0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #160 -: Октомври 12, 2015, 14:41:55 pm »
Здравейте, моля мамите живеещи в къщи да споделят какви предпазни мерки са взели за вътрешните стълбища? Благодаря предварително!

Не живеем в къща (постоянно), но доста време изкарваме в къща (на село). Стълбищата са външни де, ама то все едно това - по едното се стига до спалните на втория етаж, банята и пр. За да не стане инцидент - допреди 2 години имах монтирани "вратички" преди стълбите, които Дани да не може да отвори сам, или да прескочи. Продават се такива фабрично изработени "вратички", виж детските онлайн магазини в раздела "системи за безопасност". Моите бяха самоделки, ама вършеха идеална работа.  :lol: По принцип - са дървени "оградни пана" и така и така ги имах - просто в единия край (към стената) ги закрепих с пантички, във всяка железария се продават за някакви дребни пари. От другата страна (към парапета на стълбите) ги заключвах с най-обикновено резе, ама с пружинка. Уточнявам за пружинката, понеже се продават резета и без такава. Пружините са доста натегнати и дори в момента, въпреки, че вече е голям Дани и схваща механизма на действие на този тип резета - физически му е невъзможно да приложи такава сила, че да "отключи" резето. За две такива "вратички" да си направя - под 10лв. за чаркалъци дадох, монтажът ми отне 30-ина минути. Изпълниха си функциите безупречно - не е имало падане по стълби.  :D За да не рискувам някое чепче да му се забие в ръцете като виси по тях - им бях ударила и една блажна боя предварително и това беше.
Споделям ти, ако пък имаш време и желание да си направиш сама такова нещо, вместо да даваш 100 и отгоре лева за готова  "вратичка". Из сайтовете - готови съм виждала да се продават и втора ръка за по 30-40 лв. - огледай и там.
Благодаря за идеята, Jbrul. Аз не мога да ги направя тези неща, но ще питаме домашния дърводелец, какво ще каже по въпроса :-). Доста пари ми се струват и на мен тези от нета. За втора ръка, нямам гаранция, че ще са о.к., т.е. пак някой разбиращ трябва да ги погледне.  :-)
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #161 -: Октомври 12, 2015, 15:12:00 pm »
Mousyt, Данюшката ги правеше и той тези неща като му давах да яде в началото. Дърпаше купата, обръщаше я, хвърляше я на пода. Но преминава и този период като много други. И до сега обича да дрънчи по чинията с лъжица, особено като вече се е наял или като свърши яденето вътре. И досега като се ядоса я мята на пода.
Всъщност на него му отне почти 6 месеца докато започне да се храни изцяло сам - от една година до сега. Като и сега, ако яде течна супа половината я излива. Затова винаги му слагам сухарчета вътре и се справя супер.

С гърнето също нямаме голям успех, но ми е достатъчно на този етап. Просто от време на време сяда като е в настроение. Сутрин почти винаги, защото още се разсънва и му се стои седнал  :lol: Ако не е на кеф и не иска, не го насилваме. Само два пъти си е казвал като има голяма нужда (казва "седне" и сочи гърнето), а за малката никога.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #162 -: Октомври 12, 2015, 15:18:01 pm »
Леле, усмивки как имаш търпение с това ядене.Може да се храни сама-относително добре, ако манджата е суха няма проблем, но ако е по-течна по пътя остава бая храна.Вече не върти така лъжицата като я поднася към устата, но не е стабилна.А и опцията да се храни 30 мин не ми допада.Аз съм нервак, ще откача ако трябва да я чакам.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #163 -: Октомври 12, 2015, 15:20:30 pm »
Маги, Дани за 5 мин е излапал всичко и се оглежда за още  :lol:
Само, ако е пуснат телевизора с неговото детско (Baby Einstein), както на клипчето по-долу, хапва по-бавно:
https://www.youtube.com/watch?v=2Mu6ttidHEc

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #164 -: Октомври 12, 2015, 15:21:32 pm »
Кати, потърсих снимки на "изделията", ама са ми на стария лаптоп, ако имам такива изобщо. Пък къде сме ги набутали в някое от сервизните помещения из двора - идея нямам, че да ги намеря и снимам сега. Ама по друга причина го пиша... Моите "оградки", случайно пасваха на ширината на стълбите, че така. На съседа обаче - не му пасваха, а му трябваха и на него с подобна цел. Много е сръчен човека и направи следната вариация. 4 бр. здрави (дебелички) летви ги сков като рамка в нужния му размер. Празното пространство запълни с една много стабилна мержа, от тези срещу насекоми, панти, резенце и стана същото. Пак за някакви дребни левчета. Във всеки хипермаркет - дървен материал от този тип се продава, режат по размер, мрежички - също. Не съм технически гений някакъв, но мога да направя такова нещо и сама безгрижно. Не мисля, че ще се опре на мъжа ти пък съвсем. За 30 минути - час е готов с една такава "вратичка", с все монтажа. Аз само като идея ти казвам, щото съм го виждала де.
Иначе за "втора ръка" такива изделия - можеш да искаш снимки в близък план, да разпиташ подробно за състоянието, ако ще пращат с куриер - имаш право да огледаш, преди да платиш. Ако нещо не е ОК - не плащаш и толкова. Не рискуваш нищо реално, освен малко изгубено време, в случай, че изделието не става все пак.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #165 -: Октомври 12, 2015, 15:38:58 pm »
Леле, усмивки как имаш търпение с това ядене.Може да се храни сама-относително добре, ако манджата е суха няма проблем, но ако е по-течна по пътя остава бая храна.Вече не върти така лъжицата като я поднася към устата, но не е стабилна.А и опцията да се храни 30 мин не ми допада.Аз съм нервак, ще откача ако трябва да я чакам.
Хахахаа, с теб да не сме една зодия ;) Аз няма да изтърпя и цапането....
Смайли, такова нещо като Дани на клипчето при нас не мога и да сънувам - въобще лъжица да хване, пък и в устата да си я пъха...може би и аз не го уча, че нямам нерви, ама гладен няма да остане все ще се научи ;)
Моето дете пък към телевизора не проявява никакъв интерес. Абсолютно никакъв! Имало е моменти дето съм се опитвала да му ангажирам вниманието с някое детско на телевизора или на компютъра, но никакъв интерес...виж да говори по скайп е цар :lol:
kati_vm, хубаво е че мислиш за обезопасяването. Аз един ден да заключа вратата (в блок живеем) и се разсеях за секунда и малкия тръгна да "слиза" по стълбите 8O Добре, че се усетих секунди преди това, та успях да го хвана и се изпремята само едно стъпало, но два дни после всичко ми трепереше... Иначе нагоре си ги качва сам лазешката - много е смешен :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #166 -: Октомври 12, 2015, 15:49:58 pm »
Моус, Моника беше така с ТВ-то до преди няма и месец.Нищо не гледаше, евентуално някоя песен.И не че съм супер фен на филмчетата, просто искам да отида до тоалетна сама или като ме хване мигрената да мога за 5 мин да я оставя, че тогава просто съм много зле.От скоро обаче се зазяпва по Бейби ТВ и то познайте кой откри това?Баща и много ясно.Най-лесно я гледа като и пусне нещо човека, та сега е щастлив.

В къщи сме във война с тоя телевизор, аз цял ден не го пускам, нямам нужда, той не го спира като се прибере.

Кви 5 мин на хранене, нашата обяснява, зяпа, иска всичко от масата, до масата, около масата.Аз не и го давам, тя се сърди, хвърля храна по пода, масата, прозорците и където свари.За това с лъжицата и натъпквам колкото хапне и толкова.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #167 -: Октомври 12, 2015, 15:57:10 pm »
Веднъж като му дадох лъжицата и вече връщане назад нямаше.
Той не искаше да яде, ако и той няма лъжица и купа/чиния пред себе си. Започваше да крещи и да се тръшка. Та искам, не искам трябваше да съм търпелива с цапотенето.
То си и продължава де  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #168 -: Октомври 12, 2015, 16:31:53 pm »
Веднъж като му дадох лъжицата и вече връщане назад нямаше.
Той не искаше да яде, ако и той няма лъжица и купа/чиния пред себе си. Започваше да крещи и да се тръшка. Та искам, не искам трябваше да съм търпелива с цапотенето.
То си и продължава де  :lol:
Много е слсдък Дани,как хапва. Показах го и на София. Тя изгледа клипчето доста вторачено.  :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #169 -: Октомври 12, 2015, 16:34:57 pm »
Jbrul, благодаря ти, ако намериш снимките, постни ги. Ще видим какво ще измислим, че имаме две проблемни стълбища и тска като гледам ще ми трябват поне 4 вратички. Но аз имам още един проблем. Не искам да пробивам стените, за да ги закрепвам и това ми е голям Х.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #170 -: Октомври 12, 2015, 16:43:10 pm »
Кати, тия са с винтове, с развиване от двете страни го застопоряваш. Не ми изглеждат трудни за изработка. Аз просто слагах нещо пред стъпалата, но това си е по.удобно, защото нещото може да се избута :)
http://www.baby.store.bg/p102383/dvustranno-otvariashta-se-pregrada-za-vrata-two-way-auto-close.html
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #171 -: Октомври 12, 2015, 16:45:39 pm »
Водя ви още едно бебе в бандата :-) Баткото попорастна малко и стана що-годе самостоятелен, а ние започнахме от начало приключението с бебка. И установявам, че макар и да е било скоро, нещата се забравят  :? Е, малко по-смели сме сега уж.
Бебе се опитва да си направи обратен режим - денем спи по 4 часа, нощем - по 2-3. Че и като се наяде през нощта, после 1 час не можем се приспа. Яде лакомо, повърне, разхълца се и започва да нервничи. Абе нощен купон  :) а още не са започнали коликите... Важното е, че е здрава  :heartbeat: Голям страх ми беше, че се роди 5 дни преди 9тия месец.
Баткото я приема добре - говори, милва я, иска да и дава играчки и храна. Не мога за минута да ги оставя без надзор. Временно е спрян от ДГ, да видим какще се оправяме като свърши бащинството. Обаче от известно време и той е в истеричния период, преди бебето още да се роди. Изпада в някакви истерии и рев за безумни неща. Дано мине скоро този период.
Жрбул, направо си супер  :) Ще имам предвид това с вратичките, макар нашите стълби да са външни. Това лято не им обръщаше Божидар внимание много, но другото - не се знае. Абе старозагорски  зачатски срещи правите ли?


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #172 -: Октомври 12, 2015, 17:42:17 pm »
Кати, ако ги открия - ще ги снимам самоделните ми вратички. Ще ти кажа и друго по случая - не си мисли, че някакво егати пробиването и дупченето има за монтаж на едни пантички. ;) При мен беше с пирони, ако вратичките ми бяха вътре, в къща в която живея постоянно - щях да ги направя по-кОлтурно с видийки и щифове. Като ги махна - това са няколко мм. замазка с гипс върху дупчиците, не е кой знае какъв "ремонт". А и аз регулярно ( и като нямах дете) - пребоядисвам жилищата си на 2-3 години, та с вратички, без - все ще боядисам. Дани апропо, въпреки, че е супер "би турбо" - не е от децата, които цапат, чупят, хвърлят и пр. - точно напротив. "Диващините" му са в други посоки. Бих казала, че пази чисто и подредено много повече от мен, ей така "по природа" му е заложено. Но, ако си въобразяаш, че с малко дете още дълго къщата ти ще е в прекрасен вид - мноУ си се объркала.  :lol: Яло нещо цапащо, не си забелязала, спъва се, подпира се на стената и ей ти хубавите петна. Изпусната чаша с фреш от морков - също е едно прекрасно "интериорно решение"... Приеми спокойно тези неща и си планирай 10 кофи латекс за след 3-4 години и това е. Да сме здрави само - стени се боядисват, мебели се подменят. Ако ти се дават над 400лв. за вратички като от линка на м-и - и това ти е опция, ако ти се издирват 4 читави втора употреба - приготви си поне 200. Аз лично - не обичам да давам пари за глупости, ако и да не е било проблем да го направя никога, особено пък за детето нещо, ама...не мЪ кефи просто. Чувствам се прецакана.  :lol:

Бебе, ами старозагорските "зачатки" не си правим срещи нарочени като такива, понеже се случи така, че и бебетата си гледахме заедно и сме в твърде неформални отношения и се виждаме когато ни щукне, особено по РД на децата. Т.е. приятелски виждания са не "форумни". Поне тези, които се виждаме де, има и други момичета от СЗ, ама не са изявили мераци за събирачки. Ти, ако имаш такива - ще организираме нещо. Няма проблем :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #173 -: Октомври 12, 2015, 17:50:50 pm »
Смайли, много е сладичък Дани, как папка само с финес, готов е за ресторант. Дано и аз успея и имам търпението да я науча да се храни така уверено с лъжица.
 Момичета, това сарандосване задължително ли е да е точно на 40 ден. Аз много държа и ММ да присъства, а той замина за Сопот, че отпуската му свърши и ние като Мойзи сме сами. Майка ми дойде да ми помага, по-скоро за компания и колкото да мога да се къпя от време на време, че се оказа, че с бебе човек имал време за едно войнишко къпане. И то на отворена врата с монитора на бебефона ( че нали повръщаме още от време на време) на видно място.
Дописвам.
Бебе, радвам се да те видя и тук. Това, което си писала за малката ми е до болка познато. Ние бяхме така и сега постепенно, като че ли влиза в ритъм. Но пак имам няколко вечери в седмицата, в които след хранене час и нещо се кокорчи и не иска да спи.
А с какви мерки се роди малката?
« Последна редакция: Октомври 12, 2015, 18:07:05 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #174 -: Октомври 12, 2015, 18:26:19 pm »
Кати, ако ги открия - ще ги снимам самоделните ми вратички. Ще ти кажа и друго по случая - не си мисли, че някакво егати пробиването и дупченето има за монтаж на едни пантички. ;) При мен беше с пирони, ако вратичките ми бяха вътре, в къща в която живея постоянно - щях да ги направя по-кОлтурно с видийки и щифове. Като ги махна - това са няколко мм. замазка с гипс върху дупчиците, не е кой знае какъв "ремонт". А и аз регулярно ( и като нямах дете) - пребоядисвам жилищата си на 2-3 години, та с вратички, без - все ще боядисам. Дани апропо, въпреки, че е супер "би турбо" - не е от децата, които цапат, чупят, хвърлят и пр. - точно напротив. "Диващините" му са в други посоки. Бих казала, че пази чисто и подредено много повече от мен, ей така "по природа" му е заложено. Но, ако си въобразяаш, че с малко дете още дълго къщата ти ще е в прекрасен вид - мноУ си се объркала.  :lol: Яло нещо цапащо, не си забелязала, спъва се, подпира се на стената и ей ти хубавите петна. Изпусната чаша с фреш от морков - също е едно прекрасно "интериорно решение"... Приеми спокойно тези неща и си планирай 10 кофи латекс за след 3-4 години и това е. Да сме здрави само - стени се боядисват, мебели се подменят. Ако ти се дават над 400лв. за вратички като от линка на м-и - и това ти е опция, ако ти се издирват 4 читави втора употреба - приготви си поне 200. Аз лично - не обичам да давам пари за глупости, ако и да не е било проблем да го направя никога, особено пък за детето нещо, ама...не мЪ кефи просто. Чувствам се прецакана.  :lol:


Ние два месеца и половина бяхме в ремонт и не искам да чуя за нов. Къщата е боядисана със специална миеща немска боя, за която дадохме доооста пари, така че се надявам да нямам проблем с пръските по стената. Надявам се да направим нещо ние, ако не ще се купува.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #175 -: Октомври 12, 2015, 18:29:53 pm »
Смайли, много е сладичък Дани, как папка само с финес, готов е за ресторант. Дано и аз успея и имам търпението да я науча да се храни така уверено с лъжица.
 Момичета, това сарандосване задължително ли е да е точно на 40 ден. Аз много държа и ММ да присъства, а той замина за Сопот, че отпуската му свърши и ние като Мойзи сме сами. Майка ми дойде да ми помага, по-скоро за компания и колкото да мога да се къпя от време на време, че се оказа, че с бебе човек имал време за едно войнишко къпане. И то на отворена врата с монитора на бебефона ( че нали повръщаме още от време на време) на видно място.
Дописвам.
Бебе, радвам се да те видя и тук. Това, което си писала за малката ми е до болка познато. Ние бяхме така и сега постепенно, като че ли влиза в ритъм. Но пак имам няколко вечери в седмицата, в които след хранене час и нещо се кокорчи и не иска да спи.
А с какви мерки се роди малката?

Синеочка, какво е това, "сарандосване" 8O за пръв път чувам? Аз нищо не съм правила на 40 - я ден на София.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #176 -: Октомври 12, 2015, 18:31:36 pm »
Водя ви още едно бебе в бандата :-) Баткото попорастна малко и стана що-годе самостоятелен, а ние започнахме от начало приключението с бебка. И установявам, че макар и да е било скоро, нещата се забравят  :? Е, малко по-смели сме сега уж.
Бебе се опитва да си направи обратен режим - денем спи по 4 часа, нощем - по 2-3. Че и като се наяде през нощта, после 1 час не можем се приспа. Яде лакомо, повърне, разхълца се и започва да нервничи. Абе нощен купон  :) а още не са започнали коликите... Важното е, че е здрава  :heartbeat: Голям страх ми беше, че се роди 5 дни преди 9тия месец.
Баткото я приема добре - говори, милва я, иска да и дава играчки и храна. Не мога за минута да ги оставя без надзор. Временно е спрян от ДГ, да видим какще се оправяме като свърши бащинството. Обаче от известно време и той е в истеричния период, преди бебето още да се роди. Изпада в някакви истерии и рев за безумни неща. Дано мине скоро този период.
Жрбул, направо си супер  :) Ще имам предвид това с вратичките, макар нашите стълби да са външни. Това лято не им обръщаше Божидар внимание много, но другото - не се знае. Абе старозагорски  зачатски срещи правите ли?
Бебе, ние първите 20 дни по два часа не заспивахме след нощните хранения, т.е. практически почти не спяхме през нощта. 3-4 часа и толкова.
« Последна редакция: Октомври 12, 2015, 18:34:32 pm от kati_vm »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #177 -: Октомври 12, 2015, 18:33:07 pm »
Кати, тия са с винтове, с развиване от двете страни го застопоряваш. Не ми изглеждат трудни за изработка. Аз просто слагах нещо пред стъпалата, но това си е по.удобно, защото нещото може да се избута :)
http://www.baby.store.bg/p102383/dvustranno-otvariashta-se-pregrada-za-vrata-two-way-auto-close.html
Благодаря М-и!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #178 -: Октомври 12, 2015, 18:34:27 pm »
Кати, сарандосването е въвеждането на бебето в църквата на 40 ден. Прави се специална молитва за майката, а едно време тогава са кръщавали и бебетата.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #179 -: Октомври 12, 2015, 19:14:49 pm »
Жбрул, аз ги дадох като пример, че има начин да не се нараняват каси и стени, може и силиконови накрайници да им се сложат.

Кати, да не те разочаровам от сега със скъпата миеща боя  :lol: но пък е по-покривна, по-добре и по-лесно се нанася  :D а като тръгне дребното с проходилки, буталки и колелета, та като изкърти външните ъгли(мама помага с прахосмукачката де).... да не казвам как залепих една коледна украса дето уж се сваляше пък слезе с боята  :lol: Неизбежни са ремонтите поне на две години ако не всяка с деца де. То е като чистотата и подредбата с деца, в някакъв момент пада към 0 :D