0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Добре дошли в новата тема.

Предишната тема е ТУК.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #1 -: Октомври 01, 2015, 10:19:26 am »
Здравейте, честита нова темичка! С пожелания през идващата есен, дечицата да боледуват колкото се може по-малко и да се наслаждаваме всички на циганско лято. ;-)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #2 -: Октомври 01, 2015, 10:44:54 am »
м-и, мерси за отговора. Ще видя как ще е днес и утре сигурно пак ще го заведа на лекар. Лошото е, че пи антиботик преди 2 месеца и хич не искам да му давам отново толкова скоро :(
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #3 -: Октомври 01, 2015, 11:07:37 am »
Бързам да се запиша и аз в новата темичка  :P
Да ни е на късмет и на здраве  :P

Днес Дани е много по-добре и още в 8.30 бяхме навън, а като го прибрах в 10 ми се разсърди.... (сърденето се състои в лошо гледане на мама, хвърляне на всички предмети, които искам да му дам, за да го разсея и мрънкане  :lol:).

Тук има някакви намаления. Те всъщност намалени стават на нормални цени  :lol:
http://www.vivre.bg/c-7688/bobas_fashion?sid=1&utm_source=active+-+registered&utm_campaign=5a3551c5f7-vc20151001-daily&utm_medium=email&utm_term=0_399a6e3235-5a3551c5f7-5642633
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #4 -: Октомври 01, 2015, 11:36:59 am »
Записче и от мен в новата темичка. Да ни е честита и самп хубави емоции, нека болестите останат в предната.
И аз като Кати се надявам на едно прекрасно циганско лято, ако може до декември :lol: Пък после и сняг за Коледа, ако има ще е приказно.
Смайли, твоето дете да не е от кочовата зодия, голям инатко ми се вижда. Мъж  с характер още от сега.
Благодаря ти за сайта с дрешките, сега ще се поровя за едномесечни беборанки нещо.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #5 -: Октомври 01, 2015, 11:48:25 am »
И аз да се запиша :D
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #6 -: Октомври 01, 2015, 11:48:52 am »
Синеочка, за едномесечни беборанки подарявам тениска на Зачатие: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51081.msg1108472#msg1108472

Днес дадох на Теди морков. Както и очаквах, не беше очарован. Физиономията е красноречива. Но поне се храни сам :)




   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #7 -: Октомври 01, 2015, 11:57:02 am »
Синеочка, за едномесечни беборанки подарявам тениска на Зачатие: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51081.msg1108472#msg1108472

Днес дадох на Теди морков. Както и очаквах, не беше очарован. Физиономията е красноречива. Но поне се храни сам :)
Руми, много е сладък наборът. :-) Ние вчера ядохме морков за пръв път, но нещо не ни подейства добре. Писах в другата тема за захранването. Повръщахме цял слетобед, а дрешките ни станаха от бели, оранжеви. Днес ще й дам тиква, дано да няма проблем. По принцип аз я захраних с тиква, морковът ни е трета храна. Нямахме проблеми с тиквата и пащърнака.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #8 -: Октомври 01, 2015, 13:25:53 pm »
Цоп! :lol:
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #9 -: Октомври 01, 2015, 14:24:48 pm »
Привет и от нас.При нас пробива четвърти кучешки и е ад.Ще мине макар нервите ми вече да са опънати на макс.Проблема е че не спи, ама никак и това ме побърква.
И аз използвам хубавото време и обикаляме с нея.Не че в дъжда не излизахме пак, но за по-малко.
Хубав ден!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #10 -: Октомври 01, 2015, 22:02:03 pm »
Запис и от мен.
По темата за яслите/градините и споделеното от Блу за смесените групи в Германи. Яслата (и градина), в която Нора ходи се практикува нещо подобно. Сутрин до 10 часа са смесени и големи и малки - малка яслена, голяма яслена и първа група. Общо взето са заедно, разделят ги от 10 до 12 часа за някакъв вид занимания и за следобедния сън също. Адаптацията е изцяло индивидуален подход, следвам инструкцията по преценка на госпожите ден за ден, доверих се и съм доволна. Днес сутринта ми казаха че вече се е отпуснала и се държи съвсем като спокойно дете - девети ден. Първия ден я взехме на обед и следващите 4 дни след след сън, после 3 дни малко по-рано от обикновеното за взимане което ще е по принцип (5.30 - 5,45).
Честита нова темичка. Здрави дечица.
Да попитам "по-големите мами" , давате ли някакви имуностимулатори. Около мен са все едни колежки с малки деца и то не са едни сополи, разтройства, ангини и пр.,  всеки ден някоя отсъства заради детенце, та доста съм се замислила.
Спрях се на един самбукус нигра, детски Вит С за пиене докато излязат свестните кивита, сребърна вода чат пат за накапване. Говорих с производители на мед, препоръчаха, взех и прополис (клеева тинктура), но малко ме е страх,  въпреки, че педиатърката каза може.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #11 -: Октомври 01, 2015, 23:20:46 pm »
Запис
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #12 -: Октомври 02, 2015, 08:04:09 am »
Авалон, аз мисля, че е малка за клеева тинктура. Давала съм Биозин, мисля с добър ефект, но моето дете не посещава детско заведение.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #13 -: Октомври 02, 2015, 08:53:30 am »
Според мен няма никаква полза от т.нар. имуностимулатори. Не съм давала на децата си, миналата зима изпиха само една шише ескимо кидс, но не го давах с цел подобрвяване на имунитета, а заради омега3 масните киселини. :)
На мен вълна ми излезе на езика да повтарям, и сигурно съм досадна вече, но няма по-добро от разнообразното и достатъчно хранене, много движение, не навличане на децата и извеждане на чист въздух. Всички ми се смеят, че от една вафличка какво щяло да им стане, ами факт, нищо няма да им стане, ама и без нея няма :wink: Вече 9 г. практикувам това което пиша и които ме познават и децата ми могат да потвърдят дали няма ефект  :wink: Та така, стига по темата с имунитета.
Приятен петък на всички! :D
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #14 -: Октомври 02, 2015, 09:10:30 am »
avallon,  клеевата тинктура е страхотен продукт според личния ми опит, но е за деца над 3 години. Аз всеки път, когато усетя, че леко се разболявам, започвам да я пия и всичко отминава доста бързо и неусетно. Аз понеже съм далеч от крайностите, считам, че понякога имуностимулиращите продукти действат наистина страхотно, а в други случаи няма да се усети ефект. Много зависи от самия организъм на детето и доколко то е предразположено към нещо или не. На Явор преди да тръгне за пръв път на ясла давах коластра и не видях магически ефект. В началото си мина през сополите и кашлицата, както си му е редът. Моя приятелка обаче е във възторг от коластрата. И при двете й деца действала страхотно. Сега последно пи ескимо кидс, но той е почти постоянно на някакви витамини, защото се храни с доста ограничен брой неща. По съвет на педиатър ще давам витамини докато не прояде нормално. Дъщеря ми боледуваще доста малко, докато ходеше на градина, без да съм й давала имуностимулиращи. Ние бяхме от малкото, плащащи пълна такса :). Въпрос на дете, на организъм, на всичко. Факт е, че според мен има много добри продукти, които дори да нямат магически ефект, ще са по-скори в полза на детето, отколкото да му навредят. За самбукуса съм чувала много добри отзиви.
<br />[link=http:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #15 -: Октомври 02, 2015, 09:44:59 am »
До сега нищо не съм давала и освен една температура от 38 градуса за ден, със сополки, друго не е имало и отшумя много бързо. И аз до скоро мислех, че файда от имуностимулаторите няма,  но с тези детски заведения - инкубатори се замислих. В градината са малко по-големи дечицата в сравнение с яслите все пак. Не ми харесва и че по някакви изисквания температурите в помещенията се поддържат доста високи. Не им дават достатъчно плодове спрямо това, което до момента аз съм давала. Знам, че е до дете. Не чакам естествено ефекти магически. Реших, че със съставките самбукус-а няма да навредя.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #16 -: Октомври 02, 2015, 09:56:04 am »
Ето една хубава статия по въпроса с имуностимулантите : "Да, много помагат, особено на фармацевтите"
http://www.edna.bg/za-roditeli/syveti/koj-e-naj-dobriiat-imunostimulator-4632157



*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2015, 10:41:34 am »
Ето една хубава статия по въпроса с имуностимулантите : "Да, много помагат, особено на фармацевтите"
http://www.edna.bg/za-roditeli/syveti/koj-e-naj-dobriiat-imunostimulator-4632157
Много хубава статия! :balk_47:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #18 -: Октомври 02, 2015, 11:06:33 am »
Мешко, никой не е по крайностите, не знам защо така тълкуваш нещата. Хубаво е да четеш внимателно, защото изрично съм написала - разнообразно и достатъчно хранене
След като детето ти не се храни, разбира се че е нормално да даваш витамини допълнително, все от някъде трябва да ги приема :wink:
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #19 -: Октомври 02, 2015, 11:44:53 am »
Ох, нашето детенце се беше пооправило и отново се влоши. Чудесен повод мъжът ми да каже, ето на, изкара го навън и пак се разболя  :x. Един такъв унил е, не яде, мрънка, само гушнат стои. Водихме го днес и док каза, че гърлото още е зачервено и предписа антибиотик, защото дълго се е проточило (от вторник). Аз на своя глава не го купих.
Мисля си, че не направих достатъчно до момента, защото той отказва да приема лекарствата. Сега съм решила 24 часа да му давам лекарствата, колкото и да пищи и да се дави и да се бори и ако пак няма подобрение, тогава АБ.
Поради това обаче отлагаме и яслата.