0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #920 -: Юли 01, 2017, 11:58:37 am »
Не не са болезнени преди седмица имах болезнени след прегледа,но спряха.Иначе сега са безболезнени само втърдяване на корема.Обаче сега сутринта ми се виждат повечко от вчера и ем притеснява това особено като се завъртя и веднага ми се стяга корема...
« Последна редакция: Юли 01, 2017, 12:04:01 pm от danaq999 »
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #921 -: Юли 01, 2017, 12:52:06 pm »
Щом не те боли,въобще не го мисли. Приемай си магнезия превантивно и спокойно. По този начин матката тренира,няма как при раждането от раз да се напъне и да направи хубави контракции. Няма ли болка-няма напрежение върху шийката на матката.
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #922 -: Юли 01, 2017, 12:56:54 pm »
Дано си права мен ме притеснява ,че съм в много ранна седмица за тези контракции знам,че започвали по-късно аз сега съм почти 17 без 1 ден,а може би започнаха още в 15 ама аз не знаех,че са контракции тогава това..
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #923 -: Юли 01, 2017, 13:00:20 pm »
Маточната мускулатура започва да се контрахира още към 5-6 г.с., просто не винаги я усещаме. Според мен нямаш повод за притеснение,но ако ти се появят болки,които не минават от но шпа и магнезий,се свържи с аг то ти :)
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #924 -: Юли 01, 2017, 13:10:25 pm »
Благодаря,Суши.Ти как си при теб нещата овладяха ли се,изписаха ли те вече?
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #925 -: Юли 01, 2017, 16:20:49 pm »
Danaq, както ти е писала Шуши матката се подготвя и контракциите са нормални, ако не са болезнени. Някои жени не ги усещат дори когато започнат да раждат. При нас матката е по-чувствителна и усещаме и най-малкото стягане. Аз напълно те разбирам, че си притеснена, при първата ми бременност бях като теб, като ми се стегнеше коремът и край. Така и си изкарах до термин без никакво скъсяване или разкритие, родих почти в 40 гс.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #926 -: Юли 01, 2017, 17:18:42 pm »
Момичета аз нз дали имам контракции не усещам стягане на корем от време на време имам само леки болки в яйчниците.
Др което искам да ви попитам тези дни ще си купувам апарат за кръвно понеже тук от 4- 5 дни ходя до една аптека си меря кръвното 135/ 70.Все горната граница е по висока.Лекаря от Жк ми изписа допегит 2*1 но като изпия цяло хапче веднага ми се приспива :).А дали нещо Допегита противодейства на АП и Фраксипарина и пия по половин хапче от допегита.
Благодаря ви
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
*

    Shushi18

  • ***
  • 192
  • Луда стажант лекарка
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #927 -: Юли 01, 2017, 19:30:52 pm »
Kissme , коя седмица си ? Урина за белтък изследвана ли е? Да,кръвното ти е малко повишено,но чак пък да ти изпишат допегит ми се струва прибързано. В болницата,където ме следят мен,при съмнение за високо кръвно приемат пациентката и я наблюдават 5-6 дена,а не и изписват веднага лекарства.
Даная,аз вече съм добре,пазя се от жегите и така :) Пазене му е майката!
Любовта е сила !

Re: Тема на бременните 99
« Отговор #928 -: Юли 01, 2017, 19:33:43 pm »
Радвам се ,Суши само така.И аз се пазя дори не излизам навън не е за хора сега гледсх новините има колабирали и починали хора от топлината ужас...като се сетя аз как щях да припадна преди седмица,а още не бяха големите жеги...ужас.По-добре в къщи на климатик.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #929 -: Юли 01, 2017, 19:45:09 pm »
Kissme , коя седмица си ? Урина за белтък изследвана ли е? Да,кръвното ти е малко повишено,но чак пък да ти изпишат допегит ми се струва прибързано. В болницата,където ме следят мен,при съмнение за високо кръвно приемат пациентката и я наблюдават 5-6 дена,а не и изписват веднага лекарства.

Ами последно урина пусках миналата събота излезе с отрицателен белтък.Да споделя че преди бременността бях мн слабичка и бях с мн ниско кръвно 100/60 .Може и от това че качих доста кг ( от самото начало още от стимулацията) .Иначе съм в 17г.с.Нз може да е от жегите защото на жк като ми го мериха си беше 120/70.
Вяра!!!Надежда!Любов!Време!
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #930 -: Юли 02, 2017, 23:12:53 pm »
Здравейте момичета.Аз имам малко странен въпрос надявам се да не ми се смеете.Дърпа ли ви някак корема при ходене,защото аз имам чувството,че откакто съм забременяла се едно ме дърпа корема напред като със струни се едно ми е някак си не мога да се изправя напълно някой друг има ли такова чувство или на мен нещо пак не ми е наред?
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #931 -: Юли 03, 2017, 22:45:23 pm »
Dana, не се притеснявай. Дърпа те напред, настрани, навсякъде :) То всичко там се разтяга. После ще почне и да те бута даже - като има някой по-силен ритник отвътре! Тези усещания са нормални според мен! :lol: :lol: :lol:


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #932 -: Юли 04, 2017, 09:13:45 am »
Раши мерси,че се отзова мен сигурно ме мислят за луда с моите постоянни проблеми.Вчера питах лекарката тя седи и ме гледа странно 😄😄😄 и вика не знам какво е това.🤦🏻‍♀️Викам тя сигурно ме мисли за куку,ама какво да правиш 😂
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #933 -: Юли 04, 2017, 11:00:00 am »
Ми то ние в това състояние сме си малко куку (или поне аз съм така). :) Това са си някакви разтягaния, което усещаш, Даная. Щом няма болка и докторът не вижда проблем, значи споко :)


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #934 -: Юли 04, 2017, 11:02:55 am »
А то проблем си има контракции затова пия лекарства,вчера ми ги смени дано има ефект.
*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #935 -: Юли 04, 2017, 11:18:34 am »
А то проблем си има контракции затова пия лекарства,вчера ми ги смени дано има ефект.

Освен Магнезий друго пиеш ли? Тези контракции силни ли са, или са подготвителни. Аз също имам контракции вече, а миналата бременнст имах от 5 месец още, но не ги усещах.


Re: Тема на бременните 99
« Отговор #936 -: Юли 04, 2017, 11:25:42 am »
Danaq, лекарката измери ли ти шийката? Всички сме куку май. Не знам дали си внушавам, но откакто пия магнезий се чувствам по-добре.
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #937 -: Юли 04, 2017, 11:52:59 am »
Не за съжаление не ме и прегледа на ехограф.Пита ме само дали имам още болки казах и не че ми се стяга само корема предписа ми нов магнезии биоелектра 365 2х1 + нош па 3х1 и не виждам ефект нз колко време трябва да подейства ама като ставам 1 корема ми е надут ,др път не нз вече аз ли откачам и какво се случва.Като чели изчезна само пулсирането .Аз съм 17 седмица мисля,че е рано за подготвителни не знам.
« Последна редакция: Юли 04, 2017, 12:07:42 pm от danaq999 »
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #938 -: Юли 04, 2017, 20:15:35 pm »
Здравейте на всички! Не помня дали ви благодарих за поздравите и пожеланията - ако не съм, благодаря ви много и да ви се връщат. Ако съм, пак ви благодаря.

Ние сме добре, но ми беше развален компютъра, а през телефона не ми хрумна да вляза :) Та затова не съм влизала; не успях и да изчета всичко.

Ефра - писах ти на лични за раждането в Окръжна; ако някой друг също се интересува от моите впечатления, ще го пусна и тук в темата.

Надявам се, че всички сте добре. На нас ни е време за баня, така че ви оставям и тези дни ще доизчета и ще ви понагледам :)


*
Re: Тема на бременните 99
« Отговор #939 -: Юли 06, 2017, 08:50:21 am »
Хей, DreamOn, радвам се, че сте добре! :) Звучиш ведро! Как е бебенце?
Интересно ми е как се адаптираш пак на вълна бебе, като имаш вече порастнало детенце? :) Нали и аз ще съм така и ми е любопитен режима.  :lol: