0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #201 -: Май 22, 2015, 09:09:03 am »
Смайлииии,много ме развесели много......................:))))))Ако знаеш как имах нужда днес............. :youwoman:
Не съм спала заради Ивончето(то не е сефте де) и сутринта рева ,кисела ...........:(Боби,милия му стана и на него криво рано рано ,то не остава ред за него -той си кротува ,ама то и на него му писна...........

Ха ха оплаках се,но нищо де, добре съм с малки изключения :lol: :wink:

Слънчев и весел ден на всички:) :garden:
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #202 -: Май 22, 2015, 09:46:08 am »
Иии още :) Този път за майките. Разпознавате ли се?  :lol:

https://www.facebook.com/StoryofThisAndersonLife/videos/vb.675881462529347/781620565288769/?type=2&theater

Днес бяхме на ДК. Малко множко е наддало детето (сега е 10.4 кг или с 800 гр. за два месеца). Не че е проблем, само го отбеляза докторката. Трябва да му посъкратя храненията май (все още сме на 6 хранения на ден). Ще пиша в другата тема да се консултирам по въпроса.
Получихме си и поредната ваксина.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #203 -: Май 22, 2015, 10:11:37 am »
Хахаа, Смайли, мерси за сутрешното разведряване :)
А след една годинка продължава ли да се ходи на ДК и колко често 8O
Дребни пореден ден става в 5, кърмим се и лягаме обратно. Днес обаче е от дните, в които не заспа веднага, събуди се в 8 и беше крив разбира се, щото не се е наспал - с едни кървясали очички :( Обикновено закусва в 9:30-10, ама днес крив та крив и се наяде в 9ч :(, което го вкисна още повече, защото го храних с лъжица (овесена каша с мляко) и още не може да приеме че това ядене ще става бавно (все пак с биберона е по-бързо ;) ). Времето е шантаво днес, ама с баба му решихме, че не вали страшно и те излязоха да се разходят малко, ако успее и да дремне - та днес графика ще е интересен ;)
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #204 -: Май 22, 2015, 10:21:30 am »
Смайл,много готино това :lol:
Mousyt,при нас изобщо не вали и аз мисля да излизам..
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #205 -: Май 22, 2015, 10:24:51 am »
Алекс 77, по мои изчисления сме в един район, или поне в малък радиус :lol: И тук сега не вали, но около 8:30-9:00 ръмеше... но accuweather каза, че няма да вали днес и решихме да му се доверим :D
Някой да е поръчвал тиха книжка? Знам, че зависи от проекта каква ще е цената, но поне да ме ориентирате в някакви граници колко много струва, защото много искам да направя за Мати и за племенницата ми :)
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #206 -: Май 22, 2015, 10:31:02 am »
Mousyt, след първата годинка наистина не са всеки месец консултациите.
Но на 13 месец има ваксина - рубеола, морбили и заушка.
А ние имаме и отложени ваксини, така че ще ходим през месец-два.

С тези тихи книжки ме заинтригувахте :)

Емо Чолаков каза, че чак привечер ще превали и то за малко.
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #207 -: Май 22, 2015, 12:21:23 pm »
Mousyt,абсолютно сме в един район и аз за това казах,че не вали :) ама в 8.30-9h спях та не знам дали е валяло...
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #208 -: Май 22, 2015, 16:17:52 pm »
Смайли, чудесно видео за татковците. На нас тримата тати много ни липсва - тази седмица започна работа. Преди това изкарахме прекрасни 6 месеца заедно :)



   La vita è bella
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #209 -: Май 22, 2015, 17:16:42 pm »
rumyanau, татко ви да не работи в чужбина?
Нашият татко също ни липсва много...е той си е тук де, ама като излиза и се прибира по тъмно 7 дни в седмицата, а през другото време вкъщи спи защото е уморен то все тая... Този уикенд е обещал да си е вкъщи, но ако стане ще го повярвам, сега още не :? :lol:
Уф много задушно това време днес бе...направо ужасТ!
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #210 -: Май 22, 2015, 17:57:33 pm »
А, не, в София си е и си работи нормално от 10 до 7 часа. Но преди беше без работа и си беше нонстоп вкъщи. Искрено ви съчувствам за вашия тати



   La vita è bella
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #213 -: Май 23, 2015, 11:12:33 am »
Ох не мога да ви прочета, нямам време за нищо.Направо ме е срам от мен си как съм станала такава неорганизирана.
Моника е супер.Тича, направо ме прави луда калинка.Вечер като се приберем само отчитам кой нов мускул ме боли.Все още не спи като хората и аз взех да свиквам със среднощните игри.Някой ден ще се наспя!
На гърне не я слагам, нямам нерви за това.Кухнята не я хареса и си готвим.Вече яде много храни от общите, а и сега лятото се надявам да сме на много аламинути и плодове.
Направих и онзи ден нещо като шейк с кисело мляко, банан и 3 ягоди и нашата голямо смучене го смука.Пие вече със сламка детето.Преходниците не ги хареса само се давеше с тях, ама сламката я схвана за норматив.
Научила се е и да сяда на столче и да разглежда така книжките си.Че за първия и РД и взехме детска масичка със столчета.Направо на моменти си викам леле кога порасна, онзи ден я родих.А вече е голямо дете.

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #214 -: Май 23, 2015, 19:27:16 pm »
Здравейте, ние изкарахме тежка нощ. Докато малкият си спеше, започна да се дави и да реве, носът му се запуши. Капнах Винроцил, после Макситрол и заспа. След 2 часа пак така - рев,  защото не може да диша през носа... :(    заспа върху баща си и поне дремна малко. Сутринта беше по -добре, но сега му тече вода постоянно от носа, няма температура :( Какво мога да направя, педиатърът не вдига, има ли някакви медицински центрове, където да го прегледат, които работят и в неделя  :?
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #215 -: Май 23, 2015, 19:31:00 pm »
Bonbolini, племенниците ми ги водят в Токуда, когато съботно-неделно се случи нещо. Сигурно има и други места.
Дано бързо се оправи бебко!
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #216 -: Май 23, 2015, 20:08:27 pm »
Ние ходим и до Първа детска консултативна клиника ако се наложи уикенда, но те работят докъм седем вечерта.
« Последна редакция: Май 23, 2015, 20:10:50 pm от rumyanau »



   La vita è bella
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #217 -: Май 23, 2015, 20:54:21 pm »
Промивки със Стеримар, дърпаш с помпичката за нос, аз взех такава дето се дърпа с уста, капила съм какво ли не - сребърна вода, еуфорбиум, но вечер преди заспиване виброцил.При нас не минава с друго.Сега и низида много изписват но не съм го пробвала.А имало е и случай цяла нощ да спя седнала и тя гушната в мен.

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #218 -: Май 24, 2015, 08:33:12 am »
Здравейте! Низидата,ние ползваме от раждане.При няс втечнява ,после е лесно с помпата.То и това е целта,защото сме с парно и въздуха много се изсушава. Не знам при течни  дали ще има ефект :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #219 -: Май 24, 2015, 08:37:45 am »
Здравейте, много благодаря за отговорите, решихме да не страда малкият и го заведохме късно във Велаклиник в Лозенец, там има денонощни педиатри също, направиха му обстоен преглед и всъщност продължаваме с Виброцил и Макситрол /защото не е било хубаво да се прекъсва Макстрола, че бил антибиотик, аз разбира се на своя глава го почнах, защото много знам  :oops:/ и Проспан за гърлото, че е леко червено и Витамин C. Днес спа с една идея по-добре, поне не се буди толкова, но си му е запушено нослето, но поне е игрив и яде нормално.
Маги, дааа, и аз му дърпам с такава помпичка, много ми е удобна и почти всичко излиза  :wink:
Смайли, за Токуда пък не се сетих, хем там си се води пациент  :?
Рачо, ще взема и Низида...
Абе, ще се лекуваме, само да се пооправи, че и зъби го тормозят и е  8O  8O  8O
Прегръдки на всички бебчета и поздрави на мамите и Рачо  :D