0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нашите пораснали деца през декември 2015
« -: Декември 01, 2015, 09:49:34 am »
Декември е, отиде си още една година, децата пораснаха и ние с тях!  :lol:

Казвайте сега какви подаръци са си поръчали на дядо Коледа? Радват ли се на предстоящите празници ...?

В къщи вече украсихме елхата, закачихме чорапите и даже тази сутрин джуджетата бяха пуснали по една мандаринка вътре. Поне проблема със сутрешното трудно ставане ще преборим този месец, като тапи от шампанско изхвърчаха да гледат имат ли подаръци в чорапките. :lol:
Иначе с коледните подаръци още не сме се сборили, че баща им ги облъчва от месец да било изненада, защото им купи една игра за телевизора с която се танцува. Деси е ок разбира се да е изненада, защото тя милата никога нищо не иска, но виж с малкия гном е по-трудно, че нейния списък е километричен, но роднините не стигат, та и за в къщи си е поръчала сак, с който да ходи на екскурзия, зелено училище и т.н.  :lol:
Та сега чуденката е и за Деси какво да е, защото няма как да има за едната, а за другата само изненадата, която е обща. Абе имам си проблеми аз.  :lol:
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 09:55:04 am от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #1 -: Декември 01, 2015, 09:57:07 am »
та и за в къщи си е поръчала сак, с който да ходи на екскурзия, зелено училище и т.н.  :lol:

ох, на леля практичното, на кого ли се е метнало....  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #2 -: Декември 01, 2015, 10:00:01 am »
да бе, не че нямаме 10 раници, но детето е решило сак, питаш ли ме сега как ме затруднява. Щото сакове бол по магазините, ама детски голем зор да намеря, та търсенето продължава де  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #3 -: Декември 01, 2015, 10:15:20 am »
Хич не ми се жалвайте от "неизпълними" желания към Дядо Коледа.
Повечето от вас знаят (от ФБ) за желанието на Константин - "да спре войните и всички хора да се приберат по домовете си". (Уточнявам, че живеем близо до Агенцията за бежанци и всеки ден, прибирайки се от училище минава през тумби от по десетки такива).
От няколко дни говори, че иска да му купим писта на хотуилс с динозавър. Опитвам се да го накарам да си я поръча на Дядо Коледа. НЕ!!! Той вече бил казал какво иска от него. Пистата - от нас!



*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #4 -: Декември 01, 2015, 10:16:35 am »
Stefi, куфар с колелца не става ли? Естил продаваха момичешки куфари - едни розови и лилави с цветя, купувах такъв за племенницата.

Нашия е поръчал някаква писта със Спайдърмен, не че няма 3 други, по детските канали се въртяла и реклама за някаква плюеща камила - не знам къде ще я търся. Писмото се допълва с няколко вида лисици, мечки и други животинки. Племенниците съм ги инструктирала директно да ми пратят линкове към съответен сайт, за да не се затруднявам поне с това. 

Детето на колежката й напоръчало куп неща и докато съставяло списъка текат следните разсъждения: "това ще го поръчам на Дядо Коледа, ама другото можете и вие да ми го купите".  :lol:

Уикенда и ние ще украсяваме елха - обожавам го този сезон. :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #5 -: Декември 01, 2015, 10:21:53 am »
Додич, не може, сак трябва да е. Пробвах се и тази идея да прокарам. Миналата година и аз купих на племеницата точно този лилавия с цветята на естил, че детето искаше куфар :lol:
Ей сега пак рових, та в спорт депото намерих някакви, не са детски, но са много красиви цветни, та може там да се ходи събота или неделя :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #6 -: Декември 01, 2015, 10:29:10 am »
Вие пак сте добре, имате що годе ясна представа какво искат, а моите и двамата мълчат като партизани. Щерката последно каза, че иска пипи макс, което ме хвърля в ужас - куче, което дърпаш на каишка и то пикае насам натам :? Обаче баткото нищо не казва
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #7 -: Декември 01, 2015, 10:58:29 am »
StefiZ, щом е практична убеди я, че куфар с колелца е по-удачен вариант, защото за едноседмичен лагер 25 кг дете няма да може да си носи само сака.
И аз взех розАв куфар от Естил за Алекс преди нейния лагер. И понеже не всичко се събра, имаше и малка раничка на гърба.

При нас два подаръка вече са поръчани, обаче и нейния списък дълъг.  :lol: Това поръчах  с 25% намаление, преди 10 дни, но още го няма. http://www.hippoland.net/play-doh-komplekt-toaletna-masichka-s-aksesoari-dohvinci
Искаше комплект за шиене за начинаещи, та поръчах тази бъдеща кукла. Дупките са предварително пробити, иглата е пластмасова.  http://www.amazon.de/Piatnik-311232-Studio-Nathalie-Kinder-Bastelset/dp/B00LM6GUT6/ref=pd_bxgy_21_img_2?ie=UTF8&refRID=1DDQ440H6YXQNWFYNSA6

Иска още понита и пластелин, та мисля да ги съчетая в едно за едната баба. http://www.amazon.de/Piatnik-311232-Studio-Nathalie-Kinder-Bastelset/dp/B00LM6GUT6/ref=pd_bxgy_21_img_2?ie=UTF8&refRID=1DDQ440H6YXQNWFYNSA6
На другата й измислих да ушие перденце за един кът под леглото от един стар весел чаршаф.

Иска и микрофон, и комплект за плетене за начинаещи, и водна писта хотуилс с колички, ама май ще ги оставим за другата коледа.
И живо котенце иска, ама не знам коя ли коледа ще й се случи.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #8 -: Декември 01, 2015, 11:10:13 am »
Няма сила на земята която да накара малкия гном да бъде убеден в каквото и да е различно от това което тя е решила. Не само за подаръци, за всяко нещо е така :x

Гледам че и Алекс е като нея, с предълъг списък. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #9 -: Декември 01, 2015, 11:18:05 am »
Няма сила на земята която да накара малкия гном да бъде убеден в каквото и да е различно от това което тя е решила. Не само за подаръци, за всяко нещо е така :x

Гледам че и Алекс е като нея, с предълъг списък. :lol:


Мда, от както й казахме, че няма Дядо Коледа, се опитва да нагласи всеки роднина с подарък.  :lol:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #10 -: Декември 01, 2015, 11:32:58 am »
Хайде сега, намерете ми, моля, гараж за Титански камион /боклуджийски/  :lol: Миналата година камиона ни го донесе Дядо Коледа, но сега иска гараж за него! Ами не виждам из интернет подобно нещо  :? Все гаражи са за леки колички, ама камиона е големичък  :wink: Та, моля, ако някой срещне из някъде - да се обади, че ужас! И пластмасов да бъдел! Иначе има кашон от климатик, направен на гараж, в който влизат и камиони и кранове, даже и Злато се побира с всичките МПС-та вътре, но не - гараж искал!
Камиона, който има е нещо подобно http://kidsworld.bg/catalog/viewProduct/item:dickie-boklukchijski-kamion-s-kofa-3415805
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 11:36:08 am от barbaron0708 »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #11 -: Декември 01, 2015, 12:04:43 pm »
Stefi, аз като една бъдеща свекърва да дам акъл ако пътувате някъде в близките дни преди Коледа връчи на госпожицата нейния багаж да си го носи лично в сак. Дано се убеди в удобството на куфара.  :D Имаме си в родата същите модели и разбират само по метода "проба-грешка".
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #12 -: Декември 01, 2015, 12:19:03 pm »
Моите момчета искат "модерни коли" - т.е. кола, която става на работ. Ходих и гледах в Хиполенд едни по 45 лева, не ми се виждат много дуракоустойчиви /максимум ден два живот им давам/, другите пък, които бяха от хубава пластмаса - по 120 лева бройката. Скъпо му идва на дядо Коледа, та ако някой е виждал свестни "модерни коли", които да не струват майка си и баща си, моля да сподели.


*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #13 -: Декември 01, 2015, 14:35:59 pm »
Додич, не ме познаваш, но повярвай ми за 6.5г. няма нещо което да не съм пробвала с нея. :lol:
Като казвам, че нищо не минава, наистина не минава при нея, ще влачи и гък няма да каже.  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #14 -: Декември 01, 2015, 14:46:38 pm »
Додич, не ме познаваш, но повярвай ми за 6.5г. няма нещо което да не съм пробвала с нея. :lol:
Като казвам, че нищо не минава, наистина не минава при нея, ще влачи и гък няма да каже.  :lol:

Малката племенница е подобен случай. Виж в Gabol - има няколко добри варианта за момиче:

http://www.fistocommerce.com/gabol/index.php?cPath=245_251&osCsid=b365dc95930e592a55b5ad8d1e1c824f
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #15 -: Декември 01, 2015, 14:50:01 pm »
Няма сила на земята която да накара малкия гном да бъде убеден в каквото и да е различно от това което тя е решила. Не само за подаръци, за всяко нещо е така :x

Гледам че и Алекс е като нея, с предълъг списък. :lol:

Май и София е тръгнала натам. Тя още не може да каже какво иска. Брат й има хиляди желания, но нищо конкретно, така ние ще решим. :-)

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #16 -: Декември 01, 2015, 15:11:58 pm »
да, да и открих ги гапола, сега се надявам да открия и къде мога да ги видя на живо :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #17 -: Декември 01, 2015, 15:15:01 pm »
Стеф, преди години имах един сак - съвсем класически на вид и като материя, ама имаше колелца - 2 бр. в единия си край (на тясната страна), а в другия дръжка, изтегляща се , като на куфарите с колелца. В зависимост с какво съм го натъпкала и колко тежи - можех да си го нося на рамо с нормалната дръжка, ако е много тежък пълнежа в даден момент - да си го такъркам с колелцата. Гледам, че ученически раници от същия тип станаха много актуални през последните години. Не мога да те насоча за жалост, къде да търсиш такова нещо, защото преди 15 години поне съм го купувала моя сак с колелца, но пък знам със сигурност, че има и такова "жУвотно". А и моя е "Самсонайт", та дори и да имат в момента такъв артикул - цената хич няма да е като за коледен подарък на малката.  :? Обаче пък минавайки покрай магазини за куфари и чанти - всякакви чешити съм виждала, на всякакви кучи марки, а те дизайните ги крадат от големите производители все пак. Та като посетиш 2-3 такива магазина, добре заредени - все ще намериш такъв сак си мисля. Ако аз видя някъде - щИ звънна.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #18 -: Декември 01, 2015, 15:25:15 pm »
има бе, у нас има 3 броя такива чанти, купувала съм ги преди 10 г. баш от естил, железни, какво ли не са видели, имаме и 3 куфари на колелца, НО не, детето иска сак. Факт е че нямаме сакове в къщи, предвид несметното количество чанти и куфари на колелца, отделно раници. :wink:
То голяма сага с моя сак, мерси на всички за мненията и идеите, мисля, че няма комбинация която да не съм изпробвала, но сака си е сак, това е :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #19 -: Декември 01, 2015, 18:45:47 pm »
Поръчай й един сак adidas от Argos за 20-ина паунда и да миряса. Хем няма да мрънка на Коледа, хем още една чанта/сак/куфар - не са излишни в никоя къща сочи практиката.  :lol: Лятото, като имам ходене само за ден-два и съответно - летните парцаля не са много обемни - всичко нужно ми се събира точно в един сак, среден размер. diadora, бях си го купувала на една от промоциите на БИЛА с точките, ей така да ги ползвам за нещо и не мислех, че ще го употребя някога. Ама след като се роди Дани - дългите пътувания станаха мираж и да видиш ти каква хубава раУта ми върши сега.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!