0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #100 -: Май 13, 2015, 15:04:55 pm »

Mgstra, ние май никога не сме се разхождали в градинката в Студентски град, но се радвам, че се оглеждаш за нас  :P Пораснал е Никола, браво  :P

Ами явно аз съм в грешка, но по-скоро става въпрос за парка при Техническия университет. Не знам защо съм останала с впечатление, че там се разхождаш. Ама простено ми е да греша, като чета повече посред нощите и понякога по диагонал  :lol:

И при Мишо нищо не помогна срещу коликите, за това сега с Никола не съм и опитвала да му предлагам каквото и да било. Давах само Биогайа и това е. Отшумяха към 3-3.5 месец.
« Последна редакция: Май 13, 2015, 15:07:08 pm от mgstra »


Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #101 -: Май 13, 2015, 15:10:35 pm »
Mgstra, някой наистина беше писал, че се разхожда там, но и аз не помня кой... Дали не беше Алекс?!?
Аз за съжаление се разхождам основно междублоковите пространства на жк. Дружба 2  :(
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #102 -: Май 13, 2015, 15:25:50 pm »
Може и Алекс да беше. Е, поне вече няма да се вглеждам в червените колички   :lol:


*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #103 -: Май 13, 2015, 15:41:09 pm »
Здравейте, да попитам как се справихте с коликите при бебоците? Ние имаме от пет дни. Давам Colief, но понякога и това не помага. :(
Kati_vm, трудно се справяхме, да не кажа никак.
Освен Colief, който съдържа лактаза, може да пробваш още: лекарствата съдържащи симетикон (като Инфакол например); хомеопатични (като Коликинд); възглавничка или друго средство за затопляне на коремчето (продават се възглавнички с черешови костилки, други слагат топла вода в пластмасова бутилка или пък топлят парче плат с ютия и го слагат на коремчето); масажни масла за коремчето против колики (на Пранаром например). Аз лично пробвах всичко, но нищо или почти нищо не ни помагаше. Затоплянето на коремчето най-помагаше. Има и една поза за носене при колики - тигър на дърво. Ето така:


Аз вместо Colief купувах Абоколикен. Той не трябва да се приготвя половин час преди яденето и с него ми беше по-лесно. Пак съдържа лактаза.

ПП. Забравих да пиша, че ако детето пие чай, може да даваш чай от копър. Дани отказваше да го пие, но при други бебчета казват, че помагал.
ППП. И още нещо  :P Пускай "бял шум" - действа успокояващо на детето. Например шум от сешоар. Има и такива приложения за телефона с такива шумове.
Виж и това клипче с методиката на д-р Карп с шъткането и повиването:
https://www.youtube.com/watch?v=UNsHYhiGtOE
благодаря много за подробното инфо  :balk_47: :bighug:
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #104 -: Май 13, 2015, 16:29:31 pm »
Кати,на нас ни помогна Еспумизан:)
Смайли много подробно и хубаво ти е обяснило всичко което можеш да опиташ:)
На мен една майка на близначки вече по на 6 години ми каза за Еспумизана и как се махали балончетата от млякото след като се приготви и О,Чудо помогна 8O 8O
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #105 -: Май 13, 2015, 22:39:22 pm »
47 Smiles, благодаря за обяснението. Аз първоначално мислех да е слинг хем за на гръб, хем за на хълбок (вкъщи да си го разнасям), но гледах клипчета онлайн и ми се стори твърде трудно за връзване особено навън... иначе раничките много ми харесват, но нещо цената ме смущава. Може би ако бях убедена, че ще се ползва много, но по принцип дотук не сме се разнасяли много и затова се чудя да не отмине и така да си остане :? Ето днес например спа успешно следобеда и беше в нормално настроение целия ден, чак привечер се вкисна, ама то беше май защото аз реших да сготвя и баща му го забавляваше, а той не търпи да ме вижда без да обръщам точно на него внимание. Тези дни дори имаме куриози като се заиграе на пода и аз се крия от него, че да продължи повече време иначе като ме зърне само и започва да се тръшка. Определено се налага диването и аз изпадам в ужас от мисълта :(

mgstra, Алекс се разхожда там и аз понякога :)

kati_vm, аз давах профилактично БиоГая от началото и не сме имали колики. Друго не ми се е налагало да давам, може и от детето да си е ;)

ra40, не се плаши от мрънкането ни :lol: Хубавото на децата по принцип, и още повече на децата на Зачатие им е, че дори след като цял ден ти е идвало да се обесиш (на мен честичко...), в момента в който те гушне сладко или заспи и му гледаш бузките размазани в чаршафчето и те облива неземна обич и забрава на всичко случило се до момента. 8)

Момичета, вие кога водихте младежите на фризьор за първи път и трудно ли беше? Нашият му расте много странно косата и ще трябва да я дооформим, че на майка му не и харесва :lol:
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #106 -: Май 14, 2015, 07:51:14 am »
Маусит / абе как се произнася това на български  :lol:/,много точно си го казала! И хубаво  :D Кати,в общи линии,от колики не се бяга.Но има различни варианти поне да се опитате да ги успокоите малко  :wink:. Ние давахме Рефакс.Предполагам,че го успокояваше,ама казва ли ти някой  :lol:. Имаше моменти ,в които се късаше да реве,а на нас сърцата :wink:.
Момичета,супер полезна информация за "устройствата" за носене на бебоци...Ранички,предполагам,предлагат и в други сайтове,освен в -рошаво...?
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #107 -: Май 14, 2015, 08:26:48 am »
Аз честно да ви кажа ви се чудя на желанието да ги носите на гръб,ръце и т.н.било то и с разни устройства.Количката си е много по-удобна и по-лесно . Особено като са по-малки. Знам ,че си е до дете ,ама ако на всяко мрънкане го вземате от нея,ми ще свикне да го носят. Аз с кръста съм зле и на разходки хич не съм го мъкнала на ръце ,никакъв шанс. С количката и в Лещен и Ковачевица по калдърамите обикаляхме .
По голяма драма беше около 2г ,когато хем ходи ,хем в един момент спре и не иска да продължи ,а и тежи .


*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #108 -: Май 14, 2015, 08:31:00 am »

По голяма драма беше около 2г ,когато хем ходи ,хем в един момент спре и не иска да продължи ,а и тежи .
Аз по тази причина я возих до 3г. в количката, купихме тротинетка за РД и започна да се придвижва с нея  :D

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #109 -: Май 14, 2015, 09:15:00 am »
Nimika, така е, носенето не е за всеки. На мен например ми е много любимо. Ако носилката е хубава и подходяща, не се усеща такава тежест, каквато си представяте. Аз имам един слинг за през рамо, който въобще не ми е удобен и адски ми тежи. Обаче с раницата направо ми е удоволствие носенето.
Има места, където с количка и да искаш не можеш да отидеш, но това зависи и от начина на живот на родителите. Ние напоследък всеки уикенд сме на Витоша. Когато пътуваме за 2-3 дни с кола и не искаме да носим много багаж, въобще не взимаме количката, а само раничката.
За мен раницата/слингът и количката са взаимодопълващи се, а не взаимозаменяеми.
Когато бебето е малко например, слингът се ползва основно за вкъщи, когато плаче и трябва да го носиш, а и ръцете ти да са свободни, та да си свършиш нещо.
За навън го ползвам, когато имам да свърша работа и не ми се лангърка количката. Много по-бърза и мобилна съм, отколкото с количката. Онзи ден смених три автобуса например. Единият беше от тези с високите стълби, с металната рамка на вратата, дето количката не мога да я вкарам. Освен това едното място, на което имах да върша работа (паспортна служба) беше в блок, в който няма асансьор, на 3-тия етаж ...
За свикване - колкото могат да свикнат с количката, толкова и с носенето. Едни обичат да се возят до късно в количка, а други като проходят и не искат да се качат в нея. Така е и с носенето. Предимството е, че може да си носиш носилката в една торбичка и като детето се умори да ходи и каже "гуш" го мяташ в нея.
Моето ревливо бебе така ревеше в количката, та можех да стигна само до ъгъла на блока. Колко пъти съм го носила в една ръка и съм бутала количката с другата - кошмар. Направо се изпотявах при мисълта, че трябва да излезнем. В началото обаче, плачеше и в слинга, и в раницата, абе въобще беше си ревлив навсякъде.
Сега вече е много спокоен и дава и да го нося, и да го возя. Много му е интересно като сменя возилото  :lol: Като е в раницата много ми се гушка и аз умирам от блаженство  :P
Ох, много съм подробна.  :oops:

Mousyt, ако раничката ще се ползва 2-3 пъти, наистина няма смисъл да се дават 200 лв., че и отгоре. Сещам се, че има и друга носилка - мей тай, която прилича на раничка, но не е с катарами, а се вързва. Цените са доста разумни. Ето един линк:
http://www.minimod.bg/19759/cangaroo-%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%83%D1%80%D1%83-diana
За този модел например имало добри отзиви, но не знам дали става за гръб, както и за по-голямо бебе/дете. На мен ми изглежда малко рисковано носенето на гръб. Мисля, че може да се измъкне отстрани бебето.

Ра4о, в чужбина и чужбинските сайтове има много модели ергономични раници. В България най-голямо разнообразие има в Рошаво. Иначе има например и в сайта на Естествени идеи, но само 2-3 модела, а цените са същите.
А ето какво продават в OLX и в Алиекспрес - китайски реплики на ергономичната раничка Ergobaby.
http://olx.bg/ad/ergonomichna-ranitsa-noschno-nebe-ID50J8k.html#3a738d6050
Казват, че няма гаранция за качеството на катарамите и на плата. Не знам дали е така. Magi_st имаше подобна и мисля, че беше доволна, но им стана малка доколкото си спомням.

Mousyt, и Дани беше така, като ме види, иска да го взимам и да го разнасям и аз ходех да си шетам по другите стаи, докато си играе на пода с играчките и само надничах да видя какво прави.

4 пъти го подстригвах преди да стане на 1 годинка. Първите два пъти с ножица, третият път пак аз, но с машинката, а четвъртият (като беше на 11 месеца) на фризьор. Машинката му я пускам да свикне с шума и с вида й и тогава действам.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #110 -: Май 14, 2015, 10:02:28 am »
По въпроса с коликите - и аз "да сипя мерудия"  :lol: Дани си ги влачи до почти 5-месечен. Извъртях всичко налично на пазара и можещо да се поръча от чужбина (тогава) - Лефакс, Саб симплекс, Еспумизан, Инфакол, някакви от Турция капки (не им помня името), Био Гайя, възглавничка с черешови костилки...нищо. Изброените дотук препарати, всъщност са симетикон и действат, когато коликите са провокирани от газове. Ако са от лактазен дефицит (както беше при моя син) - помагат препарати, съдържащи синтетичен ензим лактаза, какъвто е Colief. Чай от копър, моето дете е изпило...десетки литри сигурно, просто му харесваше, но честно казано - не е имало файда относно коликите.

Истината е, че и до момента - науката не е съвсем наясно какво точно провокира коликите при бебетата. От тях страдат и кърмени и хранени с АМ деца, та не зависи и от вида на храната, дали детето ще ги има, или не. Става дума за някаква недоозрялост на храносмилателната система, ама не е ясно в детайли каква точно, само е относително ясно кога узрява достатъчно в общия случай - докъм 3-4 месечна възраст. При повечето бебета, причината за коликите са, или газове, или лактазен дефицит, понякога и в комбинация.
При Дани специално, след като започнах да давам Colief - колики повече нямаше. Сигурна съм, че ги нямаше заради този препарат, защото когато стана на три месеца и нещо - започнах да правя опити през известно време да спра капките. Обаче, а не ги дам един ден - а се почваха писъците, ама здравоооо. И пак започвах да ги давам. При последното им спиране, малко преди да стане на 5 месеца - писъци нямаше и това беше с капките и коликите. Но при него явно си беше точно лактазен дефицит. При деца на приятелки - Colief нямаше ефект, но пък препаратите със симетикон - да. Предполагам, защото при техните деца - газовете са били проблемът.

Има и бебета, при които не помагат и двата вида препарати обаче. Факт. Лично аз предполагам, че при тях просто причината за коликите е някакъв "трети вид", но още не я знаем и съответно - не знаем как да третираме такъв проблем. Бих посъветвала майките, които тепърва се сблъскват с проблема - да опитат и двата вида препарати, защото няма друг начин да установят всъщност от какво бебето се повлиява най-добре. "Да опитат" в смисъл няколко дни да дават симетиконов препарат например и да наблюдават има ли, няма ли ефект. Ако помага - да си ползват него. Ако не помага - да опитат със синтетичен ензим. Ако и двете не помагат....да се заредят с търпение и здрави нерви и да запомнят, че "Ако бебето реве, а и вие с него от жалст - не помагате на детето"  :lol: Всъщност, последното го казвам сериозно. Новородените са много сетивни и буквално надушват и усещат с кожата си всяка тревожност и напрежение на майката и започват още по-яко да пищят в такава ситуация.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #111 -: Май 14, 2015, 10:07:34 am »
Аз Мони го водя само на фризьор. Много му е интересно и кротува. За първи път ходихме на една годинка.

И за двугодишните, които се уморяват и искат да да ги носиш, да ви разкажа. Мони, докато бях бременна, категорично отказвах да го нося. Но пък тати си го носеше винаги. И така си му остана като навик- като излиза с тати, не иска да ходи, с мен обаче си ходи и даже не се сеща да го нося. Големи манипулатори са двугодишните :)



   La vita è bella
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #112 -: Май 14, 2015, 10:24:38 am »
"Да опитат" в смисъл няколко дни да дават симетиконов препарат например и да наблюдават има ли, няма ли ефект. Ако помага - да си ползват него. Ако не помага - да опитат със синтетичен ензим. Ако и двете не помагат....да се заредят с търпение и здрави нерви ...
Много важно уточнение, наистина.
Не трябва да се пробва всичко накуп, а едно по едно, за да се види кое действа и дали изобщо действа. И ако не действа, най-добре да се спре да се дава, а не да се продължава.

Ето го наш Дани като бебе, заспал върху повивалника с възглавничката за колики върху коремчето.

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #113 -: Май 14, 2015, 10:53:25 am »
Смайли, то и с тези препарати е същият принцип като при захранването всъщност. Ако някоя майка хукне да два всичко накуп...естествено, че няма да знае кое и дали помага. Но не мисля, че има родител, който да направи това. Обаче пък - не пречи да го подчертаем все пак.  :lol:

Като всеки препарат - трябват си няколко дни постоянство и наблюдение, за да се установи, има ли ефект, или няма. И едва, ако се окаже, че няма - да се тества следващ по ВИД, а не по търговска марка (четете състава момичета). Последното го казвам, защото хич не съм медицински неграмотна, ама с първо дете и без опит по въпроса - си мислех, че давам различен вид препарати на Дани в началото, преди да погледна листовките и да осъзная, че не е така всъщност. "Класика в жанра" бях - питам други майки, те ми казват, че на техните деца помогнало това, или онова, аз купувам и давам (реално едно и също и се чудя що не помага), че чак тогава - виках неволята и седнах да чета сериозно. ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #114 -: Май 14, 2015, 13:12:31 pm »
Здравейте,
постопли се сериозно времето и ние изчезнахме по паркове и градинки :P
Но с тези двете бонбони, особено сама, си е чисто предизвикателство :lol: Не мога ги удържам! Чудя се, как така в вкъщи, бягат една след друга, а навън, всяка в нейната си посока, която съвсем не е една и съща :lol: Снощи на пясъчника ужаст, срам и позор за мама!!! Едната награбила уредите на едното момченце на възраст според мен 4-5 години, което въпреки враждебната си физиономия беше лишено от лопатка и каквото там си беше помъкнало, а другата пък, беше толкова заета да разрушава фигурките от пясък на друг младеж :lol: Несмогвам да се извинявам, то пришки ми излязоха на устата :lol:

Не съм ви чела назад, сега след словоизлиянията ще ви изчета :lol:
Обачееее си имаме батут, засега интереса към него клони към нулата :? може би, несхващат за какво иде реч, все още :lol: Затова се наложи мама да се намъкне вътре и да им покаже, жалко само че не са допустими моите кг иначе щях по цял ден да подскачам на него хиххихихихи


*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #115 -: Май 14, 2015, 13:27:07 pm »
Дес, с първия батут на Дани и той не схвана за какво става дума веднага. ;) Няколко пъти се качи, после слезе и три дни не го погледна повече, а аз мислех как да обясня (беше съвсем бебе и с думи - трудно). И накрая го хванах да го целувам, гъделичкам и разхиля и го "хвърлих" на батута от което той подскочи разбира се  :lol: :lol: :lol: Под "хвърляне" нямам предвид нещо брутално разбира се, само колкото да сгрее за "ефекта на уреда". И сгря де. Първо поседя на дупе, поогледа се, поотръска се леко да види какво ще стане и оттам нататък се разскача като жабче.
НО - това за моето си дете, той е екстремист и перде...ако мога така да се изразя. Не прави същото, ако има риск да стреснеш някоя от девойките, ти си ги познаваш най-добре. Ако не веднага - по някое време ще му обърнат внимание, не се тревожи.

Друга опция е да ги заведеш в детски кът с батут (подходящ за по-малки деца) и като видят другите какво правят - ще полазят и домашния.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #116 -: Май 14, 2015, 13:46:09 pm »
Ахххааа Жбрул моите девойки схванаха по същия начин, просто не се заседяват много там или аз много май, искам :lol: Абе жалко, че не е за моите кг :P Засега проявяваме огромен интерес към пясъците, нещото което си мислех, че просто ще подминем, да ама не, всяка като се зарови като пиле в пясъка и почва, Теа от едната обувка си го сипе в другата, Стефи пък си пълни ръкавите :lol: Ама несмятам да им правя частен пясъчник насред хола, виж на вилата, за някакъв мобилен, може и да си помисля  :lol:


*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #117 -: Май 14, 2015, 15:01:43 pm »
По въпроса с коликите - и аз "да сипя мерудия"  :lol: Дани си ги влачи до почти 5-месечен. Извъртях всичко налично на пазара и можещо да се поръча от чужбина (тогава) - Лефакс, Саб симплекс, Еспумизан, Инфакол, някакви от Турция капки (не им помня името), Био Гайя, възглавничка с черешови костилки...нищо. Изброените дотук препарати, всъщност са симетикон и действат, когато коликите са провокирани от газове. Ако са от лактазен дефицит (както беше при моя син) - помагат препарати, съдържащи синтетичен ензим лактаза, какъвто е Colief. Чай от копър, моето дете е изпило...десетки литри сигурно, просто му харесваше, но честно казано - не е имало файда относно коликите.

Истината е, че и до момента - науката не е съвсем наясно какво точно провокира коликите при бебетата. От тях страдат и кърмени и хранени с АМ деца, та не зависи и от вида на храната, дали детето ще ги има, или не. Става дума за някаква недоозрялост на храносмилателната система, ама не е ясно в детайли каква точно, само е относително ясно кога узрява достатъчно в общия случай - докъм 3-4 месечна възраст. При повечето бебета, причината за коликите са, или газове, или лактазен дефицит, понякога и в комбинация.
При Дани специално, след като започнах да давам Colief - колики повече нямаше. Сигурна съм, че ги нямаше заради този препарат, защото когато стана на три месеца и нещо - започнах да правя опити през известно време да спра капките. Обаче, а не ги дам един ден - а се почваха писъците, ама здравоооо. И пак започвах да ги давам. При последното им спиране, малко преди да стане на 5 месеца - писъци нямаше и това беше с капките и коликите. Но при него явно си беше точно лактазен дефицит. При деца на приятелки - Colief нямаше ефект, но пък препаратите със симетикон - да. Предполагам, защото при техните деца - газовете са били проблемът.

Има и бебета, при които не помагат и двата вида препарати обаче. Факт. Лично аз предполагам, че при тях просто причината за коликите е някакъв "трети вид", но още не я знаем и съответно - не знаем как да третираме такъв проблем. Бих посъветвала майките, които тепърва се сблъскват с проблема - да опитат и двата вида препарати, защото няма друг начин да установят всъщност от какво бебето се повлиява най-добре. "Да опитат" в смисъл няколко дни да дават симетиконов препарат например и да наблюдават има ли, няма ли ефект. Ако помага - да си ползват него. Ако не помага - да опитат със синтетичен ензим. Ако и двете не помагат....да се заредят с търпение и здрави нерви и да запомнят, че "Ако бебето реве, а и вие с него от жалст - не помагате на детето"  :lol: Всъщност, последното го казвам сериозно. Новородените са много сетивни и буквално надушват и усещат с кожата си всяка тревожност и напрежение на майката и започват още по-яко да пищят в такава ситуация.
Благодаря много за анализа! Едва ли някой педиатър би обяснил така нещата с коликите. В момента сме на Colief, но ще пробваме и от другите капки против газове.
Благодаря и на останалите съфорумци, че се включиха по въпроса!
« Последна редакция: Май 14, 2015, 15:21:52 pm от kati_vm »
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #118 -: Май 14, 2015, 15:15:21 pm »
 kati_vm, с педиатри много не обичам да си общувам лично аз, но каквото съм писала по темата - освен от четене, съм обсъждала и с детски гастроентеролози. Доколкото те като специалисти следва да са компетентни по темата - дотолкова е вярно това, което казвам.
Човешките бебета, за да достигнат пълна зрялост на всичките си системи - следва да бъдат износвани поне още 3 месеца, сравнение с времето, в което ние раждаме бебе "на термин". Но пък, ако бременността ни беше толкова дълга - не бихме могли да родим децата си по естествен път. Та всъщност...новородените ни докъм 3-4 месеца след раждането им (ако е било около термин) - все още не са "добре и съвършено функциониращи хомо сапиенс" ( в медицинския смисъл) и всъщност е логично повече - някоя система да не работи перфектно при тях в този период. Нито терморегулацията им е ОК самостойно, нито храносмилателната система, често и някои други. Това не значи, че нещо им има на децата ни - по-скоро е "по реда си". Само спокойствие за мама и тати трябват ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #119 -: Май 14, 2015, 15:20:53 pm »
kati_vm, с педиатри много не обичам да си общувам лично аз, но каквото съм писала по темата - освен от четене, съм обсъждала и с детски гастроентеролози. Доколкото те като специалисти следва да са компетентни по темата - дотолкова е вярно това, което казвам.
Човешките бебета, за да достигнат пълна зрялост на всичките си системи - следва да бъдат износвани поне още 3 месеца, сравнение с времето, в което ние раждаме бебе "на термин". Но пък, ако бременността ни беше толкова дълга - не бихме могли да родим децата си по естествен път. Та всъщност...новородените ни докъм 3-4 месеца след раждането им (ако е било около термин) - все още не са "добре и съвършено функциониращи хомо сапиенс" ( в медицинския смисъл) и всъщност е логично повече - някоя система да не работи перфектно при тях в този период. Нито терморегулацията им е ОК самостойно, нито храносмилателната система, често и някои други. Това не значи, че нещо им има на децата ни - по-скоро е "по реда си". Само спокойствие за мама и тати трябват ;)
Да, вчера в едно от клипчетата с този американски педиатър Харви Карп, се говореше точно за това. О боже, аз ако трябваше да нося малката още 3 месеца сигурно щях да умра. Много зле бях последните 2 седмици преди секциото от към отоци, огромен корем и килограми.