0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #40 -: Май 08, 2015, 22:53:15 pm »
Диди И, може и утре да е, ще видим. Тестът е положителен, когато тестовата черта е наситена колкото контролнта или по-наситена от нея:


Прави тстовете от -,  през +,  до - .
Успех :)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #41 -: Май 11, 2015, 08:47:32 am »
Теста в събота беше положителен /май/ стува ми се че цвета е еднакъв. В неделя вече беше отрицателен.Сега след като в събота е положителен означава , че в неделята съм в овулация нали така?
Е направихме опит и сега ще стискам палци дано да сме успяли.
Благодаря за поясненията.

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #42 -: Май 12, 2015, 15:41:13 pm »
Здравейте на всички момичета, до скоро бях гост, но най накрая и аз се осмелих, да се регистрирам, и мисля че съм на точното място, та да започна с моята история на 22 години съм и омъжена съм от почти година, след свадбата започнахме с опитите за бебче, но до днес с никакъв резултат, цъкълът ми стана супер нередовен идва си когато си пожелае, поняко на 45-46дни започнах с тестовете за овулация, но и те нищо не показват, някои има ли същия проблем доктора ми каза че ми липсва овулацията и затова не мога да забременея.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #43 -: Май 13, 2015, 00:27:36 am »
Здравей, Палечка93!
При този нередовен цикъл тестовете за овулация едва ли ще помогнат, най-добре е да се консултираш с репродуктивен специалист, чрез фоликулометрия да се провери настъпва ли овулация (изследване на хормони и проследяване на доминантен фоликул чрез ехографски прегледи през няколко дни).
Ако напишеш от кой град си, предполагам ще се включат момичета с препоръка за конкретен лекар. Също прегледай списъка с репродуктивните клиники в страната:
http://zachatie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1065:sp-103756431&catid=198  , консултацията със специалист в репродуктивна клиника не означава непременно подготовка за ин витро, това са лекарите, които имат по-голям опит и подход към различните варианти на репродуктивни проблеми. Ако действиелно не настъпва овулация при теб, трябва да се потърси причината със съответните изследвания.
Лекарят, с който си се консултирала, на каква база определи, че липсва овулация, какви изследвания бяха направени? Ако си изследвала хормони, напиши стойностите.
« Последна редакция: Май 13, 2015, 00:45:04 am от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #44 -: Май 13, 2015, 00:38:50 am »
Здравейте на всички момичета, до скоро бях гост, но най накрая и аз се осмелих, да се регистрирам, и мисля че съм на точното място, та да започна с моята история на 22 години съм и омъжена съм от почти година, след свадбата започнахме с опитите за бебче, но до днес с никакъв резултат, цъкълът ми стана супер нередовен идва си когато си пожелае, поняко на 45-46дни започнах с тестовете за овулация, но и те нищо не показват, някои има ли същия проблем доктора ми каза че ми липсва овулацията и затова не мога да забременея.
Здравей и от мен :) Аз подкрепям marsi за казаното.Аз съм на твоята възраст и също съм с нередовен цикъл и от година и 4 5 месеца и при нас не се получава.Тръгнахме по лекари и се оказа , че уж имам овулация ,но предстои още доказване.Тези тестове са за момичета с г/д редовен според мен (поне аз не им вярвам).И аз мисля , че трябва да намериш своят лекар и да започнете с фоликулометрия примерно или там каквото той каже.Пиши от къде си за да те насочим.Успех на всички :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #45 -: Май 13, 2015, 15:00:59 pm »
От Асеновград съм, пусна ми само изследване на пролактин които ми е 9,75 и цитонамазка коята показа че имам e. Coli, предписа ми ципрофлоксацин и вагинални таблетки КЛион-Д и това е, обяснение за
цъкълът ми не ми даде, казах му че до преди няколко месеца цъкълът ми бешр супер на 28-29дни, и тъкмо
 когато се решихме за бебче почнаха проблемите
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #46 -: Май 13, 2015, 15:14:52 pm »
Палечка,когато си на тази възраст и все още не е установен категоричен репродуктивен проблем нямаш основания за притеснения.Няма да давам примери за жени на по-зряла възраст преборили се с какво ли не,вече гушкат бебета.
В Пловдив има добри клиники,да не говоря на изуст,погледни списъка на Марси.
Хубаво се интересуваш за състоянието си,за собствено спокойствие посети специалист и действайте.
Желая ти успех и търпение.



Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #47 -: Май 13, 2015, 15:53:46 pm »
Благодаря ви  :bighug: :bighug:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #48 -: Май 13, 2015, 16:33:52 pm »
Здравей,Палечка, съжалявам,че опитите ви не са успешни(засега).
 За репродуктивен специалист от Пловдив горещо ти препоръчвам д-р Васил Даскалов.
 Стискам палци в най- скоро време да видиш мечтаните 2 чертички :bighug:
« Последна редакция: Май 13, 2015, 16:36:11 pm от Синеочка »


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #49 -: Май 13, 2015, 17:08:18 pm »
Синеочка благодаря
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #50 -: Май 13, 2015, 17:24:41 pm »
Strawberry-11 каза че си на моята възраст, проблемите с цъкъла от скоро ли са или винаги е бил такъв, пила ли си лекарства и какви са били те какво е казал доктора, извини ме за сичките въпроси ноо от почти година всичко ме интересува по тоя въпрос и скоро ти пожелавам и на теб  :bfp1:
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #51 -: Май 13, 2015, 23:09:30 pm »
От Асеновград съм, пусна ми само изследване на пролактин които ми е 9,75 и цитонамазка коята показа че имам e. Coli, предписа ми ципрофлоксацин и вагинални таблетки КЛион-Д и това е, обяснение за
цъкълът ми не ми даде, казах му че до преди няколко месеца цъкълът ми бешр супер на 28-29дни, и тъкмо
 когато се решихме за бебче почнаха проблемите
Правилният подход е в началото на цикъла да се направи изследване на полови хормони (3-5 ден от МЦ, най-добре на 3-ти), УЗ преглед на антралните фоликули, проследяване на фоликулите до овулация, и т.н. По определена схема се изследват хормони наред с ехографските прегледи, в рамките на цикъла. Като по преценка на лекаря може да се наложи изследване на Щитовидни хормони и андрогени. Този единично изследван Пролактин едва ли ще е достатъчен, за да се направи цялостен извод за състоянието ти или пък да се назначи терапия. Точно това, за съжаление, се получава често и се губи време.
Затова е добре консултацията да е при репродуктивен специалист. Подкрепям вече споделените мнения, че Пловдив ти е наблизо и д-р Даскалов е много добър избор: Център по репродуктивно здраве "Д-р Васил Даскалов" - Пловдив
« Последна редакция: Май 13, 2015, 23:11:44 pm от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #52 -: Май 13, 2015, 23:19:40 pm »
Strawberry-11 каза че си на моята възраст, проблемите с цъкъла от скоро ли са или винаги е бил такъв, пила ли си лекарства и какви са били те какво е казал доктора, извини ме за сичките въпроси ноо от почти година всичко ме интересува по тоя въпрос и скоро ти пожелавам и на теб  :bfp1:
Ами винаги си е бил нередовен 35 37 даже 42 дена   8O пила съм единствено дуфастон 2 3 пъти уж за регулиране , но ми ставаше зле от него и го спрях и сега пак си ми идва на 32 35 дена, а овулацията ми е на 17ти ден така съм я засичала аз и лекаря 3 4 пъти.
С каквото мога ще съм полезна в отговорите питай си тук или на лично  :wink:  И успех на всичкии  :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #53 -: Май 13, 2015, 23:24:24 pm »
Marsi благодаря в най скоро време ще го посетя и ще пиша, успех на всички и мн скоро всички да видят така желаните  :thankyousign:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #54 -: Май 15, 2015, 07:55:43 am »
И аз съм на вашите години,и винаги тестовете ми имат хубави две черти на 15 и 16 ден,и знам винаги кога да си го правя...Цикъла си ми  е редовен на 28-29 дни,но този месец ми закъснява вече с 3 дена.....

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #55 -: Май 15, 2015, 11:29:18 am »
И аз съм на вашите години,и винаги тестовете ми имат хубави две черти на 15 и 16 ден,и знам винаги кога да си го правя...Цикъла си ми  е редовен на 28-29 дни,но този месец ми закъснява вече с 3 дена.....
Дано да се похвалиш  :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #56 -: Май 15, 2015, 14:55:01 pm »
И аз съм на вашите години,и винаги тестовете ми имат хубави две черти на 15 и 16 ден,и знам винаги кога да си го правя...Цикъла си ми  е редовен на 28-29 дни,но този месец ми закъснява вече с 3 дена.....
скоро да се похвалиш стискам палци  :bighug:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #57 -: Май 15, 2015, 15:07:02 pm »
Благодаря..Според вас възможно ли е да закъснява 2-3дена и теста да е отрицателен

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #58 -: Май 15, 2015, 17:49:27 pm »
, нали теста отчита бременност още на 1 ден след закъснение, но съм чувала може и да са глупости че ако си на 1, 2 седмици понякога не отчита че има бременност и трябва да се поизчака или да се направи кръвен тест поне така съм чувала пак казвам може и да са глупости, но ти стискам палциии  :sleepingbabyboy:
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #59 -: Май 15, 2015, 18:15:24 pm »
палечке намери ме във фейсбука да си даваме съвети,все пак сме си наборчета,най-добре ще се разбираме.. https://www.facebook.com/teodora.petkova93