0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #40 -: Декември 04, 2015, 17:05:37 pm »
м-и, ами интересното е, че не беше последна и досега никога не е била. По принцип занималнята е до 17:30 и като си тръгне тяхната госпожа, ги събират всички останали с 1 дежурна учителка. Обикновено като я взимам има поне 6-7 деца с нея. Може и да е някаква загриженост за моето дете, но начинът, по който беше изказана, бе неприятен и некоректен.  От друга страна Мия изобщо не заспива рано, ляга си в 9, но заспива в 10, че и по-натам.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #41 -: Декември 04, 2015, 17:17:16 pm »
Просто се опитват да не дежурят като ви насаждат вина. Аз не бих се чувствала виновна, все пак не си си пльощила задника някъде или да идваш от кафе...
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #42 -: Декември 04, 2015, 18:56:29 pm »
Просто се опитват да не дежурят като ви насаждат вина. Аз не бих се чувствала виновна, все пак не си си пльощила задника някъде или да идваш от кафе...

Че и на кафе да е била какво? Има си регламент, дежурен учител, който има задължението да дежури все пак. Да не го прави благотворително, или "от добро сърце"? Ми на тях това им е работата, на други хора им е друга... Те се държат твърде често, все едно ни правят услуга на нас, безплатно и амен-амен ни гледат децата у тях си, в личния си хол...  :? Като имат разписано раб. време до 18.30 ч. да кажем - да и за едно дете ще стоиш до толкова, няма да правиш фасони, че всички други си ги взимали с час по-рано.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #43 -: Декември 04, 2015, 19:21:37 pm »
Имах предвид да не се чувства виновна, естествено, че си е нейна работа как си запълва времето и не е длъжна да им се отчита или да се съобразява с желанията им. Щом е взето решение да се дежури, значи има нужда и никой не ги ощетява от заплащане за тия часове, сега отделен е въпроса какво е заплащането.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #44 -: Декември 04, 2015, 19:39:09 pm »
Да бе м-и, едно и също казваме. ;) Просто наблегнах, че няма никакво значение по каква причина точно, даден родител се възползва от тази услуга, след като тя се предлага. Дали късно излизаш от работа, или си излязъл час по-рано от раб. време на дежурния учител и в този час си пил кафе с приятелка, или си ходил по магазините... Ми това са нормални неща също, майките са живи хора и те - не моЙ само бачкане и деца. То не, че не моЙ, ами не бива де. За заплащането на учителите - аз възражения нямам да е адекватно. И не само тяхното. Но както за никой друг не се приема за легитимен мотив, да опитва да се скатае от работа някой и друг час, че му плащат смешно... Еми и за тях важи същото все пак. Обаче тоя филм с кое дете се взима последно и цупенките - аз го гледам от години в СЗ, масово, при куп приятелки. Сори, ама ако работя в кварталния магазин и раб. време е до 20 ч. - не мога да хлопна кепенците в 19ч., само защото между 18-19ч. не е влязъл и един клиент да кажем. И на мен ми се вижда тъпо да отвися още час, пък я влезе някой, я не влезе  нали ;) Същата им е логиката на доста "даскалици" относно крайния срок на взимане на деца вечер. И за разкош - тероризират психически самите деца, които остават последни.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #45 -: Декември 04, 2015, 19:45:59 pm »
аз, другарки, отглеждам едно щастливо и доволно дете - не иска нищо от дядо Коледа! каза, че си имал всичко необходимо и нямал нужда от нищо! не знам да се радвам ли, да се притеснявам ли....

иначе иска повече свободно време, но това дядо Коледа май не го носи :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #46 -: Декември 04, 2015, 20:09:55 pm »
Ирина, радвай се!

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #47 -: Декември 04, 2015, 20:43:52 pm »
jam, евалата  :P

А моята тийн племенничка иска нещо много яко и страхотно, което да е изненада. Не щяла пари. А тя не харесва 99% от нещата, които аз харесвам за нея. Ха сега де. :(
От Китай й донесох едно много яко (според мен) яке. Тя каза, че е супер и нито веднъж не го е облякла....  :?
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #48 -: Декември 04, 2015, 21:43:35 pm »
И за разкош - тероризират психически самите деца, които остават последни.
Точно! Някой трябва да ги сваля на земята от време на време де :)

Джам, отваряй тема! Не може то така да не споделиш как си успяла  :D

Смайл, те така като не знаят какво искат май на мега яки изненади залагат  :lol: Що не я изненадаш с един комплект за плетене, догодина и магазина за подаръка ще ти посочи  :lol:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #49 -: Декември 04, 2015, 22:02:56 pm »
Гошко от миналата година сведе желанията си за подарък за Коледа до едно единствено.Преди беше хаос и многотия,преговори,убеждаване какво може и какво-не.Но хем порасна,хем свикна да получава повече откази и през другото време и консуматора в него сякаш леко позадряма.Сякаш взе да си се замисля кое за какво му е и без кое би могъл да мине.
Пожела Лего-кемпер и вече го поръчах.
Подучих го да помоли в писмото си за музикални инструменти за братчетата.Намислила съм да им сложа по елхата дървени:барабанче,ксилофон,маракаси,дайре и...ще спра до тук,че имаше и още интересни,ама да не прекаляваме.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #50 -: Декември 04, 2015, 23:55:33 pm »
jam, не е лесна и твойта   :lol:
а писмото така ли изглежда?  :wink:
/това е преди 2 години/



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #51 -: Декември 05, 2015, 00:20:01 am »
а, Неда, радвам се, че не е само моят така.

честно казано, не мисля, че имам някаква заслуга за тоя минимализъм, по-скоро е генетично по бащина линия. :) баща му и той нищо не иска...

абе хора, не е хубаво чак никакви мечти да нямаш. едва ли чак пък всичко съм му купила... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #52 -: Декември 05, 2015, 01:27:26 am »
той мечти може и да има, ама за Коледа го питаме какво искаш да получиш, не какво да се случи. предполага се материалното
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #53 -: Декември 05, 2015, 09:25:57 am »
да, Вени, мисля, че си права... то със сигурност си мечтае за разни неща, детето, но не материални.
значи, последно решавам да се радвам :)

като си припомня, че на мен играчки и шоколад са ми подарявали 2 пъти годишно само... за нова година и за рождения ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #54 -: Декември 05, 2015, 11:27:09 am »
Някой беше писал за Трансформиращи роботи, виждам в Метро за 30лв.
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #55 -: Декември 05, 2015, 17:50:34 pm »
Ау, и моят племенник (на почти 6 години) днес каза, че не искал нищо. Имал всякакви играчки .... Някакъв вирус ще да е!  :lol:

М-и, трябва верно един обръч да й взема на племенницата  :lol:
« Последна редакция: Декември 05, 2015, 17:52:33 pm от 47 Smiles »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #56 -: Декември 05, 2015, 17:54:05 pm »
Значи само 2г. ме делят от скромността  :lol: Взех си въздух  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #57 -: Декември 05, 2015, 22:25:50 pm »
М-и, не е сигурно. Моят днес каза, че искал нещо ново. Казах му, че ако се държи добре, може да получи подарък от Дядо Коледа.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #58 -: Декември 05, 2015, 23:48:11 pm »
абе как само твоя бре, сякаш не четеш, че и неговата сиамска близначка е същата :lol:
та покрай сестра си и тя намаза сак днес  :lol:
купихме на Еленка един лилавичък шарен, а на Деси по-стилен, кафяв. Така че съм изцяло готова вече от името на дядото  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #59 -: Декември 06, 2015, 06:22:50 am »
Така, така първо подаръците ... аз съм в шах и нищо не съм купила.

Калинчица каза, че тя си била написала в градината писмо и подаръка щял да бъде
пълна изненада за всички! Щели сме да го видим, едва когато го отвори у дома  :lol:
Хубаво, че госпожите са подготвени имат едно табло с поименни джобчета с пъхнати вътре
листчета с тези тайни желания и в понеделник ще видя какво е пожелала.

Митака иска плейстейшън, защото брат ми, като ги гледаше лятото играеха на
една игра с футболисти на село, но тази екстра няма как да му се случи  8)
Отделно те имаха на скоро и двамата рождени дни и получиха подаръци!
От една страна практични нова раница на Митака за училище, Калина сак за танците,
отделно и доста игри, и книжки за четене!

Джам, Марти е голямо и разумно дете, радвай се!

Мешко всичко е въпрос на организация на училището и няма защо да
те поставят в такова положение, поговори с учителката следващия път,
не всички работят генерален директор или имаме баба под ръка да ги взима в 16 часа.
И при нас закъсняват родители по същите причини и децата остават при охраната, ако няма учител.
И друго във връзка с изморяването, нашето училище 2 ри клас е цяла година 2ра смяна.
Това се налага и аз го знаех предварително, защото отделят малки от големи
в различни блокове на сградата, недостига база и 1 и 2 клас ползват едни и същи кабинети,
а 1ви клас няма как да бъдат на смени и 2ри клас биват поставяни в тази ситуация.
Митака свършва последния час в 17.30. На родителската госпожата каза, че първия месец им
е било изключително трудно да са адекватни в 16 часа и да възприемат нови знания,
но са свикнали.

Хубава неделя от мен :)



« Последна редакция: Декември 06, 2015, 06:29:24 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)