0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #640 -: Май 21, 2018, 20:44:40 pm »
Здравейте, нова съм във форума, но имам нужда от съвет.
Последният ми М беше на 25.04 с продължителност 5 дни. М Ц е с период 31-32 дни. На 06. 05 имахме контакт без да се предпазваме, по менструалния ми календар(който ми отчита правилно) ОВ ми трябва да е на 11.05, но мисля, че настъпи по-ранко. Проблема е следния, че от няколко дни насам имам постоянно гадене, болки ниско долу в корема, много напрегнати и болезнени гърди, болки в кръста, загуба на апетит (до сега не съм имала такива симптоми при ПМС). Има ли вероятност да съм забременяла?

Здравей, Sisi1991, дано да е бременност!  :)
Изчакай предполагаемия ден за начало на следващия цикъл и направи уринен тест. Ако не ти се чака, може да пробваш с кръвен тест. Минали са десетина дни от предполагаемата овулация, кръвен би трябвало да отчете!
Желая ти положителен резултат!  :)

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #641 -: Юни 07, 2018, 09:13:19 am »
Здравейте и от мен. Нова съм във форума. Чета Ви от наколко месеца. Искам да си споделя моите съмнения, понеже мъжа ми ще ме вземе за луда вече. :oops: На 16 май беше последния ми цикъл. На 23, 27 и 29ти бебеправихме, като на 28ми ми беше предпологаематя овулация. От 3 дни насам не ми се пие алкохол 3 не ми се яде месо. Доспива ми се в 17ч и си спя стабилно до към 20ч. После в 23ч нямам проблем да заспя отново. Придърпване в ячниците и подут корем. Ясно ми е, че не можете да ми кажете и, че ми е рано за тест. Имам едно здраво дете, но последните ми два опита са със спонтанни аборти. Бях сигурна, че съм бременна и в 5 или 6г.с. ги губех.  :( Съжалявам за дългия пост, просто не ми излиза от главата теста за бремнност! И имах нужда да споделя!  :oops: :x
« Последна редакция: Юни 07, 2018, 09:16:02 am от Tina90 »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #642 -: Юни 08, 2018, 22:39:06 pm »
Стискам палци да си бременна... откриха ли причина за абортите...
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #643 -: Юни 10, 2018, 16:36:52 pm »
Благодаря, Hristinchet0!

Ами да, откриха ми тромбофилия. Надявам се следващия сполучлив опит, да е успеш! :) Аз си продължавам се със същите симптоми. :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #644 -: Юни 10, 2018, 22:25:18 pm »
Дано теста да е +... и щом го видиш, веднага се обаждаш да АГто ти за да ти каже какъв НМХ да започваш и колко!
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #645 -: Юни 12, 2018, 07:30:24 am »
Здравей, Hristinchet0!

Искам да ти благодаря за подкрепата! Преди два ни правех тест и изелзе положителен с въображаема втора черта, но рееших да изчакам до днес, защото беше 4 дни преди цикъла. Е пожелатието ти се сбъдна, днес теста се потвърди с втора бледа но видима 2ра черта. Днес започвам и да си бия фраксапарин 0.4. По предписание от АГТо ми! Отново благодаря с пожелание за много нови +++ ! ❤❤❤❤
« Последна редакция: Юни 12, 2018, 07:32:09 am от Tina90 »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #646 -: Юни 12, 2018, 13:04:27 pm »
много се радвам за теб! Лека бременност ти желая! Ако имаш възможност си направи една консултация с проф.Паскалева от Национална кардиологична болница.. тя е хематолог и специалист по тромбофилиите. Тя ще ти назначи правилната терапия и ако се налага ще добави и аспирин протект.

Прогестеронов препарат добави ли ти АГ (утрогестан или дуфастон) ?
« Последна редакция: Юни 12, 2018, 13:06:14 pm от Hristinchet0 »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #647 -: Юни 12, 2018, 14:11:55 pm »
Благодаря, ще го направя!
Не, не ми е назначила, каза ми когато се приберем от почвика да отида веднага при нея! Та, само да се приберем в София и ще посетя и двете докторки. :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #648 -: Юни 12, 2018, 14:18:37 pm »
Супер... сега си почивай на почивката и не го мисли. Като идеш на преглед пиши да кажеш какво се случва :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #649 -: Юни 13, 2018, 09:48:47 am »
Благодаря, Hristinchet0!

Непремеенно ще пиша.

Прекрасен ден :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #650 -: Юни 18, 2018, 11:28:01 am »
Здравейте,
Искам да ви споделя и моята драма, защото за мен си е драма, но ще я разкажа за да не правите моите тъпотии!
На 26;7;8 не помня Май ми дойде. По принцип ми върви 9-11 дни, като само 2-3 са кървави и после почва чернилка до края. От 10 години все ми е така.  Без промяна. Точна съм като швейцарски часовник. Този Май обаче забелязах, че ми тече 4-5 дни, без чернилки и тн. Викам си "Ура 1 месец и аз да съм като хората"! На 14.06 започнаха зверски болки в гърдите - подуха се, болят. Много болки в яйчниците, кръста. Викам си "Офффф идва ми 2ри път" . Да, ама не. На 3ти ден от болките се появи зацапване и реших, че ми дойде. Е не... Днес е 18.06 няма никой още. В деня на зацапването взех кръв ЧХГ . Резултат 0 от <5 при бременност. Демек отрицателно ЧХГ. Изчаках още 2 дена айде на Ехограф. Бебе пак няма. Сега излизам от София Мед бебе пак няма. Лекарката ми каза, че ЧХГ-то не се прави толкова рано, а поне няколко дни след закъснение. Колко е вярно вече не знам. Имам и 100 отрицателни теста... Болките продължават, кървене няма. Дори аз вече не вярвам, че е бебе, а е хормонален дисбаланс. Знам само, че за първи път от както имам мензис се чувствам така по средата на 2 цикъла. Дълго чакана бременност с години е. Съвет: НЕ БЪРЗАЙТЕ, защото аз съм до тук 100лв назад , а за какво и аз не знам. Сега чакам 26;7;8 и ако не ми дойде съответно чакам закъснение. До 5 Юли трябва да е ясно всичко. А иначе ми каза на ехограф се вижда чак 3 седмици след закъснението. Ако е станало нещо, дори не знам кога ще е станало. От снощи съм с болки само в ляв яйчник. Вече съм се побъркала. Това е. Ако имате подобни случки споделете ги, но не бързайте, а чакайте мин 6-7 дни закъснение!!!
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #651 -: Юни 18, 2018, 11:34:24 am »
Най-вероятно си объркала овулация със симптоми на бременност.Мисля, че е хубаво да порпочетеш малко във форума, за да се информираш кое, кога и как се прави.

Успех!

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #652 -: Юни 18, 2018, 11:45:23 am »
Няма шанс овулацията ми да е с такива тежки симптоми. От 11 годишна съм с М. и такова чудо не е било по време на ОВУ. По време на ОВУ съм имала само болка в ляв яйчник и до там... Това е с болките на ПМС, които са ми се случвали 1-2 дни преди М. и само 1-2 пъти в живота ми откакто имам М. И слава Богу, че ОВУ не протича така, защото ще сме развалини по 2 пъти в месеца, преди М. и по време на ОВУ.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #653 -: Юни 18, 2018, 11:48:11 am »
Мария, ако имаш възпаление, ако си била болна, ако имаш хормонален проблем е много вероятно овулацията ти да е много тежка.Ти говориш, за такива симптоми около 16-17 ден на МЦ, тогава или ти е овулацията или тъкмо е отминала, зависи колко дневен ти е цикъла.Няма как да има бременност на този етап от месечния ти цикъл, защото дори самата яйцеклетка да е оплодена, то тя не е стигнала до матката!

Мисля, че трябва да потърсиш причините за това неразположение, но дали има бременност още никой не може да каже.

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #654 -: Юни 18, 2018, 12:06:08 pm »
Нямам хормонални проблеми, няма възпаления, сега излизам от АГ-то. Такава болезнена ОВУ не съм имала никога, само яйчник ляв не всеки месец. Най-вероятно е хормонален срив, а до 5 Юли ще се знае, ако не ми дойде. Познавам си тялото отлично- такова чудо между 2 цикъла не е било никога. Само за пример приятелката ми е с 1ви ден на цикъла 16ти, а на 23ти е забременяла и вече е 4ти месец. Така поне казаха АГ-тата, та всичко е възможно...
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #655 -: Юни 18, 2018, 12:07:42 pm »
" дори самата яйцеклетка да е оплодена, то тя не е стигнала до матката!"
Това какво ще рече?
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #656 -: Юни 18, 2018, 12:15:47 pm »
Здрасти Мария. Това значи, че дори и яйцеклетката да се е оплодила, не се е имплантирала в матка все още, тъй като това отнема между 7 и 9 дни след като е оплодена.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #657 -: Юни 18, 2018, 12:20:06 pm »
Защото оплождането става в маточните тръби и яйцеклтеката трябва да измине пътя до матката, там да си хареса място и да се имплантира.Т.е. всичко това отнема време.

А лекарите са казали, кога е забременяла приятелката ти, на база на месечния и цикъл и евентуална овулация.

И аз си познавам тялото прекрасно, но едни хормонални проблеми скапват веднага.И как лекарката е разбрала, че нямаш такива, да не е врачка.Хормони да е пускала, ендокринолог да те е гледал?

*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #658 -: Юни 18, 2018, 12:24:51 pm »
Това значи, че и теоретично не е започнала имплантация, следствие, на което да започне нарастване на ЧХГ,. Няма как да е положителен резултата толкова рано, още повече да се види на ехограф.
Хормонален срив - що за понятие не зная, но щом си била на преглед би трябвало да имат поне някакава версия , предположение. Задържан фоликул, киста те може да болят, кървене или зацапване също.
Правила ли си на скоро хормонални изследвания, те не са константа за съжаление. Сега на прегледа не препоръчаха ли такива?
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #659 -: Юни 18, 2018, 12:25:54 pm »
" дори самата яйцеклетка да е оплодена, то тя не е стигнала до матката!"
Това какво ще рече?
Благодаря ти много!!!