0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #680 -: Юни 28, 2018, 13:41:00 pm »
Даже си си доста бременна, честито :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #681 -: Юни 30, 2018, 20:33:20 pm »
Здравейте и от мен.

Бях обещала да кажа, като ми мине първия преглед. Имаме си плодно сакче и ембриомчето се виждаше. Рано беше за съцре, на 12ти пак съм на преглед! :)

Hristinchet0 , честито и на теб! Пожелавам ти страхотна и лека беремнност! 😊❤
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #682 -: Юли 01, 2018, 22:28:36 pm »
Чудесни новини Тина. Лека бременност и на теб!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #683 -: Юли 02, 2018, 16:44:14 pm »
Здравейте дами,
Нова съм във форума и сравнително нова в опитите за бебче :)
Последният ми МЦ започна на 14-ти юни и бебеправихме на 25-ти. Продължителността на цикъла е между 26 - 29 дни.
Не знам доколко е възможно да съм забременяла, но от няколко дни усещам странни промени в настроението, придърпване и пулсации ниско долу в коремната област, гадене, учестено сърцебиене, главоболие, сънливост. Знам, че все още е рано за тест, та затова исках да ви попитам дали е възможно да има такива симптоми в много ранен стадий или по-скоро е на психологическа основа.
Благодаря ви предварително и пожелавам много усмихната и слънчева седмица на всички!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #684 -: Юли 02, 2018, 23:05:12 pm »
Биби, отговора е и Да и Не! Да знаеш че внушението може да ти извърти лоша шега. Не се вглеждай в симптоми. Пожелавам ти този месец да е твоя!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #685 -: Юли 03, 2018, 10:54:45 am »
Привет!
Благодаря за пожеланието и за съвета! И аз така мисля, но желанието.... нали знаете :) А от изписаното досега виждам, че при Вас чудото се е случило - пожелавам лека бременност и прекрасно бебче :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #686 -: Юли 03, 2018, 12:50:33 pm »
Благодаря.. само да кажа че аз нямах никакви симптоми.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #687 -: Юли 06, 2018, 14:39:19 pm »
Здравейте,
Мога да изпиша много за това, но с две думи - благодарна съм, че ви има.

Днес е 24ти ден от цикъла ми, предполагаема овулация на 12-15 ден. Историята ми е малко дълга, но с няколко думи - преди 4 месеца имах мисед в 9 г.с. и много се надявам този месец да съм забременяла отново, но имам леко притеснение. От няколко дни един-два пъти дневно усещам рязко и остро придърпване, но не е ниско долу, както чета на повечето места, а по-скоро в корема при пъпа. Не знам дали го обяснявам добре, доста болезнено е и за кратко. Подобно придърпване имах сигурно преди 10 години последно, когато тежах 20 кг повече и още си го спомням заради болезнеността. Та, с две думи, трябва ли да ме притеснява, че ми се случва това нещо, възможно ли е нещо да не е наред или да не се панирам излишно.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #688 -: Август 05, 2018, 01:20:14 am »
Здравейте, имам следните симптоми този месец: последна менструация на 14.07; на 25 почва чувствителност на зърната (и като цяло - болезнени гърди), която продължава до около 1.08, когато започват пък кръстни болки или по-скоро тежест (напрежение) и то горе в кръста, малко и по-долу. На 1.08 обаче усети някакви осезателни (внезапни и със средна сила) промушвания в кръста  (като "преминаване" на нещо в нещо, поне така си спомням), за около десетина - 15 минути може би. И после почна тежестта, може би от другия ден, та досега. На 1.08 гърдите спряха да са чувствителни, само леко, съвсем леко болезнени на допир. На 28 и 29 имахме опити за забременяване. Дали седмицата межди 25.07 и 1.08 е била "овулационна" според вас? И какво е това сега - спиране на болки в гърди и зърна, тежест в кръст? МЦ ми е на около 30 дни. Благодаря.
« Последна редакция: Август 05, 2018, 01:23:12 am от AlleyMcbeal »
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #689 -: Август 08, 2018, 23:30:19 pm »
Здравейте, имам следните симптоми този месец: последна менструация на 14.07; на 25 почва чувствителност на зърната (и като цяло - болезнени гърди), която продължава до около 1.08, когато започват пък кръстни болки или по-скоро тежест (напрежение) и то горе в кръста, малко и по-долу. На 1.08 обаче усети някакви осезателни (внезапни и със средна сила) промушвания в кръста  (като "преминаване" на нещо в нещо, поне така си спомням), за около десетина - 15 минути може би. И после почна тежестта, може би от другия ден, та досега. На 1.08 гърдите спряха да са чувствителни, само леко, съвсем леко болезнени на допир. На 28 и 29 имахме опити за забременяване. Дали седмицата межди 25.07 и 1.08 е била "овулационна" според вас? И какво е това сега - спиране на болки в гърди и зърна, тежест в кръст? МЦ ми е на около 30 дни. Благодаря.

Здравей, AlleyMcbeal!  Аз имах една спонтанна бременност, при която по-особеното усещане след овулация беше придърпване в зоната на яйчника, но не и болки в гърдите или напрежение....
Но тези усещания не са сигурен признак за бременност. Важното е, че сте правили опити около предполагаемите дни за овулация :). Желая успех!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #690 -: Август 09, 2018, 22:07:48 pm »
marsi, благодаря, днес ми дойде, ще трябва повече да се постараем  :oops: Сигурно странните усещания, които имам, и, които почнаха откакто се опитваме, се дължат на предклимактерични промени при мен. Скоро ще се консултирам с втори репродуктивен специалист, първият нищо не каза за стимулирано, а само, че може и да стане естествено, но трудно.
*

    kativk

  • *
  • 1
  • Всичко е добре, когато завършва добре!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #691 -: Август 14, 2018, 12:26:41 pm »
Здравейте, какво ще кажете за този тест. Правен е 8 дни след овулация, доказана само с Т и тестове. Да го броя май невалиден или отрицателен.
Надеждата умира последна!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #692 -: Август 14, 2018, 21:07:38 pm »
Здравейте, какво ще кажете за този тест. Правен е 8 дни след овулация, доказана само с Т и тестове. Да го броя май невалиден или отрицателен.

Здравей, kativk! Тестът е отрицателен, но на 8-ми ден след предполагаема овулация е много рано за уринен тест. Изчакай евентуалния ден за начало на следващия цикъл (14-15 дни след предполагаемия ден за О.) и тогава направи тест отново. Желая ти успех! :)
« Последна редакция: Август 14, 2018, 22:12:23 pm от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #693 -: Август 14, 2018, 23:13:49 pm »
нещо се мержелее, но е рано наистина
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #694 -: Септември 04, 2018, 14:38:42 pm »
Здравейте! Би трябвало да виждате графиката ми. До юли месец бях на противозачатъчни. Дойде ми на 24.07. От 2 седмици ме болят гърдите, а от време на време ми се гади до преди обяд. Правих 2 теста миналата седмица, а снимката е на урината, с която правих втория. Не знам дали е валиден, тъй като урината от нея сутрин беше много мътна, като боза... Снимала съм я. На някой да му се е случвало такава урина?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #695 -: Септември 04, 2018, 21:33:19 pm »
Момичета,здравейте.Днес ,три дни преди Ц, направих два теста.Единият Престо(сутринта с първата урина) ,другият Клиър тест(вечерта в седем) и на двата излезе втора бледа черта.Според вас имаме ли повод за радост.Благодаря Ви предварително :) ето и тестовете
« Последна редакция: Септември 04, 2018, 21:35:27 pm от kri@ka »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #696 -: Септември 04, 2018, 22:22:54 pm »
Да, имате! Леко бременеене
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #697 -: Септември 04, 2018, 22:29:20 pm »
Благодаря :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #698 -: Септември 08, 2018, 14:14:18 pm »
Привет, дами,

Ще ви бъда много благодарна, ако ми дадете съвет. Направих си кръвен тест и съм почти сигурна, че е отрицателен, но все пак ще се радвам, ако ми потвърдите и вие.
Резултата е:
< 0.1       mIU/ml     0.10 - 1   
Знам, че трябва да се кротна и да си изчакам закъснението(особено с нередовния ми цикъл), но сглупих вчера и се предадох на нетърпението. Та надеждата ми е, че просто е твърде рано. При всички положения ме чака преглед, защото имам доста болки този месец. Има ли шанс според вас кръвния тест да покаже такъв резултат, ако е направен твърде рано?
Благодаря предварително!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #699 -: Септември 08, 2018, 14:42:27 pm »
За съжаление е отрицателен. На кой ден го направи? Най- сигурно, при нередовен МЦ можеш да правиш тест 12-14 дена след последния сексуален акт. Иначе трябва да следиш О с фоликуметрия, за да е най- сигурно. Какво имаш предвид под нередовен? Колко дена е?