0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #900 -: Юни 29, 2017, 13:50:43 pm »
Аз също предимно лежа да не кажа ,че в тая жега не излизам,защото не ми понася щях да припадна веднъж от задух и затова само привечер ако отида до магазина и това е.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #901 -: Юни 29, 2017, 13:51:55 pm »
О, да,  в жегата излизах сутрин максимум до 11ч. То и сега сме така.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #902 -: Юни 30, 2017, 13:48:14 pm »
Момичета и бъдещи мами аз съм на 30 г бременна съм в 17с след втори опит ин витро след много операции и много усложнения.Радвам се много понеже го чакаме от 6 години но на моменти ми е толкова притеснено.В началото мн ме боляха и яйчници и кръст може би защото е минало само година от последната коремна операция но сега от време на време ме болят на терапия съм ден фракси 0.4 ден АП утрогестан който намалям на вече на 2х;нощ па 2х1;диаспорал 1 прахче за деня ;
Резултатите от тромбофилията са :
Фактор V Leiden-хомозиготен носител по нормален алел
Мутация G20210A в протромбиновия ген-хомозиготен носител от нормален алел
Генетичен вариант С677Т в гена на Метилентетрахидрофолат редуктаза-хомозиготен носител от нормален алел
Генетичен вариант в гена на Тромбоцитен гликопротеин ||b/|||а-хомозиготен носител на хаплотип А1
Генетичен вариант в гена на плазминоген активатор инхибитор 1( PAI- 1)-носител на генотип 4G/5G
Заключение:Няма изменение в изследваните генетични фактори свързани с предразположения към томбофилични състояния
Доктора иска да спирам фраксито и аспирина а аз нз ....
Пожелавам на всички лека бременност и щастлив пухкав/и финал
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #903 -: Юни 30, 2017, 14:20:03 pm »
Здравейте, момичета,

Добре дошла, KISSME! Много се радвам за хуабвата новина, въпреки трудностите, които си преживяла. :)

Ефра, аз съм на 38 и да ти кажа съм на твоето мнение относно бременността. Тази бременност ми протича доста по-тежко от първата, която беше преди 7-8 години. Ако зависеше от мен щях да съм родила два пъти много преди да навърша 35г. но нейсе. Имам същия проблем с лежането назад и също спя полуседнала и само на страни.  :wink:

Даная, Лориан, Шуши, бързо да се оправяте всички и да няма повече неразположения!  :)



Re: Тема на бременните 99
« Отговор #904 -: Юни 30, 2017, 14:43:57 pm »
Добре дошла,KiSSme лека и безпроблемна бременност ти желая! Благодаря Раши дано всичко се оправи.💋
« Последна редакция: Юни 30, 2017, 16:28:54 pm от rumyanau »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #905 -: Юни 30, 2017, 14:45:59 pm »
*бременност.Има проблем с редакцията на сгрешени думи в тази тема,ако може админите да проверят.Благодаря.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #906 -: Юни 30, 2017, 16:32:10 pm »
danaq999, оправих думата "бременност" твоя пост. Ако срещаш някакви проблеми с форума, може да пишеш на лични.

Успех на всички



   La vita è bella
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #907 -: Юни 30, 2017, 16:48:07 pm »
Много благодаря за поправката.Да вече ще знам.🙂🙂🙂
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #908 -: Юни 30, 2017, 17:03:58 pm »
*бременност.Има проблем с редакцията на сгрешени думи в тази тема,ако може админите да проверят.Благодаря.

danaq999, освен с функцията Действия горе, има и друга възможност за корекция:
Вътре в полето (след текста вдясно) има малка иконка, като маркираш с мишката върху нея, се изписва  Редактиране на публикация - кликваш, правиш корекцията и след това Запази. Това е възможно до два часа.
Другият вариант Руми го е написала  :).

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #909 -: Юни 30, 2017, 17:12:25 pm »
Марси аз досега така си редактирах просто изведнъж след като правех редакцията и давах на запази ми излизаше "напиши нещо" имаше някакъв проблем явно е само при мен.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #910 -: Юни 30, 2017, 20:36:16 pm »
Момичета по повод магнезия, да ви кажа днес на прегледа ми изписаха за пръв път. Отпускал мускулатурата и щял да ми успокои контракциите. Беше друг лекар обаче, не моят. Явно си зависи от лекарите. Ще ви кажа дали действа. Днес бях само на крак и постоянно ме стягаше коремът. Малко се плаша, че съм качила 11 кг вече...а бебетата са само по 400 гр. Ще имам да качвам още ...не ми се мисли.

От следващия месец съм на консултации в болницата, където ще раждам. Ще ме следи акушерка...ох тук малко ми стана странно, че нали съм с близнаци, но такава е практиката ако нямало усложнения.

Иначе инфекцията ми отмина, направо се родих. Дано не се повтаря само, че не ми се пие пак антибиотик...

Лека бременност на всички и без тревоги и неразположения!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #911 -: Юни 30, 2017, 23:05:34 pm »
Лориан,да е жив и здрав магнезия! Ако не е той,аз направо да съм родила досега. Най-малкото всеки път като лежах с контракции ми вливаха магнезий и нищо друго. Сега съм на висока доза 3х 1 грам и нямам никакво намерение да го спирам до 36 г.с. Пий си го и си почивай повече,щом си и с близначета :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #912 -: Юни 30, 2017, 23:20:12 pm »
Shushi, благодаря 🙂 И аз съм с по 3 на ден магнезий...Сега взех и но шпа и ще гледам да почивам.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #913 -: Юни 30, 2017, 23:35:09 pm »
Аз съм вече на 4х2 магнезии.Дано ни помогне🤞🏻Нещо ни удари на магнезии в тази група ужас....дано се оправим всички...Суши ти от кога имаш проблем с контракциите и пиеш магнезии?
« Последна редакция: Юни 30, 2017, 23:41:42 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #914 -: Юли 01, 2017, 08:45:13 am »
Момичета аз въпреки високата доза пак ми се случват контракции може би по 5 на ден някой имал ли е такъв проблем не трябва ли съвсем да спрат от магнезия?😞
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #915 -: Юли 01, 2017, 08:57:15 am »
Danaq, не знам, но ако много се притесняваш отиди да ти проверят шийката. Ако не се скъсява 5 контракции не са проблем. Гледай да си полежиш няколко дена, не вдигай тежко, не стой права, седнало положение също не е добре, най-добре легнала. Също така никакво чистене и пускане на прахосмукачка вкъщи.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #916 -: Юли 01, 2017, 09:32:10 am »
Ще отида още в понеделник лекарката ми се връща тогава.На ехограф коремен или вагинален се проверява шийката?Защото предния път нищо не ми каза лекарката.Само видя контракциите на ехографа.Иначе съм със забрана за тежко и секс отдавна още от 9 седмица,а и преди това не съм вдигала.Основно лежа,но гледам да не е по-гръб ,че имам чувството,че тогава започват.
« Последна редакция: Юли 01, 2017, 09:34:19 am от danaq999 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #917 -: Юли 01, 2017, 09:37:40 am »
Моята я мерят с коремен. В понеделник ще се види, няма страшно!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #918 -: Юли 01, 2017, 09:45:18 am »
Оф трябва вече някак да се успокоя,че иначе няма да стане от началото се с проблеми и като гледам далеч не съм единствената.За съжаление все повече бременни са с проблеми,много са малко такива без.Не знам какво става преди не е било така,когато са раждали майките,бабите ни дето се вика на полето са раждали и са копали по цял ден,сега с тия боклуци дет ядем не знам...
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #919 -: Юли 01, 2017, 11:40:49 am »
Даная,а контракциите болезнени ли са ? Самото измерване на шийката става с вагинален ехограф. При мен изследването вече го правят чрез туширане,но гинеколожката ми е изключително внимателна и нищо не усещам.
Аз безболезнени контракции имам от началото на бременността и те са нормални,те не водят до скъсяване на шийката. Миналият петък за втори път получих болезнени контракции и затова лежах на системи.
Любовта е сила !