0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #180 -: Октомври 18, 2016, 00:52:11 am »
Привет отново .Да меря я всяка сутрин горе долу по едно и също време (около 8 ,8  и малко ) ,измервам я с дигитален термометър и го държа 2 до 3 минути .Меря БТ. преди да съм станала от леглото .Проблема е ,че пиех утрогестан 100мг до миналия вторник и докато го пиех прокървях ,сега от както свърших 12-я дневен прием ми цапа само ...постоянно имам едно кафеникаво течение или по скоро капчици :( и уж доктора каза ,че трябва да ми дойде като го спра или ако не дойде ,дай боже да е станало бебето .  :sucky: .Утогестана го пиех защото при преглед каза ,че имам ПКЯ и по скоро хормоните маи  са ми поразбаркани ...минах през доста стресови месеци и аз го отдавам на това ,че хормоните може да са ми не както трява . Нно това е др тема . Качила съм графика на БТ . и ми е интересно дали при такава БТ може да има бременност . Правих тест за О. около датата на О. и бяха такива които ми показваха чеавлизам в О. Благодаря ви за отговора  :heartbeat: :heartbeat: :heartbeat:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #181 -: Октомври 18, 2016, 10:07:22 am »
Аз знам че 8,8 и 30 е късно време за мерене на БТ, аз например я мери към 7 и 30 до 8 понякога инцидентно и след това.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #182 -: Октомври 19, 2016, 13:07:38 pm »
Моя цикъл е на около 32/35 дни . Вчера говорих с доктора и каза  ,че не е възможно да ми е толкова късно О. на 23 ден ...стана ми много странно....😏😒. Отделно днес ВТ. Ми беше 36.83℃ вдигнала се е . А по календара утре ми е 35 ден ....вчера се счупих да плача (чувствам се с ПМС) . Но и това мацапване вече 10 дни много ме тормози 😢😢😢😢😢
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #183 -: Октомври 19, 2016, 17:24:20 pm »
Правете си секс през ден и така със сигурност ще хванете момента, няма смисъл от реване и обвинения, рано или късно нещата се получават и без тестове за овулация и БТ , имам биохимическа бременност преди 5 години, абсолютно спонтанно без тестове, отпусни се усмихни се, и кажи че ще стане без тестове и всякакви подобни. За зацапването направи един бременен тест, а най сигурно кръвен такъв.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #184 -: Октомври 19, 2016, 18:03:17 pm »
F_32 май си права ,аз съм голяма паника и все го умувам и мисля с всички съм така( Везна) ,зная че ще стане, и каквото съм си научила винаги става. Просто много го мисля .... Благодаря ти за думите 💝😊
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #185 -: Октомври 19, 2016, 21:17:36 pm »
Chocholinka, по отношение на О - аз съм с овулация 26-27 ми ден от цикъла, така че и 23ти ден не е невъзможно( не знам докторът ти на какво основание е казал, че е невъзможно да имаш О на 23ти ден). По отношение - да не мислиш по въпроса кога ще стане - зависи от колко време правите опити и на каква възраст сте с партьора ти. Идеята да не го мислим е страхотна и реализуема до определено време, след това трябва и да си помогнем :) Стискам палци да е успешният ти цикъл  :bighug: Ако не е - има много теми тук, в които момичетата ще ти съдейстават със съвети и подкреп :)  :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #186 -: Октомври 23, 2016, 18:38:48 pm »
Здравейте момчета един бърз въпрос . Трябва да си пусна изследвания на хормоните между 3 и 5 ден от цикъла ми . Утре е 5 ден и ще ги пусна ,но почти ми спря ,та искам да попитам това има ли значение ,че ми спира или не след като си е 5 ден от Ц. ? Извинявам се ако въпроса е глупав :-(
П.с и все пак ми дойде :-(
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #187 -: Ноември 11, 2016, 10:33:41 am »
Здравейте момчета някой може ли да ми погледне графиката качвам снимка. Нещо нищо не разбирам. От 2 месеца я меря и за 1 път се вдига на 37° . Правих тест за О. Тази сутрин....нищо не ми излезна .. :-/
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #188 -: Ноември 11, 2016, 11:13:06 am »
Чочолинка ,има  тема за графики , там ще получиш отг.  :wink:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #189 -: Февруари 27, 2017, 14:01:02 pm »
Здравейте!Имам малко странно питане,относно тестовете за ову.Започнах от 8 ден на МЦ(тъй като ми е нередовен).На 8 и 9 ден се появи съвсем бледа втора линийка.На 10,11,12 ден вече я нямаше.Какво означава това?Че е нямало или че съм я изпуснала?Благодаря!
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #190 -: Февруари 27, 2017, 14:11:12 pm »
не си я изпуснала при положителен тест овулация настъпва 24часа след това, макар че тестовете за овулация са най глупавото нещо за определянето и. Възможно е дае била на 9 ден.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #191 -: Февруари 27, 2017, 14:37:13 pm »
макар че тестовете за овулация са най глупавото нещо за определянето и.

И ти като каква го заявяваш - професор някакъв?!
Много (вкл. и момичета от този форум) са забременяли благодарение на тези тестове.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #192 -: Февруари 27, 2017, 15:46:20 pm »
Един месец не е показател,доста трудно е да се каже дали си я пропуснала.Съветът ми за следващия месец е да започнеш с ден по-рано в рамките на 3 м.(можеш погледнеш публикациите на Марси в тази насока-от кога и в какъв час се правят тестовете),към тях можеш да прибавиш и БТ,както и фоликуметрия,но аз лично бих ги добавила само за месец,колкото да се ориентирам,защото колкото повече се вглеждаш в това толова по-трудно става (психически).

avallon :good_post:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #193 -: Февруари 27, 2017, 16:33:51 pm »
Даника, това че е имало бледа черта два дни, а после - не, не означава че си изпуснала О( въпреки, че може и да е минала теоретично), тъй като чертата може да се появява и изчезва, докато накрая се появи положителен тест. Продължи с тестовете този месец, О може и да предстои и ти стискам палци :) След като пишеш, че ти е нередовен цикъла, предполагам че е повече от 28 дни, съответно О настъпва след 14ти ден. Ориентировъчно си знай, че О е около 14 дни преди цикъл, ако все пак цикълът варира с разлика от 2-3 дни, можеш да сметнеш кога ще е горе долу О, а съответно с тестовете да започнеш 4-5 дни преди евентуална О. Дано съм била полезна и късмет  :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #194 -: Февруари 27, 2017, 22:15:29 pm »
Здравейте!Имам малко странно питане,относно тестовете за ову.Започнах от 8 ден на МЦ(тъй като ми е нередовен).На 8 и 9 ден се появи съвсем бледа втора линийка.На 10,11,12 ден вече я нямаше.Какво означава това?Че е нямало или че съм я изпуснала?Благодаря!
Здравей. Моя съвет в да продължиш с тестовете. Бледа черта си е отрицателен тест. Така че не спирай докато двете чертички не се появят. При мен се показаха на 17ден от мц. Имаш шансове все още за този цикъл.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #195 -: Март 01, 2017, 13:30:03 pm »
Благодаря на всички :)
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #196 -: Март 26, 2017, 11:07:46 am »
Здравейте момичета.Снощи вечерта към 23ч за първи път си направих Тест за Овулация на някаква фирма Oview мисля,че беше.Отчете някаква втора черта и във фейсбук ми казаха момипета,че бледа черта не е била реална както при теста за бременност и е отрицателен.Не знам от кой ден на МЦ се брои,но ако е от първи вчера ми беше 16,иначе 15ти.Повода за теста беше,че от два дни имам кремаво до кафяво-светло кафяво течение,а снощи на превръзката си имах съсиреци 2 малки -кръв.Преди 4-5 дни ме боля за 1 ден много яйчник в ляво по скоро не остра болка,само за 1 ден.Случвало ми се е и дриг път.Снощния тест го държах в урината докато се напълни с урина целия тест-40/50 сек.може би и аз не знам,а тази сутрин правих нов и го държах 5 секунди.Как мислите вие кой тест е Ок и дали изобщо тук има положителен тест?  :? Първата снимка е от снощи на 5та мин.,втората е от сутринта на 5 мин.

 8O :o 8O

А и последен въпрос,ако не досаждам много .
Теста за овулация от кой ден на мц е ок да се започне и до кога до кой ден да се правят...?
Вие по 5 сек ли го държите в урината или изчаквате да се напълни с урина до горе и тогава го слагате легнал някъде да престои 5 мин.?

Току-що прочетах нагоре,че ако видя 2 ярко червени черти това не означава в момента Овулация,а че тя настъпва след това...
« Последна редакция: Март 26, 2017, 11:13:20 am от Mariya_Andrei »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #197 -: Март 26, 2017, 14:57:05 pm »
Здравей, Mariya_Andrei!
С каква продължителност е месечният ти цикъл (не дните за менструация, а цялата продължителност на цикъла)?

Примерно при 28 дневен цикъл овулацията се очаква около 14 ден. За по-точно определяни може да се включат и тестове за овулация като при тази продължителност на цикъла е добре с тестовете да се започне около 11-12 ден.
Тестът за овулация е положителен, когато тестовата черта стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея. Ще копирам примерна снимка с тестове за овулация, на която е видно, че положителният тест е на 15-ден от цикъла:


Ову. тестовете отчитат в кой ден са достигнати макимални нива на хормона LH и се очаква овулацията да настъпи 12-48 часа след пика на LH. Този пик обикновено е за един ден (съответно положителен тест за О. за един ден, в някои случаи два поредни дни, но не повече). Затова тестовете се правят от - през + до -, за да се отчете с по-голяма точност кога е пикът на LH.
Може би звучи сложно, но като се пробва с тестовете в един-два цикъла, обикновено става ясно  :)

Ти си направила първия тест на 15 ден от цикъла. Попитах каква е продължителността на месечния цикъл, тъй като е възможно и да си изпуснала пика на LH, зависи от продължителността на цикъла.
Ето една статия от библиотеката на Зачатие, в която има информация за тестовете за овулация, включително таблица от кой ден да се започне с тестовете при съответна продължителност на цикъла: Яйчници и овулация

Иначе за правилния начин на използване на тестовете, прочети упътването. Само ще допълня, че тестовете за овулация, които отчитат пик на LH, е добре да се правят около обяд или следобед, а не рано сутрин, при ограничаване приемът на течности 2-3 часа преди тестване.
Пиши, ако нещо не е ясно или имаш други въпроси  :)
« Последна редакция: Март 26, 2017, 15:18:59 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #198 -: Март 27, 2017, 21:21:48 pm »
Здравей, Mariya_Andrei!
С каква продължителност е месечният ти цикъл (не дните за менструация, а цялата продължителност на цикъла)?

Примерно при 28 дневен цикъл овулацията се очаква около 14 ден. За по-точно определяни може да се включат и тестове за овулация като при тази продължителност на цикъла е добре с тестовете да се започне около 11-12 ден.
Тестът за овулация е положителен, когато тестовата черта стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея. Ще копирам примерна снимка с тестове за овулация, на която е видно, че положителният тест е на 15-ден от цикъла:


Ову. тестовете отчитат в кой ден са достигнати макимални нива на хормона LH и се очаква овулацията да настъпи 12-48 часа след пика на LH. Този пик обикновено е за един ден (съответно положителен тест за О. за един ден, в някои случаи два поредни дни, но не повече). Затова тестовете се правят от - през + до -, за да се отчете с по-голяма точност кога е пикът на LH.
Може би звучи сложно, но като се пробва с тестовете в един-два цикъла, обикновено става ясно  :)

Ти си направила първия тест на 15 ден от цикъла. Попитах каква е продължителността на месечния цикъл, тъй като е възможно и да си изпуснала пика на LH, зависи от продължителността на цикъла.
Ето една статия от библиотеката на Зачатие, в която има информация за тестовете за овулация, включително таблица от кой ден да се започне с тестовете при съответна продължителност на цикъла: Яйчници и овулация

Иначе за правилния начин на използване на тестовете, прочети упътването. Само ще допълня, че тестовете за овулация, които отчитат пик на LH, е добре да се правят около обяд или следобед, а не рано сутрин, при ограничаване приемът на течности 2-3 часа преди тестване.
Пиши, ако нещо не е ясно или имаш други въпроси  :)
Марси благодаря ти за изчерпателният отговор..
Страхотна си..
Ами последният ми цикъл беше точно 28 дни.
Аз водя от 2 месеца някаква графика тук..И май по нея така го определих...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #199 -: Март 27, 2017, 23:03:57 pm »
След като цикълът е 28 дни, 16-ти ден от цикъла е късно за тест за овулация, трябва да започваш с тестовете около 11-12 ден.

... Аз водя от 2 месеца някаква графика тук..И май по нея така го определих...
Календарът ти посочва кои са евентуалните дни за овулация (в жълт цвят), но пикът на ЛХ, който тестовете за О. отчитат, е преди това (ден-два преди овулация), затова се започва по-рано с тестовете.
« Последна редакция: Март 27, 2017, 23:06:18 pm от marsi »