0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нашите пораснали деца през декември 2015
« -: Декември 01, 2015, 09:49:34 am »
Декември е, отиде си още една година, децата пораснаха и ние с тях!  :lol:

Казвайте сега какви подаръци са си поръчали на дядо Коледа? Радват ли се на предстоящите празници ...?

В къщи вече украсихме елхата, закачихме чорапите и даже тази сутрин джуджетата бяха пуснали по една мандаринка вътре. Поне проблема със сутрешното трудно ставане ще преборим този месец, като тапи от шампанско изхвърчаха да гледат имат ли подаръци в чорапките. :lol:
Иначе с коледните подаръци още не сме се сборили, че баща им ги облъчва от месец да било изненада, защото им купи една игра за телевизора с която се танцува. Деси е ок разбира се да е изненада, защото тя милата никога нищо не иска, но виж с малкия гном е по-трудно, че нейния списък е километричен, но роднините не стигат, та и за в къщи си е поръчала сак, с който да ходи на екскурзия, зелено училище и т.н.  :lol:
Та сега чуденката е и за Деси какво да е, защото няма как да има за едната, а за другата само изненадата, която е обща. Абе имам си проблеми аз.  :lol:
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 09:55:04 am от StefiZ »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #1 -: Декември 01, 2015, 09:57:07 am »
та и за в къщи си е поръчала сак, с който да ходи на екскурзия, зелено училище и т.н.  :lol:

ох, на леля практичното, на кого ли се е метнало....  :lol: :lol: :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #2 -: Декември 01, 2015, 10:00:01 am »
да бе, не че нямаме 10 раници, но детето е решило сак, питаш ли ме сега как ме затруднява. Щото сакове бол по магазините, ама детски голем зор да намеря, та търсенето продължава де  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #3 -: Декември 01, 2015, 10:15:20 am »
Хич не ми се жалвайте от "неизпълними" желания към Дядо Коледа.
Повечето от вас знаят (от ФБ) за желанието на Константин - "да спре войните и всички хора да се приберат по домовете си". (Уточнявам, че живеем близо до Агенцията за бежанци и всеки ден, прибирайки се от училище минава през тумби от по десетки такива).
От няколко дни говори, че иска да му купим писта на хотуилс с динозавър. Опитвам се да го накарам да си я поръча на Дядо Коледа. НЕ!!! Той вече бил казал какво иска от него. Пистата - от нас!



*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #4 -: Декември 01, 2015, 10:16:35 am »
Stefi, куфар с колелца не става ли? Естил продаваха момичешки куфари - едни розови и лилави с цветя, купувах такъв за племенницата.

Нашия е поръчал някаква писта със Спайдърмен, не че няма 3 други, по детските канали се въртяла и реклама за някаква плюеща камила - не знам къде ще я търся. Писмото се допълва с няколко вида лисици, мечки и други животинки. Племенниците съм ги инструктирала директно да ми пратят линкове към съответен сайт, за да не се затруднявам поне с това. 

Детето на колежката й напоръчало куп неща и докато съставяло списъка текат следните разсъждения: "това ще го поръчам на Дядо Коледа, ама другото можете и вие да ми го купите".  :lol:

Уикенда и ние ще украсяваме елха - обожавам го този сезон. :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #5 -: Декември 01, 2015, 10:21:53 am »
Додич, не може, сак трябва да е. Пробвах се и тази идея да прокарам. Миналата година и аз купих на племеницата точно този лилавия с цветята на естил, че детето искаше куфар :lol:
Ей сега пак рових, та в спорт депото намерих някакви, не са детски, но са много красиви цветни, та може там да се ходи събота или неделя :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #6 -: Декември 01, 2015, 10:29:10 am »
Вие пак сте добре, имате що годе ясна представа какво искат, а моите и двамата мълчат като партизани. Щерката последно каза, че иска пипи макс, което ме хвърля в ужас - куче, което дърпаш на каишка и то пикае насам натам :? Обаче баткото нищо не казва
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #7 -: Декември 01, 2015, 10:58:29 am »
StefiZ, щом е практична убеди я, че куфар с колелца е по-удачен вариант, защото за едноседмичен лагер 25 кг дете няма да може да си носи само сака.
И аз взех розАв куфар от Естил за Алекс преди нейния лагер. И понеже не всичко се събра, имаше и малка раничка на гърба.

При нас два подаръка вече са поръчани, обаче и нейния списък дълъг.  :lol: Това поръчах  с 25% намаление, преди 10 дни, но още го няма. http://www.hippoland.net/play-doh-komplekt-toaletna-masichka-s-aksesoari-dohvinci
Искаше комплект за шиене за начинаещи, та поръчах тази бъдеща кукла. Дупките са предварително пробити, иглата е пластмасова.  http://www.amazon.de/Piatnik-311232-Studio-Nathalie-Kinder-Bastelset/dp/B00LM6GUT6/ref=pd_bxgy_21_img_2?ie=UTF8&refRID=1DDQ440H6YXQNWFYNSA6

Иска още понита и пластелин, та мисля да ги съчетая в едно за едната баба. http://www.amazon.de/Piatnik-311232-Studio-Nathalie-Kinder-Bastelset/dp/B00LM6GUT6/ref=pd_bxgy_21_img_2?ie=UTF8&refRID=1DDQ440H6YXQNWFYNSA6
На другата й измислих да ушие перденце за един кът под леглото от един стар весел чаршаф.

Иска и микрофон, и комплект за плетене за начинаещи, и водна писта хотуилс с колички, ама май ще ги оставим за другата коледа.
И живо котенце иска, ама не знам коя ли коледа ще й се случи.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #8 -: Декември 01, 2015, 11:10:13 am »
Няма сила на земята която да накара малкия гном да бъде убеден в каквото и да е различно от това което тя е решила. Не само за подаръци, за всяко нещо е така :x

Гледам че и Алекс е като нея, с предълъг списък. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #9 -: Декември 01, 2015, 11:18:05 am »
Няма сила на земята която да накара малкия гном да бъде убеден в каквото и да е различно от това което тя е решила. Не само за подаръци, за всяко нещо е така :x

Гледам че и Алекс е като нея, с предълъг списък. :lol:


Мда, от както й казахме, че няма Дядо Коледа, се опитва да нагласи всеки роднина с подарък.  :lol:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #10 -: Декември 01, 2015, 11:32:58 am »
Хайде сега, намерете ми, моля, гараж за Титански камион /боклуджийски/  :lol: Миналата година камиона ни го донесе Дядо Коледа, но сега иска гараж за него! Ами не виждам из интернет подобно нещо  :? Все гаражи са за леки колички, ама камиона е големичък  :wink: Та, моля, ако някой срещне из някъде - да се обади, че ужас! И пластмасов да бъдел! Иначе има кашон от климатик, направен на гараж, в който влизат и камиони и кранове, даже и Злато се побира с всичките МПС-та вътре, но не - гараж искал!
Камиона, който има е нещо подобно http://kidsworld.bg/catalog/viewProduct/item:dickie-boklukchijski-kamion-s-kofa-3415805
« Последна редакция: Декември 01, 2015, 11:36:08 am от barbaron0708 »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #11 -: Декември 01, 2015, 12:04:43 pm »
Stefi, аз като една бъдеща свекърва да дам акъл ако пътувате някъде в близките дни преди Коледа връчи на госпожицата нейния багаж да си го носи лично в сак. Дано се убеди в удобството на куфара.  :D Имаме си в родата същите модели и разбират само по метода "проба-грешка".
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #12 -: Декември 01, 2015, 12:19:03 pm »
Моите момчета искат "модерни коли" - т.е. кола, която става на работ. Ходих и гледах в Хиполенд едни по 45 лева, не ми се виждат много дуракоустойчиви /максимум ден два живот им давам/, другите пък, които бяха от хубава пластмаса - по 120 лева бройката. Скъпо му идва на дядо Коледа, та ако някой е виждал свестни "модерни коли", които да не струват майка си и баща си, моля да сподели.


*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #13 -: Декември 01, 2015, 14:35:59 pm »
Додич, не ме познаваш, но повярвай ми за 6.5г. няма нещо което да не съм пробвала с нея. :lol:
Като казвам, че нищо не минава, наистина не минава при нея, ще влачи и гък няма да каже.  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #14 -: Декември 01, 2015, 14:46:38 pm »
Додич, не ме познаваш, но повярвай ми за 6.5г. няма нещо което да не съм пробвала с нея. :lol:
Като казвам, че нищо не минава, наистина не минава при нея, ще влачи и гък няма да каже.  :lol:

Малката племенница е подобен случай. Виж в Gabol - има няколко добри варианта за момиче:

http://www.fistocommerce.com/gabol/index.php?cPath=245_251&osCsid=b365dc95930e592a55b5ad8d1e1c824f
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #15 -: Декември 01, 2015, 14:50:01 pm »
Няма сила на земята която да накара малкия гном да бъде убеден в каквото и да е различно от това което тя е решила. Не само за подаръци, за всяко нещо е така :x

Гледам че и Алекс е като нея, с предълъг списък. :lol:

Май и София е тръгнала натам. Тя още не може да каже какво иска. Брат й има хиляди желания, но нищо конкретно, така ние ще решим. :-)

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #16 -: Декември 01, 2015, 15:11:58 pm »
да, да и открих ги гапола, сега се надявам да открия и къде мога да ги видя на живо :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #17 -: Декември 01, 2015, 15:15:01 pm »
Стеф, преди години имах един сак - съвсем класически на вид и като материя, ама имаше колелца - 2 бр. в единия си край (на тясната страна), а в другия дръжка, изтегляща се , като на куфарите с колелца. В зависимост с какво съм го натъпкала и колко тежи - можех да си го нося на рамо с нормалната дръжка, ако е много тежък пълнежа в даден момент - да си го такъркам с колелцата. Гледам, че ученически раници от същия тип станаха много актуални през последните години. Не мога да те насоча за жалост, къде да търсиш такова нещо, защото преди 15 години поне съм го купувала моя сак с колелца, но пък знам със сигурност, че има и такова "жУвотно". А и моя е "Самсонайт", та дори и да имат в момента такъв артикул - цената хич няма да е като за коледен подарък на малката.  :? Обаче пък минавайки покрай магазини за куфари и чанти - всякакви чешити съм виждала, на всякакви кучи марки, а те дизайните ги крадат от големите производители все пак. Та като посетиш 2-3 такива магазина, добре заредени - все ще намериш такъв сак си мисля. Ако аз видя някъде - щИ звънна.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #18 -: Декември 01, 2015, 15:25:15 pm »
има бе, у нас има 3 броя такива чанти, купувала съм ги преди 10 г. баш от естил, железни, какво ли не са видели, имаме и 3 куфари на колелца, НО не, детето иска сак. Факт е че нямаме сакове в къщи, предвид несметното количество чанти и куфари на колелца, отделно раници. :wink:
То голяма сага с моя сак, мерси на всички за мненията и идеите, мисля, че няма комбинация която да не съм изпробвала, но сака си е сак, това е :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #19 -: Декември 01, 2015, 18:45:47 pm »
Поръчай й един сак adidas от Argos за 20-ина паунда и да миряса. Хем няма да мрънка на Коледа, хем още една чанта/сак/куфар - не са излишни в никоя къща сочи практиката.  :lol: Лятото, като имам ходене само за ден-два и съответно - летните парцаля не са много обемни - всичко нужно ми се събира точно в един сак, среден размер. diadora, бях си го купувала на една от промоциите на БИЛА с точките, ей така да ги ползвам за нещо и не мислех, че ще го употребя някога. Ама след като се роди Дани - дългите пътувания станаха мираж и да видиш ти каква хубава раУта ми върши сега.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #20 -: Декември 01, 2015, 21:18:09 pm »
Стефи,този сигурно ще и хареса https://www.samsonitebg.com/detski-sak-frozen-nordic-summer-45-sm.html , но дали на теб цената  ще ти хареса. :lol:
  Георги иска камион с дистанционно ,но нещо не мога да намеря(само един от Макуин ,но е 169 лв. и ще пропусна  :x).Никола иска коли от "Колите",понеже брат му има почти всички и сега и той ги иска същите.Като цяло тази година са скромни и сега не можем да измислим ,какво да купуваме,защото и бабите са ни нагърбили със задачата да купим и от тях.
 От намаленията в Комсед взехме Лего .
<br />
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #21 -: Декември 01, 2015, 21:55:53 pm »
Ние сме на зомби, динозавър робот и хеликоптер. Дядо ви Коледа донесе хеликоптера на Черния петък, динозавър 10-ти казах, че няма смисъл, зомби НЕ!, затова мъдрихме. Вчера оначе попаднах на куче Зуумър, робот, за 5$ от магазин втора злоУпотреба. Те са малко особени със заряда и явно някой родител е решил, че не работи, защото чистак, бърсак ново куче!
Та два подаръка са готови, зомбито няма да го пусна в нас!
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #22 -: Декември 01, 2015, 22:14:03 pm »
А Зори, чуден е тоя, ама ще прощава 100 лв. не давам за таковз чудо :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #23 -: Декември 02, 2015, 09:57:05 am »
Виж и в Декатлон дали няма да видиш нещо.
А на Габол нещата можеш да видиш в склада им в Дружба 1, ако имаш път натам. А ако поръчаш онлайн и не ти хареса, можеш да върнеш или замениш, като обаче плащаш няколко пъти доставка.

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #24 -: Декември 02, 2015, 10:43:45 am »
Ихуууууууууу, за подаръците, минахме на джип с дистанционно, защото неговата състезателна кола била много ниска, та джипа да е с голееееееееми гуми  :lol: Улесни ме детето, но това за градинката  :wink: Защото там Дядо ви Коледа има много деца и не може да носи толкова големи подаръци като гараж за Титански камион  :lol:  8) Доста увещания имаше снощи от моя страна, че с тоз гараж изби рибата! Но все пак остава желанието в село при баба Дядо Коледа гараж да носи! Та дадох заявка на мъжа, да мисли как може да изработи нещо подобно! Не от кашон съвсем де - или дървено нещо или от някава кутия пластмасова ли - не знам  :? Ще мислим! Ако имате идеи - приемам всякакви  :lol: Че моята фантазия не е на особено ниво! Хахахах!
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #25 -: Декември 02, 2015, 11:01:34 am »
барбарон, има много пластмасови кутии за събиране на детски играчки. Цветни и големи са, мисля че перфектно ще свършат работа. Мъжа ти ще изреже едната страна на кутията , а от изрязаното парче, може да измислите и врата да направи с механизъм, примерно с въженце или корда и две макарички да се нависа и спуска. Абе като на истинските гаражи. :)
ето какво имам предвид: https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B8%D1%8F+%D0%B7%D0%B0+%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8&biw=1280&bih=878&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjFzsGQ6LzJAhVBaxQKHcEWCPcQsAQIKA

в джъмбо има със сигурност:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #26 -: Декември 02, 2015, 11:13:11 am »
Оооо, Барбароне, сега се сетих - има едни транспортни контейнери /клетки за котки или дребни кучета. Щом мъжът ти може да се справи, да потърсите такова нещо, да го види майстора и да прецени, може ли да го префасонира удачно.
Иначе нашата елха е сложена, аз нали съм мързеливичка, та не я разкичвам и кича всяка година, я прибирам долу в приземната стая и вадя, като ми затрябва. Е пренарежда някои неща, ама това да ѝ е кусура.
Иначе написахме писмото до дядото и за разлика от Сисения Дани, не държи да го пускаме в голямата поща. :lol: Сложи го днес под елхата и ще очаква тази нощ да си го вземе дядо ѝ Коледа.
И с подаръците тази година много ме улесни - таблет истински, който така или иначе бяхме решили да вземем. И тамагочи  8O. Второто пък го продават в един детски магазин пред градината и няколко деца от групата вече имат. Показа ми го, видях цената - 4 лв и обещах, че ще го получи. Даже успях да „убедя“ една нейна приятелка, да си поиска същото. И снощи замъкнах майката да го вземе, че бяха останали само 2. А щяхме да се видим в приключение, ако свършат и трябва за такава глупост баш, да обикалям града.
Та сме готови с подаръците и само чакаме празниците.

п.п. видях, че Стефи ме е изпреварила.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #28 -: Декември 02, 2015, 12:50:39 pm »
мерси смайлс, ще докладвам като закупя заветния подарък  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #29 -: Декември 03, 2015, 14:32:30 pm »
Сутринта водих преговори ако случайно Дядо Коледа не може да изпълни някое от желанията ще го замени с друго. Не можело да заменя - както го е поискал така трябвало да бъде. Дядо Коледа изпълнявал всичко. А сега де. Та в този дух ако някой е виждал да се продават лисици от този вид нека сподели.



Тази я закупих за всеки случай (има я в Хиполенд), но е малка. Човекът иска голяма - под голяма се разбира дължина поне 20-25 см.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #30 -: Декември 03, 2015, 14:57:13 pm »
Цитат
както го е поискал така трябвало да бъде. Дядо Коледа изпълнявал всичко
това ми напомни за една ученичка на майка ми. Беше ни и съседка, та майката се оплака, че „госпожата каза, каквото нарисувате, това ще ви донесе Дядо Коледа“. Всъщност задачата е била да нарисуват (понеже още не могат да пишат) какво искат да им донесе. Обаче, детето го разбрало както си иска. И за по-сигурно „хайде да питаме госпожата“. Та идва майката и обяснява, че те 1 кукла Барби са купили, ама малката нарисувала 7 !!!  :lol: Трудно прие девойката, че няма да получи 7 кукли.
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #31 -: Декември 03, 2015, 15:33:03 pm »
Знам си аз, че тук са идейките - в Зачатие  :wink: Стефи, за тези кутии пък хич не ми беше минало през ума! В джъмбо вчера що не видях - не знам  :oops: Видях едни други кутии, пак за съхранение на разни неща, но не бяха толкова шарени и големи!
Пешек, моя мъж предложи от котката контейнерчето, ама на мен не ми се ще, че го свързвам с котката ни Кимба /която изчезна в крайна сметка от село/. Но пък в Джъмбо видях нещо, пак е за превозване на котки/кучета, нещо като сак /туристически/ само че с ципове отстрани /да влиза животното/. Иначе са от плат и даже имат и прозрачна /мрежена/ част. Само дето цената им беше - 20 лв и 30 лв за едно сакче  :lol: Стефи, ще ти свършат работа и за твоята госпоИца  :lol:  :lol:  :lol:

А Пеше, ти мноу Йовтино ще минеш с тамагочито бре  :lol:

А иначе джипове с дистанционни - колкото щеш в Джъмбо и не само там де! Това е лесно - просто ще хвана един според цената, която ме устройва!
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #32 -: Декември 03, 2015, 16:32:21 pm »
Искат се толкова много неща, че няма как да купя всички, отделно той ги е забравил на 3-та минута. Много отдавна искаше едно лего с кранове, комплект за срутване или нещо от рода. Него съм му го приготвила, лошото е, че и от баба и дядо трябва да измисля подарък, че ще пристигне нещо шумно пак и ще ми гърми главата  :lol:
Някой купувал ли грънчарска работилница? Чудя се дали ще се заинтересува, а и дали ще плеска много  :lol:
Хеликоптер не ми се купува, че ще е паднал на първите 15мин.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #33 -: Декември 03, 2015, 16:54:33 pm »
м-и, едва ли ще го заинтересува, според мен е малък още. Моите получиха лани и хем бяха по големи, само мацаха 2 дни в къщи, свърши им глината от комплекта и туй то. Ей почти цяла година не са сетили, седи прибрана като хилядите други неща :x
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #34 -: Декември 03, 2015, 17:09:19 pm »
Мерси Стефи, значи да си гледам пластилинине и фабриките :) тях поне ги харесва.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #35 -: Декември 03, 2015, 17:42:21 pm »
Като стана дума за пластилин, ей този сет взех от Джъмбо за 20 лв, а навсякъде другаде са по 30 лв., че и ги няма на живо, само онлайн. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/659_1043/products_id/73824
Имаше и доста други, на прилични цени.
И май май поприключихме за тази година.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #36 -: Декември 04, 2015, 14:16:21 pm »
Ох , сутринта у  нас такава драма   и истерия беше - щот не искал потник под блузата ,а  тениска  искал да облече ...
Чак  не мога да ви опиша .Нервите ми не знам къде  и как са .
Накрая пък си обу ДВА чифта чорапи един върху друг и  така реши да остане и в детската градина  :lol:
Бре инат , бре чудо .

Заканих  му се , че няма да отиде  да  рожден ден , на който е поканен  ,ама само си се каня.

Та пак спора с баща му -аз  съм го лигавела  малкия .
Ама и аз съм виновна -намери сутринта  в чорапчето под елхата  точно  тази блуза , под която не искаше да сложи потника .  НО понеже блузата не е нова- даде ми  я приятелка , аз реших вместо направо да  му я дам ,  компромисно да я  сложа под елхата -за него  се явява нова :).
Май по -добре празен чорап или само   орехче/ лукче   .
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 14:23:55 pm от nimika »


Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #37 -: Декември 04, 2015, 14:48:21 pm »
nimika, не хаби нерви за такива неща.  Щом има тениска, пак е ОК. Виж ако искаше гол да тръгне, тогава си е проблем. Покрай дъщеря ми научих да не водя подобни битки, стига все пак да е облечена що годе подходящо за сезона, я оставям. Една цяла зима ходи в детската градина с горнище на пижама -то приличаше на тениска  с Мики маус и страшно й харесваше, та все  с него искаше да ходи. Ами в един момент вдигнах ръце и я оставих. Няма да свърши света заради това. редовно ходеше зимата разкопчана и по къс ръкав, ама не й се отразяваше на здравето и всичко си беше ок.
Да ви се оплача. Вчера отивам да си взема Мия от занималнята и дежурната учителка вместо с Добър ден ме посреща с думите: "Вие защо идвате толкова късно да я взимате? Трябва да я взимате по-рано. "Обяснявам спокойно, че сега е 6 без 20, а моето работно време е до 6 и реално си тръгвам по-рано от работа, за да я взема и нямаме други варианти за момента. По-рано от това никой не би ме пуснал да си ходя. Тя продължава с все същия назидателен тон: То детето си е ваше и е ваша отговорност. Трябва да си решите проблема. Тя не може да издържа толкова дълго време, направо й се спи". разбирам напълно, естествено, че бих искала да я взимам по-рано, но просто няма начин. Вие ако сте на работа до 6, може ли да си тръгнете в 4? тя продължава: Вие трябва да измислите нещо, това дете е ваше и т.н. Не се ядосах, защото знам, че правя най-доброто възможно в случая и от друга страна Мия никога не ми казва, че е уморена, че и се спи и ред подобни глупости. Обаче ми стана обидно от грозния начин, по който подходи тази учителка и как се опита всячески да ми вмени вина и липса на отговорност. А тя дори не е учителката, при която е дъщеря ми, т.е. тя няма как да има цялостен поглед колко и дали се уморява или не и т.н.
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 14:49:55 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #38 -: Декември 04, 2015, 16:25:06 pm »
Мешко, последна ли беше Мия? Що ли си мисля, че госпожата за себе си мисли. Следващият път бих я насолила, че и при директора бих ходила.
Сия, благодаря! Аз гледах Адвент плей-до в амазон, но тук никъде не намерих. Можеше да купя пакет бурканчета и да му слагам по едно всеки ден :) ние имаме някакви форми, още меша много цветовете и голям кеф да реже парченца с ножица... Накрая отиват в прахосмукачката де.
Случайно хванах един паркинг в Лидл, много им харесвам дървените играчки, та допълнихме колекцията. Сега гледам и влакчето с по-голям мост, но смятам да се въздържа, че прибирането ни куца, а аз не мога да се дупя сега...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #39 -: Декември 04, 2015, 16:25:54 pm »
meshko, аз не   се впрягам -драмата е като  се заинати  за някоя си ми  ти  дреха , дето  е мръсна , мокра или не знам къде е или не мога да го разбера за коя ми ти  точно тениска е изпаднал в истерия ...

Много  неприятно отношение  на възпитателите  , и ако говорят  на децата  подобни неща .Ами  ти  дори  да я вземеш по- рано , тя няма да си легне у дома  в 17 часа да спи , нали?


Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #40 -: Декември 04, 2015, 17:05:37 pm »
м-и, ами интересното е, че не беше последна и досега никога не е била. По принцип занималнята е до 17:30 и като си тръгне тяхната госпожа, ги събират всички останали с 1 дежурна учителка. Обикновено като я взимам има поне 6-7 деца с нея. Може и да е някаква загриженост за моето дете, но начинът, по който беше изказана, бе неприятен и некоректен.  От друга страна Мия изобщо не заспива рано, ляга си в 9, но заспива в 10, че и по-натам.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #41 -: Декември 04, 2015, 17:17:16 pm »
Просто се опитват да не дежурят като ви насаждат вина. Аз не бих се чувствала виновна, все пак не си си пльощила задника някъде или да идваш от кафе...
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #42 -: Декември 04, 2015, 18:56:29 pm »
Просто се опитват да не дежурят като ви насаждат вина. Аз не бих се чувствала виновна, все пак не си си пльощила задника някъде или да идваш от кафе...

Че и на кафе да е била какво? Има си регламент, дежурен учител, който има задължението да дежури все пак. Да не го прави благотворително, или "от добро сърце"? Ми на тях това им е работата, на други хора им е друга... Те се държат твърде често, все едно ни правят услуга на нас, безплатно и амен-амен ни гледат децата у тях си, в личния си хол...  :? Като имат разписано раб. време до 18.30 ч. да кажем - да и за едно дете ще стоиш до толкова, няма да правиш фасони, че всички други си ги взимали с час по-рано.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #43 -: Декември 04, 2015, 19:21:37 pm »
Имах предвид да не се чувства виновна, естествено, че си е нейна работа как си запълва времето и не е длъжна да им се отчита или да се съобразява с желанията им. Щом е взето решение да се дежури, значи има нужда и никой не ги ощетява от заплащане за тия часове, сега отделен е въпроса какво е заплащането.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #44 -: Декември 04, 2015, 19:39:09 pm »
Да бе м-и, едно и също казваме. ;) Просто наблегнах, че няма никакво значение по каква причина точно, даден родител се възползва от тази услуга, след като тя се предлага. Дали късно излизаш от работа, или си излязъл час по-рано от раб. време на дежурния учител и в този час си пил кафе с приятелка, или си ходил по магазините... Ми това са нормални неща също, майките са живи хора и те - не моЙ само бачкане и деца. То не, че не моЙ, ами не бива де. За заплащането на учителите - аз възражения нямам да е адекватно. И не само тяхното. Но както за никой друг не се приема за легитимен мотив, да опитва да се скатае от работа някой и друг час, че му плащат смешно... Еми и за тях важи същото все пак. Обаче тоя филм с кое дете се взима последно и цупенките - аз го гледам от години в СЗ, масово, при куп приятелки. Сори, ама ако работя в кварталния магазин и раб. време е до 20 ч. - не мога да хлопна кепенците в 19ч., само защото между 18-19ч. не е влязъл и един клиент да кажем. И на мен ми се вижда тъпо да отвися още час, пък я влезе някой, я не влезе  нали ;) Същата им е логиката на доста "даскалици" относно крайния срок на взимане на деца вечер. И за разкош - тероризират психически самите деца, които остават последни.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #45 -: Декември 04, 2015, 19:45:59 pm »
аз, другарки, отглеждам едно щастливо и доволно дете - не иска нищо от дядо Коледа! каза, че си имал всичко необходимо и нямал нужда от нищо! не знам да се радвам ли, да се притеснявам ли....

иначе иска повече свободно време, но това дядо Коледа май не го носи :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #46 -: Декември 04, 2015, 20:09:55 pm »
Ирина, радвай се!

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #47 -: Декември 04, 2015, 20:43:52 pm »
jam, евалата  :P

А моята тийн племенничка иска нещо много яко и страхотно, което да е изненада. Не щяла пари. А тя не харесва 99% от нещата, които аз харесвам за нея. Ха сега де. :(
От Китай й донесох едно много яко (според мен) яке. Тя каза, че е супер и нито веднъж не го е облякла....  :?
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #48 -: Декември 04, 2015, 21:43:35 pm »
И за разкош - тероризират психически самите деца, които остават последни.
Точно! Някой трябва да ги сваля на земята от време на време де :)

Джам, отваряй тема! Не може то така да не споделиш как си успяла  :D

Смайл, те така като не знаят какво искат май на мега яки изненади залагат  :lol: Що не я изненадаш с един комплект за плетене, догодина и магазина за подаръка ще ти посочи  :lol:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #49 -: Декември 04, 2015, 22:02:56 pm »
Гошко от миналата година сведе желанията си за подарък за Коледа до едно единствено.Преди беше хаос и многотия,преговори,убеждаване какво може и какво-не.Но хем порасна,хем свикна да получава повече откази и през другото време и консуматора в него сякаш леко позадряма.Сякаш взе да си се замисля кое за какво му е и без кое би могъл да мине.
Пожела Лего-кемпер и вече го поръчах.
Подучих го да помоли в писмото си за музикални инструменти за братчетата.Намислила съм да им сложа по елхата дървени:барабанче,ксилофон,маракаси,дайре и...ще спра до тук,че имаше и още интересни,ама да не прекаляваме.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #50 -: Декември 04, 2015, 23:55:33 pm »
jam, не е лесна и твойта   :lol:
а писмото така ли изглежда?  :wink:
/това е преди 2 години/



*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #51 -: Декември 05, 2015, 00:20:01 am »
а, Неда, радвам се, че не е само моят така.

честно казано, не мисля, че имам някаква заслуга за тоя минимализъм, по-скоро е генетично по бащина линия. :) баща му и той нищо не иска...

абе хора, не е хубаво чак никакви мечти да нямаш. едва ли чак пък всичко съм му купила... :(
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #52 -: Декември 05, 2015, 01:27:26 am »
той мечти може и да има, ама за Коледа го питаме какво искаш да получиш, не какво да се случи. предполага се материалното
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #53 -: Декември 05, 2015, 09:25:57 am »
да, Вени, мисля, че си права... то със сигурност си мечтае за разни неща, детето, но не материални.
значи, последно решавам да се радвам :)

като си припомня, че на мен играчки и шоколад са ми подарявали 2 пъти годишно само... за нова година и за рождения ден.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #54 -: Декември 05, 2015, 11:27:09 am »
Някой беше писал за Трансформиращи роботи, виждам в Метро за 30лв.
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #55 -: Декември 05, 2015, 17:50:34 pm »
Ау, и моят племенник (на почти 6 години) днес каза, че не искал нищо. Имал всякакви играчки .... Някакъв вирус ще да е!  :lol:

М-и, трябва верно един обръч да й взема на племенницата  :lol:
« Последна редакция: Декември 05, 2015, 17:52:33 pm от 47 Smiles »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #56 -: Декември 05, 2015, 17:54:05 pm »
Значи само 2г. ме делят от скромността  :lol: Взех си въздух  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #57 -: Декември 05, 2015, 22:25:50 pm »
М-и, не е сигурно. Моят днес каза, че искал нещо ново. Казах му, че ако се държи добре, може да получи подарък от Дядо Коледа.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #58 -: Декември 05, 2015, 23:48:11 pm »
абе как само твоя бре, сякаш не четеш, че и неговата сиамска близначка е същата :lol:
та покрай сестра си и тя намаза сак днес  :lol:
купихме на Еленка един лилавичък шарен, а на Деси по-стилен, кафяв. Така че съм изцяло готова вече от името на дядото  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #59 -: Декември 06, 2015, 06:22:50 am »
Така, така първо подаръците ... аз съм в шах и нищо не съм купила.

Калинчица каза, че тя си била написала в градината писмо и подаръка щял да бъде
пълна изненада за всички! Щели сме да го видим, едва когато го отвори у дома  :lol:
Хубаво, че госпожите са подготвени имат едно табло с поименни джобчета с пъхнати вътре
листчета с тези тайни желания и в понеделник ще видя какво е пожелала.

Митака иска плейстейшън, защото брат ми, като ги гледаше лятото играеха на
една игра с футболисти на село, но тази екстра няма как да му се случи  8)
Отделно те имаха на скоро и двамата рождени дни и получиха подаръци!
От една страна практични нова раница на Митака за училище, Калина сак за танците,
отделно и доста игри, и книжки за четене!

Джам, Марти е голямо и разумно дете, радвай се!

Мешко всичко е въпрос на организация на училището и няма защо да
те поставят в такова положение, поговори с учителката следващия път,
не всички работят генерален директор или имаме баба под ръка да ги взима в 16 часа.
И при нас закъсняват родители по същите причини и децата остават при охраната, ако няма учител.
И друго във връзка с изморяването, нашето училище 2 ри клас е цяла година 2ра смяна.
Това се налага и аз го знаех предварително, защото отделят малки от големи
в различни блокове на сградата, недостига база и 1 и 2 клас ползват едни и същи кабинети,
а 1ви клас няма как да бъдат на смени и 2ри клас биват поставяни в тази ситуация.
Митака свършва последния час в 17.30. На родителската госпожата каза, че първия месец им
е било изключително трудно да са адекватни в 16 часа и да възприемат нови знания,
но са свикнали.

Хубава неделя от мен :)



« Последна редакция: Декември 06, 2015, 06:29:24 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #60 -: Декември 06, 2015, 09:10:29 am »
Ние пък вчера ходихме на матине в училището, което съм избрала. Хареса ми и отвътре - стаите на малките класове едни шарени и с раздвижени масички, не строени както беше навремето. В един от кабинетите има компютри. Директорката каза, че заради новостите в сферата и факта, че така или иначе децата си ги ползват доста успешно ще ползват често за учене на нови неща. Всичко ми хареса, половината „госпожи“ са госпожици всъщност  :lol:, а мойта им вика какички  :lol:
Проблемът обаче е, че на 3 къщи от нас им свършва районът и всъщност не сме им  по район и нямаме точки за това. Нямаме и за по-голямо дете в същото училище, нямаме за родител в системата .... Но пък има опция да я преместя там в подготвителна група. Ще проуча условията и ще го обсъдим. То и без това с новата госпожа не е много доволна и не я харесва, както и аз де. Важното е че на Ники ѝ хареса.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #61 -: Декември 06, 2015, 09:56:05 am »
Пеше, нашето училище също не беше в близкия периметър за прием,
дори съвсем не сме на 3 къщи, а на две спирки, но Митака беше приет с
минимален брой точки, а след това на второ класиране още 4 дечица
от неговата група, които също живеят далече!
Премести я там в подготвителната сега за няколко месеца, това ще ти гарантира известно спокойствие, пък незвисимо от всичко си кандидатствай,
аз вярвам в малките късметчета на нашите деца :)

Здрава да ти е Именничката  :balk_16: и всички малки и големи именници във форума!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #62 -: Декември 06, 2015, 17:03:53 pm »
Мише, при нас училището е до 16 ч., като от 13.30 ч. играят заедно с възпитателката (понякога имат и студент/ка, която играе с тях). Не пишат домашни. Той моят и няма, де. Досега са получавали само два пъти и то за събота и неделя. След това има занималня до шест, но от нашия клас никое дете не е записано. Логиката на повечето родители е, че имат да пътуват, докато стигнат до вкъщи, после трябва да пишат домашни, понякога имат и второ дете в градината, което също трябва да бъде прибрано. С колкото майки съм си говорила от класа на сина ми, всички казват, че просто наистина са каталясали след у-ще. Преди му отнемаше на моя син известно време да заспи, поне половин час. Сега заспива за няма и 5 минути. И си ляга между 19.30 и 20 ч. Сутрин не мога да го измъкна от леглото в 6.15 ч. Трябва дори да го обличам, ако не искам да закъснеем.
Сега има да учи за българското училище няколко песнички за Коледното тържество. :-) И ще довършим сурвачката, която са започнали вчера. Някои съфорумки знаят за терзанията ми да намеря пръчка за сурвачка. В крайна сметка, бях занесла всякакви материали. Добре, че някой беше донесъл резервни пръчки.  :lol: Направо ми се взе здравето от мислене откъде да намеря такова чудо.

Пеше, честит имен ден на прекрасната ти дъщеря!

Също така честит празник и на Ники на Вени, Никол на Лиса и на най-сръчната плетачка във форума! Бъдете здрави, малки и големи!

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #63 -: Декември 07, 2015, 09:49:22 am »
Мия много практично се подсигури за подаръците. В петък като се прибирахме и ми казва: Мамо, много се вълнувам за подаръците и Дядо Коледа, обаче не съм съвсем сигурна дали ще получа, така че ако не получа, ти ще ми купиш!  :D Тя си пожела дрехи, както обикновено, нали е маниак да си купува дрехи, а Яворчо не пропуска като види Дядо Коледа по телевизията, да му каже, че иска голяма кола-червена.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #64 -: Декември 07, 2015, 14:58:42 pm »
нали не сте забравили за това:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51365.0
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #65 -: Декември 08, 2015, 06:05:54 am »
Джаме, за твоя Марти си мислих аз. Като не иска подаръци лапето, защо не му подариш нещо като кутия на желанията и мечтите? Представям си го дървено ковчеже, в което момчето да пише/рисува нещата, които иска, за които мечтае и да слага вътре с идеята, че ще се сбъднат, щом веднъж си ги е поискал обмислено? Хем ще му стимулираш осъзнаването на себе си като личност с бъдеще, хем ще е интересно.
А и ако имаш втори ключ от кутията ще ти се улесни коледния избор догодина :lol:
[/url][/url]
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #66 -: Декември 09, 2015, 21:46:17 pm »
Здравейте,дайте предложения за хубави книги за първолаци на тема Коледа.Имахме родителска среща днес и се реши да получат книги от Дядо Коледа.Повечето май клонят към занимателни - тип изрязване,рисуване и т.н.,но може и нещо за четене все пак ,нали вече се учат и на това  :D.
 Аз поразгледах и набелязах няколкоhttp://hermesbooks.com/knigi/koledni-predlojeniq-1/goljama-kniga-koledni-igri-i-zabavlenija.html
http://hermesbooks.com/…/goljama-kniga-koledni-igri-i-zabav
 https://www.e-zona.bg/…/moyata-parva-koledna-kniga-otsvetya…
http://hermesbooks.com/…/koledni…/koledna-rabotilnichka.htm
https://www.e-zona.bg/prod…/koleden-podarak-4-8-godini-22577
 https://www.e-zona.bg/…/koleden-podarak-5-11-godini-sin-225…(има и за момиче в лилаво и зелена универсална )
 https://www.e-zona.bg/…/koledni-pisma-feliks-zaycheto-felik…
 http://hermesbooks.com/…/koledni-predlojeniq-1/enciklopedij…
http://hermesbooks.com/…/koled…/igri-i-zabava-za-koleda.html
https://www.e-zona.bg/…/koledni-prikazki-poslushni-detsa-Ra…
https://www.e-zona.bg/…/prikazna-zimna-vakantsia-1-klas-uch…
https://www.e-zona.bg/…/otkriy-otsveti-bezbroy-koledni-igri…
http://www.book.store.bg/…/kniga-igra-koledni-nedorazumenia…
http://www.book.store.bg/…/gigantska-kniga-na-kolednite-igr…
http://hermesbooks.com/goljama-koledna-kniga-s-igri.html   ,  ако има някой лични впечатления?         
   И още една молба- препоръчайте ми сборник по математика за 1-ви клас.
« Последна редакция: Декември 09, 2015, 21:50:49 pm от z22 »
<br />
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #67 -: Декември 10, 2015, 08:43:36 am »
Зори, аз бих взела книжката за Феликс. :)
Имали сме някои от тези с изрязването, апликирането и т.н., честно да си кажа моите деца губят търпение и интерес към такива неща бързо. За сметка на това пък книгите с приказки се препрочитат по 10 пъти. :)
За помагало не мога да препоръчам, но нямат ли си в училище или ти искаш допълнително да го занимаваш? При нас си имат помагало, което ние купуваме, но се работи в училище с него. Аз на Деси примерно миналата година й давах задачи от него, нищо че са решавани, да пререшава за упражнение. Та, ако имате няма смисъл да комуваш друго, всички са с едни и същи задачи. :)
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #68 -: Декември 10, 2015, 08:44:14 am »
Z22, аз съм подарявала ето тази книжка (виждам, че в твоя списък има подобна, но не е същата) и много се беше харесала. Много красиво е направена. Има пликове с писма вътре.
По принцип децата харесват и колекционират цялата поредица.

https://www.helikon.bg/books/7/-%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%BC%D0%B0-%D0%BE%D1%82-%D0%A4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D1%81_154136.html#book_info

ПП. Стефи, писали сме заедно.

Абе дали е възможно все пак да е същата книжка, при толкова различна цена  :lol: Баш май си е същата.  :lol: Само годината на издаване е различна. Може едното да е малко по-луксозно от другото издание. Виждам, че и грамажът на книжката е различен....
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 08:47:56 am от 47 Smiles »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #69 -: Декември 10, 2015, 11:51:56 am »
Smiles, и аз се  загледах да сравнявам  книжките  - не са еднакви  -различно тегло и  брой страници са -поне така пише. Иначе чак  такава разлика  в цената е твърде  голяма.
Изглежда много интересна с писъмцата, ще мина да  я видя в нашия "Хеликон".
Книжките с приказки  се четат у дома  по много пъти   .  Аз  засега гледам да са книжки с  по -кратки приказки -   като  започне пазарлъка  - ама  искам 3 да прочетем , ама може ли и още една   .... а пък много дългите   все още не   са му  така интересни  .


*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #70 -: Декември 10, 2015, 12:25:03 pm »
Ако имате възможност, отидете в НДК на Панаира на книгата. Там освен, че всички книги са на едно място, повечето издателства предлагат чудесни отстъпки.
На един малък щанд (забравих на кое издателство) в ляво от централния вход има томбола за билети за прожекциите на филма за Петсън и Финдъс. Има плакат на филма на щанда.
Знам, че тук има почитатели на палавия котарак.Ще го пуснат по Коледа. Алекс въпреки, че го гледа миналата година на Кинопанорамата, иска пак да ходи, щото подарявали книжка.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #71 -: Декември 10, 2015, 12:29:16 pm »
Да и аз препоръчвам филма, и ние го гледахме миналата година, много е добър :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #72 -: Декември 10, 2015, 13:28:36 pm »
ние сме големи почитатели на Финдъс и Петсън, не знаех, че ще има нов филм?? по кината ли ще излиза?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #73 -: Декември 10, 2015, 13:37:33 pm »
не е нов, според мен си е стария филм.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #74 -: Декември 10, 2015, 13:39:30 pm »
Да, на 25 декември излиза по кината. Но е същият филм, който даваха миналата година на Кинопанорамата. Специално питах. Ето повече информация http://www.profilms.bg/?b=2&mID=689
Ето и повече за лотарията. http://www.profilms.bg/?b=12&nID=20
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #75 -: Декември 10, 2015, 17:41:30 pm »
Май наистина е по-добре да не е от "занимателните".Минах днес през една книжарница да поразгледам - ми те са основно лепенки там.Книжка със зайчето намерих само малка,интересна ми изглежда доста.

 Стефи,в училище имат сборник,но той не е кой знае какво - решава всичко за 2 минути .Искам задачи,подобни на тези,дето дават по математическите състезания.Търсих на "Славейков",но там попаднах все на такива,като този в училище.
<br />
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #76 -: Декември 10, 2015, 21:12:05 pm »
Зори, защо не му изпринтиш задачите от различните състезания, за предишните години?



*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #77 -: Декември 10, 2015, 22:54:08 pm »
Изрешил ги е вече.Те не са толкова много за първи клас.Преди СМТ реши предната вечер падалите се до тук .Тази неделя му принтирах от КМС,те са доста по-лесни.
 
<br />
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #78 -: Декември 10, 2015, 23:50:15 pm »
Европейско Кенгуру, математика без граници, Московска олимпиада за малки ученици? Отделно има доста регионални / областни състезания.

http://alekdimitrov.com/calendar.asp



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #79 -: Декември 11, 2015, 08:12:56 am »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа), та колко задачи могат да се измислят. Особено за деца, които математиката ги влече и имат желание да решават задачи? И твойта не е лесна, Зори, а още не е минал първият срок...
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #80 -: Декември 11, 2015, 08:43:53 am »
Задачите не са чак толкова лесни. Алекс ходи на Кенгуру миналата година и реши половината само. Вярно, без никаква подготовка и смятайки наум, защото не знаеше за какво служи черновата. Но като видях задачите, категорично не бяха традиционни задачи за първи клас.
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #81 -: Декември 11, 2015, 09:19:26 am »
Ето тези карти много харесвам и съм купила за коледни подаръци за различни възрасти.
Хем игра, хем математика.  :wink:

http://www.hippoland.net/produkti/clever-book-karti-zabavna-matematika
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #82 -: Декември 11, 2015, 09:36:21 am »
оо Пеше,аз съм далеч от амбициозните майки.Мен едно време от 5 г. ме тормозеха с четене,писане,диктовки и сборници и после лапах мухите в 1-ви клас.За това с Георги изобщо не съм се занимавала с нищо.Той обаче си е любознателен и сам се научи да чете още в градината.Сега и той лапа мухите в училище,ама заслугата не е моя.Госпожата му каза на родителската среща ,че всичко знае и може и прави всичко за минути и после се разсейва.Аз за нищо не го насилвам.Ако зависи от мен ,вместо задачи  ще го спукам от писане,защото пише доста грозно ,но той отказва.Писането хич не го обича и ако успея да го накарам да препише 5 реда от буквара през почивните дни,ще е екстра. Той през седмицата в нас не прави нищо -домашни пише в занималнята.Събота и Неделя си учи думите по английски (има няма 30 мин . ) и като кажа да пише ,иска задачи да решава.Имам чувството,че е единственото дете в училищна възраст,дето в тях само играе .Не ми се иска да се научи на мързел,защото сега се справя с лекота,но той още е едва 2 месеца на училище .Научи ли се да мързелува от сега ,после като дойде трудното,той няма да е свикнал да учи.

  Европейското кенгуру е май най-трудното състезание ,но то е пролетно време и няма смисъл да му го давам сега,защото няма да е учил материала.Но Коледното специално е било много лесно до сега ,той буквално за минути ги решава.Тази година ще е с нов регламент и ще е като тест (трябва да загради верен отговор),та ще видим дали ще са по-трудни и задачите .
  На СМТ (сега през Ноември дето беше) го пуснах без никаква подготовка.Ние даже не бяхме в България тогава .Каза ха дядо му в петък след училище да му даде да види задачите дето са се падали до сега и това беше всичко.До тогава задачи не е решавал,освен в клас.Беше на 2-ро място от неговото училище и 3 точки не му стигнаха за награда.Той също смята наум,даже не знам дали им дават друг лист за чернова там.
 Далеч съм от идеята да ходи на всички състезания,да печели медали,да ходи на курсове и на всяка цена да влезе в СМГ  :lol:,че май това е новата мода.Просто детето го влече ,харесва му да решава задачи и вместо да подпира дивана у нас ,искам да има някой сборник,който все пак да го кара и да се замисля,не да ги насвятка за 2 секунди.
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #83 -: Декември 11, 2015, 09:52:13 am »
Аз също можех за чета и пиша, като тръгнах на училище. Само че не лапах мухите в час а бърборех и пречех на „другарчетата“ :D. Та за това не исках Ники да чете от сега още. Ама нея я влече, като се прибираме от градина, не пропуска табела или надпис по магазините. Не я натискам, но детето има интерес. Моля се само да се задържи и по-нататък. Виж с „числата не сме приятели“  :), брои, смята до 10, ама ....
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #84 -: Декември 11, 2015, 10:27:37 am »
  Той също смята наум, даже не знам дали им дават друг лист за чернова там.

Не дават, трябва да си носят децата. Ама като никой не им покаже за какво служат, ги използват за рисуване след като си решат задачите.  :lol:

Щом му е интересно, купи му сборник. Аз за лятото взех на Алекс Мечо и Медунка.  http://www.book.store.bg/p82680/mecho-i-medunka-v-matematicheskoto-carstvo-pomagalo-po-matematika-za-1-klas-ii-chast-katia-hristova.html
Накрая имаше една задача, която и аз не можах да реша, а като прочетох че япончета са я решили за прием в детската градина, това направо ме довърши.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/t31.0-8/12362975_10208475482985178_3534535871214048362_o.jpg

Приятно решаване  :jump12:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #85 -: Декември 11, 2015, 11:46:19 am »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа)

до 20!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #86 -: Декември 11, 2015, 12:01:13 pm »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа)

до 20!

А като влязат в сила новите промени на закона за образованието, Пешека ще е права  :wink:



*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #87 -: Декември 11, 2015, 13:43:48 pm »
Ами те в първи клас учат само събиране и изваждане до 100 (ако не се лъжа)

до 20!

Спомням си, че майка ми се оплакваше, че трудно се измислят нови и различни задачи по математика само до 20. Особено пък като се случи някое по-будно дете с афинитет към математиката. Та те за 1 година ги научават наизуст. Буквално.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #88 -: Декември 13, 2015, 00:11:58 am »
Зори, потърси сборник със задачи по Забавна математика. За тази възраст са изключително интересни. Ще разгледам у дома, какво са ползвали миналата година и ще пиша.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #89 -: Декември 14, 2015, 22:56:06 pm »

Накрая имаше една задача, която и аз не можах да реша, а като прочетох че япончета са я решили за прием в детската градина, това направо ме довърши.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlp1/t31.0-8/12362975_10208475482985178_3534535871214048362_o.jpg

Приятно решаване  :jump12:
Ти да видиш, реших я, от раз,  :mrgreen:
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #90 -: Декември 15, 2015, 10:56:30 am »
И как се решава? 8O
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #91 -: Декември 15, 2015, 12:05:56 pm »
решението е идиотско, не се смята, а се броят дупките в цифрите  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #92 -: Декември 15, 2015, 12:37:27 pm »
Мега идиотско. Мъжът ми я реши, но аз трябваше да прочета отговора отзад. Не е за всеки мозък. Освен ако не си 3-4 годишно японче, явно. :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #93 -: Декември 15, 2015, 14:32:59 pm »
На всякъде задачите са на база минали знания, дори по нашите състезания и олимпиади :)
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #94 -: Декември 15, 2015, 15:11:28 pm »
И аз преди време се озорих над една подобна задача. Бяха дадени в един ред различни трицифрени числа и условието беше да се премахне изличното.  Събирах, изваждах, умножавах и какво ли не още, възходящ, низходящ ред, търсех какви ли не сходства, сродства и т.н. Накрая се предадох и се оплаках на мъжа ми, че или аз съм тъпа или тази задача е идиотска.  Той ми каза, че аз подхождам твърде логически към тази задача, а тя не е такава. И наистина оказа се нещо супер елементарно от типа, че някои от цифрите присъстваха в почти всички числа, в едно липсваше едната цифра -нещо подобно.
<br />[link=http:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #95 -: Декември 15, 2015, 15:36:43 pm »
Какъв е отговора? :))   И кои по точно дупки се броят?
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #96 -: Декември 15, 2015, 16:52:21 pm »
Кръгчетата. :lol:
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #97 -: Декември 15, 2015, 20:53:24 pm »
Зацепил, ама вече бях постнала въпроса. Аз разни схеми тип висша математика да го разгадая, а то какво било :))
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #98 -: Декември 15, 2015, 20:53:53 pm »
В 8 има 2 кръгчета, в 6 едно. В 7 и 2 кръгчета няма, така че отговорът е 3.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #99 -: Декември 17, 2015, 14:24:30 pm »
Задачата на япончетата много ме изкефи  .
Понякога отговора е в най-простите неща . То така си е  и в живота .


*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #100 -: Декември 22, 2015, 14:15:14 pm »
Е как може, забравихме да пишем с тези безбройни коледни партита  :lol:

Ние утре се гласим да отпътуваме на юг, та ще изчезна за няколко дни, че там нета не е от най-бързите, затова мили момичета и момчета, искам да ви пожелая весели празници на вас и семействата ви!  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #101 -: Декември 22, 2015, 21:06:46 pm »
Миналата година, на Ели единия от учебниците беше "Медунчо и Медунка". Сега Стефан има друг сборник по математика, но като цяло е едно циклене на едни и същи задачи до 20. А любимото ми е като им дадът за домашно да преписват вече решени задачи от тоя сборник в две колонки...

И ние утре отпътуваме, но на север (към по-топли градове)...

Пожелавам ви весело изкарване на празниците с любимите ви хора!
 mc101 tree2a


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #102 -: Декември 22, 2015, 21:42:01 pm »
Весели празници и от мен!


Някой да има проблеми с известията в пощата? От вчера нямам нито едно от форума....
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #103 -: Декември 22, 2015, 22:08:37 pm »
м-и, спряни са, шефа ги спря, защото в рамките на седмица 3 пъти хакваха сайта, последно снощи, така че спрял всички известия докато намери време да стабилизира нещата. всяко хакване му отнема по 2-3-4 часа ровене из сайта и затова сега е блокирал всички възможни места от където евентуално могат да ни хакнат, та известията са от тях :?
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #104 -: Декември 22, 2015, 23:52:00 pm »
И от мен Весели празници!
Излизам и аз за няколко дни "офлайн"




*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #105 -: Декември 23, 2015, 07:03:31 am »
Стефи, благодаря! Аз не, че по-рядко влизам, ами по-често проверявам  :lol: Много се нервирам на такива "специалисти"...

Неда, чудесни момчета!
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #106 -: Декември 23, 2015, 09:23:02 am »
Неда , прекрасен поздрав  -тези сладури ми усмихнаха деня !

И ние  днес отпътуваме    и   май ще  се приберем у дома чак догодина :)
 

В детската градина съвсем запразнили  вече - отиваме сутринта - портала  заключен с катинарче   , и се чудим през оградата ли да прескачаме ,но може пък с пазача нещо  да се случило си викам.Отиваме  в  нашия павилион свети ,ама няма  ни госпожа , ни  лелка . Издразних се  - ами работен ден  е  все пак , уж имат работно време , но май решили да си позакъснеят :)


Снощи стягах багажи  -  ако видите  какъв сак  и голям куфар  съм стегнала и още една две торбички -  човек ще помисли , че се преселваме .
Ама то спортни  дрехи  , , + за басейна ,  + за ски ,ако има сняг   , + официални ,+ обувки + козметика  ,+ ако е топло , + ако е  студено , +++ да има ... :lol:





Весели празници   с много хубави емоции и настроение !


Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #107 -: Декември 23, 2015, 13:39:38 pm »
Нимика,да се забавлявата страхотно!
Весели празници от нас.
Ние ще сме в къщи,ама не вярвам да скучаем.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #108 -: Декември 23, 2015, 23:37:38 pm »
При нас градините и училищата са вече във ваканция. Иначе за другите е работен ден.

Весели празници, момичета!

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #109 -: Декември 24, 2015, 07:15:34 am »
Весели празници, момичета! Здраве за вас и вашите близки, мир в домовете ви, щастие и късмет в дните ви!

Ние също ще пътуваме и аз като Нимика съм събрала багаж, все едно се преселваме  :D.
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #110 -: Декември 24, 2015, 09:04:10 am »
Весели празници на всички ви!

Я кажете - вашите пораснали деца вярват ли още в Дядо Коледа? Понеже моята много йезуитски се измъква от въпроса „има ли Дядо Коледа“ - отговорът е „Има за който вярва в него“ :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #111 -: Декември 24, 2015, 10:04:54 am »
Моето все още вярва, но само в този, който идва в Коледната нощ. Другите били хора, облечени като дядо Коледа, защото нямали "пухкаво коремче"  :lol:
     
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #112 -: Декември 24, 2015, 10:16:39 am »
Пеше, според мен Митето не вярвам съвсем, но поддържа тази прекрасна илюзия
заради Калина! Толкова са сладки, сутрин като си търсят неща в торбичките и утре очакват подаръците!

Аз съм много щастлива от вчерашния ден, които прекарах с класа на Митака!
Госпожата им искаше различен ден и помоли който от нас иска да се разпределим и им разкажем
за Рождество един татко беше, аз за Бъдни вечер и Коледа и още една майка за Началото на новата година по целия свят!
Страхотно изживяване за мен бе това да бъда с децата, да бъда част от празника им
и да усетя коледното им приповдигнато настроение и то да завладее и мен!
Те са будни, умни и невероятни, пяха коледарски песни, наричаха за здраве, казаха молитва...
Иска ми се да помнят този ден, защото е важно да пазят в душите си огъня на предците ни
и да предават напред духа български! Вярвам в това, защото училище, учители и родители имат топла връзка, връзка която направи жива верига около мястото в което градят бъдещето си, а именно училището!С послание да се случи Коледното чудо и да няма болни деца по света!
И дори ги излъчиха в две телевизии  :P

А подаръка който получихме ние родителите от тях е така прекрасен, така искрен, че осъзнах отново,
какво човек всъщност печели, когато мисли, че губи! Последното за това, че ги напусна госпожата
им преди втори клас! Получи се една приемственост с новата, бързо свикнаха с нея
и ентусиазма и да бъдат различни празниците им и делниците, много ми харесва!

..ето подаръка.... Сувенир, направен от естествени материали и малка покривчица!



Светли Празници на всички, здрави да са децата ни и ние с тях,
да сполучите във всичко с което се захванете! Прегръщам ви!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #113 -: Декември 24, 2015, 11:24:43 am »
Много интересно стихче научила Ники в ДГ. Никога не съм чувала такова. Че и го научила цялото и даже благоволи да ми го каже  :lol:


Дядо Коледа, бъди приятел,
лани яке беше ми изпратил,
но пораснах - малко ми е вече
малкото ми братче го облече.
Донеси ми дреха по-голяма,
но не чак по мярката на мама.
Дядо Коледа, добри приятелю
най-красива спяща кукла донеси ми!
Млякото си всяка сутрин пия,
зъбките си всяка вечер мия.
Дядо Коледа, писмо ти пиша,
но от татко и от мама скришом,
щото у дома парички няма
и от теб подарък чакам само,
малък, но да спазим обичая
и че още има те да зная!

Само това с куклата някак не ми се връзва ама ....
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #114 -: Декември 28, 2015, 19:35:56 pm »
"щото у дома парички няма"....прощавайте, но само аз ли намирам този стих за депресивен и не за деца?
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #115 -: Декември 28, 2015, 21:14:55 pm »
Сигурно е от социалистическо стихотворението. Като го прочетох внимателно и как само от дядото чакала подарък. Днешните деца получават толкова много подаръци.

Аз пък днес взех да чета на моичкия "Пипи дългото чорапче", но версията, която съм чела като дете. И там пише "баща ми е негърски крал, а аз ще стана негърска принцеса". Ъъъ! Как да го предам сега това политически коректно?!  :lol:

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #116 -: Декември 28, 2015, 21:48:50 pm »
Блу, ми тя книгата си е такава, все едно да тръгнеш да редактираш Чичо Томовата колиба или Том Сойер.  :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #117 -: Декември 28, 2015, 23:03:35 pm »
Абе не съм сигурна, че е от комунистическо време. Скоро четах че някакво дете писало в писмото до дядо Коледа да донесе винетка на баща му, че да можели да ходят на гости при баба си. Яко е промиване на мозъци, или хората вече до такава степен обедняха, че освен за пари за друго не се говори и децата това слушат. Тъжно е :(
Аз съм поживяла по комунистическо време, ми не е като да беше само дядо Мраз да ни носи подаръци. Същото си беше - от мама и тати,от едните баба и дядо, от другите, от леля ми и т.н., та не е като да нямаше подаръци. Не бяха лъскави и разнообразни като сега, ама то каквото си имаше по магазините. :wink:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #118 -: Декември 28, 2015, 23:30:52 pm »
Мдааа, и Дядо Мраз пак се явяваше с едни големи чували и като нямаше много избор някак по-пълноценно се радвахме на играчките.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #119 -: Декември 29, 2015, 09:08:27 am »
Ооо да, какво, какво айде пак кукла си поръчам  :lol: Много обичах да играя с кукли, всяка НГ по една, за РД пак и така имах около 20-на. Имам и негърче и мулатче дори  :lol: Сега и моите деца си играят с тях, съвсем са си здрави. :)
А сега имаме 20-ет барбита, седят в една кутия, коя от коя по-грозни и никой не ги поглежда. Чакам с нетърпение да ги изхвърля  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #120 -: Декември 29, 2015, 13:13:49 pm »

А сега имаме 20-ет барбита, седят в една кутия, коя от коя по-грозни и никой не ги поглежда. Чакам с нетърпение да ги изхвърля  :lol:

Аууу сакън! Изхвърли ги у нас като им дойде времето  :lol: много мразя да купувам такива играчки, които не се ползват, но не ми се отдава обясняването...
И аз помня много подаръци, шоколади и парички. Дори плодовете дето бяха с километрични опашки пак си ги имаше не само на ами и около празника :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #121 -: Декември 29, 2015, 13:29:43 pm »
не си казала бре, девойки ли ще са?
таман като станат на възраст да са им интересни, моите каки ще са ги забравили и ще ги "изхвърля" у вас, имаме сделка  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #122 -: Декември 29, 2015, 19:14:11 pm »
Докато не ги гушна не мога да твърдя  :lol: ама за девойки се стягам  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #123 -: Декември 29, 2015, 22:32:58 pm »
По комунистическо не помня нито много, нито големи подаръци. А моите са пренаситени от какво ли не, в България е същото. И като ми мрънне големият, че отдавна не съм му подарявала Лего или Плеймобил (има само два кашона, дуплото не се брои, с него играе сестра му), направо се чудя дали всички деца са такива разглезени или само моето просто така си мрънка за протокола.
Иначе живеехме срещу магазина за плодове и зеленчуци и веднага забелязвах, когато се извиваше опашка за банани и портокали. Да ви успокоя, че и в другите страни от соц. блока е било така (по разкази на очевидци).

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #124 -: Декември 29, 2015, 23:22:31 pm »
Уф и нас всяко второ изречение започва с „искам“ и „ще ми купиш ли ...“. В 99% от случаите казвам „не“, понякога дори без да чуя каква точно глупост е измислила. Хора, и да печатах пари по цял ден, нямаше да ѝ насмогна.
Днес го играем леко болни - май ѝ никне кътник (втори опит) и врънка. Добре че Мишето ме прочела в кафето и изписа лекарство. :lol:
Но пък точно заради мрънкане снощи я наказах днес да е без таблет (новата играчка) и чудо - не умря  :lol:
Обеща ми утре да ми помага, та се чудя, да се радвам ли или да се притеснявам. :wink:
« Последна редакция: Декември 29, 2015, 23:24:08 pm от Pesheck »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #125 -: Декември 30, 2015, 08:25:12 am »
Блу, ако ще те успокоя, моят иска целият Лего град от филма  :lol:
Още е малък и като се почне на всяка реклама да казва "Искам", обяснявам, че рекламата не е на български, значи тук го няма това  :lol: до кога ще ми вярва, не знам  :lol: Аз за Легото нямам претенции де, много играе с тях и купувам големи комплекти поне за Коледа и РД. Проблемът ми сега е с прибирането, че ще си купя метла за неговата стая май  :D

Пеше, с какво ще ти помага? Моят снощи сервитьор го игра, цялата къща е олята, но той доволен  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #126 -: Декември 30, 2015, 09:50:32 am »
м-и, засега помогна детето - донася разни неща, бърка с вилицата. Е, бързо ѝ омръзва, пък и не успява качествено да го прави, ама прави нещо. Та и тя доволна, че е помогнала, пък и аз, че не ми се мотка из краката и не мрънка. :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #127 -: Декември 30, 2015, 14:51:18 pm »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #128 -: Декември 30, 2015, 15:11:59 pm »
М-и, ние нямаме телевизор и той не може да си поръчва разни неща, видяни по рекламите. Но иначе, много услужливо във всяка кутия с Лего е сложена една по-дебела книжка с други модели, която той иска цялата да му я купим. И аз точно така си мислех.  8)
За прибирането - прибира си сам, защото като пусна прахосмукачката, каквото го глътне тя, не го вадя. Досега не съм срещала отпор. Е, разбира се, не пропуснах да демонстрирам всмукателната сила на железната метла.  :lol:

Моят много обича да ми помага, когато готвя :-) Знам, че му е интересно, а понякога може и да свърши нещо полезно.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #129 -: Декември 30, 2015, 20:55:07 pm »
Пеше, много сладка! Моят много иска да помага, но е супер припрян и при бъркане и т.н. си е голямо мазало, което в момента нямам сили да чистя, но пък прахосмукачката с кеф му я давам да бръмчи  :lol:
Блу и от книжките иска да, случвало се е и да очаква да са вътре всички  :lol: Като кажа, че ще чистим, просто всичко се вдига на леглото и после пак се разпилява. Това е ако очаквам сам да прибере, ако кажа заедно всичко си отива по местата.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #130 -: Декември 30, 2015, 23:25:08 pm »
Мъжът ми е много строг за подреждането. Смята, че е важно да се научат като деца. Иначе като възрастни няма да успеят. А и честно казано, не държа вечно аз да им подреждам. София се прави на умряла лисица, но като й кажа, че трябва да подрежда, ако иска да четем книжка и веднага скача. За помагане, помагам и аз. Особено ако са много неща и искам да стане бързо.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #131 -: Декември 31, 2015, 08:04:04 am »
У нас до скоро имаше ред, прибираме-чистим и излизаме, ама сега тия неща уж ги прави тати, при него вървят номера и играчките се "прибират" някъде отстрани, че прахосмукачката да не ги лапне. Ще се върнем в режим ама май след дълга ваканция  :lol: И за мен прибирането е много важно, натоварвам се и ако седя в неразбория.