0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #80 -: Май 24, 2015, 21:08:45 pm »
Здравей, Лоте. Прикрепеният тест предполагам е от снощи т.к. на мен ми се вижда положителен. Напълно нотмално е след като вчера си имала положителен, днес да бъде отицателен, т.к. ТО отчитат пикът на ЛХ , който предвещава О. След като пикът е бил вчера, то съвсем нормално е днес да има спад и съответно отирицателен ТО. Днес също сложете сърчице, защото най-вероятно О вече е настъпила. Утре направете същото. И дано това е вашият месец.
Колкото до ТО съветвам те утре да направиш един последен, за да се увериш че всичко е наред(трябва и той да е отицателен) и вече да чакаш за ТБ, дай Боже да видиш  :bfp:
« Последна редакция: Май 24, 2015, 21:11:06 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #81 -: Май 24, 2015, 22:16:50 pm »
Здравейте момичета :wink: Снощи правих тест в 7 ето резултата ние си сложихме сърце.Това което ме притеснява че днес тест е категорично отрицателен нали 48часа не  би ли трявбвало и днес да е+

Здравей, до 48 часа след положителен тест за О настъпва самата О, а не че 48 часа трае пикът на хормонът ЛХ, който тестовете отчитат. Така че е добре, че днешният тест е отрицателен :) Както и Синеочка е писала - опити и днес и утре и стискаме палци :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #82 -: Май 25, 2015, 20:34:54 pm »
Момичета благодаря ви за пореден път.Вие всеки път ли имате слуз.Понеже аз пък хич не ми е овулационно...нямам болки нямам слуз.Тестовете надежни ли са
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #83 -: Май 27, 2015, 14:24:07 pm »
Момичета ние сме сега в Гърция, и пратих моя съпруг за тестове за О въпреки че бях сигурна че е безмислено, и нашия се връща в нас с ето това чудо http://m.clearblueeasy.com/digital-ovulation-test.php
Като чух колко пари е дал, лошо ми стана ама той незнаел че по принцип тестовете струват 9лв.... :lol:
Както и да е, вчера беше отрицателен и днес дори незнам за какво го направих и изненада .... Усмихнато човече, положителен тест  8O  8O
Възможно ли е при положение че миналия четвъртък вечерта имах фоликул 18мм??
« Последна редакция: Май 27, 2015, 15:11:02 pm от Krisi08 »


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #84 -: Май 27, 2015, 15:48:37 pm »
Момичета ние сме сега в Гърция, и пратих моя съпруг за тестове за О въпреки че бях сигурна че е безмислено, и нашия се връща в нас с ето това чудо http://m.clearblueeasy.com/digital-ovulation-test.php
Като чух колко пари е дал, лошо ми стана ама той незнаел че по принцип тестовете струват 9лв.... :lol:
Както и да е, вчера беше отрицателен и днес дори незнам за какво го направих и изненада .... Усмихнато човече, положителен тест  8O  8O
Възможно ли е при положение че миналия четвъртък вечерта имах фоликул 18мм??


Според мен е възможно.
Имаш ли някакви симптоми?



*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #85 -: Май 27, 2015, 15:54:33 pm »
Криси, не се чуди, ами слагайте сърца и днес, и утре. Пък каквото стане. :D Все пак сте и на почивка, моментът е идеален за действие. Пък дано, да имате късмет :bighug: :bighug:


Всеки миг е още един шанс...
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #86 -: Май 27, 2015, 17:10:41 pm »
Момичета ние сме сега в Гърция, и пратих моя съпруг за тестове за О въпреки че бях сигурна че е безмислено, и нашия се връща в нас с ето това чудо http://m.clearblueeasy.com/digital-ovulation-test.php
Като чух колко пари е дал, лошо ми стана ама той незнаел че по принцип тестовете струват 9лв.... :lol:
Както и да е, вчера беше отрицателен и днес дори незнам за какво го направих и изненада .... Усмихнато човече, положителен тест  8O  8O
Възможно ли е при положение че миналия четвъртък вечерта имах фоликул 18мм??

Криси, а на прегледа в четвъртък освен доминантния 18 мм фоликул, друг имаше ли? Тестът за О е положителен само при пик на ЛХ, тоест предстояща О. Ако си имала повече от един фоликул, е възможно да имаш положителен тест за О днес. Също, ако не се е спукал 18 мм фоликул навреме, е възможно да се пука сега- тоест утре, другиден( до 48 часа след положителен тест за О), но вече е прекалено голям според мен, за да има годна яйцеклетка... Добре  е да се следи не само нарастването, но и пукането на фоликулите. Успех все пак :)
« Последна редакция: Май 27, 2015, 17:13:24 pm от lilitu »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #87 -: Май 27, 2015, 22:06:23 pm »
Синеочка ДАЛИНДА Мерси много момичета...много се надявам и аз  yahoo_17 stork-boy

lilitu нямаше други фоликули, искренно се надявам да не си права... :? :? :? Ще видим в събота евентуално каква е ситуацията...писна ми вече, точно да се зарадвам и пак... :x :x не може ли поне един цикъл да са ок нещата?! както и да е, това е май за друга тема...
« Последна редакция: Май 27, 2015, 23:20:58 pm от Krisi08 »


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #88 -: Май 27, 2015, 23:39:28 pm »
Синеочка ДАЛИНДА Мерси много момичета...много се надявам и аз  yahoo_17 stork-boy

lilitu нямаше други фоликули, искренно се надявам да не си права... :? :? :? Ще видим в събота евентуално каква е ситуацията...писна ми вече, точно да се зарадвам и пак... :x :x не може ли поне един цикъл да са ок нещата?! както и да е, това е май за друга тема...

 Не се притеснявай, може и всичко да е наред и да се е пукнало фоликулчето навреме :) Силно стискам палци и все пак отиди на преглед като можеш, за да си наясно със ситуацията  :bighug:
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #89 -: Юни 08, 2015, 20:45:44 pm »
Моите тестове за ову са отрицателни,и бт не е много висока,след стимулация с клостилбегит,от 9 ден за 5 дни,кога трябва да очаквам ову? той ми го изписа като един вид за подсилване на овулацията,аз досега съм нямала проблем с нея.


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #90 -: Юни 08, 2015, 21:27:21 pm »
Аника, смени си лекаря. Клостил без фоликуметрия и само с тестове..Не искам да го коментирам просто и с това от 9 ден, направо. А БТ рязко пада точно преди О и после започва да се покачва. Няма как да имаш О по време на прием на Клостил(това също трябваше да ти обясни АГ). Доколкото ми е обясни моят Доки Клостил действа на принципа тапа на течащо кранче с вода и когато махнеш тапата струята вода става по-обилна. Ето защо се нарича стимулация и подсилване. Т.е почвай да се тестваш в деня, в който си спряла Клостила.


Всеки миг е още един шанс...
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #91 -: Юни 09, 2015, 09:22:43 am »
Да така направих ,тестван се от 7,макарче беше последен ден на клостил,на 13 съм на фоликуметрия ,дано не е късно за нея


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #92 -: Юни 09, 2015, 09:28:56 am »
Ами той Клостила затова се пие по определени схеми спрямо дължината на цикъла ти. А сега ти е изместил О и съответно дължината на МЦ и нямаш ориентир кое, кога и как. Продължавай с тестовете и меренето на БТ, макар че ти погледнах графиката и трудно ще се ориентураш,защото не си я мерила от първи ден. Успех ти желая!


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #93 -: Юни 09, 2015, 12:04:10 pm »
Аника,може да ти се види некоректен въпроса ми,но какъв лекар е това?
Може би съм те питала,извини ме ако е така,помня че коментирахме твоя случай.
Вярно че всичко е индивидуално,но за мен от 9-ти ден Клостил е озадачаващо.
Имаше ли цветна снимка?
Мисля,че те бях питала и това,не помня да си споменала,сега ще погледна.



*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #94 -: Юни 09, 2015, 12:11:58 pm »
Нямам цветна снимка,завеждащ отделение в аг дева мария е,гинеколог


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #95 -: Юни 09, 2015, 12:42:47 pm »
Нямам цветна снимка,завеждащ отделение в аг дева мария е,гинеколог


Тцтцтц...
Мила,смени лекаря,обърни се към специалист репродуктивна медицина.
Доколкото помня ти беше от Бургас,там май свестни такива нямало,по думите на други момичета и съдейки от твоя случай.

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите,репродуктивни хормони и спермограма на мъжа!




*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #96 -: Юни 09, 2015, 12:52:19 pm »
Да в Бургас няма такъв,ами ние правим опити сравнително от скоро ( септември)


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #97 -: Юни 09, 2015, 13:18:18 pm »
Аника, Далинда е права с тези неща шега не бива, това не са бонбонки или витамини. Според мен трябва да оотърсиш лекар, дори да не е репродуктивен специалист, който да ти обърне адекватно внимание. Моят АГ не е репродуктивен специалист, нарича себе си "селски лекар", но нито веднъж не ме е неглижирал и не ми е обещавал чудеса. Каза ми, че в момента, в който види, че е безсилен ще ме изпрати при РС. Не ми взе нито един лев за всички фоликуметрии, които ми направи.Направи го от чисто човешко отношение, защото както сам той ми каза много момичета се лутат с проблеми и повечето от колегите му ги гледат, като парчета месо. И вместо да ги насочат на правилното място ги тъпчат с лекарства, които не са безвредни. Не исках да правя реклама на моя лекар. Той няма нужда от такава, работи в малък град. Казвам ти всичко това, защото виждам, че си объркана и подозирам, че недотам подкрепяна. Мисля, че е редно да убедиш мъжа си за спермограма. Ако при него всичко е наред, може да рискуваш с Клостила, но наистина потърси лекар, който ще бъде коректен с теб, а не да те обърква още повече. Желая ти късмет и спокойствие, защото усещам че имаш нужда и от двете.


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #98 -: Юни 09, 2015, 15:10:42 pm »
Да в Бургас няма такъв,ами ние правим опити сравнително от скоро ( септември)

Във Варна има,мисля,че ти е най-близо.Тук във форума можеш да намериш информация за клиники,както и защо така остро реагираме относно този лекар и това което ти е предписал.В библиотеката има много изчерпателна информация за стимулацията,ако я прочетеш вероятно ще ти се изясни повече картинката.
Успех ти желая и дано намерите вашия лекар.



Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #99 -: Юли 12, 2015, 16:39:35 pm »
Момичета, какво мислите + или - е теста за ову?