0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #120 -: Август 27, 2015, 15:12:37 pm »
Момичета, здравейте!
От два месеца правя тестове за овулация.
Ще прикача снимка на днешния. Мисля, че е отрицателен, но не съм сигурна.
Моля погледнете го и кажете дали да действаме или да чакаме да стане наистина наситена чертичка.
Благодаря ви предварително и успех на всички!!!
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #121 -: Август 27, 2015, 15:19:47 pm »
Ето още две снимки докато е пресен...
Help, please!! Не искам да изтърва и този месец...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #122 -: Август 27, 2015, 15:30:16 pm »
Според мен е отрицателен, евентуално утре ще са еднакви. :wink:

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #123 -: Август 27, 2015, 15:35:16 pm »
Много благодаря!
Понеже миналия месец започнах по - късно (на 16 ден) и имах само един отрицателен преди положителния, та малко се обърках.
Очаквах когато е отрицателен и по - далеч от овулацията, да няма втора черта. А и вчера (14 ден) и днес (15 ден) има. Та затова се обърках.
То и с тестовете трудна работа. Няма еднозначен отговор. Или трябва някакви скъпарски да си взема  :D
Както и да е, добре че ви има вас тук  :D
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #124 -: Август 27, 2015, 15:40:17 pm »
Тези са на Oview, нали? Аз ползвам такива, но в момента нямам налична снимка при мен, за да ти покажа как изглеждат в последователност. Общо взето такъв виждам ден преди положителния. Аз имам по два положителни един след друг и винаги са с еднакви черти, никога не ми се е случвало да видя тестова, която да е по-наситена от контролната.

Аз обаче не виждам проблем да си кексиш и днес, и вдругиден например...

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #125 -: Август 27, 2015, 15:52:07 pm »
Да, Oview са.
Значи има някаква "градация".
Исках да бъда сигурна, защото мъжът ми е ангажиран и не искам да го форсирам напразно.
Ще ми са да бъдат 3 поредни дни, но след сигурен + тест.
Въпреки че миналия месец не се получи, но аз ще гледам да го направя като по учебник, пък каквото е рекъл Господ.
Освен това не ми се иска да хвърлям и Пре- сийда на вятъра.
Нервички не ми останаха да смятам и изчислявам вече. После да треперя и в крайна сметка един хубав рев!!!
Но, все пак като чета из форума колко по - тежки случаи от мен са успявали, вдигам глава, поемам въздух и хайде пак отначало.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #126 -: Август 27, 2015, 15:54:56 pm »
Заповядай в нашата темичка (съседната), ще ти олекне, все готини хора сме  8)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #127 -: Август 27, 2015, 15:57:21 pm »
Коя тя?!
Идвам веднага, имам огромна нужда от подкрепа.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #128 -: Август 27, 2015, 16:00:25 pm »
evelinapa, и аз смятам че положителният тест предстои (евентуално утре), продължи си с тестовете. Успех този месец!  :)

ето тази тема :) : Правим опити за бебе - Тема 4

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #129 -: Август 27, 2015, 16:03:19 pm »
Идвам  :D
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #130 -: Август 29, 2015, 22:33:23 pm »
ТОВА МИ Е ПОСТА ОТ ДРУГА ТЕМА.ИСКАМ И ТУК ДА ГО НАПИША ЗА ДА РАЗБЕРА ВАШИТЕ МНЕНИЯ.БЛАГОДАРЯ ВИ :)
Правя тестове за О Oview.Започнах ги на 13ти ден (Петък) 1вия тест имаше 2 чертички едната слабичка , а днес като направих 2рия пак имаше 2 чертички , но тази която предния ден си беше бледа днес е още по - бледа, а контролната си е същата.Нормално ли е така да избледнява 2рата ? 
Това , че когато са 2 еднакви след това 1 2 дни настъпва О ми е ясно.Само не знам дали е добре така да избледнява тази чертичка.
Аз си мисля , че трябва постепенно трябва да става по - наситена  8O Или не ?
Овуто ми е между 15ти 17ти ден.
Правила съм и друг път такива тестове , но беше отдавна и не помня.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #131 -: Август 29, 2015, 23:30:09 pm »
Ягодка, възможно е и да не се насища постъпателно, т.е. тестовата черта да си остава бледа няколко дни и в определен ден да достигне по наситеност контролната черта. Според мен е добре да си продължиш с тестовете още няколко дни, възможно е овулацията да предстои.
Другият вариант е пикът на LH да е бил на 12 ден от МЦ и затова в следващите дни чертата да избледнява. Кога правиш тестовете? Най-добре е да тестваш около обяд или в следобедните часове, след 2-3 часа въздържане от течности.
Ако сложиш линк към графиката в подписа си, ще бъде по-лесно за тълкуване.
Успех този месец!  :)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #132 -: Август 30, 2015, 02:16:37 am »
Ягодка, възможно е и да не се насища постъпателно, т.е. тестовата черта да си остава бледа няколко дни и в определен ден да достигне по наситеност контролната черта. Според мен е добре да си продължиш с тестовете още няколко дни, възможно е овулацията да предстои.
Другият вариант е пикът на LH да е бил на 12 ден от МЦ и затова в следващите дни чертата да избледнява. Кога правиш тестовете? Най-добре е да тестваш около обяд или в следобедните часове, след 2-3 часа въздържане от течности.
Ако сложиш линк към графиката в подписа си, ще бъде по-лесно за тълкуване.
Успех този месец!  :)
Благодаря ти за отговора :)
Аз нямам графика.Така и не схванах как да я направя тук :oops:
Тестовете доки ми каза вечер да ги правя и ги правя към 19:30 , но мисля последните 3 сега да ги направя към 18:00.Иначе от днес (14ти ден) забелязах , че започвам да имам цервикална слуз(или гадните гъби се завръщат  :oops:) така , че може и да предстои тези дни двете наситени чертички и О.Отново Благодаря  :thankyousign:
« Последна редакция: Август 30, 2015, 02:31:40 am от Ягодка_11 »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #133 -: Август 30, 2015, 09:42:34 am »
Ягодка, трябва да си направиш регистрация в календара, тя е отделно от регистрацията във форума (за удобство може да използваш същото има и парола, но в календара е задължително името да е изписано на латиница). Тук е описано всичко за регистрацията и попълването на данните:  Указания за работа с овулационния календар .

След регистрация в календара, линк се поставя така:
В профила си в Овулационен календар трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила   

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #134 -: Август 30, 2015, 13:18:40 pm »
Ягодка, трябва да си направиш регистрация в календара, тя е отделно от регистрацията във форума (за удобство може да използваш същото има и парола, но в календара е задължително името да е изписано на латиница). Тук е описано всичко за регистрацията и попълването на данните:  Указания за работа с овулационния календар .

След регистрация в календара, линк се поставя така:
В профила си в Овулационен календар трябва да маркираш графиките да бъдат видими от други потребители:
Овулационен календар -> моят профил ->  слагаш отметка след  Желая графиките ми да бъдат видими от другите потребители -> Запиши промените

За да поставиш линк към графиката в подписа си:
От  Овулационен календар -> (оранжевото поле) Лентички -> кликваш върху избрана картинка и копираш линка ->
отиваш във  Форум -> Личен профил -> публична информация -> поставяш копирания адрес в  Подпис -> накрая  Промяна на профила
Заемам се :) Благодаря!
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #135 -: Септември 11, 2015, 15:53:07 pm »
Момичета погледнете ми графиката..Правя тестове за овулация,вчера имах две еднакви черти,на живо поне са еднекви,а днес даже за първи път в 3 следобляд ходих до тоалетна,и теста е с по-бледа от вчера черта.Да смятам ли че овулацията ми е сега,вижте тестовете от вчера са ето тези:
http://prikachi.com/images.php?images/534/8350534v.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/894/8349894L.jpg
А тези са всичките,и най отдолу е днескашния:
http://prikachi.com/images.php?images/309/8351309Z.jpg  :) :)

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #136 -: Септември 11, 2015, 18:52:24 pm »
Детенце, ти нали си с по-късна О, мисля че е още рано. Изчакай да мине и 16-17 ден, когато в предните месеци си засичала О. За мен е още рано. Някой друг да даде мнение,.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #137 -: Септември 13, 2015, 20:30:38 pm »
Здравейте,  прекрасни девойки,
С радост се присъединявам към темата:) да отбележа че съм и нова ;)
Сега да ви кажа и моята кратка история и да ви попитам някои неща!
От има няма месеци пполовина с мъж ми ррешихме да работим за бебче! приди това пих ясмин и след спирането му реших да си правя тестове за овулация, но и се наложи да пътуваме и не можах да се отнеса сериозно! И за това този месец съм по сериозна! Цикълът ми беше 30 дни но за всеки слусутринтана 10-тият ден (10.09) реших да почна с тестовете! На 10-ти и 11-ти тестовата линия веше добре видима но не колкото контролната! Вчера с мъжът ми правшхме секс сутринта след което трябваше да изляза и така и така вчера не си направих тест!  Днес реших да си направя и сутринта и следобяд и тестова линия почти не се виждаше! И не знам какво да си мисля! Много ми си струва рано на 11тия ден да съм била в овулацияа, ама знам ли? Вие как мислите? Утре ще продължа с тестовете и ще споделя какво се случва, ще си радвам да споделите и вие мнение! Благодаря ви и Лека вечер

П.с. Съжалявам за грешките и липсата на пунктуация,  но пиша през телефона
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #138 -: Септември 13, 2015, 22:09:19 pm »
Здравей, mika_rika  :)
Рано е за овулация, ако цикълът действително е около 30 дни и е с приблизително еднаква продължителност. Според мен е добре да си продължиш с тестовете.
Тестовете за овулация е най-добре да се правят около обяд или следобед след 2-3 часа въздържане от прием на течности (с цел да се постигне по-висока концентрация
на LH в урината). 
Успех! 

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #139 -: Септември 14, 2015, 10:02:33 am »
Благодаря ти, marsi!
Днес продължавам с тестовете! Тук до офиса имам две аптеки, в които предлагат Clear Ovu, до сега съм правила само такива, но лошото е, че вече за втори път ми се случва тест от кутийката да не е ок и да не може да отчете никакъв резултат. Но днес продължавам с тях, защото усещам напрежение вече в бюста и бодежи ниско долу, и предполагам, че моментът не е далеч.
Вие от кои аптеки и какви тестове си купувате?
Благодаря ви :) и на всички дано скоро ви случи така желаното събитие   :bfp1:
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 10:16:45 am от mika_rika »