0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #80 -: Септември 17, 2015, 20:54:27 pm »
Здравейте,
 Седми ден съм от стимулация по къс протокол на първи опит ИКСИ. Докторката ми назначи пункция за неделя. Днес ми беше изследван  и е 3,23. Прочетох, че при тази стойност е невъзможно имплантиране.  Вярно ли е, че при такъв  се прекъсва стимулацията и, че опита е обречен. Има ли някой с такива стойности на  при стимулация?
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #81 -: Септември 17, 2015, 22:08:07 pm »
.............. Днес ми беше изследван  и е 3,23. Прочетох, че при тази стойност е невъзможно имплантиране.  Вярно ли е, че при такъв  се прекъсва стимулацията и, че опита е обречен. Има ли някой с такива стойности на  при стимулация?
Здравей, Megii, не се разбира какво точно е изследвано и откъде идва притеснението ти.

Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #82 -: Септември 17, 2015, 22:23:27 pm »
Извинявам се... :oops: Прогестерона
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #83 -: Септември 18, 2015, 02:27:51 am »
В тази тема има споделяния на момичета за нивата на прогестерона преди пункция, обсъждани са по-високите нива: 
Изследване на прогестерон по време на стимулация за АРТ 
Но според мен е най-правилно да се свържеш с лекаря, да обсъдите тази стойност и вариантите (евентуално замразяване, но това лекар трябва да го прецени)  .... след пункцията също ще може да поговорите.
« Последна редакция: Септември 18, 2015, 02:35:37 am от marsi »

Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #84 -: Септември 18, 2015, 07:26:32 am »
Marsi, благодаря. Общо взето и аз изчетох всички тия неща... Малко съм озадачена, тъй като прегледа ми вчера беше след като бяха излезли резултатите на хормоните, но ми казаха, че са добре.... Моята лекарка  днес няма да е в болницата.... Ще изчакам да мине пункцията .. и ще попитам. Не зная дали тогава вече няма да е късно...
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #85 -: Септември 18, 2015, 10:08:15 am »
Megii, няма да е късно, защото ако лекарят прецени, че има нещо смущаващо с лигавицата, евентуално може да се замразят ембрионите и да се направи ЗЕТ в следващ месец (тогава се прави подготовка само на лигавицата без стимулация). Но както и в темата има изказвания, шансовете за успех при завишен прогестерон намаляват с някакъв процент, но не обричат със сигурност процедурата на неуспех, така че лекарят ще прецени.
Желая ти успешна процедура!  :)

Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #86 -: Септември 18, 2015, 10:50:34 am »
По време на стимулацията пускат постоянно изследвания за хормони, а след трансфера е ми е
тъмна индия дали не се покачват :ask:
Животът е това, което ни се случва, докато си правим други планове.
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #87 -: Септември 27, 2015, 08:38:53 am »
Момичета, вчера мина трансфера на 2 петдневни ембриончета :)
Стискайте палци да им хареса при мен и да си останат там!
Лигавицата беше перфектна - 13.6 .
На 5.10. мога направя кръвен тест или чак на 9.10. уринарен, казаха не по-рано!
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #88 -: Септември 27, 2015, 08:52:36 am »
Vilia успех  osi_9
Животът е това, което ни се случва, докато си правим други планове.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #89 -: Септември 27, 2015, 09:39:34 am »
Айде -успех , Vilia ! :D
Да ни зарадваш в най-скоро време с тлъсто ЧХГ! :bighug:
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #90 -: Септември 27, 2015, 11:27:13 am »
Успех и от мен! Дано резултата е положителен:-):-)
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #91 -: Септември 27, 2015, 11:54:58 am »
Vilia, хайде стиснати палци и от мен. Да поведеш октомври с положителен тест. :wink:

Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #92 -: Септември 27, 2015, 15:28:09 pm »
Vilia и от мен  :crossfingers:
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #93 -: Септември 27, 2015, 19:18:04 pm »
Vilia и от мен успех !
Момичета, имам нужда от по-прясна информация за това колко ориентировъчно са ви стрували стимулациите.
 Ние подадохме документи във фонда на 24-ти този месец с тубарен фактор, но и спермограмата не е добре. Ще трябва да е ИКСИ. Искаме, обаче, да финансираме един опит, докато чакаме да ни одобрят, понеже догодина ще съм вече на 36, а времето тече .... Нямаме събрани пари и смятаме да теглим кредит, затова се интересувам. Смятам че предварителните изследвания и самата процедура ще ни струват около 3500, но нямам идея за стимулацията.
Осъзнавам, че въпроса ми е много странен, предвид това, че не съм говорила с моя лекар за това как ще процедираме, но все пак, бих искала да се подготвя психически за финансовия шок  8O
Според вас, редно ли е да говоря с лекаря си да се съобрази с финансите ни и да измисли по-евтин вариант на стимулация?


Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #94 -: Септември 27, 2015, 21:56:22 pm »
Вилиа стиснати палци и от мен - да знаеш, че ще се радвам с теб на успеха ти, а аз вярвам в него! Рос,  зная как се чувстваш, ще споделя само моето мнение, с което по - никакъв начин не означава, че така трябва, но така мисля аз! Аз също нямах търпение да започна, бях готова за заеми (а имаме вече един), бях готова на всички,  а и нали часовника тиктака!  Но човек трябва да има търпение и като прави нещо да е както трябва! И витрото не е "проба", а за добър резултат трябват какт о достатъчно прегледи, изследвания, така и спокойствие (което на мен определено липсва). Аз на твое място бих изчакала заповедта, а и мойта лекарка д-р Савова това ме е съветвала!  Няма да усетиш колко бързо ще мине времето, а относно годините "никой не може да ги спре" - да критерий са, но не и гаранция. При първия ми опит бях на 33 год и беше отрицателен. Тогава заедно бяхме с една жена на 42г. тя забременя с близнаци. На следващата година аз забременях с близнаци (вече на 34г. ), а тогава момиче, което нямаше 30 г. не успя! Така че всичко е и до късмет! Смятам, че дълго търпението ми се възнагради! Вярвай момиче, обмислете добре нещата и във всички случаи ти пожелавам двойна радост!!!
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #95 -: Септември 28, 2015, 17:38:11 pm »
Рос, моят първи опит е по фонда, но в стаята бях с момиче, което си самофинансира втори опит. Не съм питала за подробности, но ми каза, че всеки опит като цяло е излязъл 4200 лв. Тази сума включва  лекарствата за стимулация. Вторият опит е този месец.
Успех на всички момичета!
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #96 -: Септември 28, 2015, 17:57:00 pm »
Пропуснах да ти напиша, че опитите й са инвитро. Процедурата  ИКСИ е +300 лв. Дано ти послужи за някакъв ориентир.
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #97 -: Септември 28, 2015, 18:23:27 pm »
аз февруари месец финансирах опита си,просто нямах времето и силите да чакам,макар че проблема ми не е свързан с годините а от друго естество. платих 4 125,като имах отстъпка от 1000 лв понеже минахме по някаква програма MERCK,мисля 4е така се казваше,иначе,щеше да е около 5000 .тази сума включваше-прегледите,лекарствата,пункцията и ембриотрансфера. половината оплодиха ИКСИ,другата ИНВИТРО,  изследванията които се правят са отделно те не са включени в тази сума. след пункцията и след ембриотрансфера се пият хап4ета,пак трябват пари :D ако решиш да замразиш ембриончета, ние замразих ме 2-още 700 лв дадохме.  та общо взето хванеш ли се на собствено финансиране са си разходи,но пък пари се печелят. това е накратко колко горе долу ми излезе на мен,без да имам странични работи за лекуване,поне от това се отървах :D успех ти желая
*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #98 -: Септември 28, 2015, 18:31:22 pm »
Megii, благодаря ти за ценната информация! Как се развиват при теб нещата, направихте ли трансфер? Стискам ти палци!
Velina_malina, благодаря за съвета! Напълно разбирам какво имаш предвид, но изхабих толкова време и усилия да тръгнем по тази пътека, че едва ли ще мога да преборя себе си и да не направим опит още сега. Търпението не ми е силата, превърнала съм се в едно изнервено и ревящо човече. Та от цялото мислене, аргументирайки решението сама на себе си, реших да действаме сега. Ако получим положителен резултат - ще съм безкрайно щастлива. Ако резултата е негативен - поне ще се извлекат необходимите изводи и ще се работи за това следващия ни опит да има по-голям шанс. Съгласна съм, че е до късмет, затова пожелавам на всички ни мнооого късмет   :goodluck:


*
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #99 -: Септември 28, 2015, 18:41:14 pm »
Веситаа, благодаря ти много! Всяка информация ми е ценна.
Е, аз минах през лапаро миналия месец, сега лекуваме функционална киста, дано да няма друго след това.