0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #740 -: Ноември 05, 2018, 19:22:11 pm »
Според мен и ЧХГ и прогестерон са ниски за този ден от МЦ.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #741 -: Ноември 05, 2018, 21:49:29 pm »
Хей, след още един преглед и успокоителни думи на тема, ако не стане сега, ще стане следващия път, ме пуснаха да си лежа вкъщи с рецепта за 3x2 но-шпа и кринон (което е прогестерон). Благодаря ви са отговорите!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #742 -: Ноември 05, 2018, 22:18:59 pm »
bamzi, прави са. Ти си много млада и сега си има бременност. Дали ще се задържи не се знае, защото е паднало ЧХГ-то и Прогестеронът е нисък много. Но сега знаеш какво може да се поправи.Заради нисък Прогестерон имаш сега тези проблеми, а това е нещо, което се коригира лесно. Важното е, че забременяваш спонтанно. Надявам се, да се закрепи и това бебче сега. Пожелавам ти го от все сърце. Почивай си сега.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #743 -: Ноември 06, 2018, 11:33:42 am »
Здравейте, много благодаря за подкрепата! Мъча се да съм позитивна, но болките и кървенето продължават, така че е трудно да съм оптимист (поне в момента).
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #744 -: Ноември 06, 2018, 18:00:45 pm »
Привет отново, днес бета чхг-то е 25, но на ехограф отново нищо не се вижда.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #745 -: Ноември 06, 2018, 18:19:11 pm »
Бамзи, няма как да се види. При ЧХГ над 1000 ще го видиш на ехограф. Хубаво е, че се вдига! Взимай си прогестерона и но-шпато при болки и почивай. Дано се задържи бебчето. И ако стане, сменяй лекаря. При кървене да не те прати на Прогестерон е много съмнителен този лекар.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #746 -: Ноември 06, 2018, 18:41:47 pm »
Дано да се развият добре нещата. Хубаво е, че те грета и на ултразвук, за да изключи извън маточна възможно най-рано.
Тери, нали й е изписал прогестеронов препарат, защо до я праща на изследване. Разглезени сме в България. В 80% от света даже няма да я приемат, я какво остава за преглед, лекарства и изследвания.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #747 -: Ноември 06, 2018, 18:45:19 pm »
Сигурно си права, както винаги.  Но ако едно изследване може да задържи една бременност, защо не се прави.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #748 -: Ноември 06, 2018, 18:49:41 pm »
Защото има вече назначено лечение за проблем, който би се видял от изследването.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #749 -: Ноември 06, 2018, 19:02:26 pm »
Въпросът е, че лекаря не й е пуснал никакво изследване. А тя сама пусна Прогестерон и ЧХГ, а назначеното лечение е от вчера вечерта от Майчин дом.
Извинявам се, ако съм прекалила като казах какво ми предписват на мен и че мисля, че трябва да взима прогестерон. Знам, че не е редно и ще гледам да се въздържа в бъдеще.
Бамзи, кога си пак на преглед?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #750 -: Ноември 06, 2018, 19:10:36 pm »
Тери, не си направила нищо лошо :) Аз ѝ казах за прогестерона и както виждаш подбутвам всички да си изследват разни неща, просто да се категоризират лекарите ѝ заради това, ами не е коректно. Ако не се задържи бременността няма да е виновен лекарят. Казват, че тръгнал аборт или раждане не могат да се спрат. Природа, съдба, организъм, късмет дори. Не знам.

Бамзи, извинявай, ако те натоварваме в такъв момент с нашите разговори. Почивай и имаш ммного положителни мисли и стиснати палци!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #751 -: Ноември 06, 2018, 19:59:58 pm »
Благодаря ви много за загрижеността! Лекрят от вчера сутринта каза, че нищо не може да направи и не се изписвал хормонална терапия за такива неща, ако стане, стане. По ваш съвет пуснах прогестерон и резултата го знаете. Отидох в майчин дом и там ми предписаха терапия. В крайна сметка днес извървях малко по-силно и сега ме приеха, като казаха че ще следим чхг и ще видим. Май не са големи оптимисти, но аз си имам надеждичка, въпреки че се опитвам да се подготвя психически и за другото.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #752 -: Ноември 06, 2018, 21:09:16 pm »
bamzi, ще ти стискам палци, друго не мога да направя. Надявам се всичко да се нареди. Поне като си под наблюдение ще си по-спокойна
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #753 -: Ноември 07, 2018, 00:26:55 am »
И аз благодаря за подробните обяснения. И да питам- изписаха ми противозачатъчни преди процедурата. Казаха да отида на 19-20 ден, но се падат събота и неделя. Кога да отида- в петък или понеделник. Ще правим ли нещо тогава? Предполагам стимулацията започва в началото на следващия цикъл. Ще са инжекции, нали? 
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #754 -: Ноември 08, 2018, 18:24:44 pm »
Момичета, стойност на ЧХГ 4,72 при реф ст-ст <5 за + резултат в предполагаемия ден на очаквана М и незнайно кога настъпила овулация, възможно ли е да има бременност?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #755 -: Ноември 08, 2018, 20:15:21 pm »
Мери,над 5 се разглежда като положителен резултат.Ако до ден -два не ти дойде пусни го пак.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #756 -: Ноември 08, 2018, 20:43:39 pm »
Слънчице, знам, че е така, но защото е много близо до 5 и се чудя дали е било по-високо и спада, за да ми дойде М или съм го хванала прекалено рано. Благодаря за отговора!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #757 -: Ноември 08, 2018, 23:53:32 pm »
Привет от мен,

За съжаление, моята история предстои да завърши с кюретаж. След стойност 25, вчера бета чхг-то спадна на 16, кървенето не се засилва и болката понамаля. Благодаря ви много за подкрепата!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #758 -: Ноември 10, 2018, 02:05:17 am »
Бамзи, съжалявам много! Ако при теб проблема е бил просто ниския прогестерон, а аз така си мисля, просто ще го всигнеш и следващия път всичко ще бъде наред...

Успех ти желая, съжалявам още веднъж!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #759 -: Ноември 10, 2018, 13:42:16 pm »
Бамзи, съжалявам, че така се развиха нещата при теб. Не можеш ли да се изчистиш сама, за да се избегне кюретажа? Стискам палци скоро да се случи, но с успешен край. Следи си прогестерона, за да видиш дали има проблем наистина.