0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #440 -: Октомври 13, 2015, 11:29:30 am »
щото знам, че чакате новини - вече сме на 8 клетки, съвсем по график  :balk_46: дано да минат по-бързо критичните дни.
Mirracles аз не съм правила ЦС, но съм правила лапаро в Щерев и искам да ти кажа, че който и да ти я прави там са професионалисти и си в добри ръце. Не се притеснявай и им се довери. Това е по въпроса с ЦС. Обаче ако се стигне до там да ти правят оперативна интервенция, консултирай се и с други специалисти и ще ти кажа защо - на мен в Щерев ми отстраниха ендометриозна киста около 2 см, даже беше по-малка от 2 см. Аз съм с ИЯР и от лапарото десния ми яйчник изобщо не действа, докато преди това си правеше по някой друг фоликул. При следваща консултация в друга клиника ми казаха, че такива малки кисти изобщо не ги пипат и правят процедури с тях. Ако го знаех това по-рано, може би щях да се пробвам първо с кистата, вместо да си унищожавам яйчника


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #441 -: Октомври 13, 2015, 11:59:21 am »
Лили,

Чудесно! Все така безпроблемно да вървят нещата и занапред! :)

По темата за интервенциите и аз чувам подобни отзиви и затова разпитвам упорито, защото не искам да си навлека по-големи проблеми с интервенция, нуждата от която е съмнителна и непотвърдена. Засега оставам с впечатление, че има известни рискове и ако се махне и ако остане и е въпрос на правилна преценка кои рискове са по-приемливи. Май клиниките натискат за това само, за да си улеснят живота, а не защото е истински необходимо в моя случай.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #442 -: Октомври 13, 2015, 13:21:52 pm »
щото знам, че чакате новини - вече сме на 8 клетки, съвсем по график  :balk_46: дано да минат по-бързо критичните дни.
Mirracles аз не съм правила ЦС, но съм правила лапаро в Щерев и искам да ти кажа, че който и да ти я прави там са професионалисти и си в добри ръце. Не се притеснявай и им се довери. Това е по въпроса с ЦС. Обаче ако се стигне до там да ти правят оперативна интервенция, консултирай се и с други специалисти и ще ти кажа защо - на мен в Щерев ми отстраниха ендометриозна киста около 2 см, даже беше по-малка от 2 см. Аз съм с ИЯР и от лапарото десния ми яйчник изобщо не действа, докато преди това си правеше по някой друг фоликул. При следваща консултация в друга клиника ми казаха, че такива малки кисти изобщо не ги пипат и правят процедури с тях. Ако го знаех това по-рано, може би щях да се пробвам първо с кистата, вместо да си унищожавам яйчника

Лили, не можеш да си представиш колко се вълнуваме всички.
С теб сме и с ембриончето    :kickgirl:
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #443 -: Октомври 13, 2015, 14:43:14 pm »
Ееех, каква хубава новина, Лили, излишно е всеки път да пиша колко много се радвам за теб! Осмисляш дните ми, момиче!
Аз съм малко притеснена за прегледа утре :( док е мъж и  не го познавам...чувставам се като ученичка, която за пръв път ще ходи на гинеколог!
Знам, че като вляза в кабинета ще мирясам, ама сега ми е кофти :(
Да ви се оплача, едно косъмче (долу) ми расте на вътре и се е получило едно синкаво топче, доста голямо-колкото бобово зърно. Изтича си периодично, но седи твърдо и си мися, че накрая ще се наложи да ме цепят :( Чудя се, ако сложа превръзка с ихтиол дали няма да се оправи...но косъма как да извадя, ох....нямат ли край гадориите при мен се питам, мрън!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #444 -: Октомври 13, 2015, 14:59:07 pm »
Mirracles доста момичета са правили там ЦС и не съм чула лош отзив за сега.Успех и не се притеснявай.
Лили, супер, много се радвам, чакаме да ти я върнат като стане 5-ти ден.
На мен този месец ми подрани с 4 дни.Хормоните явно пак са на майната си.Трябва на ендокринолог да ходя, на гинеколог, а кога ще стане идея нямам.

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #445 -: Октомври 13, 2015, 15:04:18 pm »
Кали,

Няма да се шашкаш! Мъж или жена, важното е лекарят да е компетентен. Аз винаги се абстрахорам от пола им, направо си ги приемам за безполови същества  :D

За начална фаза на твоя проблем съм чувала, че момичетата си слагат на малко памук йодасепт (или за тези с чувствителна щитовидна жлеза, друго бактерицидно средство като бактробан)  на мястото и го сменят всеки ден в продължение на няколко дни, докато възпаления космен фуликул се оправи и косъмчето пробие самО. Ако е колкото бобено зърно, по-добре се консултирай с лекаря и да ти даде съвет как да се оправи, за да не си навлечеш по-големи проблеми от самодейности. Стискам палци за прегледа, всичко да мине леко и спокойно и да се намерят решения за твоите неща. Гуш!

Маги,

Заедно сме писали. Благодаря за подкрепата, дано всичко мине леко и успешно.
Успех и с балансирането на твоите хормони!

« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 15:06:44 pm от Mirracles »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #446 -: Октомври 13, 2015, 15:15:14 pm »
Кали, ихтиол слагай, или каквото Мира е казала, гледам, че е публикувала, докато пиша :)

Мира, според мен няма никакво значение кой ти я прави. В Англия в залата (там са зали не кабинети) имаше поне 20 човека, студенти и какви ли не, цялата философия е вкарване на катетър през който инжектират контрастното вещество. Това сигурно, ако ми го покажат, и аз бих могла да го свърша  :lol: дет се вика :p

За полипа, той се вижда на ехографа, но той може да се появи или изчезне от само себе си, може да се уголеми или смали. Преди да се вземе решение за операция, трябва да се ПРОСЛЕДИ.

При теб ми се струва, че дори не знаят дали е вътре (полип) или вън (миома).

Значи, този който ти е препоръчал операция, трябва да има основателни аргументи --> проследихме го, уголемява се. Ако НЯМА основателни аргументи от рода на "ами миома е, трябва да се махне, независимо че НЕ расте", моето мнение е НЕ го пипай. Но ти може да си направиш и собствено мнение :) най-важно за взимането на едно или друго решение е ПРОСЛЕДЯВАНЕТО...

Ако е полип, ще трябва да се махне, но дребна непроследена миома...

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #447 -: Октомври 13, 2015, 15:24:37 pm »
Лили, страхотни новини  :P

На мен тестът ми за О днес е +, но по никакъв начин не се засича с графиката.
Като цяло Т ми е с 2-3 десети по-висока в началото на този цикъл. Може и да не е всичко както трябва.
Но ще натискам мъжо за кекс тази вечер (и в прекия и в преносния смисъл, защото ми е обещал един кекс с ябълки и орехи да ни направи  :P)
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #448 -: Октомври 13, 2015, 15:35:05 pm »
Маки,

Миомката я следим от 7 месеца и за този период е станала от 5мм на 7мм, което явно не е драматично, защото реакцията на АГ беше "където е 5, там е и 7мм". Да не говорим, че от ден първи, откакво са ми я открили все ми говорят за махане, защото имало някаква вероятност да пречи на забременяването, но нямало гаранция, че тя е проблема. Тая щуротия за полипа беше някаква грешка, според скромното ми мнение, най много да е уделебена лигавица. Уж го вижда на друго място, различно от първото, но ходих по стечение на обстоятелствата при 3 различни АГ в последните два месеца и само една се чуди вижда ли го или не, този полип или не. Май го ползваше като претекст да ме понаплаши и да се съглася за хистероскопията. Миомката я виждат и трите, но ми дават различни размери, макар между два от прегледите разликата да беше 4 дни.

47 Smiles,

Двойно кексов ден ви се очертава явно! Enjoy! ;)
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 15:37:07 pm от Mirracles »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #449 -: Октомври 13, 2015, 16:20:04 pm »
Мира, аз пак да кажа, не защото много разбирам, а защото ги имам и двете чудеса.
За миомата - ако ти предлагат да я махнат през влагалището, няма какво да се шашкаш - това е много лека операция, особено ако е на краче. Дори може да не се наложи да се шие самата матка.
Ако решиш да я оставиш е по кофти, защото тези гадории растат от всичко - от стимулации, от бременност, от самосебе си... Въобще тя няма да намалее и няма да изчезне.
Дали пречи или не на забременяването, дали ще пречи или не на износването - това НИКОЙ не може да предвиди. Д-рите, които се занимават с хирургия препоръчват да се махне, а останалите не.
Но, пак повтарям никой нищо не може да ти гарантира. И не на последно място тези миоми правят доста странични поразии (мое мнение).
За полипите - те са разрастване на лигавицата - не са страшни, но могат да направят разни бели.
Д-рите не могат да кажат дали има полип със сигурност, докато не предприемат полипектомия (независимо абразио или хистеро). На мен и в двата случая ме хоспитализираха със "суспектно за полип". Демек подозират ама не са сигурни.
На никого не искам да давам акъл, но аз ако не бях такава бъзла, ако можех да се размина с хистеро, щях да се отърва от гадините.
Пожелавам ти успех!

Добавка: Сетих се, че за полипа ме викаха на първия чист ден на преглед и на следващия на хистеро. ;) Но, никак не е страшно. Мина за 30 мин.
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 16:25:20 pm от evelinapa »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #450 -: Октомври 13, 2015, 16:43:45 pm »
Благодаря много, Евелина!

То сигурно ви досадих вече с моите въпроси и умувания по тази тема, но искам да съм сигурна, че съм направила каквото зависи от мен, за да се информирам и да взема правилното решение, а не да взема решение под давлението на лекарите и да съжалявам после.
Прочетох предостатъчно истории, в които жените казват "направих хистероскопия/лапароскопия по препоръка на лекарите, но това влоши нещата или се оказа излишно упражнение. ако знех това, което знам сега, нямаше да си я направя." Освен това лекарката каза директно в първия чист ден от следващия цикъл да отивам за ЦС и доколкото разбрах мисли още в същия цикъл да се прави и хистероскопията. А тя се прави общо взето в същите дни, доколкото разбрах, от 8-12 ден. та не искам да ме форсират всичко на юруш и да нямам време да реша какво да правя.

А тази цялата работа, ако не ме пропусне лелката този месец, ще е след около две седмици. Затова съм шаш  и паника  :D
« Последна редакция: Октомври 13, 2015, 16:45:50 pm от Mirracles »
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #451 -: Октомври 13, 2015, 17:13:25 pm »
Мира, ако е хистеро, е супер.
Доколкото знам вкарват камера, оглеждат и ако има нещо го режат с лазера.
Аз бих се съгласила. Но, все пак разпитай подробно дали точно това е процедурата.
И моята миома в началото не растеше и аз си бях спокойна, но после всеки път, все по малко беше пораснала. Сега чак ме е страх да карам док. да я мери...
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #452 -: Октомври 13, 2015, 20:40:35 pm »
Лили, утре не е ли петия ден?
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #453 -: Октомври 13, 2015, 20:55:41 pm »
Здравейте момичета  :) чувствам се изцедена напоследък - имам страшно много работа в офиса и вечер само гледам да се докарам до леглото.
Mirracles няма нужда да се съгласяваш с лекаря си и да правите нещата набързо. Направи си ЦС и после прецени как да продължиш. Все пак тази миома не се е появила от вчера и вероятно няма да се промени нищо в следващите 1-2-3 месеца така че не е нужно още този месец да правиш на един път всичко.
Smiles действайте, преди, по време на и след  :lol: за всеки случай
Кали преди имаше някакво лекарство, което изтегляше гной от такива пъпки, циреи и т.н. обаче в момента не се сещам как се казваше. Ихтиол е добър вариант или нещо друго антисептично, може да питаш в аптеката да ти препоръчат някое мазило.
Допълвам: Кали утре ми е 4ти ден, за ден 0 броят деня на пункцията, за ден 1 деня на оплождане.Според мен от утре започват критичните дни защото казват, че много ембриони не оцеляват след 3ти ден, до 5ти доживяват тези с по-добър потенциал. Така че утре пак ще съм на тръни, както и в четвъртък  :(



Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #454 -: Октомври 13, 2015, 21:08:55 pm »
Ааа, Лиленце, това за дните не го знаех :) А....продължаваме да стискаме палците значи :)
ще пробвам с ихтиол, ама утре вечер, че то така боядисва-не мога да се изтъпанча пред док така ( не, че сега е много красиво де). Благодаря, че отделихте от времето си за мен :) Трябва да се справя сама, че ако и за това тръгна по доктори.....
Набебе от мен! Ние сме на ракийка и салата от рулца от раци, царевица и майонеза-хич не е калорично, хихи. Айде, който ще кекси, да му е сладко! На останалите лека и спокойна нощ, гуш, гуш, гууууш!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #455 -: Октомври 13, 2015, 21:17:49 pm »
На 4ти ден четох, че ставала компактизацията на клетките - до този ден ембриона просто се дели. На 4ти ден разделените клетки трябва да се обединят в едно, т.е. да няма фрагменти. Това е жизненоважен етап от развитието му и затова доста ембриони отпадали  :( Така че стискайте палците още малко  :crossfingers: после ще ви ръся с прашец всеки ден  :lol:


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #456 -: Октомври 13, 2015, 21:26:35 pm »
Лили, в такъв случай кога е трансфера? Стискаме палци и си чакаме обещания прашец в най скоро време :)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #457 -: Октомври 13, 2015, 21:34:29 pm »
четвъртък е денят  :) (надявам се). Ще си го взема отпуска, а може би и петък - знам, че не се препоръчва лежането, но вкъщи ще ми е по-спокойно, топло и уютно. Каквото и да стане, предпочитам да си почина малко психически защото наистина много зле ми се отразява тази постоянна неизвестност.


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #458 -: Октомври 13, 2015, 21:52:22 pm »
Лили-ванили,

Продължаваме да стискаме палци и да се молим Господ да закриля ембриончето и чакаме да си го вземеш на топличко при теб!

Кали, успех на прегледа!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #459 -: Октомври 13, 2015, 21:53:21 pm »
Четвъртък и петък в отпуск звучи супер :) до понеделник ще се е имплантирало и ще можеш да си ходиш спокойно на работа и да си бременеене в офиса :) ех, че вълнуващо :)

Кали, значи утре си ти на ред да ни засипеш с вълнуващи новини от срещата с док :)

Набебе и от мен :)

Усмивчица, довечера забърквайте кексовете...аз се надявам утре сутрин да кекся, още никаква ЦС или признак на ОВУ, но от утре почват 6те важни дни в месеца :) дано да успеем ...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!