0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #100 -: Септември 28, 2015, 19:04:55 pm »
Рос, напълно те разбирам. Важно е ти как чувстваш нещата и щом си решила действай. Аз в момента съм на 36 г. и все си мисля, че трябваше да бъда по-решителна и да действаме по-рано. В петък ми беше трансфера-два ембриона, четири замразени. Другият понеделник кръвен тест. Желая ти успех!!! 
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #101 -: Септември 28, 2015, 19:27:43 pm »
rosss  и аз минах през лапаро преди започване на процедурата,махах ме шоколадова киста това стана края на ноември,след празниците и последващия цикъл имах задържан фоликул,пих хапчета януари и февруари стартирах :D дано всичко е наред и стартираш успешно :D
а на всички останали,стискам палци дано резултатите ви са  :bfp: :bfp: :crossfingers: :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #102 -: Септември 28, 2015, 19:45:53 pm »
аз февруари месец финансирах опита си,просто нямах времето и силите да чакам,макар че проблема ми не е свързан с годините а от друго естество. платих 4 125,като имах отстъпка от 1000 лв понеже минахме по някаква програма MERCK,мисля 4е така се казваше,иначе,щеше да е около 5000 .тази сума включваше-прегледите,лекарствата,пункцията и ембриотрансфера. половината оплодиха ИКСИ,другата ИНВИТРО,  изследванията които се правят са отделно те не са включени в тази сума. след пункцията и след ембриотрансфера се пият хап4ета,пак трябват пари :D ако решиш да замразиш ембриончета, ние замразих ме 2-още 700 лв дадохме.  та общо взето хванеш ли се на собствено финансиране са си разходи,но пък пари се печелят. това е накратко колко горе долу ми излезе на мен,без да имам странични работи за лекуване,поне от това се отървах :D успех ти желая
Веситаа би ли споделила каква е тази програма MERCK?
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #103 -: Септември 28, 2015, 21:16:23 pm »
тогава я имаше,незнам в какъв срок е била,но плащаш 1000 лв по-малко,мисля че бяха за двойки,които тогава финансираха опита си,но до кога е,и дали е има още незнам. наскоро като ходих в клиниката имаше плакат,пак с някви отстъпки мисля че бяха около 200 лв,но за пореден опит инвитро/икси,2или 3, за по сигурно утре съм на фм,ако е там плаката ще видя и след това ще ви кажа,за да не ви заблудя нещо
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #104 -: Септември 29, 2015, 07:36:11 am »
Благодаря ви момичета!
Megii пожелавам ти успех! Силно стискам палци!


*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #105 -: Септември 29, 2015, 08:40:24 am »
Megii ние с теб вървим една след друга :) Успех!!!
Как успяхте да замразите 4?!! Ние имахме 8 оплодени, от които 2 трансферираха и за другите казаха, че не ставали за замразяване :( много се разстроих като ми съобщиха това....
Още не мога да си обясня как така, нито едно от 6-те не стана??!!!
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #106 -: Септември 29, 2015, 14:33:43 pm »
Благодаря ви, момичета. Успех и на вас!!! Vilia кога ти е кръвния тест, аз съм в понеделник и съм много шашната-да си призная... Така бях и на пункцията и трансфера. Извадиха 14 яйцеклетки, от тях 13 годни, но оплодени бяха седем. Казаха ми, че е заради много лошия мъжки фактор. На трансфера само ми казаха, че две ще трансферират, а четири, ако искаме ще замразят като начало за шест месеца.  На момичето с мен също са й казали, че не стават за замразяване... Но нямаше повече обяснения.. Vilia стискам ти палци!!!
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #107 -: Септември 30, 2015, 18:23:49 pm »
момичета бях ви казала,че ще видя дали тези плакати с отстъпките са били там,уви не ги видях,миналия месец бяха там,но за да не объркам някоя от вас по добре питай те лекаря си,когато бях аз,беше пуснато в фейсбук и моя близка ми каза че има отстъпка,така аз питах моята лекарка и тя ми каза,че има и минавам по нея,така че за по сигурно питайте,те хората ще ви кажат :D
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #108 -: Октомври 02, 2015, 15:15:28 pm »
 :P оо, значи чакаме няколко положителни теста скоро  :cheerleader: :crossfingers:
относно самофинансираните опити - опитайте с лекарства от чужбина,  :P така ще излезне по-евтино

*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #109 -: Октомври 02, 2015, 19:08:24 pm »
Здравейте момичета :)
Обмислихме нещата и ако всичко върви нормално, смятаме да самофинансираме ИКСИ през декември.
На 13-ти този месец съм на преглед, за да видим кистата и ще пуснем разширена спермограма. Какво трябва да питам? Страх ме е, че ще изпусна нещо важно. В списъка с въпроси ми са: стимулация - продължителност и лекарства; може ли да се направи ИМСИ; какви изследвания да пуснем през ноември;
Изпускам ли нещо?
Още един въпрос можем ли, ако този път спермограмата е по-добра да я замразим? С кой трябва да говорим и преди да се даде материала ли трябва да сме го заявили? И трябва ли да се прави тест за криотолерантност? Въобще как се случват нещата, когато спермограмата е лоша?
Извинявайте, че ви засипвам с въпроси!
В един момент си мисля, че всичко ми е ясно, а в следващия - голяяяма каша.
Mecinka, доста поумувах и за лекарствата. Единственото, което ме спира да купувам от чужбина е че за първи път в живота ми ще бъда стимулирана, и от това което попрочетох се страхувам как ще ми действат лекарствата и дали няма да ги сменят по някое време. Но съвета е чудесен, ако можеш да дадеш инфо  osi_1 че темите, в които рових бяха старички.


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #110 -: Октомври 03, 2015, 15:34:50 pm »
 :) rosss, не е лоша идея да замразите щом имате мъжки фактор. като запишеш час за спермограма кажи, че искаш и това. дали може да се направи имси - попитай ембриологът, който ще прави спермограмата  :) и въобще въпросите, относно материалът на партньора ти са за ембриолозите. крио тест не сме правили
при кой лекар си, той/тя ще прецени с какви медикаменти да те стимулира - тук можеш да споделиш, че ще търсиш медикаментозен вариант за чужбина. но си права, че в хода на стимулацията е възможно вдигане на дози, смяна на лекарство  :?, спиране на стимулация... много неща могат да се случат.
по-късно ще потърся темата за ин витро в истанбул, ако не я намериш преди мен  :lol:
иначе при вас само мъжки фактор ли е причината за ин витро?

*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #111 -: Октомври 03, 2015, 21:43:20 pm »
Благодаря mecinka!
Този път и аз ще трябва да взема участие в консултацията с ембриолозите :) Дано да има по-добър резултат за коментиране :)
Да ви кажа момичета, отивам на побъркване: всяка вечер сънувам изследвания, резултати, операции... вчера сънувах, че сме с 4% по крюгер  :lol: Какво ще става нататък, направо не ми се мисли  :lol:
А иначе, съм при д-р Андреева. В края на август направихме лапаро и беше отстранена едната тръба с хидросалпингс, а другата се оказала твърде нагъната и с почти никаква пропускливост и е прекъсната. Така че сме без тръби и с лоша спермограма.


*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #112 -: Октомври 05, 2015, 19:00:46 pm »
Момичета как сте?
  :crossfingers:


*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #113 -: Октомври 05, 2015, 19:08:23 pm »
Да благодаря ви момичета ,така и стана  д-рТимева ми се обади и се разбрахме  на есен с бодра песен.
Валерия, започнахте ли процедура? Как се развиват нещата при теб?


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #114 -: Октомври 05, 2015, 19:51:39 pm »
В чакане за стартиране на нов опит,дано успешен за мен  :wink:
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #115 -: Октомври 05, 2015, 22:38:51 pm »
В чакане за стартиране на нов опит,дано успешен за мен  :wink:
Много успех и късмет ти пожелавам :)
 :goodluck:


Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #116 -: Октомври 06, 2015, 11:35:44 am »
Моят първи опит приключи вчера с отрицателен резултат :(
*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #117 -: Октомври 06, 2015, 19:40:16 pm »
Megii, много съжалявам! :(
Прегръщам те и ти пожелавам бързо възстановяване!



*
Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #118 -: Октомври 06, 2015, 21:53:55 pm »
Megii съжалявам мила! Точно влезнах в темата да видя, дали няма да ни зарадваш и да повлечеш крак.  :? :? :(

Re: Инвитро/ ИКСИ в клиника Щерев
« Отговор #119 -: Октомври 07, 2015, 13:57:59 pm »
Ех, момичета аз доста си поплаках...Моята лекарка ми каза  да отида на преглед за ЗЕТ до пети ден от този цикъл. Чакам го.....

За да ви окуража - двете момичета, които бяха с мен на процедурата са бременни.

Рос за ИМСИ говори и с лекаря си. Аз бях решила, че трябва просто да кажем в деня на пункцията на ембриолога и да си доплатим. Отговорът беше лекарката трябва да каже. Не направихме ИМСИ.