0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #80 -: Май 11, 2015, 10:36:11 am »
Привет привет:)

Mousyt,благодаря за закачката:)Дано по-често се сещаме ,че ние не сме безгрешни и цял живот трябва да се усъвършенстваме :wink:

Маури,ние скоро имахме опит вече с бебоците и смяна на обстановката:)
Наистина е трудно и се превъзбуждат много(и на мене не ми се вярваше,но............)поне при  нас така се получи,но не се знае при вас може да мине по-леко :wink:Което ти желая от  :wink:сърце:)
Аз си казвах,че не мога все вкъщи да стоим и така.............:)

С един въпрос и аз:)Нали на 6 месеца се минава на Двойката АМ ,но бях чела ,че постепенно трябва да стане ама не помня как точно постепенно..........???

А и да кажа,че вече са захранени бебоците хи хи
Голямо мазало бееееееее.................Мале мале..............Хем с лигавник(голям),салфетка държа.................абе много внимавам и е ооооооооо ужасТ:) 8O
А как боядисва тая ми ти тиква 8O,устите им трудно измивам,а гледам да не ги притъркам:)
Сега ме е яд ,че не си взех лигавник с ръкави от кога гледам и все си викам има време ама 8O ето ,че вече захранени децата:)
Лети това време ,летииииииии..............
Днес стават на 8 месеца даже :wink: :lol:


Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #81 -: Май 11, 2015, 11:05:55 am »
Привет момичета и Ра4о :)

Тази седмица е леко хладна и дъждовна, но дано да има възможност за разходки.
Аз имам да върша и задачки по разни учреждения, така че по-хладното време ме устройства донякъде. Ще можем да се носим в раницата в градския транспорт, без да умираме от жега.
Иначе, точно заради жегите, трайно минахме на количка. А и за да има къде да си носим топките за игра  :lol: Ходим с една голяма и с една малка.

Мих-че
, аз не съм го чувала това с постепенното въвеждане на двойката АМ и я дадох от раз, но може и да съм в грешка.
Ще свикнат с храненето и ще спрат да се цапат толкова.  :lol:
Лигавниците с ръкави мисля са за по-големи дечица, които започват да се хранят сами (поне аз не намерих по-малки номера). Ей тогава е още по-голямо мацане  :lol: След малко ще пусна клипче, ахахах :)

Хубава седмица на всички!  :P

ПП. Направих грешката да се разсмея като си изсипа млякото от лъжицата на земята. Той реши, че това е забавна игра, хвърли лъжицата и ето го как се развихри ... И ние имаме два лигавника с ръкави, но не мога да смогна да ги пера и да съхнат и слагам и от другите.
https://www.youtube.com/watch?v=u1TbFYBWcMk
« Последна редакция: Май 11, 2015, 11:15:28 am от 47 Smiles »
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #82 -: Май 11, 2015, 13:57:51 pm »
Художник!! :lol: :lol: Според мен- импресионист! :wink: Важното е,че е доволен от постигнатото.....Сладур!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #83 -: Май 11, 2015, 15:00:59 pm »
Рачо, снимка с послание изпрати на мен, тук на лични :) другото е моя грижа!
И моля те, нека бъдете тримата  :P Мама, Татко Рачо и Сладур
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #84 -: Май 11, 2015, 16:58:53 pm »
мише, не съм сигурна че на лични може да се прикачва файл.
по добре на твоя мейл :)
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #85 -: Май 11, 2015, 17:33:24 pm »
Смайли, :lol: :lol: :lol: ще падна :lol: :lol: :lol:
Голяма забава при вас :lol:
И аз ко се оплаквам,че се цапали децата ха ха :wink:
Много яко клипчето,чак на мен ми се прииска така да си размазвам  :lol: :wink:

Тия лигавници май май са за по-големи дечица да :?
Иска ми се такива и за по-малки,но нищо де да хапват децата пък другото бял кахър :wink:
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #86 -: Май 11, 2015, 18:07:03 pm »
Смайли, много е сладък  :D
чудесно се забавлява детето  :lol: :lol:

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #87 -: Май 11, 2015, 19:11:01 pm »
След такъв импресионизъм влизаме директно в банята  :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #88 -: Май 12, 2015, 16:32:54 pm »
мише, не съм сигурна че на лични може да се прикачва файл.
по добре на твоя мейл :)

Съвсем вярно Стефи :),  mishanta@abv.bg на вниманието на Рачо и не само!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #89 -: Май 12, 2015, 17:20:03 pm »
Ужас, съвсем взех да не смогвам да ви изчета и да пиша :? А ми се реве да си споделям с някого себеподобен :(
mih, като бяхме в Дания моята позната ми обясни, че при тях лигавници изобщо няма и всички използват така нареченото "бле" за всичко - за лигавник, кърпа за забърсване, за пазене, за уригване... а това е една муселинова кърпа. И тъй като аз имах две такива точно:
http://www.ikea.bg/childrens-ikea/baby/Baby-textiles/Bed-linen/32174/33305/
реших да пробвам и вече съм се преориентирала към техния начин. С една такава кърпа го омотавам целия буквално, особено от как седи хубаво в стола за хранене и няма проблеми. Преди това се преобличахме след всяко хранене, особено ще видиш става забавно като вземат да проявяват интерес към паницата, лъжицата и всичко - точно като в клипчето на Смайли. После хвърлям в пералнята а те съхнат за няколко часа ;) За жалост не смогвам да кача снимка, но ако успея ще покажа хем колко сме пораснали :)

Обръщам се за съвет към "носещите" майки в чата. Досега хич не ми е дремело за носилки, защото дребния беше кротък и все си беше в количката. Напоследък обаче все по-често ни се налага да се разнасяме и кенгурото съвсем не ми пасва! А и искам да го нося на гръб! В момента тежи 7кг и бих искала да е нещо дето да става и за по-натам като се умори и т.н., защото идват хубави месеци и искам да сме повече време на природа... Та приемам съвети какво откъде и как да се снабдя :?
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #90 -: Май 12, 2015, 18:01:43 pm »
Mousyt,определено липсваш и дано Мати ти оставя повече време да си споделяш тук:)
Благодаря ти много за съвета:)Тези муселинови кърпи ги знам,,но хич не съм и сещала за такава употреба:)
Сега ги храня в кошчето и подлагам от тия бархетните пелени отдолу,че пръскат манджа :lol: 8O
Леле,наистина после ко ще стане мазалоооооооооо 8O 8O :lol:
Още нямат столчета,че не стоят седнали и така ги храня.
Днес изядоха по едно пюре 125гр. тиква ,а Боби и мляко не искаш след това,Ивона си хапна малко мляко.Но следобеда Боби беше мноооо гладен 8O

Ох,и аз трудно смогвам да пиша ,а много обичам:)В други темички пък хич не успявам ама м исе иска ама...........Тъй ще е :lol: 8O
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #91 -: Май 12, 2015, 21:36:04 pm »
Mousyt, аз бих ти препоръчала ерго раничка, както и преди сме говорили.
Моята е Boba и съм много доволна. Напоследък много популярни са и ранички Tula.
И двата модела ги има в roshavo.com. Там може да поръчаш, да пробваш и да върнеш, ако не ти пасне/хареса.
А може и със собственичката да се разберете да се видите някъде.
Да знаеш обаче, че лятото с всички видове носилки е горещо  :( Коланът на кръста спарва, детето ще те спарва също. Също слагането на гръб, когато си сама, изисква малко тренировки. Не е трудно, но не е и толкова лесно, както отпред. 
Иначе за мен раничката е мега удобно носило :) Аз днес бях почти 3 часа навън по задачки и Дани беше през цялото време в раницата. И двамата се чувствахме супер. С количка нищо нямаше да успея да свърша.
Дори мисля, когато тази раничка ни умалее, да взема тодлър раница, основно за планина и по-дълги разходки, когато децата се изморяват и искат да ги носиш.

Дани 3-та нощ не иска да заспива към 21 ч., както обикновено и ни държи до 23 ч. Сутрин пак си става много рано (към 6.30) и си доспива през деня.

Желая повечко време за мамите и татковците и спокойни бебоци :P
Много ни позатихна темичката.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #92 -: Май 13, 2015, 07:26:49 am »
Момичета,намалете малко "краските"  8O от светлото настояще ,че то за нас е бъдеще,при това близко.... :lol: Или поне,разказвайте ги тия хоръри с храненето,но ползвайте  "позитивни" емотикони -  :D :).То иначе е много потискащо депресивно  :lol: :lol:. Смайли,хубави съвети даваш. И аз като Маусит много се интересувам от "носенето",но от бащина гледна точка. :wink: Това, което си изброила ,става ли и за мъже? А какъв е варианта да не спарва толкова,че при мен това е проблем... :(А и сега още като нося малкия,а той е направо като фурна,прокапвам по челото.... :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #93 -: Май 13, 2015, 08:16:00 am »
Ра40, за съжаление няма вариант, с който да ти е изцяло конфортно през лятото. Има разни раници с мрежичка на гърба, но пак си имат колан за кръста и пак ще се спарваш.
Иначе раничките са особено предпочитан вариант за носене от татковците. Със слинг като че ли не обичат да носят.

На Дани му изби 5-тото зъбче, но сега явно продължават и следващите, защото много вика нощем и се буди. Тази сутрин пак се събуди крив. Яде, ходи до тоалетна и пак заспа  8O
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #94 -: Май 13, 2015, 09:56:47 am »
Здравейте и от нас от неделя сме с баба в къщи и хич не съм се спряла у дома гледам да си свърша разни неща докато е тук и за това и много не пиша  :) то не,че има и някаква промяна при нас де..няма още зъб,но сякаш е една идея по-спокоен пу-пу :lol:
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #95 -: Май 13, 2015, 12:01:46 pm »
Здравейте и от мен.  :)
Чета, чета и докато успея всичко да прочета, вече съм заспала и все не успявам да пиша  :lol:
При нас всичко е наред. Бяхме на консултация, младежа е 7.700 кг и 69 см, главичката си расте в норма и за сега притесненията ни са позабравени.
Иначе и Никола явно го мъчат зъбни,  че няколко поредни дни пак започна да ми се буди по 2 пъти през нощта. А минахме вече че и на АМ двойка, та може и това да е била причината. Сега пак е спокоен. От 2 дни откри, че може да крещи и са невероятни писъци и смях. Дано съседите да не си помислят, че го пребивам от бой детето  :lol:

П.П. Смайли , много често съм в парка в студентски град и заглеждам всяка червена количка и се опитвам да разпозная Дани  :P


*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #96 -: Май 13, 2015, 12:49:57 pm »
Да дам и аз още 1 глас за раничката. Нашата е Pognae, пак от roshavo.com и е подарък за таткото. Има мрежичка на гърба та сигурно на бебето му е по- добре, но както казва и Смайли колана на кръста си спарва. Ние имаме и слинг, но нашият татко не му се занимава да го връзва и ползва раницата. Иначе и слинга му е удобен. И понеже и аз нося раницата през седмицата е едно стягане и разпъване на ремъците постоянно. Последната ни придобивка са подложки за гризане, но уви те не са толкова вкусни колкото презрамките на раницата  :).
Смайли, с раницата може ли да носиш на гръб? Аз само отпред ги нося. Определено е доста по-удобно от носене на ръце. Аз съм с проблемен гръб и операция имам даже, но в раницата не усещам 7-те килограма на Мартин.
И ние с Марти не спахме тази нощ, яде 4 пъти, накрая му дадох АМ  (одавна не се беше случвало нощем) та спа 3 часа.

Ние сме при баба на гости, добре пътувахме, децата поспаха по пътя. Първата вечер девойката си порева, но снощи минахме по-леко. Днес се надявам вече да са свикнали. Хубавото на цялото гостуване е, че сме все навън - имаме голяма пешеходна зона на 50  метра от вкъщи и много градинки с хубава сянка. В града няма работещ завод, та и въздуха е чист. Е, липсваме на татко, но няма как, някой трябва да работи. Ако всичко е наред, следващите 2 седмици ще сме тук.
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #97 -: Май 13, 2015, 13:22:36 pm »
Ееее, Maury, супер за раничката  :P
По принцип с всяка раница можеш да носиш на гръб. Но докато в слинг можеш да носиш на гръб още от новородено, то в раница се препоръчва да го слагаш на гръб, когато бебето може да седи стабилно.
Ето клипче специално за твоя модел раница, но и с другите е същото реално.
https://www.youtube.com/watch?v=mAQJpy7bOoo
Има още доста начини да сложиш детето на гърба.
А ако, имаш две ранички можеш да ги носиш двете бебета  :P
https://www.youtube.com/watch?v=Nv1-nhYUsbs

Това, което съм чела за Pognae е, че е по-умален размер от другите раници и по-бързо ще ви стане малка, особено, ако бебетата вървят едри. На една позната й стана малка, когато бебка беше на 11 месеца и я смени с друг модел раница.
Но иначе моделът раничка си е супер.
Аз съм си купила тяхното зимно покривало за раничка и си го ползвах.

Също съм с две ръце и за слинг. Но когато детето проходи раницата е по-удобна, защото трябва да можеш лесно и често да го сваляш да ходи, като се умори пак да го качваш да го носиш. Със слинг ще обереш боклуците от земята навън, а и отнема малко повече време, за да го вържеш и пристегнеш.

Общо взето от всичко прочетено за темата по носенето, стигнах до следния извод:
до 3-4 месеца - ползване на еластичен слинг шал;
от 4 м. до 1 г. (или до прохождането) - по избор стандартен размер раничка или тъкан слинг шал (някои майки предпочитат слинга, други раничката);
от 1г. до 1.5-2 г. - стандартен размер раничка;
след 1.5-2 г. - раница за тодлър (в България се продава само на Тула такава версия).

Аз съм носила само Boba и мога да споделя нейните екстри: има джоб за телефона на колана; има качулка (когато бебето заспи се закопчава от едната страна с тик так копче за презрамката, за да му подпира главата, а иначе стои прибрана в един джоб); има стремена за краката (когато не се ползват са прибрани в едни специални джобчета); задният ремък е на релса, т.е. подвижен (може да се сваля надолу и да се качва нагоре, на кой както му е удобно);  ремъците завършват с ластичета и може да ги нагънеш, за да не стърчат; има държачи за дамска чанта на презрамките (т.е. да не се свлича дамската чанта).
Повечето модели раници ги имат тези екстри с малки изключения.

Mgstra, ние май никога не сме се разхождали в градинката в Студентски град, но се радвам, че се оглеждаш за нас  :P Пораснал е Никола, браво  :P
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #98 -: Май 13, 2015, 13:28:05 pm »
Здравейте, да попитам как се справихте с коликите при бебоците? Ние имаме от пет дни. Давам Colief, но понякога и това не помага. :(
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #99 -: Май 13, 2015, 13:39:23 pm »
Здравейте, да попитам как се справихте с коликите при бебоците? Ние имаме от пет дни. Давам Colief, но понякога и това не помага. :(
Kati_vm, трудно се справяхме, да не кажа никак.
Освен Colief, който съдържа лактаза, може да пробваш още: лекарствата съдържащи симетикон (като Инфакол например); хомеопатични (като Коликинд); възглавничка или друго средство за затопляне на коремчето (продават се възглавнички с черешови костилки, други слагат топла вода в пластмасова бутилка или пък топлят парче плат с ютия и го слагат на коремчето); масажни масла за коремчето против колики (на Пранаром например). Аз лично пробвах всичко, но нищо или почти нищо не ни помагаше. Затоплянето на коремчето най-помагаше. Има и една поза за носене при колики - тигър на дърво. Ето така:


Аз вместо Colief купувах Абоколикен. Той не трябва да се приготвя половин час преди яденето и с него ми беше по-лесно. Пак съдържа лактаза.

ПП. Забравих да пиша, че ако детето пие чай, може да даваш чай от копър. Дани отказваше да го пие, но при други бебчета казват, че помагал.
ППП. И още нещо  :P Пускай "бял шум" - действа успокояващо на детето. Например шум от сешоар. Има и такива приложения за телефона с такива шумове.
Виж и това клипче с методиката на д-р Карп с шъткането и повиването:
https://www.youtube.com/watch?v=UNsHYhiGtOE
« Последна редакция: Май 13, 2015, 13:46:07 pm от 47 Smiles »