0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #720 -: Октомври 03, 2018, 13:54:09 pm »
Прекрасно нараства, браво!Сега след 48 часа пак ЧХГ и мисля, че вече ще си спокойна!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #721 -: Октомври 03, 2018, 18:16:45 pm »
Прекрасно нараства, браво!Сега след 48 часа пак ЧХГ и мисля, че вече ще си спокойна!
Чудя се дали да ходя на трети ЧХГ... Пада се в петък а тогава съм на доктор... Ще се консултирам с нея :) Толкова много се притеснявах, че почти бях сигурна че нивата са спаднали...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #722 -: Октомври 17, 2018, 08:55:39 am »
Здравейте! Моля за съвет и мнение.
Последен МЦ - 24.09.. на 9.10 - еднократно кафеникаво зацапване.
Възможно ли е да съм забременяла последните дни на МЦ?И дори да се е случило-не е ли прекалено рано за да ми отчете тест? Вече имам 3 положителни теста с ясно изразена втора черта.
 Благодаря за отговорите!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #723 -: Октомври 17, 2018, 13:28:23 pm »
mar1ah, месечен цикъл не е само времето на кръвотечение, а от първи ден на менструацията до първи ден на другата. Овулацията може да настъпи по различно време по време на месечния цикъл. Възможно е да си имала много ранна О и да си забременява тогава. 10-12 дена след забременяването може да отчете тест за бременност, ако е достатъчно чувствителен.
Нормална ли ти беше последната менструация от 24.09?
Щом имаш положителни тестове- бременна си. Честито :)
Изчакай около седмица след закъснението и потърси лекар, за да регистрирате бременността и да видите дали всичко се развива нормално. При кръвотечение, необичайни болки или каквито и да са притеснителни оплаквания- потърси лекар незабавно.
Късмет и лека бременност!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #724 -: Октомври 17, 2018, 15:28:34 pm »
mar1ah, месечен цикъл не е само времето на кръвотечение, а от първи ден на менструацията до първи ден на другата. Овулацията може да настъпи по различно време по време на месечния цикъл. Възможно е да си имала много ранна О и да си забременява тогава. 10-12 дена след забременяването може да отчете тест за бременност, ако е достатъчно чувствителен.
Нормална ли ти беше последната менструация от 24.09?
Щом имаш положителни тестове- бременна си. Честито :)
Изчакай около седмица след закъснението и потърси лекар, за да регистрирате бременността и да видите дали всичко се развива нормално. При кръвотечение, необичайни болки или каквито и да са притеснителни оплаквания- потърси лекар незабавно.
Късмет и лека бременност!

Благодаря! Последната М все си мисля, че беше 1 ден по-къса. Мислила съм си и за цветна бременност, но в деня, в който започна М правих тест и беше категорично - . Това е голяма изненада за мен. Имам 2 дъщерички,а  секциото ми е април 2017.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #725 -: Ноември 03, 2018, 13:57:03 pm »
Привет, дами,

И този месец сме в играта с моя мъж. След като предния месец “малко се улях” с тестове за овулация, кръвни  и т.н., този месец някак си успях да запазя спокойствие и успешно се справях с психясването до днес. Моля за съвет, ето ситуацията: в сряда вечер усетих болка в корема за известно време(реших да не обръщам внимание), в четвъртък вечер обаче се получи едно прокървяване (31-ви ден от МЦ), а сега (вече 33-ти) ме наболява корема като за МЦ. Ще ми се да направя тест, но не знам кога, тъй като МЦ ми е малко хаотичен (33-37 дни). Ако можем да предположим, че това е била имплантацията колко да изчакам? Ако ми дадете съвет, ще съм ви много благодарна?

Приятна събота!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #726 -: Ноември 03, 2018, 16:24:35 pm »
Здрасти Бамзи :)
Стискам палци да е успешен този месец.
Ако до сега най- късно ти е идвало на 37 ден изчакай и направи на 38 ден тогава.
Не си следила О този месец така ли?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #727 -: Ноември 03, 2018, 16:37:49 pm »
Привет, слънчице,

Благодаря ти за отговора! Да, този месец умишлено не следих овулацията, нямам идея кога е била и ако не беше това зацапване, може би щях културно да изчакам, но сега надеждичката взе да ме човърка :) А предния месец ми дойде на 49-тия ден, даже ходих на лекар да видят дали няма нещо притеснително (всичко беше наред).
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #728 -: Ноември 04, 2018, 12:49:10 pm »
Здравей Бамзи. Щом си мислиш, че зацапването може да е от инплантирането на 7 ден след него, ако не ти е дошло си напишкай един тест.
Късмет
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #729 -: Ноември 04, 2018, 13:28:40 pm »
Отново благодаря! Да си призная, не се стърпях днес и направих един тест (всъщност два, че на единия не му вярвам много, но ми беше останал от преди и да не става зян :D ) резултатите ме вкараха пак в чуденка-
Появиха се супер бледи втори черти, та сега малко ме е страх да се зарадвам и тихичко се надявам да се потвърдят в следващите дни. (Снимах ги, ама не ми дава да кача снимката)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #730 -: Ноември 04, 2018, 14:06:19 pm »
Бамзи, утре пусни кръвен. Щом се е показало нещо, то тогава 100% ще знаеш какво става с кръвния. Дано да е положителен! Ако е- в сряда пак, за да видиш как се увеличава ЧХГ.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #731 -: Ноември 05, 2018, 10:33:22 am »
Хей, малък ъпдейт от мен(с насълзени очи) след като това прокървяване продължи няколко дни(по няколко капки, но всеки ден) съпроводено и с болки, днес (35-ти ден) реших да отида на лекар. Казаха че е твърде рано да се каже нещо категорично, но положението не изглежда добре. Другата седмица ще ходя на контролен, да видим дали ще се покаже нещо. Междувременно съм на но-шпа, но не каза да си почивам ли, нито някакви кръвни изследвания. Сега се чудя дали да си ходя вкъщи и да почивам или какво...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #732 -: Ноември 05, 2018, 10:37:52 am »
е как хем е рано, хем не изглежда добре. Направо заминавай в лаборатория и пусни кръвен тест за ЧХГ. Няма изисквания може и да си яла и кафе да си пила. Това ще даде отговор на много върпоси
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #733 -: Ноември 05, 2018, 10:39:12 am »
И прогестерон задължително пусни. Кървенето може да е от нисък прогестерон. Но-шпа не е решение в случая и право вкъщи отивай да почиваш.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #734 -: Ноември 05, 2018, 11:32:48 am »
Благодаря ви много за бързите отговори! Отивам на изследвания сега и се бадявам всичко да е наред! За прогрстерона ли беше нужно да се седи 30 мин. в покой преди вземането на кръв?
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #735 -: Ноември 05, 2018, 11:38:52 am »
За пролактина, не за прогестерона...
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #736 -: Ноември 05, 2018, 16:51:18 pm »
Моля Ви, помагайте! Това ли е което си мисля?! 8O

Хормони
Progesteron   S        3.55       ng/ml         ECLIA
при бременност:
I триместър: 11.0 - 44.3 ng/ml
II триместър: 25.4 - 83.3 ng/ml
III триместър: 58.7 - 214.0 ng/ml


hCG + beta   S       18.18       mIU/ml     0,10 - 1     ECLIA
Бременност 3-та г.с. 5.8 - 71.2 mIU/ml
Бременност 4-та г.с. 9.5 - 750 mIU/ml
Бременност 5-та г.с. 217 - 7138 mIU/ml
Бременност 6-та г.с. 158 - 31795 mIU/ml
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #737 -: Ноември 05, 2018, 17:14:06 pm »
Бамзи до тук добре. След 2 дена пак ЧХГ да се види дали хубаво се удвоява стойността.
Тихичко честито за сега :)
За прогестерона нищо не мога да ти кажа.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #738 -: Ноември 05, 2018, 17:22:41 pm »
Според мен е много нисък Прогестерона. Чуй се в най-скоро време с някой доктор (от най-скоро време имам предвид днес). От Прогестерона ти е кървенето. Но според мен е задължително още днес да приемеш някаква форма на Прогестерон. Утрогестан може да слагаш и вагинално, така се усвоява по-бързо и по-добре от тялото. На мен са ми предписавали за след трансфер: 2х1 Дуфастон и 3х1 Утрогестан (вагинално).
Не обичам да предписвам лечения, затова те съветвам да се обадиш на лекар, но ако не се свържеш мисля, че трбява да предпиемеш нещо.
Лошото е, че май ЧХГто пада. При стойност 18 уринарните тестове, нямаше да го отчетат. Мисля, че е било по-високо.
« Последна редакция: Ноември 05, 2018, 17:29:07 pm от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #739 -: Ноември 05, 2018, 18:35:26 pm »
Благодаря ви много! Пътуваме сега към Майчин дом, дано всичко е наред!