0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #100 -: Декември 22, 2015, 14:15:14 pm »
Е как може, забравихме да пишем с тези безбройни коледни партита  :lol:

Ние утре се гласим да отпътуваме на юг, та ще изчезна за няколко дни, че там нета не е от най-бързите, затова мили момичета и момчета, искам да ви пожелая весели празници на вас и семействата ви!  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #101 -: Декември 22, 2015, 21:06:46 pm »
Миналата година, на Ели единия от учебниците беше "Медунчо и Медунка". Сега Стефан има друг сборник по математика, но като цяло е едно циклене на едни и същи задачи до 20. А любимото ми е като им дадът за домашно да преписват вече решени задачи от тоя сборник в две колонки...

И ние утре отпътуваме, но на север (към по-топли градове)...

Пожелавам ви весело изкарване на празниците с любимите ви хора!
 mc101 tree2a


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #102 -: Декември 22, 2015, 21:42:01 pm »
Весели празници и от мен!


Някой да има проблеми с известията в пощата? От вчера нямам нито едно от форума....
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #103 -: Декември 22, 2015, 22:08:37 pm »
м-и, спряни са, шефа ги спря, защото в рамките на седмица 3 пъти хакваха сайта, последно снощи, така че спрял всички известия докато намери време да стабилизира нещата. всяко хакване му отнема по 2-3-4 часа ровене из сайта и затова сега е блокирал всички възможни места от където евентуално могат да ни хакнат, та известията са от тях :?
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #104 -: Декември 22, 2015, 23:52:00 pm »
И от мен Весели празници!
Излизам и аз за няколко дни "офлайн"




*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #105 -: Декември 23, 2015, 07:03:31 am »
Стефи, благодаря! Аз не, че по-рядко влизам, ами по-често проверявам  :lol: Много се нервирам на такива "специалисти"...

Неда, чудесни момчета!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #106 -: Декември 23, 2015, 09:23:02 am »
Неда , прекрасен поздрав  -тези сладури ми усмихнаха деня !

И ние  днес отпътуваме    и   май ще  се приберем у дома чак догодина :)
 

В детската градина съвсем запразнили  вече - отиваме сутринта - портала  заключен с катинарче   , и се чудим през оградата ли да прескачаме ,но може пък с пазача нещо  да се случило си викам.Отиваме  в  нашия павилион свети ,ама няма  ни госпожа , ни  лелка . Издразних се  - ами работен ден  е  все пак , уж имат работно време , но май решили да си позакъснеят :)


Снощи стягах багажи  -  ако видите  какъв сак  и голям куфар  съм стегнала и още една две торбички -  човек ще помисли , че се преселваме .
Ама то спортни  дрехи  , , + за басейна ,  + за ски ,ако има сняг   , + официални ,+ обувки + козметика  ,+ ако е топло , + ако е  студено , +++ да има ... :lol:





Весели празници   с много хубави емоции и настроение !


Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #107 -: Декември 23, 2015, 13:39:38 pm »
Нимика,да се забавлявата страхотно!
Весели празници от нас.
Ние ще сме в къщи,ама не вярвам да скучаем.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #108 -: Декември 23, 2015, 23:37:38 pm »
При нас градините и училищата са вече във ваканция. Иначе за другите е работен ден.

Весели празници, момичета!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #109 -: Декември 24, 2015, 07:15:34 am »
Весели празници, момичета! Здраве за вас и вашите близки, мир в домовете ви, щастие и късмет в дните ви!

Ние също ще пътуваме и аз като Нимика съм събрала багаж, все едно се преселваме  :D.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #110 -: Декември 24, 2015, 09:04:10 am »
Весели празници на всички ви!

Я кажете - вашите пораснали деца вярват ли още в Дядо Коледа? Понеже моята много йезуитски се измъква от въпроса „има ли Дядо Коледа“ - отговорът е „Има за който вярва в него“ :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #111 -: Декември 24, 2015, 10:04:54 am »
Моето все още вярва, но само в този, който идва в Коледната нощ. Другите били хора, облечени като дядо Коледа, защото нямали "пухкаво коремче"  :lol:
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #112 -: Декември 24, 2015, 10:16:39 am »
Пеше, според мен Митето не вярвам съвсем, но поддържа тази прекрасна илюзия
заради Калина! Толкова са сладки, сутрин като си търсят неща в торбичките и утре очакват подаръците!

Аз съм много щастлива от вчерашния ден, които прекарах с класа на Митака!
Госпожата им искаше различен ден и помоли който от нас иска да се разпределим и им разкажем
за Рождество един татко беше, аз за Бъдни вечер и Коледа и още една майка за Началото на новата година по целия свят!
Страхотно изживяване за мен бе това да бъда с децата, да бъда част от празника им
и да усетя коледното им приповдигнато настроение и то да завладее и мен!
Те са будни, умни и невероятни, пяха коледарски песни, наричаха за здраве, казаха молитва...
Иска ми се да помнят този ден, защото е важно да пазят в душите си огъня на предците ни
и да предават напред духа български! Вярвам в това, защото училище, учители и родители имат топла връзка, връзка която направи жива верига около мястото в което градят бъдещето си, а именно училището!С послание да се случи Коледното чудо и да няма болни деца по света!
И дори ги излъчиха в две телевизии  :P

А подаръка който получихме ние родителите от тях е така прекрасен, така искрен, че осъзнах отново,
какво човек всъщност печели, когато мисли, че губи! Последното за това, че ги напусна госпожата
им преди втори клас! Получи се една приемственост с новата, бързо свикнаха с нея
и ентусиазма и да бъдат различни празниците им и делниците, много ми харесва!

..ето подаръка.... Сувенир, направен от естествени материали и малка покривчица!



Светли Празници на всички, здрави да са децата ни и ние с тях,
да сполучите във всичко с което се захванете! Прегръщам ви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #113 -: Декември 24, 2015, 11:24:43 am »
Много интересно стихче научила Ники в ДГ. Никога не съм чувала такова. Че и го научила цялото и даже благоволи да ми го каже  :lol:


Дядо Коледа, бъди приятел,
лани яке беше ми изпратил,
но пораснах - малко ми е вече
малкото ми братче го облече.
Донеси ми дреха по-голяма,
но не чак по мярката на мама.
Дядо Коледа, добри приятелю
най-красива спяща кукла донеси ми!
Млякото си всяка сутрин пия,
зъбките си всяка вечер мия.
Дядо Коледа, писмо ти пиша,
но от татко и от мама скришом,
щото у дома парички няма
и от теб подарък чакам само,
малък, но да спазим обичая
и че още има те да зная!

Само това с куклата някак не ми се връзва ама ....
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #114 -: Декември 28, 2015, 19:35:56 pm »
"щото у дома парички няма"....прощавайте, но само аз ли намирам този стих за депресивен и не за деца?
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #115 -: Декември 28, 2015, 21:14:55 pm »
Сигурно е от социалистическо стихотворението. Като го прочетох внимателно и как само от дядото чакала подарък. Днешните деца получават толкова много подаръци.

Аз пък днес взех да чета на моичкия "Пипи дългото чорапче", но версията, която съм чела като дете. И там пише "баща ми е негърски крал, а аз ще стана негърска принцеса". Ъъъ! Как да го предам сега това политически коректно?!  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #116 -: Декември 28, 2015, 21:48:50 pm »
Блу, ми тя книгата си е такава, все едно да тръгнеш да редактираш Чичо Томовата колиба или Том Сойер.  :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #117 -: Декември 28, 2015, 23:03:35 pm »
Абе не съм сигурна, че е от комунистическо време. Скоро четах че някакво дете писало в писмото до дядо Коледа да донесе винетка на баща му, че да можели да ходят на гости при баба си. Яко е промиване на мозъци, или хората вече до такава степен обедняха, че освен за пари за друго не се говори и децата това слушат. Тъжно е :(
Аз съм поживяла по комунистическо време, ми не е като да беше само дядо Мраз да ни носи подаръци. Същото си беше - от мама и тати,от едните баба и дядо, от другите, от леля ми и т.н., та не е като да нямаше подаръци. Не бяха лъскави и разнообразни като сега, ама то каквото си имаше по магазините. :wink:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #118 -: Декември 28, 2015, 23:30:52 pm »
Мдааа, и Дядо Мраз пак се явяваше с едни големи чували и като нямаше много избор някак по-пълноценно се радвахме на играчките.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #119 -: Декември 29, 2015, 09:08:27 am »
Ооо да, какво, какво айде пак кукла си поръчам  :lol: Много обичах да играя с кукли, всяка НГ по една, за РД пак и така имах около 20-на. Имам и негърче и мулатче дори  :lol: Сега и моите деца си играят с тях, съвсем са си здрави. :)
А сега имаме 20-ет барбита, седят в една кутия, коя от коя по-грозни и никой не ги поглежда. Чакам с нетърпение да ги изхвърля  :lol: