0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #20 -: Април 06, 2015, 22:00:13 pm »
Krisi08, да, може и това да е положителният тест, включително като се вземе предвид размерът на фоликулите. Късмет! :)


Tedichka, има два начина за копиране на изображение:

1. Прикачен файл:
Отваряйки прозореца Публикувай отговор, под него има
+Прикачени файлове и допълнителни опции(в червено) - клик, отваря се бутон Browse  -клик и този бутон отваря компютъра ти. Отиваш на папката в компютъра си, в която са твоите снимки: първо маркираш папката(примерно Pictures) с ляв на мишката и десен Open, избираш снимка, пак маркиране и Open(долу на прозореца) или Select(с десен на мишката), накрая Публикувай.

По аналогичен начин може да копираш директно от телефона, като той е предварително включен към компютъра. Отваряш телефона, пак маркиране(да посинее) и  Open, отварят се няколко папки (тази, в която са снимките, при мен се казва DCIM), маркиране и Open, следващата папка е MEDIA(на другия ми смартфон тази папка се казва Camera), маркиране и Open, отварят се самите снимки (до всяка е изписан номер, тип файл и размер- не трябва да е повече от 2 MB), тази която искам да кача- маркиране и Open(или Select), накрая Публикувай.

2. При втория вариант липсва ограничението до 2 MB, изображението може да е с по-голям размер. Отиваш на снимката (някъде в нета), клик върху нея с десен на мишката, маркираш с ляв 
Copy Image Location, идваш тук в отворения прозорец за Публикуване на отговор, над усмихнатите емотикони има иконка Вмъкни изображение- клик върху нея с ляв на мишката, отпечaтва се 
[img] [/img-] маркираш между двете [img], след това десен с мишката- Paste и готово  :)
« Последна редакция: Април 06, 2015, 22:04:12 pm от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #21 -: Април 06, 2015, 22:42:55 pm »
първия вариант не става да видим втория  :D


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #22 -: Април 06, 2015, 22:52:37 pm »
Браво, получи се  :)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #23 -: Април 30, 2015, 18:27:17 pm »
Здравейте! Аз тотално се обърках с тези тестове и в момента не мога да реша положителе ли е или не... Мнения, моля Ви!


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #24 -: Април 30, 2015, 19:03:29 pm »
Според мен е положителен на 30ти...!
Успех!


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #25 -: Април 30, 2015, 19:28:37 pm »
Според мен е положителен на 30ти...!
Успех!

Благодаря! :thankyousign:


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #26 -: Април 30, 2015, 22:29:26 pm »
Днес несъмнено е положителен .Утре виж пак какъв ще е.
« Последна редакция: Април 30, 2015, 22:33:32 pm от Shannel »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #27 -: Май 01, 2015, 10:18:58 am »
Здравейте! Аз тотално се обърках с тези тестове и в момента не мога да реша положителе ли е или не... Мнения, моля Ви!

На мен ми прилича на повече от 1 фоликул... На фоликулометрия ходила ли си? Стискам палци :)
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #28 -: Май 01, 2015, 10:37:09 am »
Здравейте! Аз тотално се обърках с тези тестове и в момента не мога да реша положителе ли е или не... Мнения, моля Ви!

На мен ми прилича на повече от 1 фоликул... На фоликулометрия ходила ли си? Стискам палци :)

Здравей! Малко ме изненада с това, което казваш. Защо ти приличат на два фоликула? Иначе в момента не ходя на фоликулометрия, имам три  месечен период в  ,който няма да ме следят и, ако до Юли няма съответния резултат ще ме изпратят на друг специалист. Доста е дълго като обяснение и не исках да спамя темата, затова само снимки съм качила :)


*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #29 -: Май 01, 2015, 14:32:04 pm »
Струва ми се, че тестовете показват повече от един пик на ЛХ. И на 27ми тестът е доста наситен, а и в другите дни, в които си се тествала...Не искам да ти вкарвам мухи в главата, просто от моя опит с тетстове и фоликулометрии - така ми се струва. БТ мериш ли? Междудругото, добре е да продължиш с тестовете, до отрицателен тест.
« Последна редакция: Май 01, 2015, 14:33:41 pm от lilitu »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #30 -: Май 01, 2015, 17:21:25 pm »
Струва ми се, че тестовете показват повече от един пик на ЛХ. И на 27ми тестът е доста наситен, а и в другите дни, в които си се тествала...Не искам да ти вкарвам мухи в главата, просто от моя опит с тетстове и фоликулометрии - така ми се струва. БТ мериш ли? Междудругото, добре е да продължиш с тестовете, до отрицателен тест.

Да, предположих, че е заради това, а мен точно тези чертички ме объркаха, иначе си продължавам тестовете, докато не получа отрицателен. Днешния е същия, като вчерашния. БТ не меря, защото не мога да случа на термометър, не ме хващат, както трябва. Правим опити от декември, много се бях вманиачила, сега уж се успокоих, но тестовете ме объркаха :-)


Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #31 -: Май 06, 2015, 10:57:13 am »
Момичета, при цикъл от 26 дена на кой ден трябва да започна да се тествам? Днес ми е осми ден и смятам да си купя тест , но не съм сигурна кога да го започна.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #32 -: Май 06, 2015, 11:13:03 am »
Почвай от днес .По принцип има лутеални фази от 10 до 16 дена.Но по 16 дена са много рядко.Да приемем твоята за най-дълга.Следователно при цикъл 26 дена овулацията ще е на 10 ден.Тъй като тестовете отчитат пик на ЛХ ,който се покачва 24 до 48 часа преди овулация става точно 8 ден.Така че спокойно можеш да ги почнеш от днес ,за да знаеш за следващите месеци горе долу кога е.После по-малко тестове ще използваш.
« Последна редакция: Май 06, 2015, 11:14:41 am от Shannel »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #33 -: Май 07, 2015, 14:27:06 pm »
Направих теста , но съм малко объркана от листавката .Ще цитирам какво пише:"появятя само на контролната линия означав , че не е установено повишение на LH хормона" - т.е. аз го разбирам , че не съм в овулация , обаче после пише: " Ако в участъка за отчитане на резултата не се появи никаква цветна линия или се появи САМО тестовата , то означава , че резултата от теста е невалиден"
Уж ако е една няма овулация , а в следващия абзац ак е една е невалиден теста ?

Аз имам две линии като тестовата е едва забележима.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #34 -: Май 07, 2015, 14:34:58 pm »
Искат да кажат ,че ако контролната липсва ,а тестовата е на лице.Тогава е невалиден.Можеш ли да го снимаш .Да го видим.Овю ли си взе?Може просто още да е много рано .Трябва да продължаваш да ги правиш докато мине положителният тест и стане после пак отрицателен.Виж примерно при моят първи път как беше.Почнах рано моят цикъл е 31 дена.
« Последна редакция: Май 07, 2015, 14:41:48 pm от Shannel »
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #35 -: Май 07, 2015, 15:01:04 pm »
Разбрах , благодаря.Няма да се справя с качването , но няма и смисъл то е ясно , че не съм в овулация , линията е съвсем , съвсем бледа , почти не се вижда.Аз так и предполагах , че ще е .По мои сметки трябва да съм в овулация на 10.05.15.Обаче миналия месец нещо не беше наред , защото ми дойде на 15 ден , затова за по-сигурно си взех тест.
Ако смятам правилно и съм в овулация на 10.05.15 кога би трябвало да се появят двете еднакви черти на теста.Овю е теста.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #36 -: Май 07, 2015, 15:26:15 pm »
На 8 -9 трябва да се появят тоест или утре или в други ден.Но нищо не се знае може овулацията ти да не е на 10 .Продължавай да ги правиш докато не мине + и после докато стане -.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #37 -: Май 07, 2015, 15:39:01 pm »
Диди И, след като очакваш овулацията около 10.05, добре е, че си започнала с тестовете, прави ги в следващите дни без прекъсване, защото пикът на LH (това отчитат тестовете) е за един ден. Добре е на следващия ден след положителния тест, да направиш още един, за да провериш дали вече е отрицателен. В редки случаи може да има пол. тест в два поредни дни, но ако е повече, говори за проблем с овулацията.
Затова, продължи си тестването без прекъсаване утре- другиден- .... до положитерния тест, и наследващия ден още един тест. Овулацията се очаква да настъпи 12-48ч. след положителен тест, започвате с половото общуване от деня с + тест (всеки ден или през ден).
Желая ти успех в този цикъл! 


п.п. Shannel, писали сме едновременно :)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #38 -: Май 08, 2015, 12:01:20 pm »
Благодаря ви ,, момичета.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #39 -: Май 08, 2015, 14:29:20 pm »
Така - готова съм с втория тест .Резулата е тест линия съвсем малко по-бледа от контролата.Предполагам , че това означава , че утре вече трябва да е положителен.Дано !