0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Сандра как си?:-):-) дано късмета е с вас и успеете този път! :-)
 :goodluck: :crossfingers:
Много късмет ни е нужен,дано не се отървем от него .
Тъкмо може да се засечем ,създала съм страхотни приятелства от тук по този начин  :lol:
Веситаа Здравей,добре съм.Спазвам диета,пия добавки,правя гимнастика вече и се надявам положените усилия да ме възнаградят и тия мои яйчници се оправят!
Ти как си как са бебоците,пола знае ли се вече,в кой месец си? :bighug:

валерия Да,така е.  :goodluck:
Би ли споделила каква гимнастика правиш? На мен доц.Щерев оня ден ми каза да започвам всеки ден по един час гимнастика и сега се чудя ,какво да правя цял час във вкъщи,за навъм няма всеки ден занимания а и доста скъпо ще ми излезе.
*
Пишеш в чичко Гугъл - fertility yoga - и излизат доста клипчета директно от youtube. Другият вариант е книжка за пилатес и наблягаш на коремните упражнения, тези за разтягане също са полезни. В общи линии всичко от йога и от пилатес е полезно, бавни и спокойни, с много повторения, без кардио. В йогата има и много дишане, това е полезно за общото състояние на тялото и духа.
Пишеш в чичко Гугъл - fertility yoga - и излизат доста клипчета директно от youtube. Другият вариант е книжка за пилатес и наблягаш на коремните упражнения, тези за разтягане също са полезни. В общи линии всичко от йога и от пилатес е полезно, бавни и спокойни, с много повторения, без кардио. В йогата има и много дишане, това е полезно за общото състояние на тялото и духа.
osi_9
Здравейте, ние се готвим за втори опит през септевмри. С мъжки фактор сме, но казаха, че и моите яйцеклетки не са перфектни. Не знаех, че има фертилити йога. А дали би имало ефект и ако пия фолиева киселина и цинк (второто го звимам от скоро, защото не ям месо)?
Здравей Аманда :-) успех ти желая и дано това е последния ти опит:-) доста неща изчетох и да ти кажа има момичета които почват да пият фолиева киселина преди да забременеят,но дали това ще ти помогне да забременееш по бързо незнам,посъветвай се най-добре с лекаря ти! Аз лично бях почнала да пия фк преди да забременея но като видях че не се получава ( по нормален начин) и ги спрях и си казах че като му дойде времето ще започна пак да ги пия :-)
Сандра за сега сме добре! Дано и занапред да е така,дано добрите ангели са с мен до края и не позволяват да ми се случи нещо. Вече сме в 6-ти месец-момиченца ни казаха на 100% :-):-) ще си купуваме и пушка явно:-):-):-) да са ни живи и здрави и да се родят по термин друго не е важно за мен,момичета,момчета,каквото Господ реши ,той си знае работата:-) Сандра колко бързо мина времето-кога чаках цикъл,че после пункция,трансфер,че тест ит.н все едно беше вчера,мн силни моменти в моя живот:-):-) успех на всички започващи!
 :P о, веситаа добре дошла в отбора на женските мами  :lol: пушка задължително, успех до термин
ти в болницата ли ще раждаш, реши ли

доцента ми препоръчваше да не спирам да пия фолиева, така и направих няколко години  :)

Благодаря ви! Успех, Весита!
Аз тогава си я почнах и спрях на своя глава честно казано но сега вече слушам лекарите:-) незнам къде ще раждам,но едва ли ще е в щерев,доколкото знам нямат опция за гледане на близнчета,нямат необходимите условия ако се родят недоносени,мисля или за майчин дом или за в Бургас,но то понякога идва и без да те питам но за сега наистина незнам къде ще е :-)
Весита чудесни новини!Много се радвам!То повече от половината минало ,а сякаш беше вчера,наистина :) И аз съм женска мама ,да му мисли таткото с три жени :))))Стискам палци да е всичко наред с вас!

Аманда,и аз имам проблем с качеството на Я.Обърни внимание на хормоните,подходяща диета,дори и да нямаш излишни кг,изследвала ли си се за инсулинова резистентност?Какво те посъветва АГ.И не на последно място може да взимаш добавки за качеството на Я.
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Здравейте, момичета! :)
Имам един спешен въпрос, който не е много по темата, за което се извинявам предварително, но не успях да намеря подходящата тема.Въпросът ми е следния - понеже чакам МЦ днес да ми дойде , за да запиша час за хистероскопия , та до колко часа до обяд се брои за 1ви ден от МЦ  и след колко часа от обяд нататък се брои за 2 ри ден от цикъла? И дали всички доктори в Щерев използват една и съща схема , по която да пресметнат деня.Интересува ме по конкретно при Тимева? :ask:
Благодаря предварително! На всички в процедури успех!!! :wink:
*
desi4ka по принцип на мен са ми казвали, че до 12 на обяд се брои за 1ви ден, след 12- следващия ден се брои за 1ви. Обаче аз лично мисля,че за 1ви ден трябва да се брои първия ден с ясна червена кръв. Защото много пъти първия ден без значение кога ми е дошло, не е като истински цикъл. Но аз все пак бях с ендометриоза, а тя оказва влияние върху цикъла. Така че ориентирай се по часовото разделение. Това са ми го казвали и в Щерев и Токуда и мисля,че е валидно за всички лекари


Носи в душата си зелено дърво и пееща птичка навярно ще долети
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Много ти благодаря , Лиленце за бързия отговор! :D
 :bighug: Успех ти желая на етапа , в който си стигнала! Стискам ти палци на теб и на всички в темата! Надявам се и аз в близките няколко месеца  да се запиша в тази тема (след интервенциите).Редовно ви чета и следя!♡♥♡
На мен тимева ми е казвала че ако ми дойде до 14:00 на обяд се счита за 1 ви ден,ако е след 2 следващия ден се счита за 1-ви:-):-):-) мн се чудих защо е така но все пак те са си лекари те знаят най- добре:-)
*

    desi4ka

  • **
  • 127
  • Любовта ще спаси света !
Благодаря ти , Веситаа! :)
Бях чела някъде във форума , че докторите по различен начин отчитат дните , но нямам спомен за коя клиника беше.Всъщност като се замисля между 12 и 14 часа са едва 2 часа разлика , но пък явно е от значение за това , в кой ден от МЦ преминаваш..На мен Тимева ми каза да запиша час на 10 , или 11 ден от МЦ за хистероскопия , за да може да я направи до 31.07 , като от 01.08 е в отпуска , но и днес МЦ не ми дойде, а се надявах този месец да успеем да отстраним полипите..еее явно ще се чака още един цикъл и ще е към края на август или началото на септември... :balk_136:





*
http://saveti.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B2%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D0%B9%D0%BE%D0%B3%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B7%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%84%D1%83%D0%BD%D0%BA%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%89%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B6%D0%BB%D0%B5%D0%B7%D0%B0

За тези, които имат проблем с щитовидна жлеза, синдром на Хашимото и др.
По принцип поза лотос или пеперуда, както казват някои е много подходяща за всички детеродни органи - хубаво е да се медитира всеки ден по 10-ина минути в тази поза.
Само не очаквайте резултати веднага на следващия ден :) За да има ефект йога трябва много постоянство!
Благодаря ти , Веситаа! :)
Бях чела някъде във форума , че докторите по различен начин отчитат дните , но нямам спомен за коя клиника беше.Всъщност като се замисля между 12 и 14 часа са едва 2 часа разлика , но пък явно е от значение за това , в кой ден от МЦ преминаваш..На мен Тимева ми каза да запиша час на 10 , или 11 ден от МЦ за хистероскопия , за да може да я направи до 31.07 , като от 01.08 е в отпуска , но и днес МЦ не ми дойде, а се надявах този месец да успеем да отстраним полипите..еее явно ще се чака още един цикъл и ще е към края на август или началото на септември... :balk_136:



Не ти идва защото го мислиш постоянно и за това! Когато се готвих за стимулациите и аз така чакам цикъл то не идва,единия път ми закъсня с 10 дена и то на психическа основа само,защото тогава чаках цикъл с огромно нетърпение:-):-) явно и твоята работа е такава,човек прави едни планове,мисли едни дати но всъщност се случва нещо друго непредвидено:-)
Re: Инвитро/ ИКСИ-юли,август,септември в клиника Щерев
« Отговор #39 -: Август 03, 2015, 12:33:30 pm »
Момичета ,въпрос към някой скоро правил хистероскопия,знам че се взима направление номер 7 за хоспитализация ,но по коя клинична пътека трябва да е направлението не помня точно сто четиридесет и нещо беше но не помня точно ?