0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #120 -: Декември 29, 2015, 13:13:49 pm »

А сега имаме 20-ет барбита, седят в една кутия, коя от коя по-грозни и никой не ги поглежда. Чакам с нетърпение да ги изхвърля  :lol:

Аууу сакън! Изхвърли ги у нас като им дойде времето  :lol: много мразя да купувам такива играчки, които не се ползват, но не ми се отдава обясняването...
И аз помня много подаръци, шоколади и парички. Дори плодовете дето бяха с километрични опашки пак си ги имаше не само на ами и около празника :)
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #121 -: Декември 29, 2015, 13:29:43 pm »
не си казала бре, девойки ли ще са?
таман като станат на възраст да са им интересни, моите каки ще са ги забравили и ще ги "изхвърля" у вас, имаме сделка  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #122 -: Декември 29, 2015, 19:14:11 pm »
Докато не ги гушна не мога да твърдя  :lol: ама за девойки се стягам  :D
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #123 -: Декември 29, 2015, 22:32:58 pm »
По комунистическо не помня нито много, нито големи подаръци. А моите са пренаситени от какво ли не, в България е същото. И като ми мрънне големият, че отдавна не съм му подарявала Лего или Плеймобил (има само два кашона, дуплото не се брои, с него играе сестра му), направо се чудя дали всички деца са такива разглезени или само моето просто така си мрънка за протокола.
Иначе живеехме срещу магазина за плодове и зеленчуци и веднага забелязвах, когато се извиваше опашка за банани и портокали. Да ви успокоя, че и в другите страни от соц. блока е било така (по разкази на очевидци).

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #124 -: Декември 29, 2015, 23:22:31 pm »
Уф и нас всяко второ изречение започва с „искам“ и „ще ми купиш ли ...“. В 99% от случаите казвам „не“, понякога дори без да чуя каква точно глупост е измислила. Хора, и да печатах пари по цял ден, нямаше да ѝ насмогна.
Днес го играем леко болни - май ѝ никне кътник (втори опит) и врънка. Добре че Мишето ме прочела в кафето и изписа лекарство. :lol:
Но пък точно заради мрънкане снощи я наказах днес да е без таблет (новата играчка) и чудо - не умря  :lol:
Обеща ми утре да ми помага, та се чудя, да се радвам ли или да се притеснявам. :wink:
« Последна редакция: Декември 29, 2015, 23:24:08 pm от Pesheck »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #125 -: Декември 30, 2015, 08:25:12 am »
Блу, ако ще те успокоя, моят иска целият Лего град от филма  :lol:
Още е малък и като се почне на всяка реклама да казва "Искам", обяснявам, че рекламата не е на български, значи тук го няма това  :lol: до кога ще ми вярва, не знам  :lol: Аз за Легото нямам претенции де, много играе с тях и купувам големи комплекти поне за Коледа и РД. Проблемът ми сега е с прибирането, че ще си купя метла за неговата стая май  :D

Пеше, с какво ще ти помага? Моят снощи сервитьор го игра, цялата къща е олята, но той доволен  :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #126 -: Декември 30, 2015, 09:50:32 am »
м-и, засега помогна детето - донася разни неща, бърка с вилицата. Е, бързо ѝ омръзва, пък и не успява качествено да го прави, ама прави нещо. Та и тя доволна, че е помогнала, пък и аз, че не ми се мотка из краката и не мрънка. :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #127 -: Декември 30, 2015, 14:51:18 pm »
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #128 -: Декември 30, 2015, 15:11:59 pm »
М-и, ние нямаме телевизор и той не може да си поръчва разни неща, видяни по рекламите. Но иначе, много услужливо във всяка кутия с Лего е сложена една по-дебела книжка с други модели, която той иска цялата да му я купим. И аз точно така си мислех.  8)
За прибирането - прибира си сам, защото като пусна прахосмукачката, каквото го глътне тя, не го вадя. Досега не съм срещала отпор. Е, разбира се, не пропуснах да демонстрирам всмукателната сила на железната метла.  :lol:

Моят много обича да ми помага, когато готвя :-) Знам, че му е интересно, а понякога може и да свърши нещо полезно.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #129 -: Декември 30, 2015, 20:55:07 pm »
Пеше, много сладка! Моят много иска да помага, но е супер припрян и при бъркане и т.н. си е голямо мазало, което в момента нямам сили да чистя, но пък прахосмукачката с кеф му я давам да бръмчи  :lol:
Блу и от книжките иска да, случвало се е и да очаква да са вътре всички  :lol: Като кажа, че ще чистим, просто всичко се вдига на леглото и после пак се разпилява. Това е ако очаквам сам да прибере, ако кажа заедно всичко си отива по местата.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #130 -: Декември 30, 2015, 23:25:08 pm »
Мъжът ми е много строг за подреждането. Смята, че е важно да се научат като деца. Иначе като възрастни няма да успеят. А и честно казано, не държа вечно аз да им подреждам. София се прави на умряла лисица, но като й кажа, че трябва да подрежда, ако иска да четем книжка и веднага скача. За помагане, помагам и аз. Особено ако са много неща и искам да стане бързо.

*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #131 -: Декември 31, 2015, 08:04:04 am »
У нас до скоро имаше ред, прибираме-чистим и излизаме, ама сега тия неща уж ги прави тати, при него вървят номера и играчките се "прибират" някъде отстрани, че прахосмукачката да не ги лапне. Ще се върнем в режим ама май след дълга ваканция  :lol: И за мен прибирането е много важно, натоварвам се и ако седя в неразбория.