0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #60 -: Октомври 05, 2015, 12:44:13 pm »
Синеочка, в кърмаческата навремето доста четох по въпроса и дали има, няма, колко има и ще има кърма - всъщност си зависи от структурата на самата гърда. Което се установява с преглед на ехограф, ако помня правилно. Дали била повече мастната тъкан, дали жлезистата... Не изпадам в детайли, защото наистина не ги помня вече, а за който е важна темата - може да ги намери сам. ТОТАЛНА дивотия е това всеобщо бълване къде ли не напоследък, че нямало то жена, която да не може да кърми, пък в достатъчно количество да е кърмата, пък докогато си искала. Сори, ама това са пълни нелепици. Може да е много по-малък процента на жените, които наистина не могат, заради физиолгични особености, но го има.

Аз специално, се оказах по въпросите на кърменето в онази графа, дето "всичко, което ви е без значение - се получава лесно и добре".  :lol: Нямах никакви мераци да кърмя, не го намирах ни за важно, ни за полезно, сега пък съвсем, но бях решила, че ако кърма има и бебето иска да суче - ще го кърмя. Толкова. Ако няма - "майната му на кърменето" беше положението за мен специално. Направих ВСИЧКО препоръчвано за успешно кърмене - наобратно.  :lol: Три дни Дани беше хранен с шише и АМ в болницата, отказах да слагам бебе на празна гърда, че да стимулирало лактацията. Нахоках консултантката по кърмене дори, заради тези й теории. За нейно нещастие - се оказах аз правата, като шурна една коластра на ден трети, БЕЗ никакво стимулиране, бебето като се лепна като пиявица... Аре холан нали - нещо като става - става, да не съм се убедила с очите си - да вържа на отчаяните простотии на луди жени фиксирани на тема кърмене.  :? Ок съм за всичко, ако няма залитанки, ама за кърменето са много залитанките напоследък и бият на лудост вече. (нямам предвид някой тук, като цяло говоря). Ако бебето не е с АБКМ - реално няма ни една смислена причина да застава някой на челна стойка, че да кърмел, в случай, че просто не му се получава добре, или никак, че да се терзае, обвинява....

Това с "великия имунитет" от кърмата ми е най-големия смях, честно. В компанията ми имаше такива ударни кърмачки, а децата им изпиха по 2-3 АБ, едно и в болница лежа, ПРЕДИ моето хранено с АМ само - да се разболее за сефте изобщо ;) Децата до една година по принцип не боледуват особено, заради "вътреутробния имунитет" и антителата за какво ли не предадени от мама, а не щото били кърмени. Ама повечето кърмачки кърмят до годинка, годинка и нещо и после като се почнат болестите и - аууу ето, като не го кърмя вече и заради това. Не е заради това. :) Успешно кърмене на всички желая, докогато искат и могат, лошо няма. Просто, ако не става - не си го слагайте на сърце наистина и не мислете, че детето ви е лишено от нещо жизненоважно за него. Ползването на гърдите ми за залъгалка, а не за хранене - не го разбрах, проумях, няма и да го проумея никога, за тези цели ползвах НУК  :lol: Но пък, на която майка допада и това - нейно право е. Също не ми е неприемливо, хора разни.

П.П. Като знам с какво се храним всички, дори много стараейки се да е качествена храната - така и не разбрах отде се взима "полезността в кърмата ни" в днешно време, след като в нея преминава ВСИЧКО. Преди 100 години, или 50 дори - друго е било по темата, но сега? Усвоява се най-лесно от бебето - да. Поради което и всичките л***а поети от нас и синтезирани в нея - също. МноУ полезно и здравослвно няма що...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #61 -: Октомври 05, 2015, 14:15:05 pm »
Благодаря за мненията! За сега мисля, че овладяхме кризата. Ще се придържаме към следобедно хранене с АМ и другия месец ще включим следобед безглутенова каша, която ще разреждаме с вода, или АМ, ще видим. На обяд продължаваме с пюренцата и включването на нови храни постепенно. Надявам се да нямаме нови изненади.
Хубав, слънчев ден на всички!
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #62 -: Октомври 05, 2015, 15:20:04 pm »

П.П. Като знам с какво се храним всички, дори много стараейки се да е качествена храната - така и не разбрах отде се взима "полезността в кърмата ни" в днешно време, след като в нея преминава ВСИЧКО. Преди 100 години, или 50 дори - друго е било по темата, но сега? Усвоява се най-лесно от бебето - да. Поради което и всичките л***а поети от нас и синтезирани в нея - също. МноУ полезно и здравослвно няма що...
Сигурна съм, че не твърдиш, че кравите са по-здравословно хранени от нас, но да, поне не пият и не пушат  :lol:
Аз също не разбирам драмата с кърменето, ако детето ми беше прояло АР (заради повръщането де) и аз нямаше да го кърмя, но се запъна магарето. Аз в болницата също не изцеждах много, нито с калпава помпа, нито с професионална на медела, но пък бебето ядеше, повръщаше по милион пъти и пак наддаваше по кило. Та не знам и в честото цедене дали е ключа, явно където има, си има. Не бих си го слагала на сърце де. Има варианти, не е световен проблем и всички са по-щастливи в някаква степен като бебе е на АМ. Винаги можеш да го оставиш на някого за 5 часа без да бързаш, че ще яде, пък да цедиш и други такива. Изобщо и много положителни неща има ако бебе е на АМ, просто различни от тия при кърмене.
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #63 -: Октомври 05, 2015, 16:17:21 pm »
Момичета, на мен дори не ми тръгна кърмата в болницата. Само няколко капки коластра на третия ден от раждането. По 10 мл. започнах да изцеждам чак вкъщи.... Прекарвала съм на помпата по 4-5 часа на денонощие. Хич не искам да си го спомням това време...  :lol:

Да ви се похваля. Вече имаме всички документи за яслата, в т.ч. бележката че е здрав и утре дупе да ни е яко.... А дори и родителска среща има.  :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #64 -: Октомври 05, 2015, 16:40:43 pm »
Смайли, успех на Дани и на теб утре :)

Кати, Синеочка, справяте се чудесно и давате най-доброто на вашите бебета. Здрави и обичани да са, пък колко кърма има, не е толкова важно :)

Аз Мони от днес го оставям до 17:30 в градината. Ако няма проблеми, ще го броя окончателно адаптиран. Мина точно 1 месец откакто тръгна.



   La vita è bella
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #65 -: Октомври 05, 2015, 17:15:46 pm »
Аз съм от жените който нямаха и капка кърма с или без помпа.Не тръгна, не течеше, нямаше.Е имахме късмет и ни се получи кърменето, давам рядко съвети, защото не съм луда кърмачка, за която това е най- най-.Не важното е и мама и бебе да са ОК, а щом има веднъж проявена алергия, аз бих направила много, за да възстановя кърменето.Но всеки знае какво му е дереджето и никой за нищо не съдя!Точно па аз, няма шанс да размахвам пръст.

Моника е пак в зоната на тръшкането.Оставете това ми поема в някаква посока сама, без да се огледа за мен и аз само тичам след нея.Все си викам ще се върне, ама не.Та сега мога да отида на състезание за кратки разстояния.  :lol:

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #66 -: Октомври 05, 2015, 19:10:34 pm »
Смайли, успех утре и не давай да се разбере, че ти си по-притеснена и от него, усещат диванетата и се възползват от всеки сигнал  :lol:
Маги, така мисля и по това време моят син получи първият си шамар. Бях го оставила съответно да вземе преднина,защото мислих, че все ще се огледа за мен, но той като хукна зад едно дете с колело и голям спринт ударих отзаде му  :lol: добре, че в пешеходна зона, но около нас супер много хора, че и беше тъмно, откачих де.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #67 -: Октомври 05, 2015, 19:58:08 pm »

П.П. Като знам с какво се храним всички, дори много стараейки се да е качествена храната - така и не разбрах отде се взима "полезността в кърмата ни" в днешно време, след като в нея преминава ВСИЧКО. Преди 100 години, или 50 дори - друго е било по темата, но сега? Усвоява се най-лесно от бебето - да. Поради което и всичките л***а поети от нас и синтезирани в нея - също. МноУ полезно и здравослвно няма що...
Сигурна съм, че не твърдиш, че кравите са по-здравословно хранени от нас, но да, поне не пият и не пушат  :lol:

А, опазил Господ да твърдя подобна дивотия, не съм изкукала още тотално.  :lol: Твърдя по-скоро, че кравите (не по своя воля) са хранени с каквото им дадат, дълбоко се съмнявам да е еко, био и мега ползено в общия случай. Сигурно чат-пат има някакви бутикови крави, дето ядат и био, ама иди провери кои са точно и кое АМ е направено от млякото на такива. Иначе на всяка кутия АМ, ще прочетеш уверения, че продуктът им е добит от млякото на мега органик кравите (които следва да доят на Марс, ако е така)  :lol: Ся кЪт се доказа, че на Марс имало течна вода - нищо чудно и от марсиански крави продукти да напускат в търговската мрежа.

Ние, подобно на горките крави обаче - също, макар и можейки да избираме УЖ какво да ядем (купим за ядене) - реално имаме "избора" колко точно голям боклук да си купим и да хапнем, колко да е скъп същия, или съответно да не е, ама все си е боклучец. Ти, аз, някои други - някакви относително био продукти докопваме чат-пат по "частната снабдителска мрежа", но и ние приоритетно - ядем каквото има в магазините. А то е гняс, няма какво да се лъжем. Тази същата гняс - си минава в кърмата и се усвоява чудесно от бебетата. Мама и да застане на челна стойка - няма как да се храни с някакви супер полезни неща, дори докато кърми. То това не е въпрос на избор и старание за жалост.Относно домашното производство, ако не го гледаш лично ти, или съвсем близки твои хора, че да си сигурна, че еди кое си не е торено, или месото от някакво животно не е от животно хранено с някакви готови смески на нещо си - пак не знаеш какво ядеш всъщност с това "домашното". Дето си го спазарил с 300 челни стойки за капак. Например - такива пилета ми доставят - ок са на вид и вкус, миришат си на пиле, имат вкус на пиле, ама с какво са хранени пилетата -  е на честна дума, сещаш се. ;) Домашно сирене и от вида - същата раУта. Че са правени у дома - ясно, ама животното от което са добити какво е яло - мога ли да знам? Тя тази тема дълга и широка, да не кажа безкрайна. Но аз съм склонна към реализъм по такива въпроси просто. Каквото ми е по силите и възможностите да ядем и да не е баш тотален боклук - правя го. Но илюзии, че успявам аз да ям и да си храня и детето в предимно свястна храна - нямам. Няма как да стане просто. Отнесено към прословутото кърмене - това го отчетох също. Та затова и не съм страдала, че от нещо ми е лишено детето да си призная. Вместо един боклук - яло друг боклук и не съм се филмирала, че първия боклук, не е чааак толкова голям боклук.

Та в този ред на мисли - дали АМ и кравата с каквото се хранила ще поеме бебето, дали нашата кърма, ама и ние като кравата каквото сме поели - такова и за съжаление - некачествено и то - все тая относно "полезността". Даже в някои случаи - кравешкото може да е по-читаво, защото кравата не пуши, пие и пр. (за разлика от мен  :lol:) Пък може и да се случи АМ от крави наистина пасли нейде "по чистите алпийски полета". А скоро и на Марс де... :lol: Та освен АБКМ, като причина да се гони кърмене до дупка - за друго не си заслужава напъна, ако не върви от самосебе си. Или драмата, ако спре да върви.

Смайли, успешен първи ден утре ви желая. Дано мине като този на моичкия Дани, че и по-добре, ако е възможно изобщо. И да е здрав, здрав!!!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #68 -: Октомври 05, 2015, 21:53:26 pm »
Наистина не се филмирайте с кърменето както Jbrul е написала е до анатомия...ако ти е жлезиста структурата на гърдата ще имаш кърма,ако си като мен с мастна на челна стойка да застанеш все тая...още като родих Вера и отидох на мамолог ми каза 10 да родиш кърма няма да имаш...и беше прав дохранвах Алек от самото начало ни веднъж нямах за цяло хранене,е изкарах до края на шестия месец така и ми писна и го отбих..с Вера още на третия месец спрях ама нямаше кой тогаз да ми каже,че трябва бебето на гърда да го слагам,за да стимулирам лактация,а не като мен да се цедя,че да знам колко яде...
Смайл,успех утре и бъди спокойна...имай предвид,че ти ще си по-притеснената и по-ревливата от него :lol: но това си е нормално...само да е здрав,с другото се свиква :)
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #69 -: Октомври 05, 2015, 22:40:19 pm »
Смайл, като "прясна" по темата бих те посъветвала сутрин раздялата ви в яслата да е максимално кратка  Верно е трудничко но мъниците наистина усещат когато мама е притеснена и едно гушене и говорене преди и вътре във яслата, им дава сигнал, че нещо става, а няма как да му обясниш тъй, щото да те разбере какво точно се случва.
А може утре Дани от любопитство да влезе на вътре и даже да не се обърне. Така стана при нас.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #70 -: Октомври 05, 2015, 22:55:59 pm »
47 Smiles, и аз като avallon съветвам разделите сутрин да са кратки, че веднага се усещат мъниците. И Габи в началото - първите 3 седмици плачеше, но ела сега да ни видиш как ми маха с ръчичка за довиждане. Пожелавам ви леко приспособяване и с по-малко драми!


*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #71 -: Октомври 06, 2015, 07:49:51 am »
Смайли, стикам палци на Дани да му хареса и да няма големи драми.  yahoo_17
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #72 -: Октомври 06, 2015, 10:15:09 am »
На нас вчера в яслата ни поискаха 10 лв. за учебници, че учебната година била почнала вече. :o Много се изненадах, защото си мислех, че заниманията с учебниците започват от 1 група на градината, ама явно и в яслата имат. Живи и здрави да са. ще видим какво ще учат.
<br />[link=http:
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #73 -: Октомври 06, 2015, 10:26:19 am »
Страхотни сте всички  :P Мерси много за пожеланията и съветите за яслата.

А може утре Дани от любопитство да влезе на вътре и даже да не се обърне. Така стана при нас.
Точно така се случи, а очаквах въобще да не иска да се пусне да стъпи дори на земята  :lol:

Много леко мина самия процес по предаване в яслата. Те отвориха вратата, Дани видя едно момиченце, после се показа и едно момченце и сам влезна вътре и не се обърна въобще. Веднага се направи на батко и каза на момиченцето “бебе” (на 1г. и 3м. е). Мед. сестра остана на вратата да си поговори с нас за кратко, но той и през това време пак не ни потърси въобще и после направо си тръгнахме. Добре, че не разбра че си тръгваме, че тогава щеше да е голяма драма. След половин час звънях и казаха, че вече е закусвал и още не е плакал. След още един час пак звънях. Играел си и бил спокоен. Сега се разбрахме вече да не звъня. Те ще се обадят, ако има нещо.
Душицата още не разбира какво му се случва. Ще видим как ще е до края на деня и най-вече следващите дни. Утре ще го вземат с бусче от вкъщи и пак няма да асоциира вероятно, че отива на същото място.

ПП. Мед.сестра най-много я уплашиха многократните пелени. Каза, че от 37 години работи с бебета и малки деца и такова нещо не е виждала, ахахах  :lol:
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 10:32:49 am от 47 Smiles »
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #74 -: Октомври 06, 2015, 11:28:30 am »
Здравейте,
Смайли, браво на момичето, дано бързо се приспособи и да не боледува.
В този ред на мисли, ние сме с течащ нос и лека температура - днес пробвах кухня Юначе - хапна малко супа топчета - не че много я хареса, но си изяде десерта - грис халва /бляяяк - аз това дори не мога да го пробвам/ - иначе е крив заради запушения нос и точи едни лиииги до земята. Утре сме при педиатърът на консултация - дано не се влоши дотогава, но като го гледам какъв е палав  :D
Дано има апетит и след обяд, че има елда със зеленчуци да яде.
Иначе вече сме на цели 11 месеца - леле колко бързо мина това време, догодина, живи и здрави, ще го пускаме на ясла, ако се класираме де /иначе вадя тежката артилерия - ТЕЛК, поне е истински, то по-добре да го нямаше.../. Нещо не ми се връща на работа, а как ревях в началото да се връщам, пък колко ми липсваха колегите  8O е, сега не е така  :wink:
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 13:30:00 pm от bonbolini »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #75 -: Октомври 06, 2015, 11:52:09 am »
Смайли, те моите пожелания много хващали бе!  :lol: :lol: :lol: Много се радвам, че така е минало днес, при моя Дани беше същото в общи линии. Само дето се разциврил за 10-ина минути, като е осъзнал, че сме си тръгнали, ама госпожата му тогава го прикоткала, нагушкала, чела приказка и повече нямаше никакъв проблем. Още от първия ден си стои по цял ден, яде, спи, играе... Разбира се, че е до характер и темперамент на детето дали ще е така, или иначе, до подход на персонала - също, но при вас явно всички добри шансове са налични. При нас детскоградинският автобус и до днес е такава атракция и краста, че намеренията ми навремето да го карам аз и да го прибирам поне първите седмици "на адаптация" - отекоха на третия ден посещения. Беше съвсем наясно къде ще ходи с въпросния автобус (беше на 2,8 месеца все пак) и  въпреки това - се почна адския "мрън" да ходел с автобуса, не с колата. ;) Обикновено се събужда за секунди и нахилен сутрин и е готов за излизане за 5 мин., но в редките случаи когато му се спи - "вълшебната фраза", която ползвам е: "Хайде, че иначе ще ИЗПУСНЕМ АВТОБУСА" и тогава скача от леглото, все едно ток го е ударил.  :lol: Да изпусне автобуса и да го карам с "тъпата кола" е просто неприемлива загуба за него. Споделям ти го това, защото допускам, че и за твоя син возенето с бусче ще е вид атракция и приятна емоция, та ако се окаже така - да се възползваш като "средство за манипулация" при нужда.
Много да ти е здрав в яслата пожелавам и все така да се чувства, даже и по-добре (ако е възможно изобщо).
Нищо й няма на мед. сестрата, да се ъпдейтва професионално - безплатна доквалификация си й осигурила. МоЕ и да те почерпи по този повод  :lol:

bonbolini, почва се тя пак с носовете и кашлиците, няма да се размине на никого в есенно-зимния сезон. Дано не е нещо сериозно и да отмине с малко посмъркване и някой Панадол само. При нас - седми пореден ден ходене на ДГ  8O 8O 8O - цялата минала работна седмица и тази вчера и днес... Не сЪ смейте, "трети сезон" градина все пак и сефте ми се случва подобно нещо. В очакване съм разбира се на сопола, кашлицата, температурата и поредния АБ, хич не си правя илюзии, че "авантата" ще продължи още дълго, ама не устисках да се похваля с този рекорд на посещение на ДГ.  :lol: Толкова бързах да отметна целия слугинаж из къщи за ден-два, като го пуснах пак на градина, неочаквайки да изкара повече, че одеве бърсах прах там, където прах няма. Щото го бърсах и вчера и оня ден.  :lol: Толкова свободно време през деня (без дете с мен) - оказа се, че не знам какво да го правя пък сега. Пак плахо ми се завърта в главата идеята за "работа", ама още не смея да го помисля в детайли. Да видим как ще върви с болестите оттук насетне и, ако имам късмет...пу пу.  :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #76 -: Октомври 06, 2015, 12:27:09 pm »
Ахахах, Jbrul  :P Това със свободното време ме развесели. И аз днес съм се отдала на шетане и готвене  8)
Много се надявам и на Даниел бусчето да му хареса като на Данаил  :P
Той например много обича да се качваме на градския транспорт и като види автобус и веднага тръгва да се качва  :lol:
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #77 -: Октомври 06, 2015, 13:40:31 pm »
Той например много обича да се качваме на градския транспорт и като види автобус и веднага тръгва да се качва  :lol:
Именно. Преди да ходи на ДГ, майка ми от тях до нас го е водила с автобуса, само заради мерака му да се вози на него, ей така за негов кеф. Не, че е далече пеша, или нямаме коли всичките. Може би повечето малки деца си падат по влакове, автобуси и пр. обществен транспорт - не знам наистина. Аз при Дани го отдавах на това, че откакто се помни - все е в кола и естествено му е интересно това, което не му е достъпно в ежедневието. Но може би съм в грешка и просто масово ги привличат такива превозни средства, около тази възраст. Както и искат момченцата "да работят на камионите за боклук, като станат големи", щото им изглеждат кефещи сега  :lol: Като по-големички вече - не щЪт де. Все тая от причината да ги влекат тези превозни средства - в наша полза са тези им влечения в момента ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #78 -: Октомври 06, 2015, 16:49:49 pm »
Здравейте, момичета!

Отдавна не съм се включвала, но времето все не достига, но ви прочитам, когато мога. А и едва ли сме ви липсвали, де :).

Захванали сте две теми, които и мен силно ме вълнуват в момента - детската ясла и АМ. При нас някак странно се съчетаха :). Ние доста успешно се адаптирахме към ходенето на ясла. Три дни ги вземах в 12:30 ч. и после след 16 ч. Тъкмо си взехме изследванията с отлични резултати и тръгнаха сополите, без дори още да са посещавали ясла. За съжаление при Пепи обикновените средства като сиропи и витамини не помогнаха - влязохме в болница с бронхиолит.
Нямах време да се обвинявам дали съм направила достатъчно, дали е било добре да го водя на ясла и пр. Детето дишаше трудно, не можеше да се храни и хич не се колебах за болницата. Ани продължи да си ходи на ясла - няма кой да я гледа у дома, а и при нея нещата протекоха леко. В болоницата ме стреснаха, че Пепи може да развие астма, защото бил рисков. В тази връзка спрях да му давам кисело мляко и сега тепърва се ориентирам към някакво НА АМ. Аз съм от онези майки, които подкрепят кърменето и имах голямо желание да кърмя, вярвайки, че така давам най-доброто на децата си. При мен се получи, не без известни усилия, но съм доволна, че стана. Не пропагандирам кърменето на всяка цена и вменяването на вина на майките, които не кърмят, пък било то и защото така им харесва. Мисля си, че боклуците, които така или иначе поемаме, се преработват най-добре от майчиния организъм и дават възможност на бебето да се адаптира към нашия свят. Няма да задълбавам повече в темата.
Бях решила, че ще кърмя, докато децата сами решат, че повече не искат. Те и без това не го правят по всяко време. И тъй като много обичат кисело мляко, не са дали признаци на алергия към него, реших въобще да не им давам АМ, а да покривам нуждите им от мляко с малко кърмене и кисело мряко. Сега здраво се зачудих дали постъпвам правилно. Ще опитам с някакво АМ, може да им хареса. Ама пък да спирам киселото мляко само защото било среда за развитие на алергия, при положение че половин година не е имало алергична реакция?!...

Вече ни изписаха от болницата и се долекуваме вкъщи. Пепи е много по-добре, а Ани продължава да ходи на ясла. Да се гледа едно дете е мнооооого по-лесно  :lol:. Е, аз трябваше да се върна на работа, но ще го отложа. Дай Боже да нямаме повече такива преживявания!

Да са живи и здрави дечицата и повечко да се задържи хубавото време!
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 17:05:43 pm от beata »
*
Re: Нашите бебета и малки деца през октомври 2015
« Отговор #79 -: Октомври 06, 2015, 18:44:50 pm »
Смайли, много се радвам за адаптацията на Дани, дано така да продължи.
Беата, бързо оздравяване на Пепи. Да попитам ти домашно правено кисело мляко ли даваш на децата, или купуваш определена марка?
Аз днес следобед пак имах проблем с АМ. :-( Бебка повърна всичкото на фонтан. Накърмих я после, слава богу сега имах кърма, но да видим какво ще остане за тази вечер. Вземам да ги намразвам тези АМ  :(. Не мислех, че чак такива проблеми ще ми създадат.  :-(