0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #40 -: Октомври 03, 2015, 17:05:58 pm »
Привет на всички  :P
Мерси за мненията ви за АБ. Наистина нямам никакъв опит с него.
Относно изследванията, които се правят, преди да се даде АБ, си разсъждавахме с мъжа ми, че сигурно лекарите не ги назначават, защото ще стане късно - първо докато изчакаш да видиш дали ще се оправи от само себе си и като не се оправи след 3 дни например, после да чакаш още 2-3 дни за да стане готово изследването. Затова лекарите изписват широкоспектърни антибиотици и само ако те не повлияят тогава пускали това изследване и то заради антибиограмата (за да се види правилния антибиотик, а не толкова има или няма бактерия). Самото изследване също не винаги показвало вида на бактерията, защото не се пуска за всички видове бактерии, а само за някои. Един колега на мъжа ми бил два месеца с повишена температура докато нацелят за кой вид бактерия да му направят посявка. Оказала се накякава много специфична.
Не знам дали съм права, но така си разсъждавахме на връщане от Токуда. Ние се опитахме да направим такова изследване, но малко късно се сетихме. Събота следобяд се оказа, че не работят микробиологиите.

Дани като че ли е по-добре, но не смея да се похваля, че все още не иска да яде. Днес е пил само мляко сутринта, но пък иначе има настроение и даже навън доста си походи. Вчера пък си обядва и вечеря.... Едно такова противоречиво му е поведението. Поне няма температура.

За боледуването и имунитета съм на мнение, че е преди всичко (около 90%  :lol:) до ген.
Също и до изнежване (прекалено обличане, неизвеждане на вятър, студ, дъжд, сняг). Не мисля, че е толкова до храна. Познавам много деца, които се хранят доста здравословно по моя преценка, но това не ги спасява от боледуване, дори напротив.
За имуностимулаторите нямам никакво мнение на този етап. Някои казват, че ако им даваш на децата, организмът свиква с тях и без тях става по-податлив на разболяване.
Засега не мисля да давам нищо, ще видим за по-натам :)

Bonbolini, и моето детенце имаше едни 3 месеца, в които не искаше да яде зеленчуци и месо под никаква форма (манджи, супи, тц) и ядеше само попари, каши, макарони и др.п.
После отведнъж пак прояде.

Хубава почивка на всички  :P
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #41 -: Октомври 03, 2015, 17:09:55 pm »
Е то освен от Луда крава да пази коластарата  :lol: а тия с вафличките по всяко време и мен ме изприщват. Една се каня да и се скарам дори, че идва в къщи преди вечеря и води дете с вафла. Не знам дали е злоядо, но обиколката му е сходна с височината и уж били ограничавали  :lol: не знам от какво, може би от плодове и свястна храна.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #42 -: Октомври 03, 2015, 19:24:05 pm »
Здравейте, благодаря за мненията, относно алергията на бебка. Днес е по- добре. Взехме й Hipp HA, но стана голяма драма, защото тя не искаше да го пие. След като изхвърлих едното мляко, направих друго смесено с това, което пиеше до вчера Hipp Combiotic 1. Тогава си изпи порцията. Тази вечер й дадох размразена кърма и тя отказа да я пие  8O. Направо се потресох днес.  :balk_144: Добре, че имах кърма, тъй като на обед дадох въпросната АМ комбинация и тогава не я кърмих.
Хубава вечер на всички!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #43 -: Октомври 03, 2015, 22:03:17 pm »
Аз освен с политика и избори, уроци започах да водя по висша математика и съвсем не успявам да пиша тук. Но ви чета набързо.
Свате, да ми пазиш зетя и бързо да оздравява.
Здрави дечица на всички останали желая.
Днес направих прощъпулник на Мария (тя отдавна се пуснс, още на кръщенето си, но чаках по стабилно да проходи, а и майка днес има рожден ден и ги съчетахме нещата) и детето хвана флашката! Та ще си отглеждам ИТ специалист у дома  :P. Е и мама е с такава професия, ще е лесно.....
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #44 -: Октомври 04, 2015, 08:07:35 am »
Стоека, освен, че си многофункционална, направо се чудя как ти стига времето  8O Аз знам, че всичко е организация, но направо невероятно ми изглежда :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #45 -: Октомври 04, 2015, 08:36:29 am »
М-и, въпрос на организация и неспане обаче ;)
Понякога сме принудени да работим по много, имам да плащам наем, сметки и заем. Няма как, надявам се да издържа на темпото.

Сори за спама.

Сега конкретно, често Мария се буди в 3 часа от глад и после чак след 2 часа заспива. Освен супа в 18 часа в 21 пие мляко и заспива. Но явно не й стига храната. Снощи против себе си и дадох бисквити преди да заспи и днес стана в 6 часа. Някакви съвети?
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #46 -: Октомври 04, 2015, 10:24:50 am »
То е ясно, че в един момент крадем от съня :) Аз бих давала бисквитите или сухар в супата. Явно има нужда от нещо по-сериозно за вечеря за да изкара до сутринта. Нощните събуждания най-много ми разстройваха съня, моето бързо заспиваше, но аз будувах по 1-2 часа после.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #47 -: Октомври 04, 2015, 11:29:39 am »
И аз като се събуди през нощта,  после немога да заспя и решавам задачите по аналитична геометрия. А после карам на кафета през деня.
Днес ставането в 6 часа се отрази на спането.  Заспа в 10 часа и още спи.  Не й стига нощния сън,  гладна е. А вечер не иска да яде по много,  една прекарвам супата.  Но днес ще и дам ядене,  мисля за пуешко с ориз.  Да издържи през нощта и се наспи.  Аз и давам хип 4, 240 мл. преди сън. Като се пробуди дали може да се даде айрянче или кисело мляко?  Или нещо друго а не млякото,  защото го изпива и почва ам,  ам и така заспива отново с ам.  Т. Е.  гладна.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #48 -: Октомври 04, 2015, 13:51:11 pm »
И аз като се събуди през нощта,  после немога да заспя и решавам задачите по аналитична геометрия. А после карам на кафета през деня.
Днес ставането в 6 часа се отрази на спането.  Заспа в 10 часа и още спи.  Не й стига нощния сън,  гладна е. А вечер не иска да яде по много,  една прекарвам супата.  Но днес ще и дам ядене,  мисля за пуешко с ориз.  Да издържи през нощта и се наспи.  Аз и давам хип 4, 240 мл. преди сън. Като се пробуди дали може да се даде айрянче или кисело мляко?  Или нещо друго а не млякото,  защото го изпива и почва ам,  ам и така заспива отново с ам.  Т. Е.  гладна.
Здравей Стоека, тъй като виждам че използваш АМ на Hipp, да те питам вечер не си ли давала на Мария преходното мляко на Hipp "Лека нощ", или имат и някакви такива млечни каши "Лека нощ"? Аз още не съм пробвала от тях, ще видим какво ще стане с нашата алергия и дали ще се прояви пак, но ако всичко е наред по-нататък мисля да пробвам.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #49 -: Октомври 04, 2015, 13:52:57 pm »
Здравейте, ние днес сме по-добре, изчезна ни алергията, да видим следобед като дам, дали пак ще се появи. Снощи се опитахме да й дадем една порция с преобладаващо ХА АМ, но тя не искаше да го пие. Добре, че имах някаква кърма. Направо ужасен ден беше вчера.  :(
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #50 -: Октомври 04, 2015, 14:14:21 pm »
Кати, ти все още имаш някаква кърма, защо не се опиташ да я стимулираш, за да можеш да кърмиш по-дълго и да нямате такива кофти моменти като сега?

Стоека, аз нощем давам айрян.Сестра ми дава айрян с натрошена бисквита, всичко е до детето и как ти усещаш нещата.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #51 -: Октомври 04, 2015, 14:17:33 pm »
Свате, и аз като Кати, щях да ти предложа да пробваш да й даваш вечер преди лягане от тези готовите течните кашички с АМ и бисквитки, които се пият от шише. На мен Mousyt ми каза за тях по друг повод. Може би ще е по-засищаша.
Добре, че снахата си е избрала хубава професия, защото зетят нали никакъв предмет не си избра. Дано не го дава хрантутник.  :lol:

Дани днес е доста по-добре. Имаме късмет, че и без АБ се оправя.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #52 -: Октомври 04, 2015, 15:37:40 pm »
Моника, още се буди нощем да си играем.Аз после не ставам за нищо, но детето така иска.При нас голямо значени имат зъбите.Избива ли някой зъб, значи никой няма да спи и това е.Сега и изби четвъртия кучешки и беше ужасна седмица.Последно ми направи точно на Мария номера, заспа в 11,30 стана в 6, игра до 8, после заспа и спа до 10 и след обяд заспа чак в 16.Аз я събудих след 1 час сън, защото оставя ли я да спи повече вечерта ще заспи към 1.Та ясно ми е точно през какво минавате.

Усмивки, браво на Дани.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #53 -: Октомври 04, 2015, 15:49:13 pm »
Кати, ти все още имаш някаква кърма, защо не се опиташ да я стимулираш, за да можеш да кърмиш по-дълго и да нямате такива кофти моменти като сега?

Стоека, аз нощем давам айрян.Сестра ми дава айрян с натрошена бисквита, всичко е до детето и как ти усещаш нещата.
Здравей Маги, опитвам с чайове за кърма, ям мюсли, макароните доста добре ми влияят, надявам се да изкарам докъм седмия месец в комбинация със захранването. Сега временно спряхме със следващата храна да не натоварвам организма на бебка.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #54 -: Октомври 05, 2015, 04:32:46 am »
Да е здрав октомври за всички бебоци :)

Аз пия Сминдух на капсули за кърмата и май помага, в колежа помпам през три часа и после нося в градината на следващия ден. Въпреки, че да се поддържа кърма с липсващо бебе си е трудна работа.

Преместихме Катето в стаята на брат й, стискайте палци да не се буди вече :)
[/url][/url]
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #55 -: Октомври 05, 2015, 09:53:22 am »
Кати, ти все още имаш някаква кърма, защо не се опиташ да я стимулираш, за да можеш да кърмиш по-дълго и да нямате такива кофти моменти като сега?

Стоека, аз нощем давам айрян.Сестра ми дава айрян с натрошена бисквита, всичко е до детето и как ти усещаш нещата.
Здравей Маги, опитвам с чайове за кърма, ям мюсли, макароните доста добре ми влияят, надявам се да изкарам докъм седмия месец в комбинация със захранването. Сега временно спряхме със следващата храна да не натоварвам организма на бебка.

Аз нямам почти кърмачески опит, но си спомням, че с електронната помпа - изкарвах в пъти повече кърма на едно "доене"  :lol:, отколкото с ръчната помпа. А и после гърдите ми се разтичаха до час и нещо след помпането. Когато бебето сучеше - нямах течове. Вероятно съм си докарала хиперлактация тогава, което може и да не е ОК, ако сте в началото на кърменето и целта е да се регулира производството на кърма и бебето да се храни изцяло от гърда. Но си мисля, че този ефект на помпите, може да се ползва в такива случаи като вашия. Когато кърмата намалява.
Нито съм спазвала хранителен режим, когато кърмех, нито съм пила някакви "добавки" за да имам кърма. Май 1-2 пъти си направих някакъв "лактогенен чай" (не помня какво съдържаше), ама аз не понасям чай по принцип, така че повече не го пих и това. Та въпреки, че Дани се хранеше вече с АМ-АР и само от шише, с въпросната помпа бях претъпкала фризера с кърма (за всеки случай). Когато осъзнах, че кърмене няма да има така, или иначе, защото на него не му понася - спрях да помпя и кърмата си спря в рамките на седмица. Без хапове, дискомфорт и пр.

П.П. Споделям това с уговрката, че разбира се всеки организъм си е индивидуален и може това, което при мен имаше определен ефект - да не се получи при друг. Но не пречи да се опита пък. Не се знае. Най-много да не стане.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #56 -: Октомври 05, 2015, 09:57:43 am »
Бебето е най-добрия стимулатор.Слагай я на често на гърда и най-вече нощем, тогава лактацията е най-силна.Много гадно, че е дала такава реакция към АМ, винаги ще те е страх при даване на АМ и ще следиш за реакция.На мен най-добре ми действаше бира и бадеми.Безалкохолна бира и малко бадеми и кърмата тръгваше.

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #57 -: Октомври 05, 2015, 10:04:55 am »
И моят кърмачески опит е много ограничен...
Моето бебе така и не успя да засуче и се изцеждах с електрическа помпа и му давах от шише, но количеството никога не достигаше. Изцеждах се често, пиех разни неща (и аз съм пила сминдух и др.п.), но така и не успях да докарам една доза храна. Успявах най-много за половин. И досега си мисля, че който си има кърма, си има и без да полага кой знае колко големи усилия, за да я поддържа, а който си няма или има малко, си няма, ако ще и челна стойка да направи  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #58 -: Октомври 05, 2015, 10:45:20 am »
Маги, "бебето е най-добрият стимулатор" за такива като мен, дето приличаха на кравата на "Милка".  :lol: Няма бебе, което физически да е в състояние така да дърпа и толкова време, като въпросния "доилен апарат", уверявам те. Дори бебе на месеци - ще окапе, а и ще спре когато се почувства заситено. Пък помпата ще помпи докато решиш ти. В крайна сметка - в случая на Кати целта е да бъде "заблудено" тялото й, че трябва да произвежда повече кърма, отколкото произвежда в момента. Т.е. това ми беше на мен идеята в предишния пост. Точно затова се обръща внимание и на наскоро родилите майки - да внимават с помпене и цедене, за да не си докарат подобни ефекти. В някои случаи обаче - този "дефект" - би могъл да се превърне в предимство, ако по някаква причина вече произвежданата кърма не стига. Не го твърдя, просто е логично да може.

Знаеш, че за мен специално - кърменето е излишно, в известен смисъл и неполезно в наши дни. Но уважавам позицията на всяка жена желаеща да кърми, възможно най-дълго. А и в случая при страх от алергична реакция към АМ - съвсем. Технически е къде по-лесно да опиташ да стимулираш лактация с някаква помпа - в избрано от теб време и с честота, според резултатите, които получаваш - отколкото да опитваш да го постигнеш това с бебе и то поотраснало вече. Ся не искало да суче, било кисело, зъби го мъчели, ще ставаш среди нощите с тази цел... И пак ти казвам "перфектната помпа Дани", който засука от раз, правилно и е лакомия и до днес - никога не е докарвал ефекта (дефект по онова време) от електронната помпа. Бил е на седмица, когато изкарвах над 300 мл. кърма на едно помпене, което пък правех на 3-4 часа. Понеже помпата работи с малките шишета - като седна и си приготвях поне 3, за да ги сменям. Тогава (от страх да не спре кърмата), нарочно изцеждах докато спре гърдата да пуска и капка, с ясното съзнание, че така стимулирам производство на доста излишно количество, но го предпочитах вместо да вземе да спре. При положение, че лактацията следва да се саморегулира количествено, докато кърмене изобщо има - то при една ударна стимулация със средства различни от самото дете - би трябвало да се увеличи и лактацията.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #59 -: Октомври 05, 2015, 12:04:27 pm »
При мен положението с кърмата е като при Смайли с тази разлика, че Александра суче(добре, че в болницата моята акушерка беше до мен и много помогна за засукването на беба), но по скоро ме ползва за биберон, отколкото да се нахрани. Пих няколко вида чай, вклмчително този на Хип, от които кърмата вместо да ми се увеличи взе да намаля. Пробвам с доене същата работа едва, едва 40 мл от двете гърди, а тя на едно хранене не ще да суче от двете, не знам защо. Ям бадеми, пия боза без консерванти(вече ми се драйфа от нея), слагам я често на гърда, нищо че на моменти няма никой там и положението е същото. Явно си е до човек. Още в болницата момичето на съседното легло цедеше по 60-70 мл коластра, а аз..едва едва 20. Който си има мляко си има.
Въпреки това не мисля да се отказвам, колкото мога и до когато имам ще давам.
« Последна редакция: Октомври 05, 2015, 12:07:02 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...