0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #540 -: Февруари 04, 2018, 17:07:24 pm »
Здравейте!
Моят случай е следният- последен цикъл на 27.12.2017( предизвикан с дуфастон). След това правихме опити, но след объркването миналия месец не съм сигурна кога ми е била овулацията и съответно кога е трябвало да настъпи МЦ. До днес цикъл няма и тази седмица мисля да ходя на лекар. Правих 2 теста- отрицателни. По принцип МЦ ми е на 32-35 дни.
« Последна редакция: Февруари 04, 2018, 17:17:20 pm от Afrodita15 »
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #541 -: Февруари 05, 2018, 10:40:27 am »
Здравейте!
Моят случай е следният- последен цикъл на 27.12.2017( предизвикан с дуфастон). След това правихме опити, но след объркването миналия месец не съм сигурна кога ми е била овулацията и съответно кога е трябвало да настъпи МЦ. До днес цикъл няма и тази седмица мисля да ходя на лекар. Правих 2 теста- отрицателни. По принцип МЦ ми е на 32-35 дни.
Здравей, Afrodita!
При тази продължителност на цикъла закъснението е повече от пет дни, би трябвало уринен тест за отчете, ако има бременност. Но след като цикълът е нередовен може и да е била по-късно овулацията, затова по-добре направи кръвен тест, той ще даде точен отговор дали има бременност. Ако няма, би трябвало да се консултираш с лекаря, за да потърси причината за закъснението (ехографски преглед, изследване на хормони евентуално).

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #542 -: Февруари 08, 2018, 00:53:00 am »
Здравейте!
Моят случай е следният- последен цикъл на 27.12.2017( предизвикан с дуфастон). След това правихме опити, но след объркването миналия месец не съм сигурна кога ми е била овулацията и съответно кога е трябвало да настъпи МЦ. До днес цикъл няма и тази седмица мисля да ходя на лекар. Правих 2 теста- отрицателни. По принцип МЦ ми е на 32-35 дни.
Аз съм в подобно положение в момента. Цикъла ми по принцип си е много редовен 27-29 дни (повече около 27 дни). Този месец ми закъсня, последваха два отрицателни теста и гинеколог. Резултат от прегледа : нито кисти, нито бременност, всичко чисто... Сега чакаме една седмица. Ако не ми дойде  спонтанно ще се пият хормони. По графиката може да видите. Закъснява ми много- вече 41 ден от цикъла (около 12 -13 дни закъснение)
Интересно ми е защо моята докторка изобщо не спомена да изследваме хормоните, а директно ще ми дава хормонални препарати? Това ли е практиката по принцип?
« Последна редакция: Февруари 08, 2018, 00:55:50 am от ralica_ »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #543 -: Февруари 08, 2018, 09:53:50 am »
Ще се опита да ти предизвика цикъла с препарати,най-вероятно Дуфастон, еднократно с прием няколко дни.В такива ситуации не е опасно,но когато се касае за дългосрочно лечение е добре да се направят изследвания предварително.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #544 -: Февруари 08, 2018, 14:15:38 pm »
Моля, кажете какво мислите ?
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #545 -: Февруари 08, 2018, 14:36:07 pm »
Аз мисля, че си за кръвен тест.
Пожелавам ти резултата да е такъв, какъвто искаш :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #546 -: Февруари 08, 2018, 15:01:14 pm »
И аз виждам много бледа 2 чертичка :) ако си много нетърпелива препоръчвам кръвен, ако не след 2 дена пак :) стискам палци всичко да е какво го желаеш :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #547 -: Февруари 08, 2018, 16:05:56 pm »
Даже не се напъвам, за да я видя. Бягай за кръвен и успех ти пожелаваме. :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #548 -: Февруари 08, 2018, 17:33:29 pm »
Здравейте!
Моят случай е следният- последен цикъл на 27.12.2017( предизвикан с дуфастон). След това правихме опити, но след объркването миналия месец не съм сигурна кога ми е била овулацията и съответно кога е трябвало да настъпи МЦ. До днес цикъл няма и тази седмица мисля да ходя на лекар. Правих 2 теста- отрицателни. По принцип МЦ ми е на 32-35 дни.
Аз съм в подобно положение в момента. Цикъла ми по принцип си е много редовен 27-29 дни (повече около 27 дни). Този месец ми закъсня, последваха два отрицателни теста и гинеколог. Резултат от прегледа : нито кисти, нито бременност, всичко чисто... Сега чакаме една седмица. Ако не ми дойде  спонтанно ще се пият хормони. По графиката може да видите. Закъснява ми много- вече 41 ден от цикъла (около 12 -13 дни закъснение)
Интересно ми е защо моята докторка изобщо не спомена да изследваме хормоните, а директно ще ми дава хормонални препарати? Това ли е практиката по принцип?

ralica_, хормоналното изследване (FSH, LH, Estradiol) се прави на 3-5 ден от началото на цикъла. Така че ако не започне менструация спонтанно, ще трябва да се предизвика с прогестеронов медикамент (обикновено Дуфастон, както и Бебешок е писала). А след изследване на хормоните в началото на цикъла, би било добре да се направи ехографско проследяване на доминантния фоликул, за да се провери дали настъпва овулация.
Дано и TSH при теб влезе в желаните норми.

emilly555, и аз виждам бледа втора черта, това е положителен тест  :)
За по-сигурно може и кръвен да направиш. Другият вариант е още един уринен след два дни, тестовата черта трабва да стане по-наситена. Дано всичко е наред!

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #549 -: Февруари 09, 2018, 00:10:11 am »
Благодаря момичета. Днес си дойде след толкова време закъснение
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #550 -: Февруари 09, 2018, 09:12:29 am »
Съжалявам Ралица... дано другият месец е вашият :) успех
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #551 -: Февруари 11, 2018, 18:35:26 pm »
Здравейте момичета, вероятно не е тук мястото на което трябва да пиша, за което предварително се извинявам. Моята история е много дълга, минах през не успешно ин витро, и ето след година видях двете чертички 😊 искам да попитам кога да отида на лекар? Изобщо какво да правя? Направо летя от щастие ( преди влизах като Леонора, може някой да ме помни, но имам проблем с профила и затова направих нов) благодаря предварително 😊
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #552 -: Февруари 11, 2018, 18:46:17 pm »
Честито!
10тина дена след закъснението можеш да отидеш на преглед. Дано всичко да е наред :)
*
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #553 -: Февруари 12, 2018, 09:12:51 am »
Здравейте момичета, вероятно не е тук мястото на което трябва да пиша, за което предварително се извинявам. Моята история е много дълга, минах през не успешно ин витро, и ето след година видях двете чертички 😊 искам да попитам кога да отида на лекар? Изобщо какво да правя? Направо летя от щастие ( преди влизах като Леонора, може някой да ме помни, но имам проблем с профила и затова направих нов) благодаря предварително 😊

Много се радвам, честито!  :)
Около десет дни след закъснението за регистриране на плодно сакче, а десетина дни след това - за сърдечни пулсации. Дано всичко е наред, лека бременност!  :)
« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 10:13:22 am от marsi »

Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #554 -: Февруари 13, 2018, 09:40:10 am »
Благодаря момичета, днес в 10:30 имам час за преглед, много ми е притеснено..дано всичко да е наред.
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #555 -: Февруари 13, 2018, 09:49:25 am »
Благодаря момичета, днес в 10:30 имам час за преглед, много ми е притеснено..дано всичко да е наред.
Успокой се :) всичко ще е наред, но не е ли малко рано за преглед имаш ли поне 10 дена закъснение? всичко ще е наред стиксаме палци :)
Пиши ни след прегледа :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #556 -: Февруари 13, 2018, 12:15:59 pm »
Момичета, моето мъниче е на пет седмици и два дни 😊😊 другата седмица съм пак на преглед и дано се види ембриончето, че сега се вижда само сакчето, ох момичета щастлива съм, толкова време го чакам. Таткото още не може да се съвземе 😂
Слъцемое очаквах да ми дойде на втори февруари, но понеже съм нередовен цикъл и не се учудих, че закъсня, и тази неделя направих теста 😊
« Последна редакция: Февруари 13, 2018, 12:25:48 pm от Артезиа »
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #557 -: Февруари 13, 2018, 13:35:28 pm »
Здравейте момичета, време е да се местя и аз в тази темичка. Моят проблем е следния(ако мога да го нареча проблем де). На 10.02.2018 пражих тест и беше положителен с доста хубава втора черта. Още не съм ходила при Аг-то защото ще е чак в петък на работа. От 09.02 имах болки ж корема за няколко минутки и спираха,след известно време пак и така и до днес,но са много по рядко..много се отдалечих от това което ме мъчи. След първоначалната еуфория имам чувството че ме хваща някаква депресия,мъжът ми е на семото небе само ме разпитва а аз се дразня като стане дума за това.. даже снощи ми казва че си мислел че ще съм щастлива,а съм изглеждала супер нещастна..Стана ми доста гадно,виждам че и на него му е гадно от моето отношение. Но незнам защо е така имам чувството че само аз не се радвам,а толкова го искахме. Някой бил ли е в подобна ситуация
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #558 -: Февруари 13, 2018, 15:53:25 pm »
Артезиа бравоо и честито :) много се радвам :) аз си мислех че около 10-ти е трябвало да ти одйде и затова си мислех че ще е рано :) леко бременеене :)
Джулия айде пък сега какви са тези работи - не си щастлива. По скоро е период на осъзнаване... см когато искаме нещо се фиксираме да го имаме и когато го получим нз как да реагираме понякога :) сиг така е и при теб :) колко месеца правихте опити? а и малко хормоните ще бошуват сега :) обичай мъжа си и не се притеснявай :)
Re: Дали съм бременна? - 10 част
« Отговор #559 -: Февруари 13, 2018, 17:19:00 pm »
Слънчицемое благодаря ти, пожелавам на всички момичето скоро да  видят мечтаните две чертички :bfp1: :lol: :lol: :)