0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Дали съм бременна? - 10 част
« -: Октомври 30, 2016, 14:24:18 pm »
Заповядайте в новата тема! :)
Линк към предишната. 
Успех на всички и много положителни тестове :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2016, 14:33:23 pm от Елфи »
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #1 -: Октомври 30, 2016, 15:33:58 pm »
 :jump12:   Запис ! Успешна да е :)
« Последна редакция: Октомври 30, 2016, 15:36:14 pm от Esenia »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #2 -: Октомври 30, 2016, 21:20:09 pm »
Офф здравейте, вече не знам какво да правя последно ми дойде на 1ви септември от тогава до ден днешен не ми е дошло, на 13ти октомри имах нещо кафениково и малко кръв на тоалетната хартия като си мислех че ми идва но не ми дойде това беше само зацапване, на 19ти отидох при моя гинеколог Д-р Дуваджиев  нищо не видя на коремния ехограф и каза да изчакам 2 седмици може да е късна бременност, аз го по-питах на какво друго може да се дължи той каза хормонално.До ден днешен не ми е дошло не трябва ли да ме прати за изследвания а той само предполага че може да е хормонално и дали на коремния ехограф е възможно да не се види ако има бременост?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #3 -: Октомври 30, 2016, 22:21:40 pm »
Пусни един кръвен тест утре. Няма значение в коя лаборатория. Не е нужно и да е на гладно. Така поне ще си изясниш дали си бременна.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #4 -: Октомври 31, 2016, 09:02:55 am »
Офф здравейте, вече не знам какво да правя последно ми дойде на 1ви септември от тогава до ден днешен не ми е дошло, на 13ти октомри имах нещо кафениково и малко кръв на тоалетната хартия като си мислех че ми идва но не ми дойде това беше само зацапване, на 19ти отидох при моя гинеколог Д-р Дуваджиев  нищо не видя на коремния ехограф и каза да изчакам 2 седмици може да е късна бременност, аз го по-питах на какво друго може да се дължи той каза хормонално.До ден днешен не ми е дошло не трябва ли да ме прати за изследвания а той само предполага че може да е хормонално и дали на коремния ехограф е възможно да не се види ако има бременост?
Здравей, пусни кръвен тест. И върви на друг гинеколог, който да те прегледа с вагинален ехограф.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #5 -: Октомври 31, 2016, 19:45:50 pm »
Благодаря за одговорите, ще отида да защото ми е притеснено, надебелях този месец, корема ми е подут все едно съм във втория месец, зърната ме боляха 6 дена някъде но сега не. Може и да си въобразявам не знам но да ще трябва да отида при друг.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #6 -: Ноември 05, 2016, 14:09:06 pm »
Здравейте и от мен!Започвам с това,че цикълът ми е на 28-30 дни,овулация не съм засичала,предполага се посредата на цикъла,последния полов акт,заради който имам съмнения беше два дни след края на М,и няколко дни  след това,буквално,започна гадене и няколко пъти придружено с повръщане,вече трета седмица ПМ болки със силни болки в кръста,чак до схващане на единия крак,нямам болки в гърдите,леко главоболие ,за което си мисля вече че е от внушение,но другите симптоми се появиха преди да прочета че са възможни за начална бременност, не мисля че са въображение и да допълня,ние не сме правили опити,за да почна да си внушавам.Остават 4 дни до М и снощи отрицателен тест.Другото,което пропуснах е че страшно бързо се задъхвам.Как мислите,момичета,възможно ли е да съм бременна?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #7 -: Ноември 05, 2016, 14:36:36 pm »
Какъв тест прави ? При редовен М на 28-30 дни малко вероятно е да имаш такова ранно Ову , но знае ли човек ....изминалия и този месец има разни аномалии, апък и семчовците нали имат дълъг живот 48часа че и повече ....като нищо може и да си бременна.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #8 -: Ноември 05, 2016, 14:49:45 pm »
Здравей mbabyyy,
Дори и да си бременна е много рано да усетиш каквото и да е било.
Въпреки листовката на тестовете е добре да се правят сутрин защото тога концентрацията на ЧХГ е по-виска.По това време на цикъла е прекалено рано да правиш тест,особенно домашен.Такъв най-рано е добре да се направи 1-2дни след закъснението.Ако си много любопитна можеш да си пуснеш кръвен.Успех
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #9 -: Ноември 05, 2016, 15:11:45 pm »
Теста беше Sure check,направих го по-рано,защото с тази съвкупност от симптоми,които не ми се струваха нормални,а и си помислих,че ако толкова рано съм имала О би трябвало вече да отчита..
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #10 -: Ноември 05, 2016, 16:19:20 pm »
Здравей, mbabyyy, ако са минали повече от 16 дни от акта( тестове отчитат 14 дни след овулация, но тъй като сперматозоидите живеят до 2-3 дни и О е настъпила два дни след акта, стават 16 дни) и тестът ти е отрицателен, по-скоро е достоверен, но за всеки случай направи още един ден след два дни. Дано резултатът е това, което желаеш :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #11 -: Ноември 05, 2016, 16:30:20 pm »
Благодаря Ви за отговорите!И аз мисля,че е отчел правилно,макар и с не първа урина.Сега започнаха и болки в гърдите,но най-вероятно от предстоящата М.Аз съм наясно, че е прекалено рано за каквито и да било симптоми,с първата бременност имах само едно главоболие в началото,но се замислих,всички тези симптоми в комбинация, какво друго може да е....
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #12 -: Ноември 05, 2016, 23:32:32 pm »
Здравейте. От няколко дена изчетох почти всичките коментари по темата във форума и накрая се престраших да ви пиша. Моля ви за съвет. Цикълът ми е с продължителност около 22 - 28 дена. Последният беше на 11.10 и продължи до 16.10. След това с приятеля ми правихме опити за бебе на 29 - 30.10. От тогава се случва нещо много странно. След 3-4 дена се събудих от болки в долната част на корема ( все едно всеки момент ще ми дойде) ,от време на време се появява отново,но много леко,започнах да имам често главоболие,през деня почти постоянно ходя до тоалетната по малка нужда и ме пробожда кръста от време на време,излезнаха ми доста пъпки по челото,а това за мен е необичайно,променям си настроенията често. Знам,че е рано за тест,но съм нетърпелива дали се е случило вече. Моля ви, според вас дали е възможно да съм бременна?
« Последна редакция: Ноември 06, 2016, 00:05:52 am от Iiieee »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2016, 16:44:08 pm »
Здравейте.. На 28.10 ми беше първата инсеминация и дано успешна. Няколко въпроса ще ви задам. Дали се брои деня на самата инсеминация, а до колкото знам била съм в овулация. Дали днес на 11 ден от инсето да си направя тест или да поизчакам. Благодаря ви предварително


*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #14 -: Ноември 08, 2016, 00:39:41 am »
Здравейте. От няколко дена изчетох почти всичките коментари по темата във форума и накрая се престраших да ви пиша. Моля ви за съвет. Цикълът ми е с продължителност около 22 - 28 дена. Последният беше на 11.10 и продължи до 16.10. След това с приятеля ми правихме опити за бебе на 29 - 30.10. От тогава се случва нещо много странно. След 3-4 дена се събудих от болки в долната част на корема ( все едно всеки момент ще ми дойде) ,от време на време се появява отново,но много леко,започнах да имам често главоболие,през деня почти постоянно ходя до тоалетната по малка нужда и ме пробожда кръста от време на време,излезнаха ми доста пъпки по челото,а това за мен е необичайно,променям си настроенията често. Знам,че е рано за тест,но съм нетърпелива дали се е случило вече. Моля ви, според вас дали е възможно да съм бременна?
Iiieee, при 28 дневен цикъл овулацията се очаква да е около 14-15 ден от цикъла. При по-къс месечен цикъл овулацията може да се измести и да е по-рано от посочените дни.
Пишеш, че началото на последния цикъл е 11.10, а опити сте правили 29-30.10, което е 19-20 ден от цикъла, дано да сте правили опити и преди това по време на фертилните дни.
Тест за бременност е най-добре да направиш при евентуално закъснение. Как се чувстваш, все още ли усещаш неразположение?
« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 01:32:36 am от marsi »

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #15 -: Ноември 08, 2016, 00:48:33 am »
Здравейте.. На 28.10 ми беше първата инсеминация и дано успешна. Няколко въпроса ще ви задам. Дали се брои деня на самата инсеминация, а до колкото знам била съм в овулация. Дали днес на 11 ден от инсето да си направя тест или да поизчакам. Благодаря ви предварително
Здравей, Mimeto9311!
Днес (8.11) е 11 ден след инсеминацията, може да пробваш с кръвен тест за бременност. Желая ти положителен резултат!  :)

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #16 -: Ноември 08, 2016, 00:49:33 am »
Марси, не е ли рано? Инсе е все пак, не е ин витро.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #17 -: Ноември 08, 2016, 01:30:12 am »
Марси, не е ли рано? Инсе е все пак, не е ин витро.

Mimeto9311 пише, че инсеминацията е направена при настъпила овулация, затова си мисля, че кръвен тест би уловил ЧХГ при евентуална бременност. Но е рано да, тъкмо се канех да допълня в поста си, ако стойността е твърде ниска да не си прави окончателни изводи, а да направи още един тест два дни след първия.
Желая успех!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #18 -: Ноември 08, 2016, 04:48:27 am »
Благодаря ви много. Ще изчакам закъснение, тогава ще пробвам с тест.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #19 -: Ноември 12, 2016, 09:42:34 am »
Здравейте.  Преди 4 дни писах в темата. Та от 28.10(инсеминацията) до днес са 15 дни. На 10.11 сутринта си направих кръвет тест и стойността ми беше 112.25.Последният ми цикъл беше на 11.10.         Искам да ви попитам нормално ли е? Коя седмица се пада?