0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Правим опити за бебе - Тема 6
« -: Септември 29, 2015, 16:59:45 pm »
Пускам темата с пожелание за много бебета-изненада като моите  :bfp: :babyflips:
С повечето от вас не се знаем, но "по-старите" сигурно знаят поне част от дългогодишната ни борба за бе3ценното вързопче. Искам да ви дам надежда, че след 8 години опити, през които минахме през проблеми с мъжки фактор, доказан ИЯР от две реномирани клиники, няколко инсеминации, преждевременно раждане след инвитро и много отчаяние и сълзи, се случи първото ни прекрасно Чудо - синчето ни. Спонтанно забременяване и много тежка бременност, но с щастлив финал. По-малко от две години след раждането му, на 35г, кърмеща и все пак с диагноза "яйцеклетките ти свършват", бях изненадана за втори път с :bfp:. Дай Боже и това бебче да ни се роди живо и здраво!
Пожелавам положителни тестове на всички ви и здрави бебчета, но да не чакате толкова дълго като мен!


*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #1 -: Септември 29, 2015, 17:16:26 pm »
Желая на всички успех и много положителни тестове в новата тема!  yahoo_17  :)
bebe_13+15, благодаря за темичката, дано да ни е на късмет и скоро всички да сбъднат мечтата си за детенце!  :) На теб желая лека и спокойна бременност!!!  :)


Това е обща тема за споделяне, за всички които планират бременност или правят опити за бебе. Разговорите, които може да водите тук са с по-широк диапазон - може да споделяте за всичко, което ви вълнува около забременяването - овулация, секс, очакването на теста, проблеми, симптоми, емоционално състояние, да си оказвате подкрепа.

Правила на общуването в темата:
* Правила на форума
* Темата се заключва при изписани 50 страници
* Заглавието не се променя
* Създаването на списъци от имена - очакващи, ловуващи, забременели и други, не се допускат - ще се изтриват без предупреждение
* Всякакви снимки извън основната тематика на дискусията ще бъдат изтривани, без предупреждение

Когато имате въпроси, на които търсите възможно най-изчерпателен отговор, питайте в съответните форуми или конкретни теми. Така имате възможност да получите отговори от много повече потребители. Това са част от форумите, които могат да ви бъдат полезни в такива случаи.

Хормонални проблеми при жената. СПКЯ. - за въпроси свързани с резултати от хормонални изследвания или хормонални проблеми. Въпроси свързани със Синдрома на поликистозните яйчници.
Стерилитет при жената - Проблеми с женската репродуктивна система. Цветна снимка, лапароскопия.
Стерилитет при мъжа Когато имате въпроси свързани с мъжките репродуктивни проблеми или разчитането на спермограма.

Момичетата, на които в даден момент се наложи да прибягнат до асистираната репродукция (инсеминация, ин витро) могат да търсят информация или да споделят с други потребители, преминаващи през същото, в този форум - Асистирани и репродуктивни методи или Споделено - текущи процедури

Тези от вас, които имат нужда да излеят някъде душата си или да описват през какви изследвания и процедури преминават, могат да направят свой дневник във форум Дневници

И понеже сме сигурни, че от тази тема ще излязат много бъдещи майки, искаме предварително да ви помолим, когато настъпи този нов период в живота ви, имайте уважение към останалите потребители, които ще пишат в тази тема. Всички въпроси и вълнения около бременността може да обсъждате спокойно в Дългоочакваната бременност, раждане и майчинство след стерилитет съответно и в "Темата на бременните".
Правим опити за бебе - Тема 1
Правим опити за бебе - Тема 2
Правим опити за бебе - Тема 3
Правим опити за бебе - Тема 4
Правим опити за бебе - Тема 5

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #2 -: Септември 29, 2015, 18:39:52 pm »
Записвам се на 1ва страничка от новата ни тема на 1вия ден от новия си цикъл и си пожелавам на 28-29 страничка да се похваля най-после и аз  :lol:

Успех на всичкиии, без вас не мога!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #3 -: Септември 29, 2015, 19:03:41 pm »
Записче и от мен... Не знам как ще става бебеправенето с моето пътуване до Лондон, ММ ще дойде със сигурност за 1 седмица, дано да се падне седмицата с ОВУ и октомври вече да направим нашето дългоочаквано бебче...

Успех на всички, нека напълним темата с положителни тестове /)
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #4 -: Септември 29, 2015, 19:06:28 pm »
Запис и от менннннн :)
Ходих на доки AMH и FSH са добре.Втория хормон е близък до горната граница , но доки каза , че не е проблем.Установихме , че нямам редовна овулация и затова , ако всичко е наред с още няколко хормона ще правим стимулация и инсе :)
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #5 -: Септември 29, 2015, 19:14:22 pm »
Ягодка, а АМХ колко е? ЛХ изследвахте ли?
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #6 -: Септември 29, 2015, 19:40:43 pm »
Айдее,честита темичка. Записвам се, като един от баш спамерите. Сигурна съм, че тази тема скоро ще почне да се пълни с положителни тестчета. И за да почнем с добрите новини ще ви кажа, че Niana ( момичето с близнаците) е родила Мартин и Теодор на 18.09.


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #7 -: Септември 29, 2015, 19:43:14 pm »
Честита ни нова тема! Идвайте по-бързо бебоци, че нямаме търпение вече  :lol:
Моето ИЗ си се превърна в цикъл, днес все още оскъден, но според мен си е цикъл. Така че оставям надеждата за следващия месец, явно този МЦ ми е такъв смотан заради задържаните фоликули. Днес леко ме наболяваше пак левия яйчник. Все съм си мислела, че десния ми е проблемен, но май и левия не е много стока ... всеки месец със задържани  :(
bebe_13+15 благодаря за темичката, щастлив финал ти желая и дано всички в най-скоро време се наредим до теб в бременната тема


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #8 -: Септември 29, 2015, 20:15:54 pm »
Ягодка, а АМХ колко е? ЛХ изследвахте ли?
AMH ми е 3,5 , а FSH ми е 11,5.Малко е високо фсх , но доки каза , че не е проблем (все пак е в граници).А ЛХ ще пуснем като ми дойде лелката на 3ти ден заедно с ЕС и Прог.
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #9 -: Септември 29, 2015, 20:29:45 pm »
Айде и аз да се цопна тук :) Най-сетне имаме телевизия и интернет-много съм хепи!
Хора, на мен втори ден само ми цапа (както вече писах няколко пъти) въпроса ми е как да го отразя това в календара-като неменструално кървене ли?
Благодаря на Бебе_13+15 за това, че ни отвори новата тема! Успешен финал на бременността ти желая от сърце!
Хубава вечер, момичета!
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #10 -: Септември 29, 2015, 20:32:00 pm »
Да, Кали, то няма друга опция. Ако го отразиш като неменструално кървене, няма да започне нова графика.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #11 -: Септември 29, 2015, 20:49:06 pm »
Ягодка, супер са ти хормоните, а фсх варира всеки месец, така че другия месец пак го пусни.

Кали, според ФФ, зацапване е с кафява кръв и няма нужда от превръзка --> само по хартията е или малки точки по бельото, а началото на цикъла се отбелязва, когато кръвта е червена и има нужда от превръзка, дори и оскъдно да е кървенето, ако кръвта е червена е началото на новия МЦ.

Аз пък направих тест днес, че не издържах--> съвършено отрицателен е дори след 2 часа престой в кошчето за боклук няма и следа от втора линия. Чувствителност 15 ЧГХ --> шанс няма и ще си чакам лелката...

Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #12 -: Септември 29, 2015, 20:57:11 pm »
Цоп :)
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #13 -: Септември 29, 2015, 21:12:42 pm »
Кали, според ФФ, зацапване е с кафява кръв и няма нужда от превръзка --> само по хартията е или малки точки по бельото, а началото на цикъла се отбелязва, когато кръвта е червена и има нужда от превръзка, дори и оскъдно да е кървенето, ако кръвта е червена е началото на новия МЦ.

Аз пък направих тест днес, че не издържах--> съвършено отрицателен е дори след 2 часа престой в кошчето за боклук няма и следа от втора линия. Чувствителност 15 ЧГХ --> шанс няма и ще си чакам лелката...
Е, аз няма как да ходя без превръзка :D ама си е чисто цапане (тъмно кафяво).
Усещам, че някой е бъркал в кошчетооооо :D ах, този синдром.....
Що се отнася до цвета и съсиреците аз знам от приятелката си, която е акушерка, че тези ,,съсиреци"всъщност се получават, когато лигавицата е по-дебела, тоест, това е самата лигавица, която се излющва при менструалното кървене. От лекар пък знам, че алената (чиста) кръв не е хубава (каквото и да значи). Аз миналата година като имах 40 дни кръвотечение с чести кръвоизливи ми беше точно такава-алена, чиста кръв без никакви съсиреци. Последва абразио и диагнозата беше ендометриозни полипи в матката :(
Не знам сега какво се случва с мен-хормони ли е, критическа ли е...но знам, че никога не ми се е случвало подобно нещо и следващото ходене на лекар ще е при въпросния лекар, който работи към клиника ,,Надежда". Изчетох доста разнообразни мнения за него, едни казват, че бил добър и си разбирал от работата, други (които са ходили в други градове в репродуктивни клиники)казват, че направо бил смешник в сравнение с другите.... Аз вече си мисля, че какъвто и да е, в крайна сметка се занимава с репродуктивна медицина и без значение колко разбира, ще е по-добре от колкото при обикновен ,,квартален" гинеколог. Айде да кажа първото наздраве за новата темичка и да ни е на бебета, всъщност, предлагам вече вместо ,,наздраве" да си казваме ,,набебе" :D
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #14 -: Септември 29, 2015, 21:34:18 pm »
Тази вечер, послучай М, моето никакво набебе не е, а си е чисто НАЗДРАВЕ :lol: Освен това има Шампионска лига и съм заредила бирите :oops:

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #15 -: Септември 29, 2015, 21:35:54 pm »
Хайде наздраве и набебе и от мен :)

Ох, Кали...ами ти с тези ендометриозни възли, да не те плаша, ама хубаво е специалист да ти "води" опитите за забременяване. Така, съвсем наестествено и насляпо си е чист късмет и ако стане супер, ама шансът е по-голям с помощ от специалист...

Лили е нашият ендо специалист, ама съм чувала, че тези ендо кисти/израствания или каквото са, самите те произвеждат хормони и допълнително разбъркват цикъла...
Мама на две безценни бебета, отишли в Рая (2014 и 2015). И на едно игриво, космато и мъркащо Мяу-мяу.

Чакаме те, скъпоценно бебе!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #16 -: Септември 29, 2015, 21:55:53 pm »
Ягодка, а АМХ колко е? ЛХ изследвахте ли?
AMH ми е 3,5 , а FSH ми е 11,5.Малко е високо фсх , но доки каза , че не е проблем (все пак е в граници).А ЛХ ще пуснем като ми дойде лелката на 3ти ден заедно с ЕС и Прог.
Ягодка, ФСХ се пуска на трети ден от МС заедно със ЛХ, съотношението както и стойностите им са важни.Това ФСХ макар и в граници е височко и аз не бих била спокойна.Пускала ли си ТСХ и други хормони?Аз лично бих искала направо ин витро ако са такива стойностите на ФСХ.

Калия, ендометриозни възли звучи стряскащо, браво че си се насочила към специализирана клиника.

На всички успех желая, ние с нашите опити сме до под кривата круша.Все уморени, за нищо нямаме време.

Бебе, помня те аз и се радвам че ти пусна темата :)

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #17 -: Септември 29, 2015, 22:22:20 pm »
Не е възли, а полипи, мисля, че е различно. Тогава гинеколожката, която ми прави абразиото ме съветва да се обърна към ендокринолог и по-специално да изследвам инсулин....идея си нямам защо!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #18 -: Септември 29, 2015, 22:25:33 pm »
Кали, извинявай объркала съм се, разбира се че е различно.Тук има цял раздел за ендометриозата.Имам момичета бременни с такава диагноза.Може да питаш как са ги диагностицирали, как е протекло лечението и т.н.
Успех!

Re: Правим опити за бебе - Тема 6
« Отговор #19 -: Септември 29, 2015, 22:42:53 pm »
Кали, извинявай объркала съм се, разбира се че е различно.Тук има цял раздел за ендометриозата.Имам момичета бременни с такава диагноза.Може да питаш как са ги диагностицирали, как е протекло лечението и т.н.
Успех!
Благодаря ти маги_ст, ще потърся при първа възможност. Аз никога до сега не се бях замисляла за това, не бях го приела като нещо сериозно. Сега като го написах и се замислих дали това не е разковничето. Винаги съм смятала, че рано или късно на всяка жена и се случва нещо подобно....колко много жени познавам, дето са го преживели, но те са на възраст! Вероятно наистина е един от симптомите на критическата, знам ли...
Странното при мен е,че аз нямам яйчник от ляво, а от години (може би 4 или 5) винаги, когато ми идва адски ме боли точно там! Питала съм всички лекари, при които съм ходила (те никак не са малко) и никой до сега не ми е дал достоверен отговор! Само една лекарка веднъж ми каза, че имам ендометриоза, но това на базата на вагинален ехограф! Каза, че виждала тъмно петно там, където казах, че ме боли и като я питах какво означава това, тя ми каза:,, 1200 лева за операция означава"! Разбира се, че избягах по най-бързия начин от нея и никога повече не стъпих там!
Ей такива неща при мен, все ,,хубави" :D Аз между другото продължавам само лекичко да цапам ;)
Лека и спокойна нощ, момичета! Дано денят ни е по-хубав, по-влюбен, по-успешен от днешния!
 :balk_126: