0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #620 -: Май 11, 2018, 21:35:57 pm »
Благодаря ви момичета. Утре сутрин ще направя клиърблу-то и ще видя дали ще ме зарадва или разочарова. Толкова желана бременност е, че виждам бледа втора черта и не мога да повярвам... толкова проблеми имам, че докторите(репродуктивни) не даваха големи надежди, че може по нормален път да стане. Гледам и не вярвам, не мога да асимилирам, че може да е истина...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #621 -: Май 13, 2018, 22:26:40 pm »
Здравейте, нова съм тук и бих искала да попитам..имам 3 дни закъснение на М и два (-) теста. С нередовен цикъл съм (21-29 дни). Ову според календара е 26.арпил ( според мен не е точен). Мога ли да направя кръвен тест или да изчакам още няколко дни? Благодаря!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #622 -: Май 14, 2018, 12:48:54 pm »
Според мен изчакай още ден два и направи кръвен :) Успех!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #623 -: Май 14, 2018, 18:43:04 pm »
Здравейте, писах ви преди няколко дни. На 12.05 сутринта направих теста клиърблу-дигитален, излезе ми бременна, направих със същата урина лентичка, втората черта беше по-бледа но я имаше. Днес следобяд (2-3 ден закъснение) от любопитство направих друг тест, на който втората черта трябва много вглеждане, за да се види. Според вас нормално ли е? Така се притесних, дали всичко е наред? Четох, че с течение на времето хормона на бременноста се увеличава и втората черта трябва да става по-тъмна, а в моя случай е обратното. Пия дуфастон, нямам зацапване, кървене, леки пробождания от време на време само. Дали щастието ми е било за ден? Кога трябва да видя две ярки хубави черти? Много съм притеснена... На лекар мога да отида след 2седмици, защото не съм в България и... тук всичко е с часове седмици, месеци напред...
Има ли значение, че на 2-3 дни закъснение теста е следобяд, дали оказва влияние на резултата? Така се разстроих, тихичко си поплаквам..
« Последна редакция: Май 14, 2018, 18:44:54 pm от Maria_222 »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #624 -: Май 14, 2018, 20:02:41 pm »
При мен този месец след 3-4 теста със бледи, но добре забележими черти накрая почнаха да избледняват и ми дойде. Дано при теб не е така отиди и пусни един кръвен и го повтори след 48 часа да видиш какво се случва.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #625 -: Май 14, 2018, 20:43:39 pm »
Съжалявам, Ели. Много се надявах да са хубави новини.  :bighug: :bighug: :bighug:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #626 -: Май 14, 2018, 21:09:21 pm »
Не съм в страната в момента, а тук ми дават час за лекар/изследвания след 2-3седмици...освен ако не съм по спешност-болки, кървене и по напреднала бременност...
Говорух с доктора ми, каза след 2-3 дни да направя пак тест, ако и тогава е отрицателен, да спирам дуфастона, за да си ми дойде...според мен едва ли ще е положителен, след като 2дни след положителните тестове, вместо чертата да става тъмна, става почти назабележима, гледах, въртях теста на светлина, за да видя някакъв наченък на черта...
Съжалявам и за теб, Ели...стискам палци и на двете ни, и на всички, които желаят, другия месец плътни, хубави чертички 💓
Толкова щастлива се чувствах тези два дни...а днес съм, нито яла, нито спала, разочарована с една дума
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #627 -: Май 14, 2018, 21:30:13 pm »
На мен ми е за втори път тази година и вече ми иде да се гръмна.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #628 -: Май 14, 2018, 21:34:12 pm »
Тестовете които си взела засичат различно количество чхг хормон, направи пак след 48часа пиклив и ако е отрицателен, може би е имало имплантация, но за кратко. Стискам палци.

Еличка не се отчайвай, ще се случат и при теб нещата..
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #629 -: Май 14, 2018, 21:38:53 pm »
Ми аз започнах да обмислям лапароскопия заради СПКЯ и ще видим какво ще стане.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #630 -: Май 15, 2018, 06:13:59 am »
Момичета, а на какво можд да се дължи това-положителен тест, след 2 дни чертите избеляват към отрицателен? Дали нещо аз съм виновна?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #631 -: Май 15, 2018, 09:49:20 am »
Мария, ти тестовете по кое време на деня ги правиш? При толкова малко закъснение според мен наситеността на теста има значение само, ако я ги правиш с първата сутрешната урина(след поне 4 часа без тоалетна) , която е най- концентрирана. Ако правиш също различни марки тестове не можеш да ги сравняваш. При мен също беше така като правех тестове когато ми падне през деня. Чак след 10 дена закъснение видях чертичка по- тъмна от тестовата. Иначе със сигурност ти не си виновна каквото и да се случва. Най- добре си пусни кръвен тест и след 48 часа го повтори. Това е най- сигурни начин да се разбере какво става. Стискам палци всичко да е наред. За съжаление понякога се случва да има инлантация само за малко, дано не е това, ако е не се отчайвай.  Успех
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #632 -: Май 15, 2018, 10:42:48 am »
Правя ги сутеин, само вчерашния следобяд, но днес със сутрешната урина пак направих.. няма и сшеда от 2ра чертичка, а днес ми е 4ти ден закъснения... пия и дуфастон и може би заради него няма как да ми дойде. Днес мисля да го спра, за да може поне да ми дойде. Кръвен не мога да пусна, не съм в страната в момента, за това правя само пикливи, но според мен вече няма надежда, защото и бледата черта изчзна, доктора ми каза след два дни пиклив, ако е отрицателен, така е било писано, да апирам и дуфастона.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #633 -: Май 15, 2018, 11:02:02 am »
Мария, колко време пиеш Дуфастон? Когато на мен са ми го предписвали е било от 16 до 26 ден. И след няколко дена се очаква цикъл.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #634 -: Май 15, 2018, 11:11:00 am »
Мария, не спирай днес лекарствата. Направи и утре сутрин тест, но дигитален. Поне да си сигурна, а не да гадаеш чертички. Дано да е от тестовете. Късмет!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #635 -: Май 16, 2018, 23:00:37 pm »
Мисля, че дигиталния само ще ме залъже, защото ще отчете че има хормона и ще даде бременност, а в същото време може да се окаже, че чхг-то ми спада... ако е имала кратка имплантация за колко дни чхг ще ми спадне до 0? Днес е втори ден без дуфастон и от снощи имам зацапване, но цикъл не... Възможно ли е ако е имала кратка имплантация този месец да ми се разбърка цикъла( повече/по-малко- по различно кървене)?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #636 -: Май 17, 2018, 00:15:21 am »
Дигиталният тест отчита ниво на ЧХГ не по различно, малко по- чувствителен от уринарния, но там няма двоумение дали е положителен или не. Задължително с първата урина!
Weeks since conception Urinary hCG  (mIU/ml)
1–2 weeks 10
2–3 weeks 153
3+ weeks 2753
http://uk.clearblue.com/sites/default/files/hcp_cb9_professional_brochure.pdf
Другото, което е- няма нормално кървене по време на бременност. Ако е все още положителен- трябва да отидеш на лекар. Той ще прецени шансовете и ще те прегледа, за да е сигурен, че не е извънматочна примерно.

Все пак утре си направи и ако е положителен си взимай лекарствата докато се добереш до лекар. Съжалявам, ако не се е задържало. При всеки е индивидуално за колко време да ти дойде.
Пожелавам ти да се развият нещата по най- добрия начин. Кураж!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #637 -: Май 17, 2018, 09:17:09 am »
Не знам, аз се отказах и приех, че не се е задържало след като видях два отрицателни теста... има ли вариант след 2отрицателни, пак да е положителен?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #638 -: Май 17, 2018, 11:30:46 am »
Тогава си изчакай, щом така си решила. Ако не ти дойде до няколко дена направи пак тест и отиди на лекар без значения от резултата. В коя държава си? Ако трябва отиди в спешното и преувеличи малко, че имаш и болки, за да те погледнат.
Кураж!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #639 -: Май 21, 2018, 17:10:22 pm »
Здравейте, нова съм във форума, но имам нужда от съвет.
Последният ми М беше на 25.04 с продължителност 5 дни. М Ц е с период 31-32 дни. На 06. 05 имахме контакт без да се предпазваме, по менструалния ми календар(който ми отчита правилно) ОВ ми трябва да е на 11.05, но мисля, че настъпи по-ранко. Проблема е следния, че от няколко дни насам имам постоянно гадене, болки ниско долу в корема, много напрегнати и болезнени гърди, болки в кръста, загуба на апетит (до сега не съм имала такива симптоми при ПМС). Има ли вероятност да съм забременяла?