0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #120 -: Май 14, 2015, 15:47:20 pm »
Здравейте :)
Кати,при мен действа комбинацията от биогая и еспумизан и все още ги давам реших преди месец да ги спра....и станастрашно  :lol: та още си имаме колики нищо,че е захранен  :lol: тя Jbrul,както винаги е обяснила подробно всичко та няма какво повече да добавя аз  :lol:
Mgstra,аз и Mousyt се разхождаме там  :) оглеждай се за зелена количка Quinny  :lol: но по-често съм в НСА
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #121 -: Май 14, 2015, 16:29:55 pm »
По темата с носилките  :lol:
Топ 10 на най-добрите носилки за 2015 г. на база проучване, направено във Великобритания. Библиотеки за слингове и консултанти по носене са попълвали анкета.
Направи ми впечатление, че в класацията има 9 раници и само един слинг.
Аз имам номер 3 и 6.
http://www.naturalmamas.co.uk/articles/topten2015/
Може да е и платено "проучване" от производители на носилки, разбира се....
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #122 -: Май 15, 2015, 09:21:34 am »
Добре,де,а какво ще кажете за т.нар."кенгуру"Б??? На мен си ми изглежда като модел раничка или греша!? :?
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #123 -: Май 15, 2015, 09:45:45 am »
Тази нощ малко плака и будува детенце - от 0 до 2 и 30 ч. Избиха му две зъбчета тази седмица, но вместо да се успокои стана по-нервен.
Случва ли се и след пробиването на зъбчето да продължава да ги боли?

Ра4о, позицията на бебето в кенгуру не е съвсем добра. С раница/слинг крачетата са свити в колената и повдигнати нагоре (точно, както е естествената позиция на всяко дете като го гушнеш - вдига си коленете и те обгръща с тях). С кенгуру - краката висят надолу и тежестта е на гениталиите.
Ето два материала по въпроса.
http://www.fairyknot.org/blog/main/bebeshki-nosilki-koshove-za-kola-i-drugi/#more-592

http://blog.roshavo.com/%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%83-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5/
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #124 -: Май 15, 2015, 14:19:28 pm »
Здравейте,
Смайли, дано да се успокои миличкият Дани  :D
При нас помогна Инфакол в крайна сметка за гадните колики. Имахме и една овца, която се пълни с гореща вода и се слага на коремчето... Е, веднъж така я напълних и я пльоснах върху бебето, че то така повърна, че суших и леглото  :lol:
Иначе, ходихме на нефролог, всичко е ОК, малкият даже се хили на докторката по време на прегледа и дърпаше ехографа  :wink: Явно е забравил болниците /дано не си ги и припомня/
Пуснахме кръвни изследвания и хемоглобинът е 120 /горна граница 130 за М/, но преди месец беше 70 след операцията, така че и на това съм доволна, педиатърката ще каже дали има нужда от допълнителен  прием на желязо  :?
И при нас има пак будене през нощта  :wink: мама става и започва едно "Шшшшшш", докато сама не се приспя  :wink:
Радвам се, че яде /поне засега/ всички смеси, които му забърквам, захранването върви с пълна сила  8) 8) 8)
Поздрави на всички мами, Рачо и преградки на бебенцата  :hug2:
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #125 -: Май 15, 2015, 23:23:51 pm »
Смайл,и Киренцето се буди и плаче 2-3 нощи след като избият зъбчета,явно венеца продължава да боли.А той е ветеран,въпреки крехката си възраст :).Има вече 8 зъба.И избива 9-ти.Май кучешки вече се води.А няма още 10 месеца.Голям зор видя милото за кратко време едни след други като взеха да се появяват.
Да спят тази нощ всички малчугани ,мами и татковци.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #126 -: Май 15, 2015, 23:38:08 pm »
47 Smiles, и аз ги гледах тези в ОЛХ и се чудех защо са толкоз евтини... Ох, не знам. Иска ми се да имам такова нещо, ама нещо хем нямам навика да правя компромиси с подобни неща, хем 200+ лева не ми се дават като не знам колко ще го ползваме... Ще помисля още малко, дано не стане като със слинга дето съм го закупувала от половин година, че да си разнасям бебето вкъщи и то вече му мина модата :lol:
ra40, аз имам хубаво да речем кенгуро завещано от сестра ми и затова досега друга носилка не съм взела. Но аз и досега не съм го носила много, ако ми се налагаше със сигурност щях да имам вече слинг и/или раничка. Просто си тежи, и като вземе да рита става страшно...
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #127 -: Май 15, 2015, 23:52:38 pm »
Аз сега много се чудя за кошара за игра,както Моусит за раничка.Ще стоят ли в нея да се заиграват.Ще може ли двамата да ги слагаме,без да си пречат-дразнят,нараняват.Колко време изобщо би ни служила тази вещ и дали няма да се окаже ненужна покупка.Какво мислите?
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #128 -: Май 16, 2015, 10:44:28 am »
Хоупче, и аз напоследък се чудя за кошара за игра...с кака му нямах просто я оставях на одеяло на земята и там играеше...но тези сгъваеми кошари ми се виждат доста нестабилни и не знам доколко има смисъл да купувам такава вещ...ще взема от племенника ми неговата за проба  :)
Ние снощи излезнахме с таткото и като се прибрахме докато се изцедя и да легна малкия взе да се буди :lol: спах от 3 до 5, в 5 яде и като се ококори и ревна до 6.30 ужас поспа до 8.30 и съм като пребита сега,пия кафе и почвам да чистя докато са с бабата навън ...
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #129 -: Май 16, 2015, 13:30:42 pm »
Привет,  включвам по темата за кошарите за игра - абсолютно полезна, удобна, безопасна и постоянно използвана вещ у нас (така както бяха бънджито и шезлонга). Купих я когато Нора беше на 6 месеца. На дъното сложих едно капитонирано памучно шалте, в последствие и една голяма тънка възглавница, защото малката се мята от високо. В началото в единия ъгъл сложих и възглавницата за бременни (и тя втори живот живее), така се подпираше и стоеше полуседнало, после и седнало дететнце, а сега се бори с нея . Много играчки, които вече системно се изхвърлят навън когато омръзне всяка една от тях, една по една.  Доволна съм много, но е и до дете, моето се заиграва в кошарата и обича да стои в нея, а аз в това време да свърши куп неща спокойно, особено сега, когато е много шавлива. Надявам се повечко да продължи така  :D.
Смайли, според мен е възможно и след като пробие зъбчето да има раздразнение. При нас за последния месец избиха 6 зъба, извади си ги детето пак тихомълком, прорязаха без да разбера, докато не ме боцне нещо. Понеже късно тръгнаха зъбите ( първите два на 8м, другите след годинката) и ми стана навик от време на време да проверявам в устата какво става. Та след като са пробили венца, установявам примрънкване нощем.

П.С. Ето от този тип е кошарата, стабилна е , при това и разнасяна напре назад сгъната и разгъната. Освен в четирите ъгъла има още три крака в средата, а в момента Нора си спи и следобедния сън в нея както обикновено.  http://www.hippoland.net/produkti/bebeshki/bebeshki-krevatcheta-i-koshari/koshari/koshari-za-igra
« Последна редакция: Май 16, 2015, 13:38:55 pm от avallon »
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #130 -: Май 16, 2015, 15:47:22 pm »
А при нас кошарата която взех на Кангаро, за над 200 лв. Се оказа най неполезната вещ. Уж е за спане и игра. Но уви, на горното ниво спа първият месец. После пищеше. Сега съм купила матрак и сложих долното ниво. Ами то, все едно да спи на земята. Кошарата се клати много, тя иска да стой изправена но не може, защото първо не стига до горе, второ като стъпи и потъва между матрака и мрежата. И пак не я ползваме. Приятелката ми има същата кошара, на тях е супер удобна, детето е вече на три години и още спи там. Явно е до дете и темперамента му. Нашата е буйна,не се свърта дълго и не се заиграва. А тяхното е по кротко и спокойно дете.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #131 -: Май 16, 2015, 16:48:39 pm »
hope-love, препоръчвам ограда като тази. Децата имат повече място за игра, в безопасност са, а и може да се мести и сглобява вън и вътре. Не зная къде в България се продава, но е нещо елементарно, със сигурност го има в някой магазин.

http://www.target.com/p/north-states-superyard-colorplay/-/A-13971309?ref=tgt_adv_XSG10001&AFID=google_pla_df&LNM=13971309&CPNG=Baby&kpid=13971309&LID=9pgs&ci_src=17588969&ci_sku=13971309&kpid=13971309&gclid=Cj0KEQjw1duqBRDPlLKsuJCUiuABEiQAxgHwJzb_W8wnaQhOCFInsGHw_dJIjYWMTcLBZq-qx2M5vhMaApuw8P8HAQ
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #132 -: Май 16, 2015, 19:47:27 pm »
пак се убеждавам , че всичко е до дете  .
Калоян спа  в сглобяема кошара  почти до 3г -от тези  текстилните с две нива, за които говорите   . Просто вече  твърдата част под матрака  взе да се огъва под теглото  му . С нея сме обикаляли навсякъде из страната по почивки  , удобно   я местех от една в друга стая , ако искам  .  За игра не е ползвана , но  тя  беше  размер 1.20/ 0.60   , плюс това бертони  и издържа учудващо дълго без проблем .
За нуждата от ограда  много зависи и как е устроен и подреден дома  ,евентуални опасности.


*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #133 -: Май 16, 2015, 20:46:53 pm »
Кажете добър кожен лекар, който работи с касата. Благодаря предварително!

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #134 -: Май 17, 2015, 14:14:28 pm »
Ники,д-р Борисов в студентска поликлиника :lol:
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #135 -: Май 17, 2015, 15:30:34 pm »
Може ли от зъби, температурата да стигне 39.1. Мерена ректално е , без да е намалена с 0.5 единици. Снощи вдигна температура, днес пак. Не яде нищо, само мляко пи малко и само плаче и се сърди и пъха всичко в устата.
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #136 -: Май 17, 2015, 16:44:54 pm »
Стоека,много ми се вижда да е от зъби тая температура никакви ли други оплаквания няма? Няма ли как да я видиш дали не и е червено гърлото например?
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #137 -: Май 17, 2015, 16:51:07 pm »
Гърлото не е червено, в петък бяхме на лекар заради друг проблем. Прегледаха я обстойно и гърлото дори, понеже споделих, че не иска много да се храни. За два часа е спаднала само с 0.5 градуса, а личната лекарка не вдига. Та се чудя дали да не тръгвам за Бургас.
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #138 -: Май 17, 2015, 17:05:35 pm »
Имай предвид,че сега понеже е и топло и за това по-бавно спада...поразсъблечи я максимално,можеш да изчакаш още преди да тръгнеш за Бургас все пак не е 40 градуса вдигнала...дано не е нещо сериозно..
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #139 -: Май 17, 2015, 19:02:44 pm »
Stoeka, чувала съм за такава температура от зъбки, но най-добре наистина се консултирай с лекар. Племенникът ми вдигаше 39 например.
Аз за пръв път снощи давах Нурофен (съвсем малка доза). Нямаше температура, но така плачеше пак посред нощ и не можехме да го успокоим. Реших, че са зъбки. След Нурофена се успокои и заспа.
Хоупче, с много зъбки Кирето наистина  :D

Да споделя, че за втори път ми се задавя сериозно. Този път беше още по-страшно, защото не го видях и сам се оправи детето. Бяхме в колата. Той се събуди и беше гладен. Нямаше къде да отбием точно в този момент и, за да му залъжа глада и да не крещи, му дадох парченце бисквитка (хем знам, че когато колата е в движение не трябва да му давам нито да яде, нито да пие). Веднага се успокои и беше щастлив с бисквитката. След малко започва силно да плаче. Гледам го , той отворил една уста и на езика му малко парче бисквитка. Взех го, а изведъж от гърлото му излиза по-голямо парче бисквитка. И предния път като се задави и гък не успя да каже. Чак като го обърнах с главата надолу и изплю парченцето, тогава започна да плаче. Та и сега е станало явно така. Малкият дявол, както се казва. Кой знаеше дали щях да го видя.

Иначе бяхме на планина за два дни. Пак бяхме съобразили пътуването така, че да спи докато сме на път. И даже го бяхме разделили на две с междинна спирка у майка ми. Но е тегаво като цяло. Най-много спи по час (а вкъщи си спи по 2 часа през деня). Имам чувство, че му се схваща врата, когато е облегнат назад в столчето, защото после не иска да си мърда главата, а като му я мръднем ние (защото стои в странна поза) се разплаква. А когато на връщане пък заспа на възглавницата напред, му се поохлузи малко бузата от друсането и допира в плата (поне още е червена де). 

Относно кошарата - и Дани е от тези дечица, на които не им харесва. Ние имаме от тези сглобяемите във всекидневната (останала от племенника ми). И 1 минута не иска да стои в нея. Не съм я разглобила само, защото върху нея стои повивалника и ми е под ръка.
Откакто започна да седи го слагам на земята с играчките до него и там си играе. Първо слагах килимче, но после го махнах, защото много го цапа с какво ли не и е директно върху паркета. Но Дани не пълзеше, та не се е разхождал навсякъде, а си стоеше там, където го сложа.