0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #80 -: Декември 11, 2015, 08:43:53 am »
Задачите не са чак толкова лесни. Алекс ходи на Кенгуру миналата година и реши половината само. Вярно, без никаква подготовка и смятайки наум, защото не знаеше за какво служи черновата. Но като видях задачите, категорично не бяха традиционни задачи за първи клас.
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #81 -: Декември 11, 2015, 09:19:26 am »
Ето тези карти много харесвам и съм купила за коледни подаръци за различни възрасти.
Хем игра, хем математика.  :wink:

http://www.hippoland.net/produkti/clever-book-karti-zabavna-matematika
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #82 -: Декември 11, 2015, 09:36:21 am »
оо Пеше,аз съм далеч от амбициозните майки.Мен едно време от 5 г. ме тормозеха с четене,писане,диктовки и сборници и после лапах мухите в 1-ви клас.За това с Георги изобщо не съм се занимавала с нищо.Той обаче си е любознателен и сам се научи да чете още в градината.Сега и той лапа мухите в училище,ама заслугата не е моя.Госпожата му каза на родителската среща ,че всичко знае и може и прави всичко за минути и после се разсейва.Аз за нищо не го насилвам.Ако зависи от мен ,вместо задачи  ще го спукам от писане,защото пише доста грозно ,но той отказва.Писането хич не го обича и ако успея да го накарам да препише 5 реда от буквара през почивните дни,ще е екстра. Той през седмицата в нас не прави нищо -домашни пише в занималнята.Събота и Неделя си учи думите по английски (има няма 30 мин . ) и като кажа да пише ,иска задачи да решава.Имам чувството,че е единственото дете в училищна възраст,дето в тях само играе .Не ми се иска да се научи на мързел,защото сега се справя с лекота,но той още е едва 2 месеца на училище .Научи ли се да мързелува от сега ,после като дойде трудното,той няма да е свикнал да учи.

  Европейското кенгуру е май най-трудното състезание ,но то е пролетно време и няма смисъл да му го давам сега,защото няма да е учил материала.Но Коледното специално е било много лесно до сега ,той буквално за минути ги решава.Тази година ще е с нов регламент и ще е като тест (трябва да загради верен отговор),та ще видим дали ще са по-трудни и задачите .
  На СМТ (сега през Ноември дето беше) го пуснах без никаква подготовка.Ние даже не бяхме в България тогава .Каза ха дядо му в петък след училище да му даде да види задачите дето са се падали до сега и това беше всичко.До тогава задачи не е решавал,освен в клас.Беше на 2-ро място от неговото училище и 3 точки не му стигнаха за награда.Той също смята наум,даже не знам дали им дават друг лист за чернова там.
 Далеч съм от идеята да ходи на всички състезания,да печели медали,да ходи на курсове и на всяка цена да влезе в СМГ  :lol:,че май това е новата мода.Просто детето го влече ,харесва му да решава задачи и вместо да подпира дивана у нас ,искам да има някой сборник,който все пак да го кара и да се замисля,не да ги насвятка за 2 секунди.
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #83 -: Декември 11, 2015, 09:52:13 am »
Аз също можех за чета и пиша, като тръгнах на училище. Само че не лапах мухите в час а бърборех и пречех на „другарчетата“ :D. Та за това не исках Ники да чете от сега още. Ама нея я влече, като се прибираме от градина, не пропуска табела или надпис по магазините. Не я натискам, но детето има интерес. Моля се само да се задържи и по-нататък. Виж с „числата не сме приятели“  :), брои, смята до 10, ама ....
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #84 -: Декември 11, 2015, 10:27:37 am »
  Той също смята наум, даже не знам дали им дават друг лист за чернова там.

Не дават, трябва да си носят децата. Ама като никой не им покаже за какво служат, ги използват за рисуване след като си решат задачите.  :lol:

Щом му е интересно, купи му сборник. Аз за лятото взех на Алекс Мечо и Медунка.  http://www.book.store.bg/p82680/mecho-i-medunka-v-matematicheskoto-carstvo-pomagalo-po-matematika-za-1-klas-ii-chast-katia-hristova.html
Накрая имаше една задача, която и аз не можах да реша, а като прочетох че япончета са я решили за прием в детската градина, това направо ме довърши.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/t31.0-8/12362975_10208475482985178_3534535871214048362_o.jpg

Приятно решаване  :jump12:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #85 -: Декември 11, 2015, 11:46:19 am »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа)

до 20!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #86 -: Декември 11, 2015, 12:01:13 pm »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа)

до 20!

А като влязат в сила новите промени на закона за образованието, Пешека ще е права  :wink:



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #87 -: Декември 11, 2015, 13:43:48 pm »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа)

до 20!

Спомням си, че майка ми се оплакваше, че трудно се измислят нови и различни задачи по математика само до 20. Особено пък като се случи някое по-будно дете с афинитет към математиката. Та те за 1 година ги научават наизуст. Буквално.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #88 -: Декември 13, 2015, 00:11:58 am »
Зори, потърси сборник със задачи по Забавна математика. За тази възраст са изключително интересни. Ще разгледам у дома, какво са ползвали миналата година и ще пиша.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #89 -: Декември 14, 2015, 22:56:06 pm »

Накрая имаше една задача, която и аз не можах да реша, а като прочетох че япончета са я решили за прием в детската градина, това направо ме довърши.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/t31.0-8/12362975_10208475482985178_3534535871214048362_o.jpg

Приятно решаване  :jump12:
Ти да видиш, реших я, от раз,  :mrgreen:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #90 -: Декември 15, 2015, 10:56:30 am »
И как се решава? 8O
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #91 -: Декември 15, 2015, 12:05:56 pm »
решението е идиотско, не се смята, а се броят дупките в цифрите  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #92 -: Декември 15, 2015, 12:37:27 pm »
Мега идиотско. Мъжът ми я реши, но аз трябваше да прочета отговора отзад. Не е за всеки мозък. Освен ако не си 3-4 годишно японче, явно. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #93 -: Декември 15, 2015, 14:32:59 pm »
На всякъде задачите са на база минали знания, дори по нашите състезания и олимпиади :)
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #94 -: Декември 15, 2015, 15:11:28 pm »
И аз преди време се озорих над една подобна задача. Бяха дадени в един ред различни трицифрени числа и условието беше да се премахне изличното.  Събирах, изваждах, умножавах и какво ли не още, възходящ, низходящ ред, търсех какви ли не сходства, сродства и т.н. Накрая се предадох и се оплаках на мъжа ми, че или аз съм тъпа или тази задача е идиотска.  Той ми каза, че аз подхождам твърде логически към тази задача, а тя не е такава. И наистина оказа се нещо супер елементарно от типа, че някои от цифрите присъстваха в почти всички числа, в едно липсваше едната цифра -нещо подобно.
<br />[link=http:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #95 -: Декември 15, 2015, 15:36:43 pm »
Какъв е отговора? :))   И кои по точно дупки се броят?
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #96 -: Декември 15, 2015, 16:52:21 pm »
Кръгчетата. :lol:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #97 -: Декември 15, 2015, 20:53:24 pm »
Зацепил, ама вече бях постнала въпроса. Аз разни схеми тип висша математика да го разгадая, а то какво било :))
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #98 -: Декември 15, 2015, 20:53:53 pm »
В 8 има 2 кръгчета, в 6 едно. В 7 и 2 кръгчета няма, така че отговорът е 3.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #99 -: Декември 17, 2015, 14:24:30 pm »
Задачата на япончетата много ме изкефи  .
Понякога отговора е в най-простите неща . То така си е  и в живота .