0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #260 -: Май 27, 2015, 22:05:52 pm »
За шапките - на Мони тази зима (на около две годинки) му просветна, че има полза за него от шапката, без шапка му беше студено и сам си я търсеше. Сега сякаш разбра и ползата от слънчевата шапка и пак сам си я търси. Преди това и ние като dess_dess само се надлъгвахме за всякакви аксесоари.



   La vita è bella
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #261 -: Май 27, 2015, 22:32:08 pm »
За филмчета в колата - има два варианта. Или интегрирана мултимедия - което си е тунинг по колата и следва да се направи в съответна фирма и не е особено евтино. Т.е. цената варира според избрани компоненти и опции на системата, дали ще се вграждат екрани с механизъм (например в тавана и да се спуска и прибира), или ще са статични, дали ще е един, дали ще са 2,3,4... Къде ще източникът на сигнал, какъв ще е, дистанционни и пр.

За малки деца - един проС таблет и стойка за него, предназначена за монтаж на подглавника на предната седалка са напълно достатъчни. Известно неудобство на това решение е, че ако мама се вози отпред и се налага да се смени филмче, песничка - трябва да разкачи устройството и да ги смени от дисплея на таблета. Иначе става от борд компютъра на колата, или съответното устройство вградено за целта. Ама чак толкова - не е зор да се щракне една закопчалка, да се смени каквото върви на таблета и да се закопчае пак. Та не се набутвайте с някакви яки пари за тази цел, че дори с отделно устройство и семейният таблет става за такива цели, когато децата са много малки - само се купува съответната стойка и това е.
« Последна редакция: Май 27, 2015, 22:34:19 pm от Jbrul »
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #262 -: Май 27, 2015, 22:37:14 pm »
За пътуването в кола, ние сме от отбора на мрънкащите, затова мм ще поръчва екранче, ще им пуснеме едно филмче
Dess, ще споделиш ли какво е екранчето и най-вече как се закрепя? И аз за този вариант съм си мислила. Може би за поне половин час ще привлече вниманието.

Смайлче, като го избере, ще го одобря аз  :wink: и ще дам линка, разбира се  :lol: Закрепя се за седалките отзад някак
Ние имаме малко телевизорче, от тези, които ползват таксиметровите шофьори. Има си антена и лови ефирните канали. На него може да се слага и флашка с филмчета. Бях го подарила на племенника поради същата причина. Обаче така и не измислихме как да го закрепим и така си остана неизползвано.  :(
Видях че продават специална поставка за IPad, която се закрепя за подглавника на предната седалка. Но едва ли ще става за това телевизорче. Май ще става само за таблет. А ние с мъжа ми хич не сме фенове на устройства, по които се маже с пръст  :lol: "Малко" сме ретро  :lol:

Дани и той си хвърля по 10-20 пъти шапката на всяко излизане и накрая просто спирам да се пробвам да му я слагам.

Отново се отпусна да ходи по малко. Прави по от 2 до 5 крачки сам и после се хваща за нещо или някой. Дано да не се откаже както преди.
Започна да се оправя и по-добре с лъжицата. Не я обръща винаги с дъното нагоре точно пред устата си :lol: Успява да се нахрани и сам, макар да изсипва завидно количество и в скута си  :lol:


ПП. Jbrul, писали сме едновременно :)
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #263 -: Май 27, 2015, 22:39:39 pm »
47 Smiles, един таблет и се продват (в алито със сигурност) поставки точно за обратната страна на седалката :lol: Повечето ми колеги имат такива за занимаване на децата при пътуване ;)
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #264 -: Май 27, 2015, 22:44:06 pm »
47 Smiles, един таблет и се продват (в алито със сигурност) поставки точно за обратната страна на седалката :lol: Повечето ми колеги имат такива за занимаване на децата при пътуване ;)
Ох, ами моят мъж категорично е против закупуването на таблет. Аз също не ги харесвам. Освен за игри и за интернет, за друго не стават много много. Трябва на своя глава да действам.
А сигурно се продава и кабел, с който се включва към "запалката" на колата?
Телевизорчето, защото е специално за кола, е с такъв кабел.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #265 -: Май 27, 2015, 22:52:24 pm »
Аз също не ползвам таблет и не виждам смисъла му...но един евтин китайски таблет ще свърши перфектна работа за пускане на клипчета и като телевизор в колата - това имах предвид, а не детето да разбира за наличието на игрички на него :wink:
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #266 -: Май 28, 2015, 06:43:38 am »
Айде,бе,ще давам пари ,даже и от Али-то да е :lol: :lol:! Тел,чук и клещи няма ли да свършат работа? Тия "високо технологични бг помощници" :wink:. Ние вчера бихме и петвалентната и сулв...другата :lol:. нямаме реакции ,за сега,ама нали към 72ия час са възможни,та сме "на щрек" :) Магистра,ти гребеш ли 8O? Предполагам ,не е екскурзия в Баку ? И аз бях традиционалист и не бях фен на "мажещите " телефони,но ...накрая се предадох  :? И 3Г си пуснах.Ами,трябва да съм он лайн постоянно. налага се от работата. А и каквато и съпротива да оказваме,рано или късно  технологиите ни надвиват :lol:. Единствената ми успешна битка до момента е с ФБ. :) Ама да видим!!!! :wink:
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #267 -: Май 28, 2015, 07:02:38 am »
Единствената ми успешна битка до момента е с ФБ. :) Ама да видим!!!! :wink:

Рачо, ще разменим миши мустак и една щипка ....
Пренесох Албума на Майките / виж ТУК / за тези който не ползват фейс ,
а снимка от теб взора ми не види  :lol: на никой фронт!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #268 -: Май 28, 2015, 07:38:20 am »
Ааааа,"фърлих аз едно око" вече :lol: :lol:! Краен срок за снимка е този уикенд  :lol: Иска ми се да сме тримата,пък то все няма как да се снимаме :? Да няма дискриминация във фамилията  :wink:! А и бате Емо даде хубаво време за събота и неделя,та ще се фотаме.Ще цитирам Малък Петко  от капитан Петко войвода/ съвсем добронамерено,ама е подходящо/ " Дето сите турци,там и гол Хасан" :lol: :lol: Айде,весел ден!!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #269 -: Май 28, 2015, 08:30:05 am »
Рачо :) шегувам се,  Албума е дългосрочен!

Приятен ден на всички, малки и големи!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #270 -: Май 28, 2015, 08:43:25 am »
Ra4o, за телефона и аз се предадох. Но не пиша от него. Само си чета мейлите и разглеждам в нета, ако се наложи. Ааа, и правя много снимки с него.  :P
След 1 месец ще пътуваме пак надалечко, на около 5 часа път. И ще гледам да измисля нещо дотогава за пътуването.

Да ви кажа много съм щастлива - дадоха на мъжа ми допълнително отпуск и сега ще мисля как да го оползотворим  :lol:

Ра4о, дано Тео да няма реакции от ваксината! Дани досега всички ги понесе успешно. Късметлии сме.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #271 -: Май 28, 2015, 10:54:43 am »
На мен ми се губи Lili2011?

Рачо, стискам палци на Тео!
Здрави дечица на всички.
Мария се оправи за отрицателно време и днес пак се готвим да пътуваме за малко до къщата. Да видя какво са свършили майсторите.
Да питам Камилия  колко дълго може да се дава?
 Отгоре никнат доста зъби и тя започна и да хапе. Единият зъб ми се вижда двойно по голям. Горен зъб преден така ли трябвс да бъде?
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #272 -: Май 28, 2015, 12:23:23 pm »
Рачо, дано няма проблем Тео.
Ние отложихме ваксината за годинка и от там и следващата, но покрай нас всеки втори беше болен.

Ние имаме таблет, аз само от там успявам да вляза в нета и да ви чета.Нямам шанс на компютъра никакъв, а вечер кое по-напред.Като пътуваме и зареждам песнички на него, взимам книжки, разпределям кога да почиваме, някъде на 2 часа са ни почивките.Тръгваме преди да е време за спане, пътуваме около 2-2,5 часа и тя се събужда.Там ми е и първата почивка.Малко да излезе от столчето, да пощъка, да хапне евентуално.После я качваме пак и айде на път.Ако по пътя ви има някаква забележителност, градче с детска площадка за мъниците на годинка е супер.Тъкмо ще се и изморят малко.Ако не заспи пак се почва пеене на песни, игри и какво ли не.Ние на връщане от Чирпан спирахме на Шипка.Качихме се до паметника, като малката беше в раничка, татко и я носи.Разходихме се и ние и детето и после тя пак заспа :)
Стоека, предните резци са големи.Моника много я боляха точно те.Виж страничните резци не бяха такава драма но предните бяха.
Нас са ни погнали кучешки, ще се гръмна.

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #273 -: Май 28, 2015, 15:03:57 pm »
Здравейте, аз пък не мога без таблета, много си работя през него, а и мъжът ми гледа филми вечер на него... Малкият има интерес към него, колкото да поблъска отгоре му и да го захапе  :lol:
Иначе ние сме много по-добре, но нослето се запушва пак, но секретите са по-гъсти :? и той крииив, та крив  :? Смятам, че зъби са го почнали, защото всичко се гризе яко, дори като го слагахме на проходилката си седеше и блъскаше по плота, а сега се е научил да хапе ръба на масата като застане смешно настрана  8O и с такова настървение гризе, направооооо  8O. И мина твърдо на 4-кратно ядене, не знам как да го накарам да яде поне още веднъж: сутрин пийва АМ около 120мл, после яде кисело мляко с бисквита и плод или плодово пюре с бисквитка, след това супа и сухар и към вечерта каша с плод, вечер след баня и преди сън - около 190мл. Плод намачкан отделно ли да му давам  :ask: А днес преди да заспи следобедния сън, рева, тръшка се, пищя  8O, направо ми идеше да се гръмна  :( Та сега малко кафенце и да ви прочета.  :D
« Последна редакция: Май 28, 2015, 15:09:06 pm от bonbolini »
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #274 -: Май 28, 2015, 15:23:22 pm »
bonbolini, при зъбоникнене - има оток на лигавицата "по съседство" т.е. и тази в носа отича, затруднява дишането, когато е затруднено то - децата не искат да ядат, защото им е трудно да дишат с пълна уста. Плюс, че ги мъчат и венците и това ги изнервя разбира се. Накрая пък - изнервят се и от това, че хем сърби и боли, хем са и не особено сити.
Това което можеш да направиш е да мажеш венци с лидокаинов гел, за да облекчи дразненето. Да даваш Ериус, или Ксизал, за да поспадне отока в лигавиците (вкл. в носната). Тези препарати не се ползват само при алергични реакции, а с подобни цели, когато е належащо.
Ако има оток на лигавицата на носа "по съседство" - по-скоро е изключение същият да бъде придружен от секрети и похъркване. Ако го има и това и се точи много време (седмица и нагоре) - най-вероятно има и бактерия някоя. Толкова, че да не разболее сериозно, но достатъчно, за да направи проблем и той да се точи, ли точи... Лошата новина е, че не излиза в назален секрет, защото, или няма как да вземеш проба достатъчно от дълбоко, или е в т.нар. сигнификатно количество и прави "лека но хронична мизерия", без да доведе до яко разболяване. Обикновено - проблемът се решава при първия прием на широкоспектърен АБ, наложил се по друга причина т.е. вече някакво сериозно разболяване.

Казвам, защото имах същия казус с Дани навремето, ама него не го и усетих кога се "озъби" в пълен комплект, но хърка и смърка едно 4-5 месеца и все нищо беееее! Прегледи, изследване на назални секрети, капки, глупости - все така. Като ми се разболя сериозно за сефте и пи "Клацид" - оп, "чудо" - спря пустото хъркане, смъркане и чат-пат бистър секрет. Явно си е било бактерия през цялото време. След това - два пъти съм давала АБ САМО заради подобно нещо и двата пъти - всичко изчезна и с месеци нямаше проблем. Не предприемай самолечения разбира се, но поговори с пеиатъра ви и за такъв вариант, помислете дали, или. Има случаи (лекар преценява разбира се), в които АБ се дава "симптоматично" за състояния , които продължават твърде дълго и говорят за даден вид инфекция, дори тя да не може да се докаже, чрез съответни тестове т.е. когато не е остра, но хронифицира.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #275 -: Май 28, 2015, 18:08:05 pm »
Jbrul, много ти благодаря  osi_9
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #276 -: Май 28, 2015, 19:36:26 pm »
Здравейте,
нашето подсичане се оказа не просто подсичане на бебешко дупе, а гъбички :( . Някой борил ли се е с гъбички по бебешко дупе? Предварително благодаря за споделените коментари.
*
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #277 -: Май 28, 2015, 22:34:41 pm »
Кати, ние се прибрахме от болницата с гъбички по дупето. Мазах с клотримазол и понамаляваха, но не изчезваха и по рецепта на педиатърката направихме поръчково кремче в една аптека-едно жълто гъсто и то помогна...но не знам какво имаше в него :?

Аз си събрах акъла какво искам да питам от няколко дни :lol:
Първото е кои храни обострят рефлукса и кои атопичния дерматит. Тук е мястото да споделя, че Екзомегата на А-дерма помогна за "лишейчетата" по бузките, но пък взеха да излизат по малко на лактите, на бутчетата,...мажа с това и минават. Но има дни в които от повръщаното адски му пламва брадичката. Миналата седмица в една жега явно стана някаква реакция със слънцезащитния крем и за половин час стигна до разранено и протрито :( Е бързо му мина, ама все пак...
Колкото до рефлукса - не знам още колко ще издържа. Консултирах се с педиатъра и с неонатолога - казаха че има време още и ще премине сам и че сега се е изострил от опитите му да седи и стои и напъването и като по заякне още малко ще спре. Да ама се преобличаме по 100 пъти, постоянно е оцапан. То не е като бебе дето си седеше на едно място и повръщаше само мляко на лигавника, а сега докато разбера има вече и по косата и чорапите и мен си преобличам и въобще. Да не говорим от някои пюрета как мирише :( Просто съм се побъркала... забелязвам обаче че има дни в които повече повръща и дни в които по-малко, но не хващам разлика в храната му и моята и ще се радвам на жокери от вас :)
Третия ми въпрос е свързан с приготвянето на АМ. Ние намаляваме с кърменето постепенно и засега си използваме и запасите кърма във фризера при нужда, но искам да знам ако се наложи да правя АМ какво трябва да взема - 2-ка ли? И задължително ли се приготвя с топла вода? При Матей проблемът е, че може и да не огладнее и да прескочи хранене и няма и да разбере. Обаче като стане ясно че ще се яде само докато сложа лигавника и настава истерия и крясъци. Ужас! Та ако приготвям млякото докато го държа и той го види е абсурд да чакам да изстине 8O Дайте практически насоки за хранене с АМ :) А кога се вкарва краве мляко - знам че е по-натам след годинка, но колко по-натам?!
« Последна редакция: Май 28, 2015, 22:51:21 pm от Mousyt »
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #278 -: Май 28, 2015, 23:12:37 pm »
Mousyt, само за АМ мога да кажа. Да, по принцип двойка трябва да вземете.
Някои се приготвят с топла вода, но дори и те стават и със студена, но трябва да се тръска шишето по-дълго, за да се разбие добре сухата субстанция.
Аз например слагам 180 мл студена вода (предварително преварена и изстинала) и доливам 30 мл вряла вода (директно от каната). Така става топличка водата и тогава слагам АМ. Той пие по 210 мл.
Защо така с кърмата? Ти нали имаше доста. Дано не стигнете до АМ, а да можеш да си кърмиш още. Много скъпо това АМ  :lol:

За кое мляко питаш - кисело или прясно? Кисело в диапазона 8-10 месец, а прясно след годинката. Аз дадох веднага след годинката, но не да го пие, а в козунак. Да пие не мисля някога да му давам или поне не скоро. Само като част от питки и др.п.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Майска слънчева тема за най-малките
« Отговор #279 -: Май 28, 2015, 23:32:22 pm »
 Mousyt,  за рефлукса не опитахте ли с АР АМ ?
Аз давах по една доза (30мл) преди кърмене и после си кърмех -така спасихме  положението.
Благодаря на д-р Бърди за съвета тогава ,да е жив и здрав!

Другото ,което може да правиш е към Ам да добавяш по 1-2 мерилки оризова безмлечна каша -така се сгъстява Ам ,което е препоръчително срещу рефлукса.

Щом Матей приема кърма/мляко от шише ,ще  ти е по-лесно  преминаването към Ам -не е като да е свикнал само на кърмене .
Мисля ,че 2ка  Ам  за след годинка  миришеха много приятно на ванилия ,дано уцелиш такова,което да допадне.
И пак д-р Бърди писа ,че след годинката може да се дава обикновенно прясно мляко .


За Ам-в термос наливаш горещата преварена вода и имаш под ръка през деня ,за бързо приготвяне.
« Последна редакция: Май 28, 2015, 23:33:59 pm от nimika »