0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #200 -: Октомври 14, 2015, 13:19:17 pm »
Здравейте момичета :) Може ли да ми кажете как се изчисляват г.с след ин витро? Пункцията ми беше на 15.09,а трансфера на 20.09. Благодаря ви предварително ;)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #201 -: Октомври 14, 2015, 14:20:51 pm »
Мимето 29 от датата на последен менструален цикъл! Успешно и леко бременеене!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #202 -: Октомври 14, 2015, 14:36:48 pm »
Благодаря ти :), но мисля че при ин витрото не е така. На всякъде из нета пише различно,затова реших,че може тук да ме ориентирате.
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #203 -: Октомври 14, 2015, 15:00:10 pm »
mimeto29, гестационните седмици се изчисляват от датата на последния менструален цикъл, както е казала и velina_malina, независимо дали си забременяла ин витро или по конвенционалния начин. Аз съм бременна след ин витро и лекарят в репродуктивната клиника ми каза, че на ЖК ще ми изчисляват гестационните седмици и евентуалния термин не по датата на оплождане, а по датата на последния цикъл. Ще ти дам пример с моя случай (тъй като гинеколозите приемат, че оплождането се извършва винаги на 14 ден от цикъла). Моят последен цикъл беше на 1 юли, но тъй като пункцията и оплождането ми бяха на 11 ден от цикъла (а не на 14), в последствие док ми каза да запомня като дата за последен цикъл 28.06. (реално е върнал 3 дни назад, за да излезе че забременяването е на 14 ден) и на тази база ми изчисляват гестационната възраст. Дано съм го обяснила разбираемо. Пожелавам ти лека и безпроблемна бременност  :)
« Последна редакция: Октомври 14, 2015, 16:00:48 pm от Sweet Angel »
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #204 -: Октомври 14, 2015, 15:01:59 pm »
Здравейте и от мен, наминавам да се отчета.Обадих се за резултата от скрининга 1:3500 казаха,че е супер,ама заради хормоните съветват да направя 2ри м/у 16-19г.с. за обща оценка.
Вчера обаче ме хвана някакъв вирус за 1ч. ме събори повръщане,диария и после и температура. Изписаха ми прахчета и хомеопатични , би ми деган, а за температурата се принудих да пия парацетамол колкото и да не ми се искаше ама стигна 38.3...
Утрогестана го намалих на 2х1 но ще се наложи да го спра за да мине подсичането. Е това е от мен пазете се
Не че нещо само да спомена за Дегана, аз правех странична реакция от него. Отначало безпокойство, изтръпване, гадене. Сложат ли го венозно или мускулно изтръпване, дезориентация, силно повръщане и накрая припадък. Бях цялата синя, имам счупен зъб (не е смешно)  челюста ми се стягаше. И чак след месец и половина разбраха е е от дегана. Внимавай те с него, пила съм преди бременността не е имало проблем никога.
Сега съм по-спокойна почнаха да ми се наместват и нервите. Дано друго момиче не го преживява.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #205 -: Октомври 14, 2015, 19:15:31 pm »
Здравейте и от мен, наминавам да се отчета.Обадих се за резултата от скрининга 1:3500 казаха,че е супер,ама заради хормоните съветват да направя 2ри м/у 16-19г.с. за обща оценка.
Вчера обаче ме хвана някакъв вирус за 1ч. ме събори повръщане,диария и после и температура. Изписаха ми прахчета и хомеопатични , би ми деган, а за температурата се принудих да пия парацетамол колкото и да не ми се искаше ама стигна 38.3...
Утрогестана го намалих на 2х1 но ще се наложи да го спра за да мине подсичането. Е това е от мен пазете се
Не че нещо само да спомена за Дегана, аз правех странична реакция от него. Отначало безпокойство, изтръпване, гадене. Сложат ли го венозно или мускулно изтръпване, дезориентация, силно повръщане и накрая припадък. Бях цялата синя, имам счупен зъб (не е смешно)  челюста ми се стягаше. И чак след месец и половина разбраха е е от дегана. Внимавай те с него, пила съм преди бременността не е имало проблем никога.
Сега съм по-спокойна почнаха да ми се наместват и нервите. Дано друго момиче не го преживява.
Благодаря ти за предупреждението , всяко мнение е важно. Докторката се принуди да ми го бие и то половин ампула  , тъй като за 5ч. бях изгубила бройката на повръщането и посещенията до 00 ,а тя се притесни ,че може прахчетата да не ми помогнат веднага и да се обезводня.Даже каза "Ако има последващо повръщане в АГ-то"
За щастие аз нямах проблеми с дегана,вече съм добре :) Пожелавам на всички здраве

Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #206 -: Октомври 14, 2015, 19:35:05 pm »
Много се радвам,че всичко е наред и ти действа. Страничните реакции са много редки, може би и за това никой не предположи.
Аз искам да да се похваля, усетих бебето. На 100% е то и друг път съм сещала, но не бях сигурна. Корема ми стана твърд, изду се и се превъртя вътре. Момента беше уникален, сега го усещам как още се забавлява вътре. Толкова съм щастлива.
*

    wild cat

  • ***
  • 404
  • Няма начин да няма начин!
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #207 -: Октомври 15, 2015, 12:48:27 pm »
Еха, verechiria, честити ти първи ритничета!  :D
snaPi, дано да се подобри бързо състоянието ти! Тази зима много рано ни подхванаха вирусите.  :(

Аз да се похваля мъничко - най-сетне гадната ми кашлица спря. Почти сигурно е, че контракциите ми започнаха заради нея. Пия си магнерота и се надявам да отминат.
Сега, след вирусната инфекция ми остана нещо като заден ринит, постоянен секрет в задната част на гърлото. Мисля да пробвам спрей за нос Стеримар /това е разтвор на морска сол/, дано да помогне поне малко.  :)
*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #208 -: Октомври 16, 2015, 14:29:24 pm »
Здравейте, момичета!
Току-що се върнах от втората си ФМ при д-р Михова. Значи по-голяма сладурка, заедно с д-р Персенска не познавам.  Hug Бях се подготвила с няколко въпроса, единият от които тя самата подхвана още като стъпих в кабинета, без да я питам. Става дума за това, че имам Вродена надбъбречна хиперплазия с високи надбъбречни. Като цяло ми е късна форма и от нея ми е по-голямото окосмяване, нисичка съм, но цялото семейство сме така, мазна кожа и това. Никой досега не ми е казвал, че това е проблем при забременяване, защото си имах спонтанна овулация. При вродената класическа обаче момиченцата се раждат с външни деформации на външните полови органи, по-дълъг клитор и устнички по-събрани, приличащи малко на тестисите. Не е проблем, но да 1 годинка момиченцето трябва да се оперира, за да се коригират само тези външни проблеми. Вътрешно няма проблем. Все пак хирургически интервенции на малко бебенце не са за предпочитане.

Та затова наскоро ми се беше свило сърчицето дали да искам момиченце и дали няма да му предам това. Д-р Михова ми обясни, че ако сега видим ясно изрязено момиченце, няма да е такъв риск, но ако видим нещо да стърчи няма да сме сигурни дали е момченце или момиченце с аномалии.

Слава Богу още като сложи ехографа и каза, че е момиченце. Сто пъти ми показа и в надупена форма  и т.н., че няма видими причини. Все пак ми даде телефона на д-р Начев да искам второ мнение дали все пак да не си пия костикороидите, но той не ми вдигна и се прибрахме в Пловдив. Ще видя тук в Пловдив при друг ендокринолог, за да ми каже и той мнението си, но дано все така всичко е наред.

Иначе бебка е страхотна красавица. Най-сладкото гардже.  Love Д-р Михова ми обърна особено внимание, тъй като разчитаме само на ФМ, без БХС и гледа нослето, вратлето и всичко. То едно сладко навирено чипо носле. Пу пу. Беше и много кротка днес. Като изви краченца и такъв хубав профил й видях. По-красиви крачета не съм виждала. Абе, переше се като манекенка, ама грациозна.  Иначе нухалната - 2, а се борим за под 5, което е супер, нослето-супер, на вратлето костицата миниатюрна, сърце, бъбреци, всичко е прекрасно. Много съм щастлива и благодарна! А д-р Михова е невероятна. Била се ровила и изчела над 20 статии за вродената надбъбречна, после пък като ми гледа шийката, че нали съм дребничка и предразположена, вика че няма да ми я гледа и вагинално, защото добре се виждала. После ми вика - айде все пак да я видя и вагинално, че довечера като си легна ще се чудя защо не го погледнах това момиче. Златна!

Та така, момичета! Съвсем официално и много щастливо мога да кажа, че ще връзвам плитчици!  Пък живи и здрави ще стискам палци да си намеря добър ендо тук и да ми се успокои малко душицата за другото.
Целувки на всички!



"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
*

    Sweet Angel

  • **
  • 118
  • "Победата обича подготвените"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #209 -: Октомври 16, 2015, 15:34:04 pm »
Naskomimi, страхотни новини. Винаги съм искала момиченце, да и правя прически, да се лакираме, но сега нямам предпочитания по отношение на пола. Надявам се единствено всичко да е наред, и да е живо и здраво. И двамата лекари, които посещавам, изказаха предположения, че ще е момченце. А и бъдещият татко вече се хвали, че ще има син. :) Аз следващата седмица ще се обаждам за час за втори БХС (първият беше в 12 г.с.). На мен ми казаха да се обадя в 16 г.с., за да ме запишат за БХС в 20 г.с. Скринингите ги правя при Д-р Сигридов, а ЖК ми я води друг лекар в моя град. Ще се опитам да съчетая посещението при Д-р Сигридов с посещението при кардиолога ми в Сити клиник. Wild cat, скоро четох някъде за лекарство за ринит, фарингит и настинка, което може да се приема и от бременни. Беше под формата на спрей и съдържаше пчелен клей (прополис) и невен. Ако искаш попитай лекаря си дали можеш да го приемаш. Хубав ден и от мен.  :bighug:
« Последна редакция: Октомври 16, 2015, 15:46:47 pm от Sweet Angel »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #210 -: Октомври 16, 2015, 16:52:35 pm »
Naskomimi , първо честито за хубавите новини и второ за Пловдив мога да ти препоръчам др Христо Георгиев , за мен е много съвестен доктор. Работи със ЗК

*

    naskomimi

  • ****
  • 1024
  • "Това, което Бог е събрал, човек да не раздели!"
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #211 -: Октомври 16, 2015, 19:01:42 pm »
Naskomimi , първо честито за хубавите новини и второ за Пловдив мога да ти препоръчам др Христо Георгиев , за мен е много съвестен доктор. Работи със ЗК
Благодаря ти, мила!  Аз съм при него и той ми е казал, че рискът е минимален, но сега д-р Михова ми препоръча второ мнение.
Аз също мтого си харесам Георгиев и му вярвам и ще си остана при него. Искам просто да съм сигурна и ако има начин да предотвратя риска за детенцето си.


"Най-мощната сила на света - вярата" Майка Тереза
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #212 -: Октомври 19, 2015, 12:19:59 pm »
Как сте бременелки? Растете ли?:-) на мен вече ми е доста тежичко,почти по цял ден само си седя на 5-6 възглавници и си почивам. Надявам се всяка една от вас да е добре вече и да се наслаждава на растящото коремче:-)
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #213 -: Октомври 19, 2015, 14:00:48 pm »
Здравейте момичета  как сте какво мислите за капките за нос ксилометазолин при бременност виждам че в листовката пише не се препоръчва при бременност но някой момичета казват че са ги ползвали
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #214 -: Октомври 19, 2015, 14:53:58 pm »
Ооо незнам не мога да ти бъда полезна,аз през цялата бременност едно хапче не съм пила,остана още малко надявам се да не ми се наложи! Дано другите момичета да успеят да ти помогнат. Но все пак за всеки случай консултирай се с лекар преди да вземеш каквито и да е хапчета,все пак всеки организъм е различен,на едни действа добре на други не се знае какъв ефект може да има.
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #215 -: Октомври 19, 2015, 15:06:32 pm »
Привет,
подарявам ваучери от 100 лв за съхранение на стволови клетки от CryoSave. Получих ги от тях като клиент. Ако някой има интерес да ми пише.

Успешно бременеене на всички.
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #216 -: Октомври 19, 2015, 15:52:16 pm »
Здравейте момичета  как сте какво мислите за капките за нос ксилометазолин при бременност виждам че в листовката пише не се препоръчва при бременност но някой момичета казват че са ги ползвали

Аз се консултирах с лекар, който ми каза единственно Биопарокс. Лично на мен обаче не ми действа и предпочитам да не го използвам засега, макар и хремата да е нетърпима.
На листовката на Муконазал + пише, че не се препоръчва през първите три месеца, а на Олинт - не е изследвано как влияе по време на бременност... :?
Имам чувството, че в момента всички са болни...ужасно е! Утре ще питам за приемане на Биозин мама, предстои зима...
« Последна редакция: Октомври 19, 2015, 15:54:00 pm от bridzit »
*
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #217 -: Октомври 19, 2015, 16:01:02 pm »
Аз  съм слагала ксилометазолин в първите месеци. Говорих с АГ-то и ми каза, че някалко пъти не е проблем и е по-добрият вариант пред влошаване. Иначе спрейовете океанска вода също подсушават лигавицата ( не я отбъбват обаче) и са позволени за бременни.
Веси, като изключим домакинските задължения, които колкото ми дотежава, толкова повече ми се струват  :lol: и аз като теб, само сменям мястото  :lol:
Re: Тема на бременните № 96
« Отговор #219 -: Октомври 19, 2015, 17:41:57 pm »
М-и аз вече домакинските задължения отдавна съм ги оставила,сега мм е на ред, той чисти той прави,последното което правих беше да изпера дрешките на малките,да ги изгладя и подредя и това е,та аз немога да клекна :-):-):-) вече съм в 35г.с и 3 дена някъде и си оказва влияние,само се местя от дивана на стола и обратно  :D ще видиш и ти какво ще ти е последния месец,живот и здраве,аз се чувствам като бидон:-):-):-)