0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #420 -: Май 10, 2018, 18:22:23 pm »
Здравейте,от няколко месеца правим опити за бебе,като правя и тестове за О .Всеки месец 2рата черта като наситеност е постепенна,но този месец всички показват много объркано http://prikachi.com/images.php?images/932/9324932L.jpg
 Предните 2 месеца О ми беше около 16-18 ден , а този не знам...позната ми каза,че е вероятно О да ми е била по-рано около 11 ден и тогава да съм забременяла и затова към края да показва такива различия, или имам проблем с хормоните.Вие какво мислите?

Здравей, geri.nikol!
На мен също ми се струва, че тестът на 11-ти ден е положителен, може овулацията да е била по-рано този месец, случва се.
Само да уточня, че тестовете за овулация посочвит пика на хормона LH, а овулацията се очаква да настъпи до около 24 часа (в някои случаи до към 48 часа) след положителния тест.
Дано това да е успешният ти цикъл! :)

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #421 -: Юли 06, 2018, 20:18:11 pm »
Момичета... Тест за Овулация. Направен току-що. Вашето мнение... Днес ми е 13ти ден от М.Ц. Благодаря ви ❤️❤️❤️
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #422 -: Юли 06, 2018, 22:41:47 pm »
Не съм ги ползвала, но то в упътването им си пише "Наличието на 2 цветни линии, показва положителен резултат и наличие на овулация, дори и линиите да са бледи." Успех :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #423 -: Юли 06, 2018, 22:58:22 pm »
Положителен е! Сега изчетах и листовката... С е контролната, а Т тестовата и в случая Т ми е много червена както е показано... Вчера не съм правила и не знам точно какво се случва, но утре вечер в 20ч ще направя още един да видя... Дано утре настъпи О.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #424 -: Юли 07, 2018, 15:59:16 pm »
Момичета, а да ви попитам след +тест за О. се казва, че тя настъпва 24/48ч след теста, а по време на О. теста какво ще покаже? Например аз го направих вчера в 20ч и днес в 20ч вече имам О. теста какво ще покаже? Направих и току-що един и пак е положителен...
« Последна редакция: Юли 07, 2018, 16:17:03 pm от Mariya_Aleksandar »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #425 -: Юли 07, 2018, 23:28:10 pm »
Момичета, а да ви попитам след +тест за О. се казва, че тя настъпва 24/48ч след теста, а по време на О. теста какво ще покаже? Например аз го направих вчера в 20ч и днес в 20ч вече имам О. теста какво ще покаже? Направих и току-що един и пак е положителен...

Mariya_Aleksandar, тестовете за овулация отчитат пик на хормона LH, който в повечето случаи е около 24 часа преди овулация (но е много индивидуално, може да варира от около 12ч. до към 48 часа). Така че след този пик на хормона (денят, в който тестовата черта е най-наситена) постепенно нивото на LH намалява и съответно би трябвало да избледнява тестовата черта.
При мен тестовата чертичка започваше да избледнява на следващия ден. Но има жени, при които нивата на ЛХ са по-високи и тестовете са положителни в два поредни дни, а чертичката започва да избледнява на третия.
Но ако тестовата черта е силно наситена повече от два дни, е притеснително, може причината да е поликистоза и това би трябвало да се провери.

След като при теб има положителен тест в два поредни дни, препоръката ми е да направиш още един тест утре по същото време, за да видим дали ще започне да избледнява тестовата чертичка.
« Последна редакция: Юли 07, 2018, 23:44:18 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #426 -: Юли 09, 2018, 16:55:26 pm »
Вие направо ме убихте. Сега пък поликистоза. Ето го и теста от днес... Ужас. Вкарахте ме във филма вече сериозно... С поликистоза може ли да се забременее или е невъзможно???
Демек днес вече не съм с О., а с поликистоза, защото чертата седи наситена още... Аз съм и с болезнена О., винаги се редуват яйчниците с режеща болка около 6-8 часа с кървене, което изчезва бързо. Не знам от кога съм така, нямам спомен. Четах, че 20% от жените са с болезнена О. и е нормално. Този месец болките ми започнаха на 14ти ден от първият ден на М. около 18.30-19.00ч. Сега този тест демек не е положителен??? Филмирах се яко. Едно време някакви противозачатъчни пих заради фуликул. Този месец на 5ти ден пуснах и хормони. Ендокринолог е казал, че са Ок уж. Знам ли и аз вече...
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 17:07:31 pm от Mariya_Aleksandar »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #427 -: Юли 09, 2018, 20:21:58 pm »
Mariya_Aleksandar, на последния тест се вижда, че тестовата чертичка е по-бледа от контролната, за разлика от предишните тестове, при които е по-наситена от контролната, т.е. намалява нивото на хормона.
Правете си опити днес, а утре може да направиш още един тест да проверим дали още ще избледнее чертичката. Успех ти желая!  :)
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 20:23:49 pm от marsi »

*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #428 -: Юли 09, 2018, 20:37:13 pm »
Марси, аз писах на момичето и във фейсбук. Поправи ме, ако греша, за да не давам грешна информация. На тези тестове пише: "Тестът е положителен при наличие на две черти, дори да са бледи". А на английски на кутията: "Two pink lines are positive test". Това не прави ли всички тестове положителни?
Извинявам се, че и тук повдигам въпроса, но да разнищим казуса с по-сигурен източник на информация.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #429 -: Юли 09, 2018, 20:49:46 pm »
Тери, в листовката, която Мария е качила пише, че дори да са бледи пак е положителен, но трябва да са еднакво наситени. Всичко си го пише в упътването.
Късмет, Мария! Така или иначе от положителния тест до деня с отрицателен, включително, е  хубаво да се прави секс всеки ден.
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #430 -: Юли 09, 2018, 21:02:39 pm »
Пропуснала съм я някак из коментарите. А в интернет са доста неотркиваеми тези тестове и там не е описано така подробно. Мария, беше писала, че излизаш от борбата. Но щом тестваш овулация се надявам, че си се заредила с нови сили!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #431 -: Юли 09, 2018, 22:29:51 pm »
Сега погледнах дискусията в групата и не виждам разминаване в информацията  :)
Ето снимката на листовката, която Мария е копирала

Както и тук във форума сме писали, тестът за овулация се смята за положителен, когато тестовата чертичка стане наситена колкото контролната или по-наситена от нея.
В листовката пише същото " Положителен: Ако са видими две цветни ивици и тестовата ивица е еднакво ярка или по-тъмна от контролната ивица.....". На картинката е изобразено същото: положителен е при две еднакво наситени черти или тестова черта по-наситена от контролната.


Мария, прибързано е това заключения  :)
.......
Демек днес вече не съм с О., а с поликистоза, защото чертата седи наситена още...
Диагноза не може да се постави така от едно изследване и един тест за овулация. Моля те, погледни отново коментара ми по-долу, написала съм дословно това: "При мен тестовата чертичка започваше да избледнява на следващия ден. Но има жени, при които нивата на ЛХ са по-високи и тестовете са положителни в два поредни дни, а чертичката започва да избледнява на третия." 
Както вече писах, от снимката на последния ти тест се вижда, че тестовата чертичка е избледняла, сравнено с предишните два теста, т.е. нивото на ЛХ пада, което е добре.

Не съм си и помисляла да ти поставям диагноза. Извинявай, ако е прозвучало така! Принципно има определени показатели, които може да дадат насока за нещо (според мен не е излишно да сме информирани), за да се направи при нужда консултация с лекар и допълнителни изследвания евентуално.

Но конкретно за твоите тестове, пак да кажа, след като днес чертичката е по-бледа от предишните два теста, означава че нивото на ЛХ е започнало да пада, това е добре :)   
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 22:32:39 pm от marsi »

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #432 -: Юли 09, 2018, 23:11:52 pm »
И аз така имах много положителни тестове за овулация и е от това че имам поликистоза.
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #433 -: Юли 29, 2018, 18:12:18 pm »
Здравейте,
Искам да попитам цикълът ми е 28 дни, на 11ден в петък имах две черти на теста за О, но контролната беше по-наситена от тестовата (тоест спрямо моето упътване - отрицателен). Вчера теста беше с по-бледа Т черта, а днес с още по-бледа. Това какво означава? Че този месец няма О. или е възможно да настъпи някакъв обрат следващите дни, в които пък по изчисления би трябвало да дойде О?
edit: сега чак прочетох в темата, че не трябвало да се пият течности 3ч. преди теста, за пишкане знаех и съм спазвала, но това не го знаех за не пиенето. Значи ли, че резултатът съм го компрометирала?
« Последна редакция: Юли 29, 2018, 18:19:23 pm от kate_l »
*
Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #434 -: Юли 29, 2018, 19:09:51 pm »
Здравейте,
Искам да попитам цикълът ми е 28 дни, на 11ден в петък имах две черти на теста за О, но контролната беше по-наситена от тестовата (тоест спрямо моето упътване - отрицателен). Вчера теста беше с по-бледа Т черта, а днес с още по-бледа. Това какво означава? Че този месец няма О. или е възможно да настъпи някакъв обрат следващите дни, в които пък по изчисления би трябвало да дойде О?
edit: сега чак прочетох в темата, че не трябвало да се пият течности 3ч. преди теста, за пишкане знаех и съм спазвала, но това не го знаех за не пиенето. Значи ли, че резултатът съм го компрометирала?
kate_l, добре е да се ограничат течностите, за да е по-висока концентрацията на хормона LH в урината и съответно резултатът по-лесен за тълкуване. В твоя резултат може да допуснем, че тестът е бил положителен на 11-ти ден, дано да сте правили опити вчера (овулацията се очаква да настъпи около 12-48 часа след положителния тест). Успех ти желая!  :)

Re: Тест за овулация - тема 2
« Отговор #435 -: Юли 29, 2018, 22:00:30 pm »
Благодаря!  :wink: