0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #820 -: Октомври 28, 2019, 13:08:05 pm »
Здравейте, момичета. Моят въпрос е следният: Последният ми цикъл беше на 20.09, като цикъла ми е на 34 дни абсолютно точен последната година. Имам син на 1 година, но сега имам съмнения че съм отново бременна. Не съм правила тест, защото не знам кога да го направя. Този месец трябваше да ми дойде на 23ти, но все още нямам цикъл. Датите, на които с мъжа ми сме имали контакт са 14.10 и 16.10, по принцип овулацията ми не би трябвало да е била тогава, но не мога да съм напълно сигурна. И не знам ако си направя тест сега дали ще покаже верен резултат. Имам болки от няколко дни все едно ще ми дойде цикъла, но не идва. Не знам, ако да кажем има бременност (тези болки понякогя са по-силни) дали не са заради това, че раждането ми беше секцио. Благодаря предварително за отделеното внимание 😊
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #821 -: Октомври 28, 2019, 14:43:57 pm »
Здравей, kattc92.
От 16ти до сега са 12 дена. Ако искаш да си 100% сигурна и не ти се чака си пусни кръвен, но иначе след 2-3 дена си направи уринарен. Болките може да са предвестник на цикъла, може и бременност да показват. На подобни симптоми не може да вярваш. А дали болките са т секциото- ами и да, и не. Минала е 1 година, но все пак си е голяма коремна операция.
Пожелавам ти желания резултат!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #822 -: Ноември 06, 2019, 15:21:43 pm »
Здравейте момичета,  На 02,11 чаках МЦ ,но имам много слабо зацапване и помислих,че лелката ще ми дойде,но вчера си напарвих тест Престо ,който на 5 мин. показа бледо розова черта, обаче после четох ,че Престо често заблуждава и снощи направих лентичка и тази сутрин Шуърчек отново на 5 мин показа това. Само аз ли ги виждам тези бледи черти или това са изпарителни.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #823 -: Ноември 06, 2019, 15:44:14 pm »
 dj_ina, здравей!
На Престото виждам бледа черта, на Шуърчека си "въобразявам", че виждам . Вероятно на живо е забележима, най-добре пуснете един кръвен тест, ако имате възможност. :crossfingers:
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #824 -: Ноември 08, 2019, 02:32:35 am »
Здравейте момичета,  На 02,11 чаках МЦ ,но имам много слабо зацапване и помислих,че лелката ще ми дойде,но вчера си напарвих тест Престо ,който на 5 мин. показа бледо розова черта, обаче после четох ,че Престо често заблуждава и снощи направих лентичка и тази сутрин Шуърчек отново на 5 мин показа това. Само аз ли ги виждам тези бледи черти или това са изпарителни.

Аз виждам и на трите втора бледа черта, като на шуър чек най-не си личи, ако мога така да се изразя. Също бих посъветвала да направиш кръвен, предвид и зацапването...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #825 -: Ноември 11, 2019, 12:57:01 pm »
Здравейте отново, не можах да стигна до кръвен тест , защото на 8-ми ден кафяво зацапване ми дойде реално , но аз се съмнявам ,че съм имала биохимична бременност , заради първия положителен тест и избледняващите втори и трети , а и цикъла ми е доста обилен със съсиреци, които никога преди не съм имала. За първи път забелязвам такава промяна , но продължавам напред с мисълта ,че поне е имало оплождане и това ми дава надежда ,че скоро ще се получи.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #826 -: Ноември 11, 2019, 13:06:41 pm »
За това е хубаво да се прави кръвен тест.Аз с такъв хванах биохимична бременност.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #827 -: Декември 25, 2019, 17:58:23 pm »
Здравейте, момичета! Последната менструация ми беше на 24.11.2019. Цикълът ми е прецизно изчислен от последните 6 месеца на 29 дни, но в момента ми закъснява 2 дена, мисля за бременност понеже около овулацията бяхме доста активни. Странно е че гърдите изобщо не ме болят, а просто ми тежат. Боли ме кръста и леко ниско долу. От около 4 дни ми се гади доста предимно в следобедните часове. Чувствам се доста замаяна и уморена. Направих 2 теста но и двата болезнено отрицателни. Първи тест един ден преди очакваната менструация, и втори днес сутринта. Според вас дали има вариант да е прекалено рано за тестове.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #828 -: Януари 08, 2020, 22:18:13 pm »
Здравейте,
Това изпарителни черти ли са? Първият тест е правен на 26-ти ден, два дни преди М, вторият (долният) днес, когато трябваше да не дойде. И двата не са със сутрешна урина. Овулацията беше около 24-25, нямам никакви симптоми нито на менструация, нито на бременност -напрежение в гърдите или нещо такова.
Поне малко надежда за бебенце реалистична ли е?
« Последна редакция: Януари 08, 2020, 22:28:29 pm от Hirondelle_blanche »
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #829 -: Януари 08, 2020, 22:23:05 pm »
Положителни са,честито!Симптоми и аз нямах,чак към 7 г.с почнаха да ме болят гърдите,отскоро и гърба.Не търси симптоми.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #830 -: Януари 18, 2021, 22:15:30 pm »
Здравейте, момичета.
Последната ми М беше на 29. 12. С приятеля ми на 9.01 правихме секс без презерватив. Повторихме още веднъж. Това се случва два дни преди овулацията ми, което по календара беше на 12. С редовен цикъл съм 28-29 дни.
В деня на овулацията започна да ме боли единия яйчник. От тогава чувствам тъпа болка ниско в корема и яйчниците, която спира за минути и се връща отново. Постоянно съм в едно сънливо състояние. Днес сутринта ми падна кръвното ии получих спазми в корема. Почувствах ужасна жега сякаш температурата в стаята стана от 20 градуса на 40. Нямам други симтоми.
Рано е за тест. В следващите дни ще наблюдавам за други симтоми.
Притеснено ми е около работата ми, защото е на дълги часове и вдигам тежко.
« Последна редакция: Януари 18, 2021, 22:17:14 pm от Blondgirl »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #831 -: Май 15, 2021, 16:58:34 pm »
Здравейте момичета  :wink:
За първи път в живота си пиша във форум, но мисля, че съм на правилното място  :balk_177:
На кратко... Редовен цикъл, като последния беше на 19.04. Този месец решихме да пробваме за бебче, като програмата, която използвам показа, че на 06.05 е овулацията ми. Бебе правихме на 05.05 и в следващите два дни се чувствах толкова изморена..буквално нямах сили... бях на фитнес с приятелка и постоянно се прозявах, а по принцип съм много активна. Реших, че е внушение, защото според мен не е реално буквално на следващия ден да се усети нещо. На 3-ти ден след ову почувствах силна рязка болка в левия яйчник, която продължи не повече от 4-5мин и спря(запомних тази болка, защото наистина беше много силна). 4-5 ден усещах ниско в ляво като изтръпнало и на моменти леки пробождания. Постоянно бях гладна и все търсих нещо сладичко :D Енергия си имах, дори в повече.По принцип пия между 2-3 литра вода на ден и често ходя до wc, но в тези дни сякаш ходих много по-често и постоянно бях жадна ...  6-7 ден започнаха да ми се подуват гърдите, но не ме боляха,както обикновено, единствено зърната ми бяха много чувствителни и имах леки пробождания на моменти ту в едната гърда, ту в другата, особено вечер.Корема ми беше МНОГО подут.На моменти ме наболяваше кръста, но бързо отминаваха леките тъпи болки.. И така до 10 ден след ову леки придърпвания ниско в ляво и подути но меки гърди. Днес е 12-тия ден след ову и сякаш гърдите ми не са вече толкова подути, дори изглеждат нормални.Корема ми се прибра и вече не е подут. Остават ми 5 дни до цикъл. Днес направих тест, но е отрицателен. По принцип всеки месец 7-8 дни преди цикъл ме болят гърдите ужасно много и корема ми се подува, а сега нямам подути гърди и корем. Интересното за мен е , че никога до сега не ме е придърпвало ниско в ляво 3 дни след ову до 5 дни преди цикъл. Въпроса ми е , възможна ли е бременност или просто си внушавам  :lol: Благодаря ви  :ask:
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #832 -: Май 15, 2021, 16:59:33 pm »
Здравейте момичета  :wink:
За първи път в живота си пиша във форум, но мисля, че съм на правилното място  :balk_177:
На кратко... Редовен цикъл, като последния беше на 19.04. Този месец решихме да пробваме за бебче, като програмата, която използвам показа, че на 06.05 е овулацията ми. Бебе правихме на 05.05 и в следващите два дни се чувствах толкова изморена..буквално нямах сили... бях на фитнес с приятелка и постоянно се прозявах, а по принцип съм много активна. Реших, че е внушение, защото според мен не е реално буквално на следващия ден да се усети нещо. На 3-ти ден след ову почувствах силна рязка болка в левия яйчник, която продължи не повече от 4-5мин и спря(запомних тази болка, защото наистина беше много силна). 4-5 ден усещах ниско в ляво като изтръпнало и на моменти леки пробождания. Постоянно бях гладна и все търсих нещо сладичко :D Енергия си имах, дори в повече.По принцип пия между 2-3 литра вода на ден и често ходя до wc, но в тези дни сякаш ходих много по-често и постоянно бях жадна ...  6-7 ден започнаха да ми се подуват гърдите, но не ме боляха,както обикновено, единствено зърната ми бяха много чувствителни и имах леки пробождания на моменти ту в едната гърда, ту в другата, особено вечер.Корема ми беше МНОГО подут.На моменти ме наболяваше кръста, но бързо отминаваха леките тъпи болки.. И така до 10 ден след ову леки придърпвания ниско в ляво и подути но меки гърди. Днес е 12-тия ден след ову и сякаш гърдите ми не са вече толкова подути, дори изглеждат нормални.Корема ми се прибра и вече не е подут. Остават ми 5 дни до цикъл. Днес направих тест, но е отрицателен. По принцип всеки месец 7-8 дни преди цикъл ме болят гърдите ужасно много и корема ми се подува, а сега нямам подути гърди и корем. Интересното за мен е , че никога до сега не ме е придърпвало ниско в ляво 3 дни след ову до 5 дни преди цикъл. Въпроса ми е , възможна ли е бременност или просто си внушавам  :lol: Благодаря ви  :ask:
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #833 -: Май 15, 2021, 17:15:07 pm »
Придърпвания 3 дни след овулация не могат да се свързват с бременност, защото самата имплантация се случва 7-10 дена след овулация. През тези 7-10 дена в тялото ти не навлица хормон на бременността и те не се различават по никакъв начин от другите месеци за тялото ти, с тази разлика, че по фалопиевите тръби пътува оплодена яйцеклетка.
Ако тестът е бил уринарен, то може да е рано за тест. Както написах, ако има бременност, то тепърва започва да влиза ЧХГ хормон в кръвта, а докато влезе в урината му отнема още време (стойностите в кръвта са по-високи от тези в урината).
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #834 -: Ноември 26, 2021, 18:09:57 pm »
Много полезна информация, благодаря








________________________
Водещи български новини
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #835 -: Февруари 12, 2022, 13:08:38 pm »
Здравейте на всички! Понеже съм нетърпелива и си направих кръвен тест за бременност 8 дни преди датата на очакваната менструация искам да попитам дали е възможно да се увеличи чхг-то до идването или не идването и. Силно се надявам да не дойде. Имам един мисед септември месец 2021г. Изчакахме два месеца и започнахме с опитите след това. Имам болки в левия яйчник и ниско долу в корема,къркореше в стомаха все едно не съм яла, а съм и чест главоболие. Прикачвам и снимка от кръвни тест. Благодаря на всички за отговорите. Дай боже,да дойде това,за което всички мечтаем!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #836 -: Февруари 16, 2022, 17:08:57 pm »
Здравейте :) Аз по-скоро споделям от някаква женска нужда да се намирам на приказка. Иначе е ясно, че ще си изчакам закъснението, ако има такова.

Цикълът ми е обикновено 28-30 дни. Февруари не съм следяла овулация, тъй като на този етап "бебеправенето" ни се изразява в това просто да не се пазим, без да действаме съвсем по график. Овулацията я засичах предните 3 месеца (за пръв път), за да добия бегла представа дали тя и лутеалната фаза са ок като продължителност. Лентичките ми бяха положителни около 15-16 ден горе-долу.

Та естествено предните месеци си намирах доста симптоми. Доста-доста, по-скоро гадене и опъването долу в яйчниците. Телесната ми температура варираше между 37,1-2-3. Не съм мерила базална, защото не бях особено сериозна и реших просто да меря в един и същи час телесната си. Бях спряла и физическата активност в дните след овулацията, а по принцип спортувам много и това ми се отрази доста подтискащо на психиката. Оттогава се заканих, че ще намалям темпото, но няма да спирам.

Този месец (днес ми е 27 ден от цикъла) почти не съм усещала въпросните опъвания отляво и отдясно. За сметка на това от 7 февруари (на 18 ден от цикъла) зърната на гърдите ми станаха особено чувствителни. Никога преди не са били така. Самите ми гърди са ок, може би съвсем леко напрегнати и то последните ден-два, но зърната ми на моменти имам чувството, че парят. От същия ден започнах да си меря пак телесната температура в един и същи час, понеже се осъмних. Оттогава е бетон - 37,4. Нещо друго интересно - много ми се допи кока-кола. По принцип безалкохолни напитки не консумирам изобщо, камоли кола. Допиват ми се броени пъти в годината и то по 1 кенче, което нерядко не мога да изпия цялото. Сега в рамките на седмицата пиех по 2-3 кенчета кока-кола на ден. Спрях, тъй като съм наясно какъв боклук поглъщам - със и без бебе. Просто тази "жажда" ми се видя съмнителна. :D

Та това е. Ще видим идните дни дали ще имаме две чертички или ще ми дойде. :)

Късмет на всички и бъдете най-вече спокойни и щастливи със себе си и с бъдещите татковци!
« Последна редакция: Февруари 16, 2022, 17:12:52 pm от peachy »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #837 -: Април 06, 2022, 12:56:18 pm »
Здравейте на всички!
Тъй като правихме опити на 14,17,20 и 27 при цикъл вариращ между 29-31 дни имам тайничка надежда,че може би сме хванали ОВУ.
Та от около 20ти март не са спирали едни странни пробождания в яйчниците(повече в десния)Но от 3-4 април станаха доооста силни,чак вечерта не можах да спя..чувството беше като преди да ми дойде,но доста по-силно особено като съм легнала по гръб.Също имах и болки в кръста и нещо като схващане.На следващата сутрин си взех но шпа и пих 3х2 и се почувствах по-добре.Гърдите ме боляха няколко дена,но само сутрин.Попринцип когато ми идва ме боли няколко часа преди това и после менструацията идва(винаги е било така).Не ми се гади,не ми става лошо единствено само тези болки.
Към днешна дата-6.04 само кръста ме боли и гърба е схванат.Гърдите ме болят само ако ги натисна.Имам още 2-3 дена до М и ми е много чудно какво е това чудо,защото ми се случва за първи път.Тест ме в страх да направя все още,тъй като ми е писнало от отрицателни резултати.
На някой да се е случвало нещо подобно?  :?