0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #20 -: Декември 01, 2015, 21:18:09 pm »
Стефи,този сигурно ще и хареса https://www.samsonitebg.com/detski-sak-frozen-nordic-summer-45-sm.html , но дали на теб цената  ще ти хареса. :lol:
  Георги иска камион с дистанционно ,но нещо не мога да намеря(само един от Макуин ,но е 169 лв. и ще пропусна  :x).Никола иска коли от "Колите",понеже брат му има почти всички и сега и той ги иска същите.Като цяло тази година са скромни и сега не можем да измислим ,какво да купуваме,защото и бабите са ни нагърбили със задачата да купим и от тях.
 От намаленията в Комсед взехме Лего .
<br />
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #21 -: Декември 01, 2015, 21:55:53 pm »
Ние сме на зомби, динозавър робот и хеликоптер. Дядо ви Коледа донесе хеликоптера на Черния петък, динозавър 10-ти казах, че няма смисъл, зомби НЕ!, затова мъдрихме. Вчера оначе попаднах на куче Зуумър, робот, за 5$ от магазин втора злоУпотреба. Те са малко особени със заряда и явно някой родител е решил, че не работи, защото чистак, бърсак ново куче!
Та два подаръка са готови, зомбито няма да го пусна в нас!
[/url][/url]
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #22 -: Декември 01, 2015, 22:14:03 pm »
А Зори, чуден е тоя, ама ще прощава 100 лв. не давам за таковз чудо :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #23 -: Декември 02, 2015, 09:57:05 am »
Виж и в Декатлон дали няма да видиш нещо.
А на Габол нещата можеш да видиш в склада им в Дружба 1, ако имаш път натам. А ако поръчаш онлайн и не ти хареса, можеш да върнеш или замениш, като обаче плащаш няколко пъти доставка.

Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #24 -: Декември 02, 2015, 10:43:45 am »
Ихуууууууууу, за подаръците, минахме на джип с дистанционно, защото неговата състезателна кола била много ниска, та джипа да е с голееееееееми гуми  :lol: Улесни ме детето, но това за градинката  :wink: Защото там Дядо ви Коледа има много деца и не може да носи толкова големи подаръци като гараж за Титански камион  :lol:  8) Доста увещания имаше снощи от моя страна, че с тоз гараж изби рибата! Но все пак остава желанието в село при баба Дядо Коледа гараж да носи! Та дадох заявка на мъжа, да мисли как може да изработи нещо подобно! Не от кашон съвсем де - или дървено нещо или от някава кутия пластмасова ли - не знам  :? Ще мислим! Ако имате идеи - приемам всякакви  :lol: Че моята фантазия не е на особено ниво! Хахахах!
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #25 -: Декември 02, 2015, 11:01:34 am »
барбарон, има много пластмасови кутии за събиране на детски играчки. Цветни и големи са, мисля че перфектно ще свършат работа. Мъжа ти ще изреже едната страна на кутията , а от изрязаното парче, може да измислите и врата да направи с механизъм, примерно с въженце или корда и две макарички да се нависа и спуска. Абе като на истинските гаражи. :)
ето какво имам предвид: https://www.google.bg/search?q=%D0%BA%D1%83%D1%82%D0%B8%D1%8F+%D0%B7%D0%B0+%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8&biw=1280&bih=878&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjFzsGQ6LzJAhVBaxQKHcEWCPcQsAQIKA

в джъмбо има със сигурност:)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #26 -: Декември 02, 2015, 11:13:11 am »
Оооо, Барбароне, сега се сетих - има едни транспортни контейнери /клетки за котки или дребни кучета. Щом мъжът ти може да се справи, да потърсите такова нещо, да го види майстора и да прецени, може ли да го префасонира удачно.
Иначе нашата елха е сложена, аз нали съм мързеливичка, та не я разкичвам и кича всяка година, я прибирам долу в приземната стая и вадя, като ми затрябва. Е пренарежда някои неща, ама това да ѝ е кусура.
Иначе написахме писмото до дядото и за разлика от Сисения Дани, не държи да го пускаме в голямата поща. :lol: Сложи го днес под елхата и ще очаква тази нощ да си го вземе дядо ѝ Коледа.
И с подаръците тази година много ме улесни - таблет истински, който така или иначе бяхме решили да вземем. И тамагочи  8O. Второто пък го продават в един детски магазин пред градината и няколко деца от групата вече имат. Показа ми го, видях цената - 4 лв и обещах, че ще го получи. Даже успях да „убедя“ една нейна приятелка, да си поиска същото. И снощи замъкнах майката да го вземе, че бяха останали само 2. А щяхме да се видим в приключение, ако свършат и трябва за такава глупост баш, да обикалям града.
Та сме готови с подаръците и само чакаме празниците.

п.п. видях, че Стефи ме е изпреварила.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #28 -: Декември 02, 2015, 12:50:39 pm »
мерси смайлс, ще докладвам като закупя заветния подарък  :lol:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #29 -: Декември 03, 2015, 14:32:30 pm »
Сутринта водих преговори ако случайно Дядо Коледа не може да изпълни някое от желанията ще го замени с друго. Не можело да заменя - както го е поискал така трябвало да бъде. Дядо Коледа изпълнявал всичко. А сега де. Та в този дух ако някой е виждал да се продават лисици от този вид нека сподели.



Тази я закупих за всеки случай (има я в Хиполенд), но е малка. Човекът иска голяма - под голяма се разбира дължина поне 20-25 см.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #30 -: Декември 03, 2015, 14:57:13 pm »
Цитат
както го е поискал така трябвало да бъде. Дядо Коледа изпълнявал всичко
това ми напомни за една ученичка на майка ми. Беше ни и съседка, та майката се оплака, че „госпожата каза, каквото нарисувате, това ще ви донесе Дядо Коледа“. Всъщност задачата е била да нарисуват (понеже още не могат да пишат) какво искат да им донесе. Обаче, детето го разбрало както си иска. И за по-сигурно „хайде да питаме госпожата“. Та идва майката и обяснява, че те 1 кукла Барби са купили, ама малката нарисувала 7 !!!  :lol: Трудно прие девойката, че няма да получи 7 кукли.
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #31 -: Декември 03, 2015, 15:33:03 pm »
Знам си аз, че тук са идейките - в Зачатие  :wink: Стефи, за тези кутии пък хич не ми беше минало през ума! В джъмбо вчера що не видях - не знам  :oops: Видях едни други кутии, пак за съхранение на разни неща, но не бяха толкова шарени и големи!
Пешек, моя мъж предложи от котката контейнерчето, ама на мен не ми се ще, че го свързвам с котката ни Кимба /която изчезна в крайна сметка от село/. Но пък в Джъмбо видях нещо, пак е за превозване на котки/кучета, нещо като сак /туристически/ само че с ципове отстрани /да влиза животното/. Иначе са от плат и даже имат и прозрачна /мрежена/ част. Само дето цената им беше - 20 лв и 30 лв за едно сакче  :lol: Стефи, ще ти свършат работа и за твоята госпоИца  :lol:  :lol:  :lol:

А Пеше, ти мноу Йовтино ще минеш с тамагочито бре  :lol:

А иначе джипове с дистанционни - колкото щеш в Джъмбо и не само там де! Това е лесно - просто ще хвана един според цената, която ме устройва!
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #32 -: Декември 03, 2015, 16:32:21 pm »
Искат се толкова много неща, че няма как да купя всички, отделно той ги е забравил на 3-та минута. Много отдавна искаше едно лего с кранове, комплект за срутване или нещо от рода. Него съм му го приготвила, лошото е, че и от баба и дядо трябва да измисля подарък, че ще пристигне нещо шумно пак и ще ми гърми главата  :lol:
Някой купувал ли грънчарска работилница? Чудя се дали ще се заинтересува, а и дали ще плеска много  :lol:
Хеликоптер не ми се купува, че ще е паднал на първите 15мин.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #33 -: Декември 03, 2015, 16:54:33 pm »
м-и, едва ли ще го заинтересува, според мен е малък още. Моите получиха лани и хем бяха по големи, само мацаха 2 дни в къщи, свърши им глината от комплекта и туй то. Ей почти цяла година не са сетили, седи прибрана като хилядите други неща :x
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #34 -: Декември 03, 2015, 17:09:19 pm »
Мерси Стефи, значи да си гледам пластилинине и фабриките :) тях поне ги харесва.
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #35 -: Декември 03, 2015, 17:42:21 pm »
Като стана дума за пластилин, ей този сет взех от Джъмбо за 20 лв, а навсякъде другаде са по 30 лв., че и ги няма на живо, само онлайн. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/659_1043/products_id/73824
Имаше и доста други, на прилични цени.
И май май поприключихме за тази година.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #36 -: Декември 04, 2015, 14:16:21 pm »
Ох , сутринта у  нас такава драма   и истерия беше - щот не искал потник под блузата ,а  тениска  искал да облече ...
Чак  не мога да ви опиша .Нервите ми не знам къде  и как са .
Накрая пък си обу ДВА чифта чорапи един върху друг и  така реши да остане и в детската градина  :lol:
Бре инат , бре чудо .

Заканих  му се , че няма да отиде  да  рожден ден , на който е поканен  ,ама само си се каня.

Та пак спора с баща му -аз  съм го лигавела  малкия .
Ама и аз съм виновна -намери сутринта  в чорапчето под елхата  точно  тази блуза , под която не искаше да сложи потника .  НО понеже блузата не е нова- даде ми  я приятелка , аз реших вместо направо да  му я дам ,  компромисно да я  сложа под елхата -за него  се явява нова :).
Май по -добре празен чорап или само   орехче/ лукче   .
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 14:23:55 pm от nimika »


Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #37 -: Декември 04, 2015, 14:48:21 pm »
nimika, не хаби нерви за такива неща.  Щом има тениска, пак е ОК. Виж ако искаше гол да тръгне, тогава си е проблем. Покрай дъщеря ми научих да не водя подобни битки, стига все пак да е облечена що годе подходящо за сезона, я оставям. Една цяла зима ходи в детската градина с горнище на пижама -то приличаше на тениска  с Мики маус и страшно й харесваше, та все  с него искаше да ходи. Ами в един момент вдигнах ръце и я оставих. Няма да свърши света заради това. редовно ходеше зимата разкопчана и по къс ръкав, ама не й се отразяваше на здравето и всичко си беше ок.
Да ви се оплача. Вчера отивам да си взема Мия от занималнята и дежурната учителка вместо с Добър ден ме посреща с думите: "Вие защо идвате толкова късно да я взимате? Трябва да я взимате по-рано. "Обяснявам спокойно, че сега е 6 без 20, а моето работно време е до 6 и реално си тръгвам по-рано от работа, за да я взема и нямаме други варианти за момента. По-рано от това никой не би ме пуснал да си ходя. Тя продължава с все същия назидателен тон: То детето си е ваше и е ваша отговорност. Трябва да си решите проблема. Тя не може да издържа толкова дълго време, направо й се спи". разбирам напълно, естествено, че бих искала да я взимам по-рано, но просто няма начин. Вие ако сте на работа до 6, може ли да си тръгнете в 4? тя продължава: Вие трябва да измислите нещо, това дете е ваше и т.н. Не се ядосах, защото знам, че правя най-доброто възможно в случая и от друга страна Мия никога не ми казва, че е уморена, че и се спи и ред подобни глупости. Обаче ми стана обидно от грозния начин, по който подходи тази учителка и как се опита всячески да ми вмени вина и липса на отговорност. А тя дори не е учителката, при която е дъщеря ми, т.е. тя няма как да има цялостен поглед колко и дали се уморява или не и т.н.
« Последна редакция: Декември 04, 2015, 14:49:55 pm от meshko106 »
<br />[link=http:
*
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #38 -: Декември 04, 2015, 16:25:06 pm »
Мешко, последна ли беше Мия? Що ли си мисля, че госпожата за себе си мисли. Следващият път бих я насолила, че и при директора бих ходила.
Сия, благодаря! Аз гледах Адвент плей-до в амазон, но тук никъде не намерих. Можеше да купя пакет бурканчета и да му слагам по едно всеки ден :) ние имаме някакви форми, още меша много цветовете и голям кеф да реже парченца с ножица... Накрая отиват в прахосмукачката де.
Случайно хванах един паркинг в Лидл, много им харесвам дървените играчки, та допълнихме колекцията. Сега гледам и влакчето с по-голям мост, но смятам да се въздържа, че прибирането ни куца, а аз не мога да се дупя сега...
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нашите пораснали деца през декември 2015
« Отговор #39 -: Декември 04, 2015, 16:25:54 pm »
meshko, аз не   се впрягам -драмата е като  се заинати  за някоя си ми  ти  дреха , дето  е мръсна , мокра или не знам къде е или не мога да го разбера за коя ми ти  точно тениска е изпаднал в истерия ...

Много  неприятно отношение  на възпитателите  , и ако говорят  на децата  подобни неща .Ами  ти  дори  да я вземеш по- рано , тя няма да си легне у дома  в 17 часа да спи , нали?