чувствам в напреднала старост!  :(

Сега бих си направила един коктейл от диня, бяло вино, спрайт и лимон. Май не е добре да пием алкохол и то в тези жеги? Бяха ми казали, че алкохола разширява кръвоносните съдове и може да се пометне и въобще не съм пила.

Хубава прохладна вечер!
 :balk_177:

Йоан 19.09.2017г.
Матей 22.10.2018г.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #894 -: Юни 29, 2017, 12:12:32 pm »
Ефра не не е като гъдел при мен,защото не е бебето а конракция.loriane само нош па ли пиеш,магнезии не ти ли е изписан?Аз сега почвам да броя вече и или ще ми предписват нещо по-силно или нз,защото пия в момента магне б6,който очевидно не ми помага.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #895 -: Юни 29, 2017, 12:32:39 pm »
Danaq, само но шпа съм пила. Никога не са ми изписвали магнезий. Не знам дали е просто такава практика тук (във Франция съм) или точно в моя случай е нямало нужда. Питай лекаря си за това. Пак ти казвам, ако тези контракции не променят шийката и не я скъсяват, няма място за притеснение (това разбира се лекарят ще ти каже). Аз полежах няколко дена и ми намаляха доста, а сега са съвсем малко на ден и не им обръщам внимание. От две три седмици спрях да взимам и но шпа. С първата бременност бях така и родих чак 2 дни преди термин. Може би за това съм по-спокойна сега, макар и с близнаци, което увеличава риска за преждевременно раждане.

Да ви кажа момичета преди седмица съм направила цистит. За пръв път ми се случва! Вчера тичах до спешното и ми дадоха антибиотик. Сега паренето почти изчезна, но няколко дена много се мъчех, не знаех какво е мислех си че с пиене на много вода само ще отмине. Накрая като ме заболяха бъбреците ме хвана паника и отидох да ме прегледат. Ако имате парене и ако ви се пишка много често не чакайте като мен! Може да се стигне до бъбречни усложнения и да се лежи в болница после.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #896 -: Юни 29, 2017, 12:46:23 pm »
Моята лекарка за сега я няма чак във вторник ще си дойде но питах др лекар и ми каза да увелича магнезия на 4х2 ,което ми изглеждс много количество....
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #897 -: Юни 29, 2017, 13:41:09 pm »
Oт 16-та седмица до края на бременността ми пиех магнерот 3x2. Дори към края док ми каза но-шпа да не пия, по-добре 4x2 магнезия при нужда.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #898 -: Юни 29, 2017, 13:45:46 pm »
Poli_s благодаря ами аз пиех нош па ,но вече го спирам лекарката ми каза при нужда и аз го пих тогава тъй като имах болки след прегледа отново заради чувствителната ми матка.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #899 -: Юни 29, 2017, 13:48:08 pm »
danaq999, и аз бях с болки до 5 месец. Контракциите ми започнаха от 16 г.с. Но не са били много силни. Но аз предимно почивах, излизах на кратки разходки.